Skocz do zawartości

Nominacje e-nba do nagród NBA - dyskusja


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę coraz więcej głosów o wyborach/nominacjach do nagród w NBA.

Proponuję dyskusję w oddzielnym temacie, kto i dlaczego zasługuje na nominacje.

 

Poniżej moje typy na dziś - niektóre pozycje "dopasowane":

All 1st

PG - Curry trochę opuścił, ale jak gra to nie ma takiego drugiego gracza w NBA, choć nie ukrywam, że CP3 mi imponuje w tym sezonie niesamowicie.

SG - Harden, moim zdaniem MVP zeszłego sezonu i absolutnie najlepszy rzucający obrońca ligi

SF - Durant, niby gra ciut gorszy sezon, szczególnie w obronie (jak całe GSW), ale jak trzeba przejąć mecz - widzimy najlepszego gracza ligi.

PF - Giannis, normalnie byłby tu Davis, ale jego wrzucam jako C

C - A.Davis, to co wyrabia ostatnio...

 

All 2nd

PG - CP3 chyba najbardziej efektywny gracz ligi w tym sezonie!

SG - Dipo, wprawdzie zastanawiałem się nad Irvingiem, ale jednak Victor ma większy impact na Pacers

SF - Butler, rozważałem go nawet do 1 teamu, ale kontuzja trochę przekreśliła szanse

PF - Drey, mimo ciut gorszego sezonu trzyma GSW w ryzach po ou stronach parkietu.

C - Embiid, wiadomo dlaczego ;)

 

All 3rd

PG - Lilliard, absolutnie fantastyczny sezon i to, że Nappier godnie go zastępował tego nie zmienia.

SG - Irving, nie mogło zabraknąć głównej postaci z BOS

SF - LBJ, gdyby nie słabości w defensywie widziałbym go w 2nd

PF - LMA, rewelacyjny sezon - jak gra, SAS są 3 siłą na Zachodzie.

C - tu mam największy problem, ale chyba KAT

 

kto się jeszcze liczy w walce o nagrody?

PG - RW, Lowry i Jrue

SG - DeRozan i Beal, bo Klay gra słabszy sezon.

SF - PG13 tylko, RoCo, Middleton i Porter to chyba nie ten poziom, a Kawhi się złamał.

PF - Al Horford tylko bo Porzingis, Millsap się połamali a reszta gra słabo.

C - Gobert i Jokic. Capela, Nurkic, Whiteside czy Turner to nie ta półka, a DMC się połamał

 

All-D 1st

PG - Jrue absolutnie bez niego nie walczyliby Pels o PO

SG - Oladipo

SF - Butler pomimo kontuzji (normalnie byłby Roberson,,,)

PF - Davis

C - Gobert jeśli dogra resztę meczy a Jazz będą top 2 w def.

 

All-D 2nd

PG - CP3 może niektórych dziwić dopiero 2 team, ale w on/off defensywnie nie powala.

SG - Danny Green (gra świetny sezon w def)

SF - i tu jest zgryz, ale chyba jednak RoCo mimo słabszego sezonu w def. Roberson grał jak RoCo rok temu, pytanie czy na tym poziomie by dograł?

PF - Dray Green

C - Embiid, ale jak może równie dobrze być w 1 teamie (obaj na to zasługują)

 

Runners-up

PG - Murray i Ball. Trochę dalej są Simmons, Bledsoe i Rubio.

SG - Smart. Harris trochę poniżej ocekiwań w obronie.

SF - z braku laku Porter, MaM, choćpewnie NBA będzie PG13 przepychać...

PF - Giannis, Horford, potem Taj i Nance Jr. Millsap za mało grał.

C - Whiteside, Nurkic.

 

MVP

dla mnie tylko Harden i Davis (jak wprowadzi Pels do PO) na dziś. Paczka z GSW, TOR, BOS, OKC zbyt rozrzucone role.

Giannis za słaby bilans, LBJ bez obrony, Embiid musi dograć, a Lilliard to nie ta półka jednak i chyba wolałbym CP3...

 

DPOY

W sumie po kontuzji Robersona, chyba tylko Gobert z Embiidem walczą, choć sam chętnie wbiję szpilę i dodam Jrue, który daje w def. podobny impact jak Roberson.

Runners-up: Dipo, Jrue, Butler, Giannis, Davis i Nurkic.

