Skocz do zawartości

Bitcoin itp


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

jaki jest sens siania defetyzmu i cieszenia sie z tego ze cos spada na wartosci ? smutne zycie trzeba miec 

 

powiem tak Bitcoin , crypto itp itd to ma byc odpowiedz na inwigilacje rzadow, deep state'u , bankow i masonow ktorzy dymaja nas z kazdego grosza, wiedza o nas wszystko i kazda informacje wykorzystuja przeciwko nam i nia manipuluja - w tym kierunku idzie swiat i do tego dzisiejsza technologia smartfonow wszechobecnego netu pozwala im i nam dotrzec 

 

idea jest tak ze BTC, ETH i reszta maja byc przeciwwaga i wyprowadzeniem sie z tego wszechswiata do innej rzeczywistosci - teoretycznie jest to zrobione tak by nie dalo sie rzadom tego uregulowac i unieprawomocnic - bo tego nie ma i jest to zdecentralizowane 

 

jak dla mnie jest to taki test - fortuny ani nie zarobilem ani nie stracilem jak narazie - ale nie czuje sie zawiedziony spadkiem kursu bo dam rade i stac mnie na chlebek czy inne paleo ale jak narazie wszystkie te regulacje powoduja ze bitcoin i crypto troche sie daje regulowac i wchodzic w mainstream na wszystkich jego zasadach co raczej nie bylo w planach i mialo byc totalna rebelia przeciwko opresji i szpiegowaniu 

 

nie wiem co jest FUDem co jest rzeczywistoscia ale ludzie sami w sobie sie tego przestraszyli i jak narazie nie ma masy ani srodkow w systemie - pomimo iz jest to iles miliardow - to jednak zwatpienie i strach jest na tyle duzy ze organizm nie jest w stanie samodzielnie zyc 

 

najpierw sie z ciebie smieja potem z toba walcza ...( tu jestesmy) 

 

biorac pod uwage przekaz mainstreamu i to co sie dzieje po drugiej stronie czyli kazdy fortune500 idzie w blockchain i ludzie przyjmuja oplaty btc ; plus niesamowity rozwoj aplikacji platniczy - Lightning/ Dapps itp itd i to co zarz wyplynie z tych wszystkich pieniedzy ktore zostaly wpompowane w koparki/startupy powiedzialbym ze od dawna ( 6 miesiecy ) nie bylo tak dobrego momentu na kupno cryptowalut 

 

ai, dalej nie czytałem, ale - cieszyć to raczej nikt się nie cieszy (przynajmniej ja mam wyjebane bo nie miałem żadnego stejka, ani w rośniećiu ani w spadaniu bitcoina). Ale beka z ludzi, którym wszyscy mówili że to bańka a oni na przekór logice się w to pakowali musi być uzewnętrzniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens siania defetyzmu i cieszenia sie z tego ze cos spada na wartosci ? smutne zycie trzeba miec 

 

Bańka spekulacyjna była oczywista a byli debile co twierdzili, że to nie jest żadna bańka. Klapki na oczy i patrzą w te bitcoiny jak w złotego cielca. Trudno się nie śmiać.

 

Crypto i blockchainy warto śledzić ale czy to rzeczywiście zrewolucjonizuje świat finansów? Równie dobrze, a nawet bardziej prawdopodobne, że skończy się na mokrych snach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed masonami moze i obroni, ale przed repitlianami to nihuhu.

 

Mam tez pewne obawy co do iluminatow.

 

Ja tam zawsze strach największy czułem przed Klingonami, no ale przyszli Borgowie i pozamiatali...

 

Bańka spekulacyjna była oczywista a byli debile co twierdzili, że to nie jest żadna bańka. Klapki na oczy i patrzą w te bitcoiny jak w złotego cielca. Trudno się nie śmiać.

 

Crypto i blockchainy warto śledzić ale czy to rzeczywiście zrewolucjonizuje świat finansów? Równie dobrze, a nawet bardziej prawdopodobne, że skończy się na mokrych snach.

 

Na razie to zrewolucjonizował tak, że już trzy banki ( BZWBK, mBank i PKO ) w Polsce wypowiadają rachunki firmom które się tym zajmują, ponieważ jest to niezgodne z prawem.

 

http://prawo.io/bitcoin-a-zloty-jako-prawny-srodek-platniczy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze powodu aby sie smiac z cudzego nieszczescia ale co kto lubi. wezcie pod uwage ze w btc czesto inwestowali ludzie majacy dosyc mala wiedze ekonomiczna, ci ludzie podczas wzrostow caly czas byli karmieni informacjami , caly czas sie pojawialy analizy ze btc bedzie kosztowac 50000usd i wiecej. smieszni youtuberzy nakrecajcy te wzrosty, glosow rozsadku bylo dosyc malo . wiec przyslowiowy janusz mial ciezki orzech do zgryzienia

 

btw 1 kupujacy na szczycie w 2014 musieli czekac 2 lata aby odzyskac wklad wlasny

 

btw 2 niekoniecznie mamy teraz pekniecie banki, w cryptowalutach wystepuja bardzo duze fluktuacje cenowe, dynamika zmian jest bardzo duza, dosyc prawdopodobne jest za za 2-3 miesiace znowu pociag sie rozpedzi i znowu cena bedzie powyzej 15k usd. wysatrczy kilka fake newsow . Oczywiscie moze byc sytuacja odwrotna i to co teraz obsrwujemy jest tylko marnym odbiciem do 10-12k usd i ponowne spadki. Ale to oczywista oczywistosc ze kazdy inwestujacy powninien byc przygotowany na rozne scenariusze.

 

btw3. w norwegii okolo 5% populcji powyzej 18 roku zycia ma zakupione kryptowaluty , niestety tylko w celu spekulacyjnym

Przeciętny Janusz był karmiony że wszystkich stron od banków, przez ekonomistów, po większość internautów informacjami o bańce spekulacyjnej i straszony, że to pęknie.

Przeciętny Janusz nie miał więc ciężkiego orzechu do zgryzienia, a co najwyżej przekonanie że wie lepiej od wszystkich, co zaprezentował w pełnej krasie na początku tematu AI3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie ale czy czyste złoto w kontekście 10-20-30 nie jest najbardziej opłacalne?

/lat/

 

Gdyby w tym czasie była jakaś poważna wojna or smth to może. Ale zakładając spokojne czasy przeplatane kilkuletnimi spowolnieniami/kryzysami to opłaca si kupować to co zawsze - etf'y na Dow Jonesa. Tylko nie zrażać się tąpnięciami takimi jak ostatnio czy w 2008 i nie liczyć ile to wirtualnie się straciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
W dniu 7.12.2017 o 00:27, ai3 napisał(a):

Ktos kopie ? Ktos inwestuje ? Ktos wierzy w banke ?

Jutro cos wiecej wpisze ale jak nanasze forum az dziwne ze nie ma gadki,

Osobiscie kupilem jak byl za 13 k pln i dokupuje kiedy moge, dzis 250% w 3 miesiace

Nie gram na gieldzie ale tam to chyba wyglada inaczej, jak ktos szuka szybkiej gotowki to parada bykow na pelnej pi5dzie ...polecam Robert Maklowicz

Przez flubera sprawdzałem sobie poziom tematów z ostatniej dekady, natknąłem się na ten wątek i muszę zapytać, bo zawsze, wszyscy (w tym ja) śmialiśmy się z Ciebie i twoich przewidywań, zostałeś milionerem na krypto? Jeżeli tak to Chapeau Bas i gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.