Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Podwórkowy kosz - jak bolcować przeciwnika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 MVPrzemek

MVPrzemek

Role Player

• Użytkownik
  • 294 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 12:01

Witam.

Pogrywam ostatnio wiecej w kosza, po lekcjach na sali a jak jest cieplej to ofc na orliku. Jestem taki sredni ogolnie. tzn w szkole mvp, ale na orliku juz graja niezle luje np z polibudy.

Chcialbym Was zapytac jak mozna poprawic taka gre podworkowa, nie mam aspiracji do grania gdziekolwiek.

Glownie chodzi mi o granie 1v1 (w gierkach 3v3 ewentualnie na cale bojo), ale przede wszystkim w OBRONIE! jak czytac przeciwnika, jak utrudnic zycie, zeby sie frustrowal, wybijac pilke, blokowac droge na kosz. wiem, ze nisko na nogach, lapy szeroko, ale na pewno sa jakies bardziej pro triki.

Jak poprawic pierwszy krok? chcialbym poprawic znacznie samo miniecie mojego obroncy. jest niby duzo filmikow dotyczacych crosrowerow itd ale mi sie wydaje ze kluczowy jest po prostu bardzo szybki pierwszy krok. jak to trenowac? robi sprinty czy co innego?

I ostatnia rzecz. ZBIÓRKA. posysam strasznie na tablicy. zastawic jeszcze w miare zastawie, ale zeby samemu zebrac w tloku to krucho... ktos cos podpowie?

Użytkownik MVPrzemek edytował ten post 09 styczeń 2018 - 12:02

Najlepszy sklep koszykarski

#2 BothTeamsPlayedHurd

BothTeamsPlayedHurd

ACID!

• Użytkownik
  • 2387 postów
  • LokalizacjaTolliverse

Napisano 09 styczeń 2018 - 14:27

Glownie chodzi mi o granie 1v1 (w gierkach 3v3 ewentualnie na cale bojo), ale przede wszystkim w OBRONIE! jak czytac przeciwnika, jak utrudnic zycie, zeby sie frustrowal, wybijac pilke, blokowac droge na kosz. wiem, ze nisko na nogach, lapy szeroko, ale na pewno sa jakies bardziej pro triki.

z tym nisko na nogach to nie do końca, Bev i wielu innych elitarnych obrońców w nba mają chyba inne podejście ;) 

“The reason the world appears to be so ugly, is we're always trying to paint over it”

- エメ (Aimer)

beGM: Phoenix Suns 

#3 Eryko

Eryko

6th Man

• Użytkownik
  • 440 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 09 styczeń 2018 - 17:21

Okej, jako że trenuję kosza i jestem całkiem dobrym defensorem to takie tipy:

1. Niekoniecznie nisko na nogach. Lekko ugięte. Do tego ręką która jest bliżej ręki kozłującej przeciwnika - wyciągnięta daleko do przodu. Tak można nękać przeciwnika. Imo musisz uważać tak grając na faule.

2. Krycie na strzelca - chodzi głównie o to, że jak przeciwnik świetnie rzuca, a słabo/przeciętnie radzi sobie na koźle, to podchodzisz na najbliższą odległość. Jedna ręka wysoko w górę, ale tylko wtedy gdy przeciwnik straszy szybkim rzutem, a druga na bok by ograniczyć możliwy wjazd pod kosz. Jeżeli przeciwnik nie ma szybkiego rzutu, stajesz blsiko niego i po prostu rękami torujesz mu drogę do kosza. Tutaj również łatwo na faule, ale jeszcze łatwiej o charging faul.

3. Jeżeli chcesz nękać przeciwnika i mieć problemy z faulami - polecam przy każdej sytuacji możliwej być na styk z jego ciałem (nie polecam)

Jak minąć przeciwnika? Można to robić na różne sposoby. Jabstepy, pumpfake'i itp. Bardzo efektywny jest ten ruch:

https://youtu.be/v9qnCRi3Byk

Najważniejsze: miej szybkie łapska
Fan: Oklahomy City Thunder, New York Knicks, Charlotte Hornets, zespołowego basketu i dobrej defensywy
Lubię jumpery Carmelo Anthony'ego, ofensywne zbiórki Stevena Adamsa, obronę Beva i Robersona

Miles Bridges to najbardziej underrated gracz zbliżającego się draftu

#4 kolek23

kolek23

Starter

• Użytkownik
  • 849 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 19:02

Fajnym, ale nie do końca legalnym, sposobem jest zakrywanie dłonią oczu gracza rzucającego (ofc bez dotykania..). Mistrzem w tym był Shane Battier http://slamonline.co...kobe_bryant.jpg

Na podwórku polecam zdecydowanie, w poważnych rozgrywkach można zarobić technika, ale jest to praktycznie martwa zasada i w życiu nikt mi tego nie gwizdnął :smile:

Nie no, ile można. PO CO Wy wciąż i wciąż dyskutujecie z dannygd ? No PO CO??
Jeszcze nie zauważyliście że z nim nie ma sensu żadna dyskusja? Na jakikolwiek temat.
Należy po pierwszym jego poście grzecznie odpisać "tak" i tyle. Nic więcej. Przecież chłop jest wszechwiedzący - zna wszelkie "FAKTY" przecież! A Wy tych jego "FAKTÓW" ciągle nie umiecie zrozumieć. Nie macie szans w żadnej dyskusji. Odpuśćcie sobie w końcu;]

#5 MVPrzemek

MVPrzemek

Role Player

• Użytkownik
  • 294 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 10:08

Dzieki mordy! Mega fajne tipy i linki :)

Teraz tylko probowac w praktyce.

Jak cos komus jeszcze przyjdzie na mysl to piszcie, pomozcie w dewelopmencie gracza Przemysława

#6 Koelner

Koelner

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 5438 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 11:45

pierwsza zasada

"lepiej mądrze stać niż głupio biegać"

#7 MVPrzemek

MVPrzemek

Role Player

• Użytkownik
  • 294 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 13:30

Pewnie masz racje. No ale jak madrze biegac? Wydaje mi sie ze gdyby tak wiedziec jak sensownie scinac pod kosz to na orliku bylby mlyn... cos takiego jak zaslony off the ball to nie istnieja btw wiec gra jest albo 1v1 albo prosty pnroll.

Jeszcze ta kwestia pierwszego kroku. Jak byscie to trenowali?

Użytkownik MVPrzemek edytował ten post 10 styczeń 2018 - 13:30

#8 josephnba

josephnba

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6688 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2018 - 14:22

Pierwszy krok albo masz albo nie

Jak jesteś szybki na nogach to pierwszy krok też masz szybki
Możesz podciągnąć lekko ale nie zrobisz czegoś czego Ci Bozia w genach nie dała

#9 kolek23

kolek23

Starter

• Użytkownik
  • 849 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:10

Ze ścięciami najlepszą opcją jest patrzenie kątem oka na twarz Twojego obrońcy. Ustaw się tak, żeby nie mógł jednocześnie patrzeć na Ciebie i piłkę, jak tylko odwróci wzrok dajesz dyla :smile:

Jeśli obrońca ignoruje piłkę i gapi się tylko na Ciebie pozoruj ruch na obwód, a później wal pod kosz ile sił w nogach. Można też dodać kolejny poziom - lekki ruch na obwód, ostry w stronę kosza, a potem zwrot i cała para na obwód. OFC wszystkie head-fake'i, ruchy pozorujące, jakby piłka leciała w Twoją stronę są w tej sytuacji niesamowicie pomocne, ale nawet mając znakomity repertuar takich fake'ów może być ciężko oderwać się od obrońcy, który jest w 100% skoncentrowany na Tobie.

No i w takim graniu nieorganizowanym fizycznych słabości nie przeskoczysz. Jak obrońca jest od Ciebie szybszy, silniejszy i rozumie koszykówkę, to możesz tam mu nawet zatańczyć poloneza, a nie będziesz się regularnie odrywał na tyle, żeby zdobyć łatwe punkty.

W sumie kolejną znakomitą opcją na urwanie się w takim graniu jest... stawianie zasłon bez piłki. Jak obrońca jest lamusem i będzie siedział przyklejony do Ciebie, to przynajmniej kolega zdobędzie punkty, a jak zacznie switchować, to otwiera się przed Tobą cała gama możliwości.

Osobiście zazwyczaj się skupiałem na stworzeniu chociaż minimalnej przewagi, wyprowadzasz gościa trochę z równowagi balansem ciała, odrywasz się na metr, półtorej, wychodzisz na obwód, i jeśli dostaniesz piłkę w dobrym momencie można, zależnie od sytuacji wprowadzić kombinację fake'ów (pump, markowanie biegu na lewą rękę i start na prawą), albo po prostu ruszyć na kosz, puki obrońca się jeszcze przed Tobą nie ustawił.

Użytkownik kolek23 edytował ten post 10 styczeń 2018 - 18:23

Nie no, ile można. PO CO Wy wciąż i wciąż dyskutujecie z dannygd ? No PO CO??
Jeszcze nie zauważyliście że z nim nie ma sensu żadna dyskusja? Na jakikolwiek temat.
Należy po pierwszym jego poście grzecznie odpisać "tak" i tyle. Nic więcej. Przecież chłop jest wszechwiedzący - zna wszelkie "FAKTY" przecież! A Wy tych jego "FAKTÓW" ciągle nie umiecie zrozumieć. Nie macie szans w żadnej dyskusji. Odpuśćcie sobie w końcu;]

#10 MVPrzemek

MVPrzemek

Role Player

• Użytkownik
  • 294 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 10:52

Mam opcje odkupic tanio drabinke koordynacyjna. Warto na tym pocwiczyc? Praca nog, pierwszy krok chyba mozna poprawic? Myslalem tez robic na tym trening interwaloey bo samo bieganie mnie nudzi

#11 LeweBiodroSmoka

LeweBiodroSmoka

BeGM - Denver Nuggets

• Użytkownik
  • 6201 postów
  • LokalizacjaJMG's basement

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:54

a tak z ciekawości bo mnie to już zastanawiało długo

https://ballhoggloves.com

testował ktoś? warto?

mąke zmieniam w koks jak MacGyver, piję wódę dzień w dzień i łykam co popadnie

znam całą mafię jestem alfonsem, noszę w kielni kose, użyć jej potrafię

gardzę polskim rapem, siedzę pod blokiem, jaram trawę i działkuję towiec - ogień

walczyłem w strzelaninie pod Klifem dlatego jestem świrem i mam na bani bliznę

świnie chciałyby ode mnie alimenty wtedy nasyłam na nie swoich złych żołnierzy

a tak w ogóle to jestem Mesjaszem dlatego nigdy nie kłamię i wiem, że zawsze mam rację

gdy nawijam dziwki mają orgazm, wie to rząd, wie opozycja, wie DJ Honda

wiedzą Panie z xxx.com, Lil'Kim, Kallys, a nawet Jill Scott

#12 Dunk8

Dunk8
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 19:17

Z obroną to jest taka sprawa, że ciągle się ja uczy i bardziej rozumie z każdym zagranym meczem bądź gierka. Na pewno bardziej pomaga gra z ogarniętymi sędziami, nawet w ligach amatorskich bo wiesz na co możesz sobie mniej więcej pozwolić i masz różnych przeciwników. Grając z tą samą ekipą po kilku razach znasz ich na pamięć i wiesz czego się spodziewać. Tutaj trudniej jest o tyle, że nie wyszkolisz obrony tak jak rzutu gdzie będziesz sobie sam rzucał. Ale wszystko przychodzi z czasem. W swojej lidze często gram z 40+ i mimo, że nie mają już szybkości i skoku to wcale nie jest łatwiej na nich grać a wręcz trudniej, jeśli ktoś ogarnia. Także na pewno długa droga do szkolenia obrony ale warto bo czasami dobre zagrania w obronie, nawet bez bloku czy przechwytu cieszą bardziej niż zdobyte punkty

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

#13 Tomek9248

Tomek9248

beGM: Golden State

• Użytkownik
  • 3106 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 styczeń 2018 - 19:39

a tak z ciekawości bo mnie to już zastanawiało długo

https://ballhoggloves.com

testował ktoś? warto?

Nie boisz się tej szydery?  :rugby:

"You're not gonna believe this. The guy killed 16 Czechoslovakians. He was an interior decorator."

beGM - ARKUSZ DLA OBSERWUJĄCYCH, Z AKTUALNYMI ROSTERAMI I PICKAMI - 10.03.18 r. - po trade dealine

#14 LeweBiodroSmoka

LeweBiodroSmoka

BeGM - Denver Nuggets

• Użytkownik
  • 6201 postów
  • LokalizacjaJMG's basement

Napisano 30 styczeń 2018 - 20:59

Nie boisz się tej szydery? :rugby:

szydery? ja?

;]

serio pytam bo nie wiem co to

mąke zmieniam w koks jak MacGyver, piję wódę dzień w dzień i łykam co popadnie

znam całą mafię jestem alfonsem, noszę w kielni kose, użyć jej potrafię

gardzę polskim rapem, siedzę pod blokiem, jaram trawę i działkuję towiec - ogień

walczyłem w strzelaninie pod Klifem dlatego jestem świrem i mam na bani bliznę

świnie chciałyby ode mnie alimenty wtedy nasyłam na nie swoich złych żołnierzy

a tak w ogóle to jestem Mesjaszem dlatego nigdy nie kłamię i wiem, że zawsze mam rację

gdy nawijam dziwki mają orgazm, wie to rząd, wie opozycja, wie DJ Honda

wiedzą Panie z xxx.com, Lil'Kim, Kallys, a nawet Jill Scott

#15 Tomek9248

Tomek9248

beGM: Golden State

• Użytkownik
  • 3106 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 styczeń 2018 - 21:35

szydery? ja?

;]

serio pytam bo nie wiem co to

Że w tych łapkach nie masz takiego "kleju" jak w dłoni i na tym materiale bardziej Ci się piłka ślizga, przez co masz niby z większa intensywnością pracować nad kozłem. Podobny efekt pewnie jak gra w najlepszych warunkach pogodowych tj. ciepłą letnią ulewę. 

"You're not gonna believe this. The guy killed 16 Czechoslovakians. He was an interior decorator."

beGM - ARKUSZ DLA OBSERWUJĄCYCH, Z AKTUALNYMI ROSTERAMI I PICKAMI - 10.03.18 r. - po trade dealine

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych