Skocz do zawartości

Bitcoin itp


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiesz co to dokładnie jest, jak to działa, ale w to wierzysz.

 

Hmmm.

 

shut-up-and-take-my-money.jpg

To. 

 

Jeżeli do mnie było nt. obrażania to raczej nikogo nie obraziłem.

 

Po prostu nie przeczytałem jeszcze argumentów dlaczego w bitcoina WARTO zainwestować mimo że jest tyle czerwonych flag (możliwa interwencja państwa które nie będzie chciało konkurecji prywatnego pieniądza, oparcie całej wymiany na konsensusie który może się skończyć w 2 sekundy, możliwe zhackowanie i rozbicie blockchaina, zewnętrzna ingerencja w infrastrukturę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mowia by sprzedawac, wszystkie media pisza ze to banka ze to piramida, bloombergi wall street journal straszy wielorybami, nie slyszalem publicznej osoby ktora doradzala BTC , z Warrenem Buffetem wlacznie 

 

jak mowi stare chinskie przyslowie ' when everybody zigs, you zag'

 

zhackowac bitcoin ? mozliwe jest wszystko czy ktos ma taka moc obliczeniowa ? moze ma czy ktos kto zhackuje bitcoin wlozy w to niesamowite srodki - miliardy dollarow, czy warto wkladac w cos miliardy dollarow by ukrasc ZERO i przejac w konsekwencji bezuzyteczna technologie - nie ma to sensu , chyba ze w Star Treku albo Jamesie Bondzie 

 

akurat dzis, teraz jest moment by tanio kupic 

 

nie znam produktu ktory bedzie tanszy o kosztow produkcji - popatrzcie jakie sa koszty wykopania BTC i wtedy pogadamy, 

BTC nie padnie i nie mozna straszyc ludzi ze jest to banka, piramida, jakis inny schemat i jeszcze beda niedzwiedzie na rynku - sam kuwa pesymizm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden cytat odnośnie bitcoina bardzo mi się spodobał: "Bitcoin pokazuje jedynie, jak duże jest zapotrzebowanie na pranie pieniędzy na świecie":)


wszyscy mowia by sprzedawac, wszystkie media pisza ze to banka ze to piramida

 

Zacytuję definicję bańki spekulacyjnej, a Ty sam zdecydujesz, czy definicja jest spełniona w przypadku bitocoina, czy nie jest:

 

"gwałtowny i ciągły wzrost cen aktywów, który kreuje oczekiwania dalszego ich wzrostu, przyciągając tym samym nowych inwestorów, zainteresowanych zyskami kapitałowymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie megasmieszna sprawa, ze temat bitcoina powstal po tym, jak juz zdobyl fame nawet na onecie. Za rok wpadne do tego tematu i spytam sie Ciebie ai3 ile zarobiles :), mam nadzieje, ze mi wtedy przekazesz, ze sprzedales w gorce :).

 

Z ciekawostek to wlasnie wyszlo info, ze rzad bulgarski sie zorientowal,z e posiada 213k bitcoinow zarekwirowanych gangusom. Wystarczy, ze puszcza to w rynek, i bitcoin juz zanurkuje, co wiecej amatorzy nie beda mieli mozliwosci wyjscia z rynku, bo platformy pewnie sie zawiesza. Zostana w skarpetkach, a zycie toczy sie dalej, ci co maja wyjsc, to zdaza. Jak w zyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami k**** przedsiebiorcy i wilkiz gieldy

Rozumiem ze zainteresowania technologia nie ma na forum ? Lekko to zalujace bo wasi koledzy ze studiow z pracy czy gdziekolwiek ktorzy zainwestowali w btc i inne crypto to raczej nie czytelnicy onetu, ale jak dalej chcemy sie upokarzac to tylko swiadczy o waszej niebywalej ignorancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami k**** przedsiebiorcy i wilkiz gieldy