 

ROTY

Tu zacięta walka, długo prowadził Ben, ale dziś chyba Mitchell jest ciut wyżej, Tatum mocno spuścił z tonu, a Ball i Smith gonią. Do tego jest jeszcze Markannen, Kużma i coraz lepszy Bogadanovic.

 

MIP

Dipo! Nie sądzę aby były jakieś wątpliwości.

Resztę trudno nazwać runner-upami: Brown, Ingram, Sweet Lou, Capela, Dinwidie, Jokic, Nurkic, Evans?

 

COTY

Co za walka będzie! Stevens (za ogarnięcie młodzieży po kontuzji Gordona), Casey (za top na wschodzie), Popovich (za wynik rezerwami), Snyder (za ogarnięcie teamu), Spoestra (za wyniki MIA), McMillan za cuda Pacers czy Brown.

MDA i Kerra nie biorę tu pod uwagę, bo jak niby nie mają wygrywać z takim składem ;) Jak dalej LAL będą wygrywać to i Luke dojdzie do wyścigu, ale na to mała szansa.

 

A jak Wy to widzicie? Proszę tylko o kulturę w dyskusji :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że na początku marca jest zdecydowanie za wcześnie na takie nominacje to przede wszystkim dziwi mnie ,że masz aż dwóch zawodników 16 obrony ligi wśród kandydatów do DPOY. A już kuriozum że aż dwóch ich masz w pierwszej piątce obrońców

 

I ogólnie w Spurs chyba najlepszy jest Murray, Brak nominacji dla kogokolwiek z Bostonu czy Toronto jest dziwny..


A i dla Casey jest trenerem roku - sorki żadne tam Snydery czy inne Stevensy nawet nie mają podjazdu

 

Ławka Toronto składa się ze szrotu poza CJ Milesem ( tzn tak pewnie by większośc powiedziała jeszcze w październiku) a tu nagle Wright , VanVleet czy Poetl roznoszą kazdą ławkę w tej lidze.

 

Mocno zmienił ofensywę Raptors. Houston i Golden są napakowane talentem a Toronto jest jakimś cudem wciąż na ich poziomie. To jedyny godny ich rywal w lidze . JEśli Lowry z DeRozan się nie skichają w PO to jest to jedyna szansa że finaly nie będą nudnym 4-0 dla Zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że na początku marca jest zdecydowanie za wcześnie na takie nominacje to przede wszystkim dziwi mnie ,że masz aż dwóch zawodników 16 obrony ligi wśród kandydatów do DPOY. A już kuriozum że aż dwóch ich masz w pierwszej piątce obrońców

 

I ogólnie w Spurs chyba najlepszy jest Murray, Brak nominacji dla kogokolwiek z Bostonu czy Toronto jest dziwny..

A i dla Casey jest trenerem roku - sorki żadne tam Snydery czy inne Stevensy nawet nie mają podjazdu

 

Ławka Toronto składa się ze szrotu poza CJ Milesem ( tzn tak pewnie by większośc powiedziała jeszcze w październiku) a tu nagle Wright , VanVleet czy Poetl roznoszą kazdą ławkę w tej lidze.

 

Mocno zmienił ofensywę Raptors. Houston i Golden są napakowane talentem a Toronto jest jakimś cudem wciąż na ich poziomie. To jedyny godny ich rywal w lidze . JEśli Lowry z DeRozan się nie skichają w PO to jest to jedyna szansa że finaly nie będą nudnym 4-0 dla Zachodu

Oczywiście, że wcześnie, ale dużo już takich dyskusji jest na forum, więc wrzuciłem pierwszą przymiarkę.

Co do uwag - to proszę Cię rozwiń, bo brałem pod uwagę zarówno pozycję zespołu, Drtg. DFG%, wpływ zawodnika on/off i DRPM/DBPM i oczywiście obserwacje z meczów, które widziałem:

- kogo byś nominował z Bostonu? Najlepszy Smart sporo opuścił i ma on/off Drtg -4,2. Niemniej jak dogra poziom do końca sezonu to moim zdaniem jest jedynym z Celtów.

- Raptors gdzie za defensywę głównie ławka odpowiada? Najlepszy obrońca to undersized FVV (-8,3), Poeltl i Siakam. Z S5 najlepszy jest.. OG. Kogo byś nominował?

- Pelicans - długo nad tym myślałem, ale powiem tak: Jrue ma on/off Drtg -9, a AD -6,4. To poziom Dipo, Goberta, Robersona i Murraya, a lepiej od Embiida, z tym, że Roberson zagrał w 39 meczach, a Murray gra niewiele ponad 20 min... (choć tendencja się zmienia)

- Spurs - Murray pełna zgoda, ale patrz wyżej. Jak utrzyma te +25 min do końca sezonu, to jego widzę w All-D.

W ogóle po kontuzjach Beverlyego, Robersona, Butlera, Kawhi i mając na uwadze jak wyrównane skłądy mają TOR, BOS, SAS z kluczowymi ławkami, a GSW sobie z lekka olewa RS to naprawdę trudne wybory są. Łatwo oczywiście się krytykuje - dlatego czekam na propozycje innych ;)

 

O trenerach to na koniec sezonu pogadamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym niby Michtell jest blisko/wyżej od Simmonsa, jeśli mówimy o ROTY?

W statystykach (których?) , czy w wynikach zespołu?

Moim zdaniem w obecnych (pełnych składach) Mitchell wygląda lepiej od Simmonsa. Obaj są tak naprawdę zależni od swoich kluczowych graczy (Embiida/Goberta) i w ost. czasie grają bardzo efektywnie. Niemniej Donovan bardzo sie poprawił od stycznia, a Ben mam wrażenie nie dodaje/polepsza swojego repertuaru. Owszem poprawił efektywność, ale głównie przez "zaniechanie" - czytaj przestał niektóre zagrania/rzuty oddawać.

Co więcej jak 76ers grali bez Ebiida to wygrali 30% gier , a UTA bez Goberta 43% i moim zdaniem Donovan częściej na swoje barki (poniekąd z musu) brał grę. 

Żeby było jasne - nigdzie nie piszę, że Donovan jest dużo lepszy i koniec, albo, że zdobędzie ROTY. Piszę, że na dziś dla mnie wygląda lepiej i bardziej zasługuje na nagrodę.

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely nie sądziłem, że jest na świecie ktos, kto jeszcze nabiera się na Raptors ;)

W ostatnich latach mnie nie kupili ale tegoroczne Toronto to jest inna bajka.

 

Znacząco więcej layupów, więcej rzutów za 3. Trzeba żyć przeszłością by nie zauważać ,że Raptors rok temu byli 22 ekipą w ilości trójek i 27 w ilości layupów a dziś odpowiednio 9 i 5. To jest kompletnie inny kosz. W końcu nowoczesny . W końcu efektywny solidnie a nie dziwacznymi long 2.

 

Ba nawet De Rozana przestawili - do tego Casey zrobił z Poetla chyba najlepszego rim protectora z ławki ( no może Ekpe jest lepszy ale on nie ma kiedy grać w Jazz) Van Vleet będzie gorącym towarem najbliższego lata. OG, Siakam nawet Ibaka wszyscy są jak idealne elementy maszyny. Van Vleeta lubiłem w Wichicie

 

Zatrzymali Houston na 9 trójkach a to się rzadko komu udaje

 

A w czym niby Michtell jest blisko/wyżej od Simmonsa, jeśli mówimy o ROTY?

W statystykach (których?) , czy w wynikach zespołu?

W czym jest lepszy? Może w tym, że na nim możesz oprzeć ofensywe a nie Benie niekoniecznie

 

Donovan potrafi seriami zdobywać pkt 10-12 pkt z rzędu - jest jednym z najlepszych graczy w 4 kw - bodajże jest 4 w ilości zdobywanych pkt .

To jest full pakiet w ataku. Wjazdy na większej skuteczności od Simmonsa , ma skuteczny floater, dobry mid range, coraz lepszą trójke. Mógłby poprawić jeszcze pull upy . Na dodatek cała liga ustawia obronę pod mitchella. Wszyscy blokują mu wjazdy, próbują wypychać go z jego ulubionych pozycji a on i tak robi ok 20 pkt na całkiem niezłej efektywności jak na debiutanta. Na dodatek jak mu ostatnie 2 tygodnie zaczyna brakować pary i te jego wjazdy są trochę wolniejsze to zaczął więcej podawać i robi to naprawdę nieźle. ( ok zwiększył też ilość strat bo jeszcze nie zawsze potrafi wyczuć kiedy podawać a kiedy nie). Dorzuć, że w obronie jest powyżej średniej to masz gościa który jest go to guyem nie ma rzeczy w której jest zły

 

Średnie Ben Simmons robi lepsze bo jako wyższy gracz zawsze będzie lepiej zbierał. Ben jest lepszym obrońcą, gorszym atakującym i lepszym podającym . Obaj pewnie za rok będą w All Star. Obaj mogą w 3 lata być w TOP15 ligi. To tylko kwestia co preferujesz. Dla mnie oni są tak blisko siebie ,że mogą dostać obaj tytuł debiutanta roku albo któryś z nich minimalnie

 

Tak przy okazji

Donovan jest obecnie najszybszym debiutantem który trafił 150 trójek

Jest pierwszym od czasów Carmelo który może wprowadzić frużyne do PO jako lider punktowy i to ze średnią powyżej 20

Pobił rekord i pierwszy debiutant w historii co poprowadził drużyne do 11 zwycięstw z rzędu jako lider ofensywy

 

Przed ASG miał dwa mecze plus 40 co w ostatnich 30 latach z guardów udało się tylko Jordanowi

 

Ben Simmons jest świetnym wszechstronnym graczem ale mogę łatwo poszukać słabe punkty w jego grzy. Brak rzutu, brak floatera itp a Donovan ma co najwyżej niektóre rzeczy na średnim poziomie a większość na dobrym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj pewnie za rok będą w All Star.

Ogolnie to tez sie Mitchelem jaram, ale pls. Na zachodzie jest taki tlok wsrod guardow, ze jakas apokalipsa musialaby nadejsc zeby zalapal sie za rok.

Juz teraz masz "pewniakow" Hardena, Paula, Curry'ego, Klaya, Lillarda, Westbrooka, Butlera.

Dalej Jrue, McCollum, Conley, Lou.

Wsrod mlodziezy zaraz w glosowaniu powinni sie liczyc Booker, dwojka z Nuggs, Lonzo (markieting!).

On musialby zrobic mega postep + Jazz musieliby byc wysoko w konfie.

 

Ben faktycznie juz za rok powinien sie zalapac (kwestia 5x mniejszej konkurencji nie skilla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitchell jest lepszym scorerem, Simmons jest lepszy we wszystkim innym. Jeżeli 20ppg>17ppg na tych samych procentach to tak duża różnica, że bycie lepszym kreatorem, obrońcą i zbierającym tego nie rekompensuje, to tak, Mitchell > Simmons. Wydaje mi się, że jednak tak nie jest.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitchell jest lepszym scorerem, Simmons jest lepszy we wszystkim innym. Jeżeli 20ppg>17ppg na tych samych procentach to tak duża różnica, że bycie lepszym kreatorem, obrońcą i zbierającym tego nie rekompensuje, to tak, Mitchell > Simmons. Wydaje mi się, że jednak tak nie jest.

Ben to taki rozgrywający na którym nie możesz oprzeć ataku

Bez Embiida ma ortg 104,4 i obronę 111,1

Donovan bez Goberta ma 110,4-111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani na Mitchellu ani na Simmonsie nie jesteś w stanie oprzeć ataku. 

 

Simmons wygląda tak źle w on/off bez Embiida, bo grał dużo minut jednocześnie z McConnellem i Johnsonem. Brown w pewnym momencie potrafił wychodzić lineupem Simmons-McConnell-Booker-Johnson.

 

Simmons od świąt ma +8,1 w ataku, od momentu powrotu Goberta Mitchell ma -2,5. 

 

Tak naprawdę ani atak Sixers nie opiera się na Simmonsie, ani atak Jazz nie opiera się na Mitchellu, a obaj pełnią w nim podobną rolę.

 

19.7-3.6 na 54,5%ts vs 16.4-7,7 na 55,3%ts.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani na Mitchellu ani na Simmonsie nie jesteś w stanie oprzeć ataku. 

 

Simmons wygląda tak źle w on/off bez Embiida, bo grał dużo minut jednocześnie z McConnellem i Johnsonem. Brown w pewnym momencie potrafił wychodzić lineupem Simmons-McConnell-Booker-Johnson.

 

Simmons od świąt ma +8,1 w ataku, od momentu powrotu Goberta Mitchell ma -2,5. 

 

Tak naprawdę ani atak Sixers nie opiera się na Simmonsie, ani atak Jazz nie opiera się na Mitchellu, a obaj pełnią w nim podobną rolę.

 

19.7-3.6 na 54,5%ts vs 16.4-7,7 na 55,3%ts.

