Skocz do zawartości

Sport


montana

Rekomendowane odpowiedzi

I co po tych medalach?

Ja rozumiem jeszcze, że USA i Chiny rywalizują w prestiżu i dla nich te medale mogą mieć znaczenie, ale naprawdę nie wiem czemu nagle każdy ma się w Polsce jarać biegiem w linii prostej, tylko dlatego, że Tobie się żel na włosach nie podoba?

Polacy mogą zdobyć nawet wszystkie medale w jakiś biegach na przełaj albo w skoku o tyczce i będzie to dla mnie równie istotne jak klasyfikacja medalowa w jeździe figurowej na mistrzostwach Estonii.

Głównie po to, żeby dzięki sukcesom polskich sportowców na imprezach międzynarodowych poprawiać morale w społeczeństwie oraz zachęcać ludzi, a przede wszystkim dzieci, do naśladowania swoich idoli, a przez to do uprawiania sportu, co przekłada się na lepsze zdrowie, produktywność, wyższe PKB itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie po to, żeby dzięki sukcesom polskich sportowców na imprezach międzynarodowych poprawiać morale w społeczeństwie oraz zachęcać ludzi, a przede wszystkim dzieci, do naśladowania swoich idoli, a przez to do uprawiania sportu, co przekłada się na lepsze zdrowie, produktywność, wyższe PKB itd.

I do tego się nadają sporty zespołowe jak PN. Jedno euro 2016 miało większy wplyw na wspomniane czynniki niż wszystkie dotychczasowe medale w ME lekkoatketyki.

Ile byśmy nie mieli medali, i tak to nikogo w skali społeczeństwa nie będzie interesowało, ani nie poprawi to zdrowia, bo nie pójdę sobie porzucać młotem dla zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego się nadają sporty zespołowe jak PN. Jedno euro 2016 miało większy wplyw na wspomniane czynniki niż wszystkie dotychczasowe medale w ME lekkoatketyki.

Ile byśmy nie mieli medali, i tak to nikogo w skali społeczeństwa nie będzie interesowało, ani nie poprawi to zdrowia, bo nie pójdę sobie porzucać młotem dla zdrowia.

Do tego się nadają sporty popularne, jak PN. A popularność można spokojnie wykreować. Żużel, czy skoki narciarskie są tego najlepszym przykładem. Nie ma prawdopodobnie kraju, gdzie te dwa sporty cieszyłyby się większą popularnością. I odwrotnie. Futbol amerykański mało kogo w Polsce interesuje, a w USA ludzie za tym szaleją. To jest tylko kwestia odpowiedniego wypromowania dyscypliny. No i lekkoatletyka to nie tylko rzut młotem. I Ty może nie porzucasz młotem, ale jakiś 10-latek może zechce być, jak Paweł Fajdek, czy Wojciech Nowicki, jeżeli ich sukcesy się odpowiednio sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że ta popularność z czegoś się wzięła. Nie trzeba było promować. Co więcej promowanie się może nie udać, w promowanie PN w USA wrzucono wielokrotnie więcej niż polski budżet na sport.

 

Jest coś takiego jak bilans zysków i strat i naprawdę nie ma co zaklinac rzeczywistości, bo kogoś wkurwia żel na włosach. Mamy pakować miliardy w lekkoatletykę, bo może zachęci to kilka tysięcy osób do spróbowania sportu i może poprawi nas to pkb o 0,001 promila.

 

Wkurza mnie po prostu takie gadanie głupot. Polska ma nagle zacząć promować jakiś sport, którym nikt się na świecie nie interesuje, by raz na 4 lata Janusz ze szwagrem by powiedzieli, ooo, mamy złote medale przy wódce, nie jak te pizdy z kadry. Gdzie mówiąc kadra, nie trzeba precyzowac o kogo chodzi.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że lekkoatletyką nikt się na świecie nie interesuje?

Nie chce mi się zawracać głowy dla dyskusji z moimi znajomymi z innych krajów, ale mogę sprawdzić specjalnie dla Ciebie w sposób empiryczny.

Poprzez pytania have you ever heard about Lionel Messi, Cristiano Ronaldo or Luka Modric i drugie Have you ever heard about Adam Kszczot, Wojciech Nowicki or Michał Haratyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się zawracać głowy dla dyskusji z moimi znajomymi z innych krajów, ale mogę sprawdzić specjalnie dla Ciebie w sposób empiryczny.

Poprzez pytania have you ever heard about Lionel Messi, Cristiano Ronaldo or Luka Modric i drugie Have you ever heard about Adam Kszczot, Wojciech Nowicki or Michał Haratyk.

 

Bo odpowiednikiem Leo Messiego w lekkoatletyce jest Adam Kszczot, tak? Zresztą Messi i Ronaldo to dwaj najlepsi zawodnicy w historii swojej dyscypliny, więc w lekkoatletyce nawet nie ma współcześnie startującego zawodnika, z którym można ich porównać.  Największą imprezą sportową w piłce nożnej są Mistrzostwa Świata, raz na 4 lata, a największą imprezą sportową w lekkoatletyce są Igrzyska Olimpijskie raz na 4 lata. Najlepszym zawodnikiem ostatnich MŚ był Luka Modrić. Najlepszym zawodnikiem ostatniej Olimpiady w lekkoatletyce był Usain Bolt.

 

A teraz możesz zrobić swój test empiryczny i zapytać kolegów zza granicy, kto słyszał o Luce Modriću, a kto o Usainie Bolcie i który z nich jest ich zdaniem popularniejszy. Jak zdobędziesz wyniki, to daj znać. Ja zapytałem żony. Nie wie, kto to Luka Modrić.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

 

Dodatkowo dochodzi coś co zawsze mi się w LA ( sport nie miasto) podobało.