Rozumiem ze zainteresowania technologia nie ma na forum ? Lekko to zalujace bo wasi koledzy ze studiow z pracy czy gdziekolwiek ktorzy zainwestowali w btc i inne crypto to raczej nie czytelnicy onetu, ale jak dalej chcemy sie upokarzac to tylko swiadczy o waszej niebywalej ignorancji

Ale czemu irytuje cie nasza ostroznosc i niechec do bitcoina? Jezeli masz racje, bedzie wiecej dla Ciebie. Rzeczywiscie paru kolegow z pracy weszlo w to rok-pol roku temu, teraz sie wycofuja, bo twierdza ze to niedlugo jebnie, a oni chca skonsumowac zyski poki jeszcze mozna. Ja nie gram na gieldzie, bo jezeli nie robi sie tego zawodowo to jest to zwykla loteria. Podalem definicje banki spekulacyjnej i powtorze, sam ocen czy bitcoin spelnia definicje banki czy nie. Moim zdaniem trudniej o bardziej typowy przyklad.

 

Btw. co miałeś na myśli pisząc żałujące? Miało być dołujące, czy żałosne, czy to jakieś słowotwórstwo i połączenie jednego i drugiego?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zenujace 

 

dziwi mnie to nikle zainteresowanie tematem i ignorancja technologii blockchain 

gowno mnie to obchodzi czy to jest banka czy nie , piramida, sciema ,oszustwo, czy wyciagne pieniadze czy ich nie wyciagne, nie inwestuje pieniedzy ktore mi sa niezbedne do zycia,

gadka typu liczy sie pozycja zamkniecia...blabla bla 

nie gram na gieldzie, gowno mnie obchodzi banka internetowa, tulipanowa , budowlana, ziemia, mieszkanka czy inne pierdy - nie bylo to moim zalozeniem zakladajac ten temat 

 

zalozeniem byla dyskusja na temat calej technologii(bo w moim rozumieniu Bitcoin(smartcontract) i Ethereum(zdecentralizowana chmura/Docker) sa czyms zupelnie innym a podpiete sa pod ta sama kategorie cryptowaluty) a ze bitcoin jest tego glowny przedstawicielem to chcialem poczytac co wiecie i wymienic sie opiniami - szczegolnie o mniej krzykliwych monetkach ktora nie sa monetka per se tylko protokolem/opartym na platnoscia w tokenach , jak dotychczas dostaje jedynie lekcje jak zainwestowac swoje pieniadze i jaki jestem zajebisty i jak niszcze slabych ludzi bedac zajebiscie mocny - mistrzBeatka aka Brylant 

no to sorry, nie mam potrzeby dzielenia sie z wami moja historia zyskow - choc powiem szczerze nie zamierzam nigdy sprzedac tego co posiadam - zwyczajnie nie widze sensu i zbyt duzy upside w tym widze 

 

ale jak juz przy tym jestesmy to watpie by koszt kopania, obecny stan btc , kto w  to wszedl z inwestorow do pewnego momentu , kto posiada wiekszosc udzialow , i kto tak naprawde odgrywa role bylo w stanie ustapic czarnej masie 

 

Coinbase pada naa 4 godziny regularnie przy wiekszych ruchach, BTC ma pierdolniecie o 1-3 k w ciagu sekundy i nie przeczytalem jeszcze opinii od nikogo wartego uwagi - ze pierdoli temat i wycofuje sie 

 

jakby takie rzeczy mialy miejsce wsrod codziennych Wojtusiow i Marzenek to gielda oparta na tym by pierdolnela juz 5 razy bo kazda gazeta.pl pisala i wzbudzala panike wraz z kazdym kolega i kolezanka w waszej pracy i codziennym zyciu - jakos tego nie widze i nie odczuwam,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zenujace

 

dziwi mnie to nikle zainteresowanie tematem i ignorancja technologii blockchain

gowno mnie to obchodzi czy to jest banka czy nie

Jeżeli chciałeś rozmawiać o technologii i nie obchodzi cie czy to jest banka czy nie wystarczyło inaczej sformułować temat. Na przykład nie pytając czy bitcoin jest bańką lub wspominajac cos o technologii w pierwszym poscie?

