Skocz do zawartości

Soup opera Spurs Kawhiego... Czy to początek końca?


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać każda, nawet najbardziej poukładana organizacja w NBA ma swoje słodkie (albo gorzkie) tajemnice. Niemniej jednak nikt się przed sezonem nie spodziewał, że jeden z nielicznych kandydatów do postawienia się GSW, będzie miał taki problem ze swoim MVP...

 

http://www.espn.com/nba/story/_/id/22534114/kawhi-leonard-san-antonio-spurs-elects-returning-active-roster

 

Czy kontuzja jest tak naprawdę problemem? Czy stosunki na linii Popovich - Leonard są początkiem końca przygody Kawhi i Spurs? Czy plotki o jego potencjalnym odejściu są wiarygodne?

 

Co by nie mówić - odejście Leonarda ze Spurs byłoby chyba większym szokiem niż powrót LBJ do Cavs ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już od jakiegoś czasu jest wiele plotek dotyczących relacji Kawhi - organizacja Spurs. Jeśli prawdą jest, że KL chce odejść, to ciekawym jest jakie są możliwości innych klubów żeby go pozyskać (podczas trade deadline SAS nawet nie słuchało ofert).
 
Są opinie, że chce grać w LA, stąd LAL i LAC to są chyba jedyne kluby, które mogą go chcieć pozyskać oddając sporo, mając nadzieję, że z nimi przedłuży. Z drugiej strony może być jak z LAL i PGeorgem, że nie będą chcieli nic dawać, mając opcję podpisania go za rok jako wolnego agenta.
 
Najbardziej sensowne opcje to dla mnie:
 
1. Philadelphia
Ze strony PHI spokojnie oddałbym wszystko oprócz Embiida i Simmonsa. Spróbowałbym na początek jakiś pakiet bez Fultza, którego wartość jest obecnie mocno zaniżona.
Chętnie bym zobaczył Fultza, Kawhiego, Simmonsa i Embiida razem na boisku.
 
Zatem Sarić, Covington, Holmes + Picki za Kawhiego to by była oferta wyjściowa.
 
 
2. LAL
Na miejscu LAL mocno bym po niego uderzył, oferując wszystko poza Ingramem. Pozyskanie jak najszybsze Kawhiego bardzo mogłoby wpłynąć na pojawienie się w LAL PGeorge i ...
Lebrona.
Przyjemnie by było zobaczyć true positionless basketball, gdzie w s5 grałoby 4 nominalnych SFów :o
 
Dodatkowo, interesująca mogłaby być relacja pomiędzy LaVarem Ballem a Gregiem Popovichem :smile:
 
Dla mnie zaś jako kibica byłoby dość nietpowo, by zamienić dokładnie miejscami, dawną i najdłużej ulubioną ekipę (SAS) z dawną i najdłużej najmniej lubianą (LAL).
 
 
3. Boston
Cletics mają sporo assetów, ale dla mnie jako fana Kawhiego byłoby to najgorsze rozwiązanie dla niego - trafienie z deszczu pod rynne.
Opinie, że to twór Popa zamieniły by się w te, że to twór Stevensa.
Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, chociaż jest to klub który odsadza cała ligę w assetach i może mieć realne szanse na pozyskanie go (ale też pojawiła się chyba wreszcie realna opcja pozyskania ADavida, którego Celci chyba wolą).
 
 
p.s 1
Ciekawe rzeczy się dzieją po zakończeniu kariery przez Tima Duncana:
2 najlepszy gracz - all star lever -  Lamarcus Aldridge rząda transferu (potwierdzone oficjalnie nawet) i 1 najlepszy gracz (top5 ligi ostatnich 3 sezonów) też ma jakiś problem z organizacją.
Chyba oczywiste jest więc, kto stworzył legendę i kulturę San Antonio Spurs...
 
p.s2
Kiedy Kevin Durant i Chris Paul zmieniali klub, pojawiały się głosy, że zrobili bardzo źle i jak zależy im na legacy to powinni iść do San Antonio. Tylko czy nie jest dokładnie odwrotnie? Wybierając Spurs praktycznie pozbawia się jakichkolwiek szans na legacy.
 
pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

 

Do Portland za McColluma, Aminu, picki i kogo tam jeszcze by chcieli poza Lillardem i Nurkiciem.

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s2

Kiedy Kevin Durant i Chris Paul zmieniali klub, pojawiały się głosy, że zrobili bardzo źle i jak zależy im na legacy to powinni iść do San Antonio. Tylko czy nie jest dokładnie odwrotnie? Wybierając Spurs praktycznie pozbawia się jakichkolwiek szans na legacy.
 
pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

 

Tony Parker i Manu Ginobili również pozdrawiają. Obecnie najbardziej utytułowani gracze na parkietach NBA spośród aktywnych zawodników (po 4 mistrzostwa). Przy okazji za ileś tam lat będziesz mógł sobie zobaczyć ich wystąpienia w Hall of Fame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smierdzialo to od poczatku i zasmierdzialo jeszcze bardziej po plotkach ze Kawhi nie chce grac w Spurs, teraz to w ogole szambo wybilo.

