Skocz do zawartości

Karuzela transferowa 2017/18


BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie wszyscy zapomnieli że przecież latem Tyreke da się tylko podpisać z wyjątków bo nawet memphis nie mają do niego praw Biirda. I dlatego nikt nie dawał za niego niczego sensownego bo Boston też mógłby go przedłużyć z MLE.

 

To od początku nie miało sensu bo za gracza bez praw Birda nikt nie da wiele a Memphis oczekiwało cudów. Z ich punktu widzenia branie umowy Baylessa to byłby koszmar bo oni nie mają ochoty wydawać tyle za niepotrzebnego im gracza w przyszłym roku. To już lepiej za te pieniądze przedłużyć Tyreke

A po co prawa Birda? Caphold Grizzlies, by móc zaoferować coś więcej niż wyjątek w przeciwieństwie do konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co prawa Birda? Caphold Grizzlies, by móc zaoferować coś więcej niż wyjątek w przeciwieństwie do konkurencji

Jak można zaoferować coś więcej bez praw Birda? Otóż dlatego Memphis ogłosiło że chcą podpisać w ramach MLE bo tylko to jest ich jedyna szansa.

Grizzlies będą powyżej 101 mln i bez praw Birda Tyreke będzie dla nich tak jak każdy inny wolny agent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zaoferować coś więcej bez praw Birda? Otóż dlatego Memphis ogłosiło że chcą podpisać w ramach MLE bo tylko to jest ich jedyna szansa.

Grizzlies będą powyżej 101 mln i bez praw Birda Tyreke będzie dla nich tak jak każdy inny wolny agent

Bezsensu wydaje mi się to co mówisz. Będę musiał sprawdzić, bo jaką funkcje pełni w tej sytuacji caphold?

 

Wychodzi, że bez cap Space Lakers nie mogliby przedłużyć Popa, a Sixers Redicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu wydaje mi się to co mówisz. Będę musiał sprawdzić, bo jaką funkcje pełni w tej sytuacji caphold?

 

Wychodzi, że bez cap Space Lakers nie mogliby przedłużyć Popa, a Sixers Redicka.

Dokładnie tak właśnie jest, bez praw Birda można podpisać tylko z cap space lub wyjątku.

Oferty na poziomie MLE Evans powinien dostać od lepszych ekip niż Grizzles. Jedyne co go tam może zatrzymać, to stosunkowo duża rola i nadzieja, że jak zagra kolejny dobry i zdrowy sezon to dostanie gdzieś wieloletnią umowę za dobrą kasę (takiej pewnie będzie szukał już teraz ale chyba nie bardzo jest na to rynek).

Jednak ryzyko, że stracą go za nic jest duże więc imo pozostawienie go było złą decyzją, tym bardziej że może dać kilka niepotrzebnych winów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zaoferować coś więcej bez praw Birda? Otóż dlatego Memphis ogłosiło że chcą podpisać w ramach MLE bo tylko to jest ich jedyna szansa.

Grizzlies będą powyżej 101 mln i bez praw Birda Tyreke będzie dla nich tak jak każdy inny wolny agent

Nie bedzie traktowany jak kazdy inny, poniewaz Grizzlies beda miec dla niego non-bird exception.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu wydaje mi się to co mówisz. Będę musiał sprawdzić, bo jaką funkcje pełni w tej sytuacji caphold?

 

Wychodzi, że bez cap Space Lakers nie mogliby przedłużyć Popa, a Sixers Redicka.

Bo tak jest ;)

To faktycznie kompletnie bezsensu Grizzlies zagrali. Myślałem, że caphold daje im chociaż minimalny handicap na FA, a wychodzi, że są w takiej samej sytuacji jak wszyscy. W takim razie nawet te drugorundowe picki od Bostonu były lepsze niż nic.

BEz przesady z tą 2 rundą, tu akurat MEM zrobiło dobrze, że za bezcen go nie oddało, ale wg mnie dalej bezsensowna jest wiara, że blisko 32 letni Conley po kontuzji, 34 Gasol, połamany Parson + masa "koszulek" i trochę kasy na vetsów da im PO bo 1 rookasa wezmą... Oni powinni byli pójść w szeroki rebuilding, postarać się o picki 1 rundowe teraz, może jakąś perpektywiczną młodzież pozyskać. No ale to ich decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie traktowany jak kazdy inny, poniewaz Grizzlies beda miec dla niego non-bird exception.

A wyjaśnisz mi może co niby im ono daje skoro to jest raptem niecałe 4 mln? i nawet mini MLE tax jest większe od tego

Bo przecież pisałem o Tyreke więc w jakim sensie zrobiłem dezinformacje że bez praw Birda Memphis nie ma przewagi nad resztą ligi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, bo wtedy przypadek KCP czy Redicka jest wtedy kompletnie inny. Dzięki Karpiu za rozjaśnienie sytuacji.

 

Wszystko rozchodzi się o podstawową pensję. Im wyższe base salary tym większe możliwości i racja bytu tego wyjątku. Bo w przypadku takiego Tyreke nic nie daje możliwość wyjścia powyżej cap, skoro oferta to maksymalnie jakieś 3,6 mln. Natomiast w przypadku takiego Duranta rok temu (gdyby Warriors nie mieli tak rewelacyjnej sytuacji finansowej) wystarczyłoby spokojnie na zaoferowanie mu 30 mln, a więc zatrzymanie go. 

 

W przypadku Evansa właściwie wszystkie wyjątki będą większe niż to, co Memphis mogą zaoferować z non-birds. Mniejsze oczywiście będzie minimum i bi-annual powinien być na +/- tym samym poziomie. Czyli dokładne jak pisze ely, zostawienie Evansa u siebie nie dało Memphis nic w kontekście jego przedłużenia, a być może tylko go wkurzyli.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyjaśnisz mi może co niby im ono daje skoro to jest raptem niecałe 4 mln? i nawet mini MLE tax jest większe od tego

 

Bo przecież pisałem o Tyreke więc w jakim sensie zrobiłem dezinformacje że bez praw Birda Memphis nie ma przewagi nad resztą ligi?

Napisales, ze Tyreke bedzie traktowany przez Memphis jak kazdy inny wolny agent, co jest nieprawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.