Skocz do zawartości

NBA Awards - Połówka sezonu.


january

Rekomendowane odpowiedzi

MVP - Curry i w sumie nikt na obecną chwilę nie jest nawet blisko. Najlepszą ekipę w NBa zmienia w niezniszczalną. Jego brak jest bardzo odczuwalny za to brak Duranta czy Draymonda już nie aż tak

 

6th man - chyba Lou Williams o ile się załapię bo dziś wyszedł w s5 i może to być trend długotrwały więc gdyby nie on to pewnie Eric Gordon

 

MIP - Nie jestem fanem dawania takich nagród ludziom na umowach debiutanckich bo w sumie taka ich rola by się rozwijać więc obecnie ta nagroda idzie do Oladipo - wzrosła mu odpowiedzialność ale jej sie nie ulękł. Poprawił właściwie wszyskie aspekty. Naprawdę udany sezon dla niego

I tu chyba też jest spora przerwa

 

DPOY - Roberson - tu mam trochę dylemat bo w TOP3 są dwie ekipy które bronią raczej systemowo niż mają jeden centralny punkt. Ale w Thunder widać pogorszenie obrony jak tylko Roberson usiadł. NA obwodzie gra rewelacyjnie. Broni praktycznie każdego na pozycjach od 1 do 3. Z nim na parkiecie mają najlepsza obronę w lidze. On poprawia obronę Thunder o 13 !!!

 

Debiutant roku - zazwyczaj ktoś kto przekracza 20 p/mecz zostaje debiutantem roku a w tej chwili jedynym który ma na to szanse jest Donovan Mitchell .

 

Trener roku - tu mam dylemat bo jest trójka na tym samym mniej więcej poziomie

Mc Millan - zespół skazywany na szorowanie dna. Wzięli niechcianych w Kings ( Collison) Nets ( Bogdanovic) . Pozyskali w wymianach Josepha Oladipo i Sabonisa. Turner jest kontuzjowany przez co gra słabiej niż można bylo zakładać a Indiana oscyluje wokół 5-6 miejsca na Wschodzie

Brad Stevens - pomimo kontuzji Haywarda stworzył lidera Wschodu z najlepszą obroną w lidze

Spoelstra- zawsze broniłem go przed opiniami że to słaby trener tylko mu się trafił samograj w postaci BIG 3. Eric potrafi wyciskać wszystko ze swoich zawodników. Ma sporo kontuzji a mimo to jak wspomniał January kręci się wokół 3 bilansu na Wschodzie . Ładnie rozwija te teoretycznie średnie talenty. Wynik zdecydowanie powyżej możliwości tej ekipy,. Jeśli Hassan przestanie trafiać na listę kontuzjowanych to moga być nieprzyjemnym rywalem dla większości ekip w trakcie PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIP to fajna nagroda, zawsze ją lubiłem chyba najbardziej. W tym roku kandydat na ten moment jest jeden - Oladipo, ale nie skreślałbym A.Gordona lub Dunna. 

 

Na bank do takiej nagrody nie powinni być wymienianie były ROTY, który grał wtedy kosmicznie (Tyreke), czy też gość po trzydziestce, który od kilku lat kręci się koło nagrody najlepszego rezerwowego (Lou). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko wymienic kogokolwiek, skoro wspomnieni przez Ciebie glowne improve opiera sie na zmiania otoczenia co glownie opiera sie na dostaniu pilki do rak w znacznie wiekszej ilosci posiadan. czyli jaki tu postep? ze mieli farta co do trenera i tego jakie dal mi zadania ?

 

mlze drumm jest dobrym kandydatem za poprawe z linii chociazby,bo jest to niezalez e od innych czynnikow

 

Nieźle hype na Drummonda usiadł ( i słusznie ), jeszcze niedawno pojawiały się opinie, że wskoczył do TOP20 ligi. Wciąż jest najlepszym graczem Pistons, bardzo dużo poprawił, ale wciąż jest minusowym obrońcą.

 

Mimo to nie skreślałbym go z trójki do MIP, nie spodziewałem się, że stać go na cokolwiek więcej niż ofensywne zbiórki i dobijanie z pod kosza. Za ogólny rozwój miejsce w trójce mu się należy.

 

Curry ma tak mało minut, że ESPN nawet go nie uwzględnia w statystykach.

 

Tylko Harden MVP, już i tak go dwa razy okradli ze statuetki.

 

A DPOY? Skoro wymieniacie Curry'ego do MVP, to może Embiid?

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6th man - chyba Lou Williams o ile się załapię bo dziś wyszedł w s5 i może to być trend długotrwały więc gdyby nie on to pewnie Eric Gordon

 

 

Na ten moment to akurat gordon sie nie lapie. 23 mecze w s5 i tylko 17 z lawki. W tej chwili lou williams dwie dlugosci przed nawet nie wiem kim.

 

Mip oladipo. Tutaj tez raczej nikt nie ma podjazdu. Moze gordon bedzie rozwazany ale tez nie widac jednego wyrozniajacego sie rywala.

 

Najlepszy obronca al horford. Dziwie sie ze w ogole rozwazane sa inne kandydatury. Trzyma cala obrone celtics. Poza nim green i roberson do rozwazenia.

 

Roy ben simmons ale minimalnie przed mitchellem tatumem i kuzma. Tutaj jest chyba najciekawiej. Tatum dopiero trzeci bo jest rolesem a takim daje sie roy tylko jak nie ma kandydatow na poziomie jak rok temu.

 

Coy

Spoelstra tuz przed bradem stevensem. Rownie dobrze moze byc odwrotnie. Trzeciego kandydata mi brakuje.

 

Mvp harden przed jamesem i currym ale uzasadniona jest kazda inna kombinacja tych 3 graczy. Wyscig o mvp wygra jeden z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MVP:

1 - Curry: Lol, co ten gość robi w tym sezonie to jest jakiś horror. Ma przezajebisty sezon, chyba lepszy od tego 15/16. Początek sezon średni, ale później przykręcił. Dawno nie widziałem tak zaangażowanego w meczu zawodnika jak Steph.

 

2 - LeBron James: "33 years old, playing like 23" - to chyba wszystko tłumaczy, choć nie do końca. LeBron wciąż jest najlepszym graczem, ale wiek robi swoje. Nie jest w stanie utrzymywać świetnego poziomu przez cały sezon. (O dziwo gra najlepszy sezon w karierze)

 

3 - James Harden: już raz został okradziony z nagrody MVP i tak będzie w tym sezonie. Rozgrywa nieziemski sezon, robiąc z rakiet ekipę na miśka, ale brakuje mu czegoś. Swoją obecnością mocno wzmacnia swoją ekipę, ale jak nie ma flow to psuje grę.

Honorable: Kyrie, Durant, Giannis, Dipo, Horford

 

MIP: Dipo, Lou, Gordon

 

6th: Lou, Wade, Jamal

 

COTY: Stevens, Spo, Pop

 

ROTY: Ben, Donovan, Frank Nitikititkitlna (przyjdzie czas w którym uda mi się to napisać)

Honorable: Dennis Smith, Kuzma, Ball, Lauri

DPOY: Roberson, PG, Turner

Honorable: Joel, Hordord, CP

 

ALL NBA:

 

1st: Curry, Harden, Giannis, LBJ, DMC

2nd: Kyrie, Dipo, Durant, Davis, Horford

3rd: CP, Westbrook, Draymond, KP, Towns

Honorable: Jok, Thompson, Embiid, Simmons, PG, Lillard, Beal, Wall, Butler, LMA, Kevin Love i wielu wielu innych.

 

TOP 10

10 DMC

9 Kyrie

8 Dipo

7 CP

6 Horford

5 Embiid

4 Giannis

3 Harden

2 Curry

1 LBJ

 

Również wielu pominąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie kibicuję Wolves w tym sezonie z zapytaniem  czy 2 seed nie powinien dać MVP Butlerowi (wiem, że nie da).

 

LeBron przy takim zjeździe - po raz pierwszy od dawna zastanawiałem się czy go dać do 1st all-nba.

 

Przecież LeBron ma chwilowy zjazd, a tak to grał fantastyczny basket ciągnąc bandę scrubów. On w TOP3 wydaje się być cały czas no brainerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mvp raczej irving. bez haywarda robi 2 bilans w lidze.

 

generalnei z mvp mam spory problem, bo rownie dobrze mogliby dostac curry z durantem pierwsze CO-MVP w historii

harden i lebron to tez solidni kandydaci. ale patrzac na stan z dnia 16.01, mvp dalbym irvingowi

 

 

DPOTY - durant.

 

MIP - oladipo

 

ROY - simmons raczej. choc mitchell, tatum, ball czy kuzma.... to sie moze zmienic w ocenie jak bedziemy mieli kwiecien:)

 

6th man to lou williams.

 

dalbym na miejscu nba jakies nagrody specjalne. cos pozytywnego dla miami czy minnesoty i cos negatywnego dla okc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MVP:
1 -LeBron James - ciągnie tych scrubów i gra jak młodzieniaszek, czuję że mu ją dadzą
2 - James Harden coś czuję że go znowu okradną

3 - Giannis- gdzieś się tam czai ale to jeszcze nie jego sezon

 

dwójki z GSW nie liczę bo mają za mocne wsparcie by liczyć się w walcze oMVP

MIP: Oladipo, Dunn,

6th: Wade

COTY: Stevens, Spo, Pop

ROTY: Donovan, drugi Simmons, trzeci Tatum
DPOY:Horford, bez niego Boston wyglada jak dzieci we mgle

ALL NBA:

1st: Curry, Harden, Giannis, LBJ, Horford
2nd: X - tutaj o kimś chyba zapomniałem jak nie to Kyrie lub West, Butler , Durant, Davis, DMC
3rd: Westbrook/Kyrie, Oladipo, Draymond, KP, Towns


mvp raczej irving. bez haywarda robi 2 bilans w lidze.

 

Irving? mimo wielkiego wsparcia z ławki w postaci COTY i Horforda na poizomie DPOTY?

nitk nie ma takiego supprotu (oprocz gsw)

robi ten bilans ale to dzieki systemowi brada i wsparcia swietnych rolsów IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało MVP dla Irvinga?

Przecież to co on zrobił z Celami to no brainer na top3

 

Curry nie robi nic nadzwyczajnego biorąc pod uwagę jaki ma roster

 

Harden po prostu musi wreszcie odebrać statuetkę

 

MVP

 

Harden

Irving

Curry

 

Mip

 

Oladipo

Dunn

...

 

Roty

 

Simmons

Tatum

...

 

6th man

Williams

I w sumie tyle

 

Coty

BradS

 

Dpoty

Green

Choć wolałbym Horforda

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Irving? mimo wielkiego wsparcia z ławki w postaci COTY i Horforda na poizomie DPOTY?

nitk nie ma takiego supprotu (oprocz gsw)

robi ten bilans ale to dzieki systemowi brada i wsparcia swietnych rolsów IMO

 

po co spekulować o Currym czy Durancie jeśli mają jeszcze lepszy suport i grają w systemie idealnym pod własne umiejetności? 

 

Irving gorszy bo też ma graczy w drużynie i dobrego trenera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MVP: 

1. Curry - to jest niesamowite, jak koleś tak mały może mieć tak ogromny wpływ na TAKĄ drużynę, w której przecież jest jeszcze jeden MVP, DPOTY i chyba 2 najlepszy shooter ever. Od powrotu po tej dłuższej przerwie 33/6/6 na 56/51%

2. Harden - z początku wydawało mi się, że to będzie kandydat numer 1, ale no znowu może mu się nie udać o włos.

3. Lebron - to, że teraz ma  lekki zjazd nie znaczy, że zapominamy o wszystkim co było do tej pory.

 

DPOTY:

1. Draymond - podobnie jak z Currym, takie warunki do grania tak nisko. Świetne czytanie gry i wyczucie, w którym momencie zacząć naciskać/odpuścić.

2,3 Roberson/Horford 

 

MIP:

Tutaj musi być Oladipo po prostu. 

Poza nim to sam nie wiem. Sabonis miał ciekawy początek, ale to trwało króciutko.

 

ROTY:

1. Simmons, chociaż po początku gdzie chyba trochę go lekceważono trochę, jak i ogólnie 76ers, no to przysiadł. Brak rzutu jest coraz wyraźniejszy więc wcale jego przewaga nie jest taka jak się mogłoby wydawać, że będzie

2. Mitchell

3. Tatum. Tu już chyba można bdb rolesa umieścić.

 

COTY - Stevens, Stevens, Stevens

 

1st team: Curry-Harden-Durant-Lebron-Giannis

2nd team: Irving-DDR-Butler-Davis-Embiid

3rd team: Westbrook(?)-Oladipol-Draymond-Aldridge-KAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co spekulować o Currym czy Durancie jeśli mają jeszcze lepszy suport i grają w systemie idealnym pod własne umiejetności? 

 

Irving gorszy bo też ma graczy w drużynie i dobrego trenera? 

nie po prostu Curry, KD czy Irving nie muszą robić tak dużo by ich ekipy wygrywały, bo dzięki systemowi/pozostałym 3 allstarom klepią 90% ligi

 

najcenniejszym zawodnikiem w moim odczuciu jest ten kto robi największa różnice i ciągnie drużynę, która bez niego przegrywa 30 paroma punktami border PO team

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.