Po tym jak Timmy odszedl mialem nadzieje ze Pop i Kawhi zrobia jeszcze jedno mistrzostwo jakims cudem i ten pierwszy odejdzie na zasluzona emeryture.

Teraz najwazniejsze zeby przedluzyc streak(15wins do konca sezonu jest do zrobienia z tym terminarzem) i zastanowic sie podczas offseason co zrobic z tym balaganem.

Jakis superstar w offseason raczej odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje fizycznie, wykonuję powtarzalną czynność(ok 1300 razy w ciągu 8h). Po jakimś czasie zaczynam odczuwać dyskomfort. Nawet nie w samym czasie pracy, czy zaraz po skończeniu, ale na drugi dzień. Paradoksalnie w pracy tego nie czuje/zapominam, że czuję, ale nazajutrz, z dnia na dzień, jest coraz gorzej. W końcu nie wytrzymuję, idę do lekarza, ten ogląda, nie widzi nic niepokojącego, daje zwolnienie, jakieś leki, skierowanie na badania. Pojawiam się po tygodniu z wynikami badań, trochę lepszym samopoczuciem(częściowy zanik bólu). Z medycznego punktu widzenia NIC mi nie jest. Kolejne skierowanie. Kolejne zwolnienie. Powrót za tydzień z wynikami, z dużo lepszym samopoczuciem(ból niemal całkowicie ustąpił). Badania NIC nie wykazują. Wracam do pracy. Po pierwszym dniu ból. Drugi dzień jeszcze większy ból. Idę do lekarza. Lekarz nie ma żadnych podstaw do stwiedzenia jakiegoś schorzenia. Zaleca zmianę pracy. 

 

Podobnie mi to wygląda w odniesieniu do KL. Mam tylko nadzieję, że w jego wypadku to ostatnie zdanie mojej historii nie będzie mieć miejsca.

 

ps łączenie KL z Los Angeles to oksymoron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy ingrama, wiec w LAL tez srednio bym go widzial:p

 

i tu jest kilka pytan:

1. na ile problemy zdrowotne kałaja sa powazne i zagrazaja jego karierze

2. na ile jest to zawodnik systemu popovica a na ile real deal

3. za jaki pakiet spurs sa sklonni go puscic.

 

z tym 3 punktem jest duzy problem, bo zrobia to samo, co z aldridge'm. powiedza mu, ze nie uzyskaja za niego nawet polowy jego wartosci wiec... go nie wymienia i beda sie doagadywac. a jak sie wqrwia to posadza go na 2 lata. z niewolnika nie ma pracownika. w sumie to ciekawy casus, bo jezeli faktycznie cos jest na rzeczy i leonard chce odejsc to... moze to zlamac cala organizacje. jasne, pop z zespolem dleague bedzie robil pewnie 60-70% wygranych ale o zdobyciu tytulu mogliby pomarzyc przez nastepnych pare lat...zreszta i tak moga jedynei pomarzyc, wiec... zobaczymy.

 

tak swoja droga, leonard urodzony w LA, szkola w LA... ciagnie wilka do lasu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. LAL

Na miejscu LAL mocno bym po niego uderzył, oferując wszystko poza Ingramem. Pozyskanie jak najszybsze Kawhiego bardzo mogłoby wpłynąć na pojawienie się w LAL PGeorge i ...
Lebrona.
Przyjemnie by było zobaczyć true positionless basketball, gdzie w s5 grałoby 4 nominalnych SFów :o
 
Dodatkowo, interesująca mogłaby być relacja pomiędzy LaVarem Ballem a Gregiem Popovichem :smile:
 
Dla mnie zaś jako kibica byłoby dość nietpowo, by zamienić dokładnie miejscami, dawną i najdłużej ulubioną ekipę (SAS) z dawną i najdłużej najmniej lubianą (LAL).
 

 

Randle tez jest nieruszalny to samo Lonzo czyli po tym pakiecie ktory poszedl do Cavs nie ma nic do oddania

 

Randle przy tej koszykowce ktora sie gra teraz bedzie potrzebny na lata, potrafi ustac niskich mozna switchowac wszystko z nim na parkiecie do czego coraz wiecej defensyw dazy np thunder, gosc ma poldyche jest mlody atletyczny widac ze pracuje nad soba bardzo dobra wizja, mozgu brakuje, tylko nie wiadomo jeszcze czy jest po prostu idiota czy powoli zaczyna kumac gre, plus do tego koziol, ogolnie NIE TYKAC MI RANDLA

 

I Kawhi nigdzie nie pojdzie poza tym podobna sytuacja byla z Duncanem, tzn Duncan chcial grac oni go nie dopuscili, a dalej wiadomo jak sie to potoczylo