 

Ta taka historyczność i pewna ciągłość podstawowych dyscyplin od starożytności.

 

Jako miłośnik staroci dobrze się czujem na stadionie w Atenach. Ma to swój romantyczny urok.

 

Jeżeli ktoś ignoruje dyscypliny jak 100m czy skok w dal na IO jednocześnie będąc w Polsce fanem gry niszowej to ma do tego prawo ale wypowiadanie się w takim jednoznacznym tonie to śmieszne jest.

 

Po meczach kadry czy Legii takie dalsze pompowanie milionów w kopana jest w Polsce groteskowe a i inne sporty wszędzie poza żużlem czy suatka maja się słabiutko.

 

Zawsze głodni sukcesów cieszmy się z tych me

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego się nadają sporty zespołowe jak PN. Jedno euro 2016 miało większy wplyw na wspomniane czynniki niż wszystkie dotychczasowe medale w ME lekkoatketyki.

Ile byśmy nie mieli medali, i tak to nikogo w skali społeczeństwa nie będzie interesowało, ani nie poprawi to zdrowia, bo nie pójdę sobie porzucać młotem dla zdrowia.

W ogóle się nie nadają. Jak ruszysz kiedyś tyłek z przed telewizora i pójdziesz na stadion to się przekonasz. Jedyne czego się dziecko może nauczyć to  "łaciny" A i podczas treningów w zespołach często spotyka się zachowania, których na treningach innych sportów nie są codziennością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego się nadają sporty zespołowe jak PN. Jedno euro 2016 miało większy wplyw na wspomniane czynniki niż wszystkie dotychczasowe medale w ME lekkoatketyki.

Ile byśmy nie mieli medali, i tak to nikogo w skali społeczeństwa nie będzie interesowało, ani nie poprawi to zdrowia, bo nie pójdę sobie porzucać młotem dla zdrowia.

k****, najpierw jeden pisze o zrównywaniu boisk i stawianiu na lekkoatletykę, potem drugi pierdoli drugą skrajność, że lekka nic nie znaczy i nikogo nie interesuje. Z kim ja tu siedzę.

 

Wyjdź z czasem z domu Rappar, nożna jest oczywiście popularniejszą dyscypliną ale lekka też ma swój udział w dawaniu społeczeństwu radości. A to, że Ty masz w dupie... ludzie pewnie też Cię mają a żyjesz

 

Nie chce mi się zawracać głowy dla dyskusji z moimi znajomymi z innych krajów, ale mogę sprawdzić specjalnie dla Ciebie w sposób empiryczny.

Poprzez pytania have you ever heard about Lionel Messi, Cristiano Ronaldo or Luka Modric i drugie Have you ever heard about Adam Kszczot, Wojciech Nowicki or Michał Haratyk.

 

Messi i Ronaldo to bardziej odpowiednicy Usaina Bolta, Nowickiemu i Haratykowi to raczej pasowałoby podstawić np. Milika czy Szczęsnego. Oczywiście, że więcej ludzi będzie kojarzyć piłkarzy i to inwestowanie GŁÓWNIE w piłkę ma więcej sensu ale nie ma co całkowicie zaorywać lekkiej atletyki i innych dyscyplin

Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co po tych medalach?

Ja rozumiem jeszcze, że USA i Chiny rywalizują w prestiżu i dla nich te medale mogą mieć znaczenie, ale naprawdę nie wiem czemu nagle każdy ma się w Polsce jarać biegiem w linii prostej, tylko dlatego, że Tobie się żel na włosach nie podoba?

Polacy mogą zdobyć nawet wszystkie medale w jakiś biegach na przełaj albo w skoku o tyczce i będzie to dla mnie równie istotne jak klasyfikacja medalowa w jeździe figurowej na mistrzostwach Estonii.

A jakie znaczenie ma Euro2016? Mistrzem Świata sprzed 4 lat byli Niemcy? Ktoś to jeszcze pamięta? W skokach, żużlu odnosimy sukcesy bo spot ten uprawiany jest w góra 11-tu krajach na świecie i w większośći tych krajów jest traktowany jak pingpong w Polsce(istnieje... coś tam słyszałem). Niech piłka nożna istnieje sobie, tylko po co tyle krzyku i szumu wokół tego?

Już pisałem wcześniej, że przereklamowany "sukces" polskiej kadry wyrządził wiele złego. Co to za sztuka awansować z grupy 24 drużyn do 1/8 finału i fuksem wygrać w karnych. Irlandia i Węgry też wyszły z grupy.

Niech sobie Ekstraklasa istnieje, niech Mistrz Polski dostaje baty od mistrza Luksemburga. Zwisa mi to. Mnie rajcuje co najwyżej poziom III-ligowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

co dzisiaj były emocje, super wyrównan siatkówka na wysokim pozomiem, naprawdę mega 

Epicka sprawa, po tych wpierdolach od Argentyny [fatalny mecz] i Francji myślałem że jest po nich i że Serbia się tylko podłożyła w tym meczu drugiej rundy, a tu dzisiaj taka niespodzianka. Tzn nie wiem, nie śledzę siatkówki na codzień ale wydaje mi się że to jednak niespodzianka i znacznie więcej ludzi wolałoby postawić na 3.0 dla Serbii w tym meczu niż dla Polski.

 

nie wiem, a może ten kapitan Kubiak jest taki ważny i dlatego jak go nie było to była taka lipa.

Jutro myślę że spokojnie zapewnimy sobie awans do półfinału.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.