Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 2 głosy

Karuzela transferowa 2017/18

trademachine wojbombs shambombs firesale

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
607 odpowiedzi w tym temacie

#601 karpik

karpik

Super-Star

• Użytkownik
  • 3570 postów

Napisano 10 luty 2018 - 12:36

Jak można zaoferować coś więcej bez praw Birda? Otóż dlatego Memphis ogłosiło że chcą podpisać w ramach MLE bo tylko to jest ich jedyna szansa.
Grizzlies będą powyżej 101 mln i bez praw Birda Tyreke będzie dla nich tak jak każdy inny wolny agent

Nie bedzie traktowany jak kazdy inny, poniewaz Grizzlies beda miec dla niego non-bird exception.

Najlepszy sklep koszykarski

#602 Tomek9248

Tomek9248

beGM: Golden State

• Użytkownik
  • 3756 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 luty 2018 - 12:49

Nie bedzie traktowany jak kazdy inny, poniewaz Grizzlies beda miec dla niego non-bird exception.

Które w praktyce jest martwe jeśli chodzi o Tyreke, bo 120% z 3 mln to wciąż o wiele mniej niż MLE.

"You're not gonna believe this. The guy killed 16 Czechoslovakians. He was an interior decorator."

beGM - ARKUSZ DLA OBSERWUJĄCYCH, Z AKTUALNYMI ROSTERAMI I PICKAMI - 28.08.2018 r. - po 3. turze FA

#603 dannygd

dannygd

Super-Star

• Użytkownik
  • 2690 postów

Napisano 10 luty 2018 - 13:01

Bezsensu wydaje mi się to co mówisz. Będę musiał sprawdzić, bo jaką funkcje pełni w tej sytuacji caphold?

Wychodzi, że bez cap Space Lakers nie mogliby przedłużyć Popa, a Sixers Redicka.

Bo tak jest ;)

To faktycznie kompletnie bezsensu Grizzlies zagrali. Myślałem, że caphold daje im chociaż minimalny handicap na FA, a wychodzi, że są w takiej samej sytuacji jak wszyscy. W takim razie nawet te drugorundowe picki od Bostonu były lepsze niż nic.

BEz przesady z tą 2 rundą, tu akurat MEM zrobiło dobrze, że za bezcen go nie oddało, ale wg mnie dalej bezsensowna jest wiara, że blisko 32 letni Conley po kontuzji, 34 Gasol, połamany Parson + masa "koszulek" i trochę kasy na vetsów da im PO bo 1 rookasa wezmą... Oni powinni byli pójść w szeroki rebuilding, postarać się o picki 1 rundowe teraz, może jakąś perpektywiczną młodzież pozyskać. No ale to ich decyzja.

zdechłe ryby płyną z prądem ;)

#604 karpik

karpik

Super-Star

• Użytkownik
  • 3570 postów

Napisano 10 luty 2018 - 13:10

Które w praktyce jest martwe jeśli chodzi o Tyreke, bo 120% z 3 mln to wciąż o wiele mniej niż MLE.

Tak, ale ely wprowadzil dezinformacje, ktora chcialem wyprostowac.

#605 MarcusCamby

MarcusCamby

Super-Star

• Użytkownik
  • 4358 postów

Napisano 10 luty 2018 - 13:17

I słusznie, bo wtedy przypadek KCP czy Redicka jest wtedy kompletnie inny. Dzięki Karpiu za rozjaśnienie sytuacji.

#606 ely3

ely3

Hall of Fame

• Moderator
  • 6327 postów

Napisano 10 luty 2018 - 13:52

A wyjaśnisz mi może co niby im ono daje skoro to jest raptem niecałe 4 mln? i nawet mini MLE tax jest większe od tego

Bo przecież pisałem o Tyreke więc w jakim sensie zrobiłem dezinformacje że bez praw Birda Memphis nie ma przewagi nad resztą ligi?

#607 Tomek9248

Tomek9248

beGM: Golden State

• Użytkownik
  • 3756 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 luty 2018 - 13:53

I słusznie, bo wtedy przypadek KCP czy Redicka jest wtedy kompletnie inny. Dzięki Karpiu za rozjaśnienie sytuacji.

Wszystko rozchodzi się o podstawową pensję. Im wyższe base salary tym większe możliwości i racja bytu tego wyjątku. Bo w przypadku takiego Tyreke nic nie daje możliwość wyjścia powyżej cap, skoro oferta to maksymalnie jakieś 3,6 mln. Natomiast w przypadku takiego Duranta rok temu (gdyby Warriors nie mieli tak rewelacyjnej sytuacji finansowej) wystarczyłoby spokojnie na zaoferowanie mu 30 mln, a więc zatrzymanie go. 

W przypadku Evansa właściwie wszystkie wyjątki będą większe niż to, co Memphis mogą zaoferować z non-birds. Mniejsze oczywiście będzie minimum i bi-annual powinien być na +/- tym samym poziomie. Czyli dokładne jak pisze ely, zostawienie Evansa u siebie nie dało Memphis nic w kontekście jego przedłużenia, a być może tylko go wkurzyli.

Użytkownik Tomek9248 edytował ten post 10 luty 2018 - 13:55

"You're not gonna believe this. The guy killed 16 Czechoslovakians. He was an interior decorator."

beGM - ARKUSZ DLA OBSERWUJĄCYCH, Z AKTUALNYMI ROSTERAMI I PICKAMI - 28.08.2018 r. - po 3. turze FA

#608 karpik

karpik

Super-Star

• Użytkownik
  • 3570 postów

Napisano 10 luty 2018 - 13:59

A wyjaśnisz mi może co niby im ono daje skoro to jest raptem niecałe 4 mln? i nawet mini MLE tax jest większe od tego

Bo przecież pisałem o Tyreke więc w jakim sensie zrobiłem dezinformacje że bez praw Birda Memphis nie ma przewagi nad resztą ligi?

Napisales, ze Tyreke bedzie traktowany przez Memphis jak kazdy inny wolny agent, co jest nieprawda.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trademachine, wojbombs, shambombs, firesale

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych