Skocz do zawartości

Karuzela transferowa 2017/18


BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy taki temat się tu cyklicznie pojawiał, bo jestem na forum dopiero od maja, ale chyba to dobry pomysł i najwyższy czas, żeby powoli grupować informacje i ploteczki dotyczące wymian. Nie ma sensu pisać w tematach poszczególnych drużyn bo w tym biznesie do tanga trzeba dwojga, a czasem konieczny jest nawet threesome. No a grudzień tuż tuż, kilka drużyn już zaczęło nurkować w dół tabeli i może zacząć myśleć o wyprzedaży, a zatem można powoli uznać, że sezon transferowy się rozpoczął.

 

Żeby mi nikt nie zarzucał, że temat jest zrobiony na odpierdol, wrzucam terminarz z kluczowymi datami oraz moje dwie propozycje wymian do dyskusji dot. graczy, o których jest ostatnio głośno z uwagi na niepowodzenia ich teamów.

 

 

Ważne daty:

 

 

15 grudnia - zniesienie zakazu handlowania zawodnikami pozyskanymi w ostatnim offseason

 

15 stycznia - zniesienie zakazu handlowania zawodnikami, z którymi drużyna przedłużyła umowa używając pełnych praw Birda albo niektórych przypadków Early Bird rights

 

*uwaga - niezależnie od ww. dat zawodnikiem można handlować najwcześniej 3 miesiące po podpisaniu, czyli jak ktoś podpisał kontrakt 20 października to można go oferować dopiero 20 stycznia

 

8 lutego - Trade Deadline, który w tym roku został przesunięty przed ASG, chyba z powodu tej sytuacji w trakcie wywiadu z Cousinsem i trejdem ugadanym przez Vlade w trakcie weekendu gwiazd. Mi się ten pomysł nie podoba, jakoś zaburza naturalny ciąg zdarzeń i ogranicza elastyczność drużyn w podejmowaniu decyzji. Ale jak ktoś ma argumenty na korzyść tej zmiany do zapraszam do komentowania.

 

 

 

Fake trades:

 

1. Marc Gasol - w Memphis klimat jest nerwowy i do tego pachnie szpitalem. Wywalenie Fitzdale'a może sugerować, że zarząd w tym rzekomym konflikcie jest po stronie Manboobsa, ale jeśli Grizzlies szybko nie zaczną wydobywać się z dna tabeli, możliwe, że trzeba będzie handlować Gasolem póki można jeszcze coś za niego dostać (zważywszy na obniżkę formy w tym sezonie). 

 

MEM Out: Marc Gasol

 

MIL Out: J.Henson, M. Teletovic, S. Brown, 1st rd pick MIL 2018 (w zakresie objętym protekcją przy trejdzie z PHX), MIL 2nd rd 2020

 

Jeśli Marc ma jeszcze trochę paliwa w baku to będzie świetnym fitem do Giannisa, doda IQ tej drużynie,a Bucks potrzebują po prostu dobrego centra. Memphis musi wziąć dwa złe kontrakty ale dostaje też trzy niezłe assety, Brown ma potencjał być fajnym 3&D graczem, a pick MIL będzie w 2018 tuż za loterią. Trzeba pamiętać, że ostatni rok Gasola na tym kontrakcie to 25 mln i może już nie wyglądać tak fajnie, dlatego Grizzlies nie mogą się spodziewać cudów i np. lottery picka.

 

 

 

2. DeAndre Jordan - Clippersi są w ciemnej dupie i mają po sezonie. Jeśli handlować DAJem to teraz jest właściiwy moment. Moim zdaniem jako impact player powinien przynieść w zamian wartościowe assety w tym nawet dwa 1st roundery jeśli znajdzie się drużyna, której zależy na wygrywaniu teraz i musi zupgrade'ować się na centrze. A komu bardziej potrzebny jest rim protector jeśli nie najchu.jowszej obronie w lidze czyli Cavs. W końcu hasło All In zobowiązuje i jest spora szansa, że pick Nets będzie poza top5 patrząc jaki szrot grają niektóre ekipy.  

 

LAC Out: DeAndre Jordan, Sindarius Thornwell

 

CLE Out: BRK 1st rd 2018, Iman Schumpert, Channing Frye, Ante Zizic

 

DAJ może dać dużo energii w obronie CLE i być x-factorem, a do tego nominalnym łapaczem lobów od IT i LBJ. Schumpert i Frye w tej wymianie to fillery, którzy są zbyt one-way zawodnikami i nie są kluczowi w rotacji Cavs. Zizic został wrzucony tylko dla matchowania salary. Thornwell jako projekt i specjalista od obrony zastąpi Schumpa i moze z czasem będzie robił to samo co on za 10x mniej hajsu. 

 

 

 

Obie wymiany sprawdzone na trade maszynie i legitne - zapraszam do dyskusji!

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Cavs maja oddac za DAJ pick Nets to mysle, ze Mem bardziej niz pick powinni starac sie o kogos z dwojki Brogdon/Parker. W spekulacjach odnosnie Gasola ciekawa opcja moze byc Toronto. DeRozan, Lowry i Ibaka maja kontrakty mniej wiecej okresowo podobne do Gasola. Za 3 lata Masai moze budowac team na nowo a teraz ma szanse docisnac pedal gazu do spodu. Jonas, powell plus pick ewentualnie ktos z mlodych i deal do zrobienia.

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs w życiu by tyle nie dali za Jordana, a i Memphis nie ma interesu w przejmowaniu Hensona z Teletoviciem.

 

Co do Cavs to też mam wątpliwości, sam bym pewnie tego picka pilnował jak dobra rodowego. Ale powoli przekonuję się do poglądu, żeby szli na całość - LeBron jest jeden a rebuild będzie długi i bolesny. Teoretycznie mogliby na ten pick BRK nałożyć jakąś skomplikowaną top 1-2 protekcję, żeby się zabezpieczyć. Wszystko zależy od decyzji Ballmera i wielkości rynku na DAJa (który nie jest jakiś ogromny).

 

Co do Bucks - no jasne, że Henson i Teletovic to negatywy, ale jakieś salary musi iśc w drugą stronę, a nie sądzę, żeby chcieli Middletona oddawać. Teoretyczne MIL moga dać dwa 1st rundery zamiast 1st roundera i 2nd roundera, ale tez nie przeceniajmy wartości kontraktu Gasola, który jest w tej chwili dość ryzykowny, złamana stopa była nie tak dawno temu...

Jezeli Cavs maja oddac za DAJ pick Nets to mysle, ze Mem bardziej niz pick powinni starac sie o kogos z dwojki Brogdon/Parker. W spekulacjach odnosnie Gasola ciekawa opcja moze byc Toronto. DeRozan, Lowry i Ibaka maja kontrakty mniej wiecej okresowo podobne do Gasola. Za 3 lata Masai moze budowac team na nowo a teraz ma szanse docisnac pedal gazu do spodu.

 

Też myślałem o Toronto, ale raczej bym wsadzał do dealu Valanciunasa ze sweetenerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Mem na to pojdzie. Na miejscu Cavs (pisalem o tym przed sezonem) poszedlbym all in. Propozycja:

 

Cavs in: Conley, Gasol

 

Mem in: pick Nets, Shump, Frye, Thomas, Thompson

 

Co zyskuje Cavs. Wg mnie spoko dwoch graczy do s5, ktorzy idealnie pasuja pod rywalizacje z Golden. Chyba taka 2,3 opcja o ktorej James w tym sezonie moze marzyc. Co wazne bralbym obu panow w duecie bo bez siebie moga troche tracic na wartosci.

 

Co zyskuja Memphis. Kontrakty Thomasa i Frye spadaja. Shump do przemeczenia jeszcze rok wiec do przelkniecia. Boli ten Thompson ale druzyna dobija do sciany i pora na przebudowe a dwa wysokie picki moga w tym pomoc.

 

Ogolnie Gasol tak narzeka od Eurobasketu na swoja ekipe, ze bede zdziwiony jak tu zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co zyskuje Cavs. Wg mnie spoko dwoch graczy do s5, ktorzy idealnie pasuja pod rywalizacje z Golden. Chyba taka 2,3 opcja o ktorej James w tym sezonie moze marzyc. Co wazne bralbym obu panow w duecie bo bez siebie moga troche tracic na wartosci.