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Haywardem...

jak to sława bywa ulotna :)

 

Pracuje fizycznie, wykonuję powtarzalną czynność(ok 1300 razy w ciągu 8h). Po jakimś czasie zaczynam odczuwać dyskomfort. Nawet nie w samym czasie pracy, czy zaraz po skończeniu, ale na drugi dzień. Paradoksalnie w pracy tego nie czuje/zapominam, że czuję, ale nazajutrz, z dnia na dzień, jest coraz gorzej. W końcu nie wytrzymuję, idę do lekarza, ten ogląda, nie widzi nic niepokojącego, daje zwolnienie, jakieś leki, skierowanie na badania. Pojawiam się po tygodniu z wynikami badań, trochę lepszym samopoczuciem(częściowy zanik bólu). Z medycznego punktu widzenia NIC mi nie jest. Kolejne skierowanie. Kolejne zwolnienie. Powrót za tydzień z wynikami, z dużo lepszym samopoczuciem(ból niemal całkowicie ustąpił). Badania NIC nie wykazują. Wracam do pracy. Po pierwszym dniu ból. Drugi dzień jeszcze większy ból. Idę do lekarza. Lekarz nie ma żadnych podstaw do stwiedzenia jakiegoś schorzenia. Zaleca zmianę pracy. 

 

Podobnie mi to wygląda w odniesieniu do KL. Mam tylko nadzieję, że w jego wypadku to ostatnie zdanie mojej historii nie będzie mieć miejsca.

 

ps łączenie KL z Los Angeles to oksymoron

 

pikna historia to była, ale niezaleznie khawi nie khawi w żadnej robocie nie ma co się męczyć na siłę :P

mamy ingrama, wiec w LAL tez srednio bym go widzial:p

 

i tu jest kilka pytan:

1. na ile problemy zdrowotne kałaja sa powazne i zagrazaja jego karierze

2. na ile jest to zawodnik systemu popovica a na ile real deal

3. za jaki pakiet spurs sa sklonni go puscic.

 

z tym 3 punktem jest duzy problem, bo zrobia to samo, co z aldridge'm. powiedza mu, ze nie uzyskaja za niego nawet polowy jego wartosci wiec... go nie wymienia i beda sie doagadywac. a jak sie wqrwia to posadza go na 2 lata. z niewolnika nie ma pracownika. w sumie to ciekawy casus, bo jezeli faktycznie cos jest na rzeczy i leonard chce odejsc to... moze to zlamac cala organizacje. jasne, pop z zespolem dleague bedzie robil pewnie 60-70% wygranych ale o zdobyciu tytulu mogliby pomarzyc przez nastepnych pare lat...zreszta i tak moga jedynei pomarzyc, wiec... zobaczymy.

 

tak swoja droga, leonard urodzony w LA, szkola w LA... ciagnie wilka do lasu!

z Ingramem na miejscu to ja bym w ogóle darował sobie jakieś podejścia do Jamesa czy Georga w nadchodzące lato :)

 

Ogólnie patrząc przez pryzmat lata i tej całej sytuacji z LMA sytuacja w ekipie musi być trochę napięta... Pop ma już swoje lata, właściciel ze starą się rozchodzi po 30 latach przykrego pożycia :P Ogólnie naiwnym jest wierzyć że nieprzerwane pasmo sukcesów będzie się ciągnąć w nieskończonośc, szczególnie jak jesteś smal marketem. Reasumując jakaś tam poważniejsza przebudowa może się rysować na horyzoncie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Kawhi nie moze grac obok Ingrama? Leonard spokojnie jako pf dawalby rade. Po drugie Lakers nie maja interesu w tym by sie ze wszystkiego wyprztykac zeby rok wczesniej go pozyskac. Powtorka z Melo w NYK nie bylaby mile widziana. Na razie to bajki ale jesli rzexzywiscie Magic & Rob dadza rade pozyskac dwoch all starow do sezonu 2019/20 to szacunek dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż chrumknąłem jak przeczytałem o tym Randlu :] 

 

Gościa się chcieli pozbyć w czasie TD, bo nie chcą mu płacić kapusty, a tu czytam, że gdyby Kawhi - w jakiś sposób - spojrzał łaskawym okiem na LAL i byłby możliwy trade, to by mu pokazali palec i powiedzieli żeby się walił na cyce, bo Randla nie oddadzą :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 

Spurs waited for all us season ticket holders to renew, then pulled the Kawhi trigger 2 days later. Here’s to a miracle

 

 

Taka sytuacja. :)

 

Just for fun:

 

Jakby Lakers wymienili Ingrama na Leonarda i znaleźli sposób na upchnięcie gdzieś Denga, to mieliby nadal cap space na maksy dla LeBrona i George'a (no, może by brakło miliona-dwóch). 

 

DWqdemiVMAAimli.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.