Ktos kopie ? Ktos inwestuje ? Ktos wierzy w banke ?

Jutro cos wiecej wpisze ale jak nanasze forum az dziwne ze nie ma gadki,

Osobiscie kupilem jak byl za 13 k pln i dokupuje kiedy moge, dzis 250% w 3 miesiace

Nie gram na gieldzie ale tam to chyba wyglada inaczej, jak ktos szuka szybkiej gotowki to parada bykow na pelnej pi5dzie ...polecam Robert Maklowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest fake news (a w najlepszym przypadku autor zwyczajnie nie odrobił pracy domowej), który zresztą powiela tu już kolejna osoba. (sama informacja jest sprzed pół roku, a parę dni temu bułgarski rząd zaprzeczył, że te bitcoiny posiada.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie slysze od ludzi bez pojecia od bitcoinie ze jest banka

Jesli uwaza ktos ze to banka niech mi -nam powie dlaczego tak uwaza i co wie o bitcoinie i calym cryptowalut biznesie ze tak jest

Nie obchodza mnie ekonomiczne teorie

 

Nie obchodzą Cię ekonomiczne teorie?:) Bańka spekulacyjna to nie jest pojęcie związane z bitcoinami, czy kryptowalutami, tylko pojęcie ekonomiczne i tylko tak da się je wyjaśnić. Nie trzeba znać się na przedmiocie spekulacji, aby wiedzieć, że to jest bańka, wystarcz znać się na ekonomii. Bańki spekulacyjne mogą dotyczyć wszystkiego na co jest popyt:

 

Tulipanów: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tulipomania

Kart w Fifie: http://www.futhead.com/18/players/23515/cristiano/

i można znaleźć mnóstwo przykładów. Jest tylko jedna cecha wspólna, ta o której napisałem wcześniej w definicji: "gwałtowny i ciągły wzrost cen aktywów, który kreuje oczekiwania dalszego ich wzrostu, przyciągając tym samym nowych inwestorów, zainteresowanych zyskami kapitałowymi.". Bitcoinów i innych kryptowalut nie kupuje się z powodu ich wartości, ale 99 użytkowników kupuje je z myślą o zysku. Dopóki będą się pojawiać nowi zainteresowani, bańka będzie rosnąć, a kurs bitocina też będzie szedł w górę, kiedy popyt rosnąć przestanie cena zacznie spadać, a spanikowani posiadacz nastawieni na zysk zaczną wyprzedawać, co w efekcie spowoduje pęknięcie bańki. Tutaj rypnięcie będzie bardzo spektakularne, bo nie ma żadnych regulacji dotyczących bitocina. To kiedyś w podręcznikach od ekonomii będzie modelowy przykład bańki spekulacyjnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko: dotychczas nie było stabilnego środka rozliczeniowego niebędącego pieniądzem państwowym. Są sdr'y, ale to jest de facto cień walut państwowych.

 

Jeżeli uważasz, że rozliczenia stówką można zastąpić rozliczeniami kamyczkiem, w sytuacji gdy żadne państwo (a więc organizm polityczny mający monopol ma przymus) nie kontroluje podaży kamyczków to nie będę Cię od tego odwodził.

 

Do czego właściwie prowadzi nasza rozmowa? Jakie są Twoje argumenty za tym, że bitcoin MOŻE być 'viable' jednostką rozliczeniową?