Kto prowadził Jazz jak nie było Goberta? (Żeby nie było, Rudy nie jest jakimś floor generalem, ale jak jest to w ataku ma większy udział)

 

Donovan w tym momencie ma wszystko by być kimś pokroju Wade'a. W rookie sezonie ma taki bag of moves jak D-Wade (mocno przesadzone, ale na dobrą sprawę Mitchell ma identyczny styl grania) + dobrą trójkę. To jest również bardzo dobra defensywa. Jak nie siedzi mu rzut to spokojnie rozgrywa na poziomie startującego PG. Oczywiście jest wiele czynników w Jazz które pomagają mu w lepszych wynikach (np. Ingles)

 

Ben wcale nie jest świetnym kreatorem. Netto rozgrywanie wynika również z przewagi fizycznej. Oczywiście jest jednym z lepszych obrońców ligi w tak młodym wieku, ale tu brakuje scoringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ely3 przecież to normalne, że gorsze mecze Simmonsa to zawsze przez trenera i kolegów z boiska, a Mitchell jak musiał grac z Udohem, Burksem, Hoodem czy JJ to bez znaczenia ;)

Simmons wygląda tak źle w on/off bez Embiida, bo grał dużo minut jednocześnie z McConnellem i Johnsonem. Brown w pewnym momencie potrafił wychodzić lineupem Simmons-McConnell-Booker-Johnson.

BMF naprawdę te 8 min ze wspomnianą 3 to przyczyna gorszej gry Bena bez Embiida?  ;)

Oczywiście zgadzam się że granie TJ i Benem jednocześnie dziś nie ma sensu, ale każdy kij ma 2 końce i gdyby Ben zaczął cokolwiek rzucać z dystansu... (czego nie robi od stycznia). to nie byłoby tej dyskusji.

Natomiast warto zauważyć, że bez Joela, Simmons ma 3 lineupy pow. 70 min i tylko w 1 jest TJ...  3 man lineup z TJ i Amirem ma raptem -1,8 NetRtg i jest dopiero 9 Simmonsa pod względem minut bez Embiida http://on.nba.com/2FHcIAt

Ben jest super perspektywicznym graczem, ale naprawdę nie ma sensu przedstawiać go przez różowe okulary. JA chciałby zobaczyć jak by sobie radził Simmons w takich Kings, Lakers, MAvs czy JAzz..

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Donovan w tym momencie ma wszystko by być kimś pokroju Wade'a

A Ben ma wszystko by być kims pokroju Lebrona Jamesa

 

 

 

Ben wcale nie jest świetnym kreatorem. 

https://streamable.com/62ddo

https://streamable.com/dek38

https://streamable.com/wnvix

https://streamable.com/g3tbk

 

Ilu graczy w lidze jeszcze tak podaje?

 

 

Oczywiście jest jednym z lepszych obrońców ligi w tak młodym wieku, ale tu brakuje scoringu. 

16.4 PPG na lepszym TS% niż średnia ligowa nie rzucając trójek to raczej dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ben ma wszystko by być kims pokroju Lebrona Jamesa

 

https://streamable.com/62ddo

https://streamable.com/dek38

https://streamable.com/wnvix

https://streamable.com/g3tbk

 

Ilu graczy w lidze jeszcze tak podaje?

16.4 PPG na lepszym TS% niż średnia ligowa nie rzucając trójek to raczej dobry wynik.

Od kiedy flashy-passy określają jakim kto jest kreatorem? Jeśli tak jest to Lance jest najlepszym rozgrywającym ligi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że Mitchella łatwiej obudowac niż Bena, ale bądźmy poważni przy całej sympatii do Donovana, zawsze wyższy zawodnik ma przewagę nad niższym.

Na razie w statystykach z tego co widziałem Mitchell zapewne przez duża rolę w ataku jest lekko ujemnym obrońca. Wpływ na grę Ben ten ma większy.

Poza tym Ben może kryć każda pozycje na boisku od pg po small Ball Centra, to coś czego Mitchell nigdy nie będzie w stanie przeskoczyć.

A skoro Ts% ma lepszy, lepiej zbiera, lepiej broni, lepiej asystuje to o czym mowa wgl. Jak się rozwinął to tego nigdy nie wiadomo bo jak Simmons dołoży 3 to będzie totalnie poza zasięgiem prawie każdego w tej lidze.

A jak rozmawiamy o tym konkretnym sezonie to Ben>Donovan

 

Edit

Do tego Mitchell ma większy USG% więc też teoche łatwiej nabic tych teoche więcej punktów

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.