 

Co zyskuja Memphis. Kontrakty Thomasa i Frye spadaja. Shump do przemeczenia jeszcze rok wiec do przelkniecia. Boli ten Thompson ale druzyna dobija do sciany i pora na przebudowe a dwa wysokie picki moga w tym pomoc.

 

 

Spoko opcja, ale mam dwie wątpliwości: raz Gasol to nie jest idealny fit pod matchup z GSW, dwa IT jak będzie zdrowy to powinien zostać jako uber 6th man, zmaiast niego niec wpychają jakichś młodziaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulls powinni szarpac Okafora, za 2rounder i cokolwiek z ławki.

I tak są w dupie a to sie moze udać z Lawinen, Dunem i Makareną.

w sumie low risk

Niestety mogę się nawet założyć że tego nie będzie

 

Ja bym Lopeza do Bux wysłał. Aktualnie moja top3 ekipa. Nawet za panią od pilnowania toalet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dajcie facetowi spokój. Ktoś nie znając zawodnika, który w zeszłym sezonie miał 28.9 pkt,5.9 ast, oburzyłby się na myśl o tym, że takiego zawodnika rzuca się jak workiem ziemniaków.

Kontrakt jest wchodzący.

Conley >Thomas na ketchup z gra

Thomas to wchodzący kontrakt i nie chcesz płacić gościowi którego będziesz mieć problem w ukryciu w obronie

 

Memphis ponoć nie handluje swoimi gwiazdami,ponoć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Mem na to pojdzie. Na miejscu Cavs (pisalem o tym przed sezonem) poszedlbym all in. Propozycja:

 

Cavs in: Conley, Gasol

 

Mem in: pick Nets, Shump, Frye, Thomas, Thompson

 

Co zyskuje Cavs. Wg mnie spoko dwoch graczy do s5, ktorzy idealnie pasuja pod rywalizacje z Golden. Chyba taka 2,3 opcja o ktorej James w tym sezonie moze marzyc. Co wazne bralbym obu panow w duecie bo bez siebie moga troche tracic na wartosci.

 

Co zyskuja Memphis. Kontrakty Thomasa i Frye spadaja. Shump do przemeczenia jeszcze rok wiec do przelkniecia. Boli ten Thompson ale druzyna dobija do sciany i pora na przebudowe a dwa wysokie picki moga w tym pomoc.

 

Świętny deal dla Cavs. Pakują się >50 mln w dwóch zawodników po 30 na 3 lata, z czego jeden ma problemy z achillesem, a drugi jest zabójcą trenerów.

A Gasol vs Warriors czysta moc. Słabo sobie z nimi radził jak nie zdobyli miśka.

 

Zarząd Miśków ostatnimi czasy popełniał głupie decyzje, które w przyszłości mogą sprawić, że ta organizacja będzie miała przechlapane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętny deal dla Cavs. Pakują się >50 mln w dwóch zawodników po 30 na 3 lata, z czego jeden ma problemy z achillesem, a drugi jest zabójcą trenerów.

A Gasol vs Warriors czysta moc. Słabo sobie z nimi radził jak nie zdobyli miśka.

 

Zarząd Miśków ostatnimi czasy popełniał głupie decyzje, które w przyszłości mogą sprawić, że ta organizacja będzie miała przechlapane.

Ta organizacja, jak nie zacznie na siebie zarabiać, to zwyczajnie jest pierwszą do przeniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętny deal dla Cavs. Pakują się >50 mln w dwóch zawodników po 30 na 3 lata, z czego jeden ma problemy z achillesem, a drugi jest zabójcą trenerów.

A Gasol vs Warriors czysta moc. Słabo sobie z nimi radził jak nie zdobyli miśka.

 

Zarząd Miśków ostatnimi czasy popełniał głupie decyzje, które w przyszłości mogą sprawić, że ta organizacja będzie miała przechlapane.

Czyli nie wzmaciasz ekipy, gdy masz na to szansa? Olewasz Jamesa bo tytuł już masz? Wolisz po odejściu Jamesa tyłach się w loterii niż walczyć o PO??

 

Odnośnie doniesień o pakiet, jaki chcą LAĆ za Jordana, czy kogoś tam popierdolilo?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.