 

 

to ze mowi sie gdzie niegdzie [glownie slysze o Japonii]o tym, zeby zezwolic na platnosci BitCoinem na szersza skale:

 

http://www.businessinsider.com/bitcoin-acceptance-growing-in-japan-2017-4 [news sprzed paru miechow, nie wiem czy weszlo ostatecznie. Czytalem tez gdzies o zaaprobowaniu bitcoina jako srodka platniczego w Japonii na szersza skale, bodajze do jakichs rozliczen obywatel - panstwo, ale nie umime teraz znalezc szczegolow, co stawia pod znakiem zapytania wiarygodnosc tego co piszę :) --- tzn znajduję sporo artykułów ale tylko na stronach poświęconych kryptowalutom, a nie wiem na ile one są wiarygodne, więc nie linkuję]

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

Czyli nie znasz sie na btc , nie chcesz sie znac , ale znasz podrecznikowa definicje banki

Czy w zyciu tez podejmujesz idac tym schematem - nie znam sie nie zainteresuje sie tym ale znajde ksiazke ktora mowi ze bylo kiedys cos podobnego i sie zle skonczylo?

I reszta podobnie ? Naprawde jestem pod wrazeniem

 

Bitcoin iles tam sobie istnieje , do pewnego momentu jedynie geeki i blockchain developerzy inwestowali w bitcoin, sila rzeczy ludzie ze startupow i geek i to nie sa ludzie ktorzy maja olbrzymie pieniadze i nie beda inwestowac w cos co nie ma sensu - to sa ludzie z 95 centyla wiedzy danej dziedziny. To jest bitcoin z przelomu 2016-17.

Btc od 1.01.2017 do Thanksgiving to troche szersza publicznosc, ale to wciaz tech geeki i bliscy znajomi btc crypto developerow - tu jest duzo inside tradingu czy tez dzielenia sie ze swoimi kumplami informacja dotyczaca perspektywicznosci technologii,

 

Mysle ze rozklad jest 60/40 ; 60wie w co inwestuje wie czym to jest, 40 aniolki ktore rozpylaja kase po 10000 dla kazdego i 5 na 100 sie zwroci tak ze dopisza sobie zero do majatku.

Biorac pod uwage ze okolo Thanksgiving btc kosztowal chyba 8k$ a koszt kopania z zarobkiem 1 btc /rok to 13 k$ to przewiduje ze bottomline jest 13 a 8 totzw twardy elektorat ktory wladowal zbyt duzo i zbyt duzo widzial by zajsc tak daleko i zrezygnowac ze wzgledu nanotowania monetki na gieldzie krypto

 

Kolejna sprawa btc wszedl na futures- nie wiem co to - ale raczej jak cos jest na futures w USA to troche to uwierzytelnia rynek i zarazem nadaje mu plynnosci

 

Next, nawet jezeli btc i crypto to ‘żadło’ i bedziemy dymani, uwazam ze jest to preludium i nikomu nawet gacie nie opadly, rynek ma potencjal pochlonac majatek wielu ludzi a nie marnych 3 -5 milionow ludzi , potencjal jest na 100-500x tyle , wtedy mozna myslec o bance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

Czyli nie znasz sie na btc , nie chcesz sie znac , ale znasz podrecznikowa definicje banki

Czy w zyciu tez podejmujesz idac tym schematem - nie znam sie nie zainteresuje sie tym ale znajde ksiazke ktora mowi ze bylo kiedys cos podobnego i sie zle skonczylo?

I reszta podobnie ? Naprawde jestem pod wrazeniem

Nie rozumiesz, mechanizm bańki jest zawsze ten sam, tak to po prostu funkcjonuje. To nie jest teoria podręcznikowa, jeżeli nastąpią opisane warunki, to zawsze się skończy to bańką. Jeżeli dużo ludzi kupuje tylko dlatego, żeby zarobić, to robi się bańka, czy ci się to podoba, czy nie. Zarzuty o nieznajomość technologii są zupełnie chybione ( tzn. technologie związane z kryptowalutami zastosowanie mają na pewno), taką samą gadkę słyszałem paręnaście lat temu z tzw. dotcomami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.