Skocz do zawartości

beGM - Play-offs 2017/2018 [komentarze ogólne]


MJ1

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, ze to trudne dla osoby, ktora bazuje glownie na liczbach

 

 

W sumie co sie dziwic, skoro Pan Wszystko Wiem Lepiej

 

jestem mocno zdziwiony, ze jeszcze GSW nie wzielo Cie jak analityka, przeciez wszystko wiesz lepiej

 

 

Drogi GM Timberwolves, jeżeli nie potrafisz argumentować i odpisywać na moje argumenty bez personalnych wycieczek, to lepiej nie odpisuj w ogóle. BeGM to jest gra, zabawa, rozrywka i polega między innymi na wymienianiu się opiniami, a nie używaniu w stosunku do innych GM różnych epitetów. Jeżeli nie potrafisz wyjść ponad to, to lepiej nie pisz w ogóle.

 

 

Nie ogladasz Jazz, nie rozumiesz na czym polega kreowanie gry i spoko, ja nie mam z tym problemu, smieszy mnie jednak pierdololo ze Rubio jest taki se bo ma malo asyst. Nie widzisz, ze sa systemu ( jak D'Antoniego) w ktorym rozgrywajacy robi po 15 asyst ( ba, nawet taki Duhon robil w nim zdaje sie 7) a sa systemy w ktorych ofensywa jest rozproszona i w tym sezonie w Jazz moze bylo z 5 wystepow w ktorych ktorys gracz robil 10 asyst.

 

Oglądam Jazz tak samo jak każdy inny zespół. Choć sympatyzuję z kilkoma drużynami, nie skupiam się na oglądaniu tylko jednego zespołu. I mimo tego, że oglądałem Rubio o wiele mniej od Ciebie, to jednak oglądałem go mniej więcej tyle samo, co pozostałych rozgrywających w lidze, a w związku z tym mam pewne porównanie. Nie możesz mnie wyśmiewać za wstawianie Rubio na inne miejsce niż Ty, tylko dlatego, że oglądam mniej Rubio od Ciebie, bo Ty oglądasz ( prawdopodobnie ) wszystkich innych rozgrywających mniej niż ja. Co więcej, podejrzewam, że oglądasz ich głównie na tle najlepszej obrony ligi, co jeszcze bardziej zaśmieca obraz.

 

Wcześniej pisałeś o tym, że Rubio prowadzi ofensywę Jazz. Teraz piszesz, że ofensywę Jazz prowadzą Rubio, Mitchell i Ingles. I to ta druga wersja jest prawdziwa. Rubio prowadzi może 1/3 tej ofensywy, nie kreuje tak dobrze jak Ingles i nie rzuca tak dobrze jak Mitchell. W trzecim trymestrze.

 

Offensive Rating Jazz z Rubio jest niższy niż Offensive Rating Jazz z Inglesem i Offensive Rating Jazz z Mitchellem ( dla trzeciego trymestru). Nietrudno wysnuć zatem wniosek, że z tej trójki Rubio kreuje ofensywę najsłabiej.

 

Co więcej Jazz z Exumem w trzecim trymestrze mają lepszy offensive rating niż z Rubio i chociaż próbka jest mała ( ledwie około 150 minut) to myślę, że to wiele mówi o możliwościach ofensywnych Rubio.

 

Oczywiście z Gobertem na parkiecie też mają lepszy Offensive Rating, z Favorsem również. Z całej pierwszej piątki to właśnie Rubio ma najgorszy Offensive Rating w tym trymestrze, a zatem jak można napisać, że to on kreuje ofensywę Jazz? 

 

Dlaczego napisałem, że Rubio to czwarty najważniejszy gracz Jazz? Bo zarówno Ingles, Mitchell, jak i Gobert mają lepsze Net Ratingi. Grają też więcej minut od Rubio, bo z Exumem na parkiecie radzą sobie po prostu lepiej.

 

Cieszę się, że przywołałeś też przykład George'a Hilla i tego jakim jest cienkim bolkiem. Bo dziwnym trafem rok temu w systemie Snydera wyglądał dokładnie tak dobrze jak Rubio ( kiedy był zdrowy ). System Snydera wyciąga z graczy to, co najlepsze ( patrz Jae Crowder w Cavs i w Jazz) i grają lepiej niż suma swoich talentów. I warto o tym pamiętać, bo indywidualnie te 15 punktów Rubio na słabym procencie nie wygląda dobrze.

 

Btw. na 6g dzisiaj pojawił się tekst o najbardziej niedocenianych graczach w NBA. Są w nim dwaj gracze Jazz: Rudy Gobert i Joe Ingles. Nie ma Rubio, jest za to Jrue Holiday. Jak widać mądrzejsi ode mnie widzą, że niedoceniani gracze to Gobert, Ingles i Holiday, a nie Rubio.

 

Powyższe dla meczów 56+

 

No i przekładając na 100 possesion, bo drużyny grają w różnym tempie. Tutaj dane za cały sezon, ale obaj panowie w podstawowych cyferkach wyglądają prawie że identycznie jeśli chodzi o mecze 1-7X jak i 56-7X. Także myślę, że warto na to zwrócić uwagę, a jak któremuś z Panów zależy to może sprawdzić dla 3go trymestru.

 

Rubio: 21,7 pkt /7,7 trb /9,1ast/ 2,7 stl (mój dopisek (fluber) 41%FG + 40% 3PTM)

Holiday: 25 pkt / 7trb/ 7,7 ast / 1,9 stl

To ja jeszcze PER 100 possession dla trzeciego trymestru dodam takiego pana:

 

Dante Exum 30,2pkt/ 6,0trb/ 9,4ast/1,9st 58% FG, 40% 3PTM Net Rating +17

 

Naprawdę nie szarżowałbym z tym porównywaniem statystyk PER 100 posiadań.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi GM Cavs,

 

cała dyskusja rozpoczela sie od mojej opinii, jakoby Rubio grał od 2 miesiecy najlepszą koszykówkę w karierze, została ona wyśmiana i podrzuciles masę statystyk, problem polegał na tym, że wszystkie dotyczyły całego sezonu, a gdy to punktowałem to pomijałeś temat wciąż przywołując całoroczne statystyki, więc były rówie merytoryczne co owe blablabla z mojej strony.

 

Napisałeś bzdury, że Rubio gra gorszy trymestr od takich asów jak Dragić czy Rozier, podczas gdy odpowiedziałem DOKŁADNIE tymi samymi statystykami co Ty próbując zrównać Rubio z przeciętnością, odpisujesz, że nie używam argumentów. LOL

 

Rubio prowadzi grę Jazz, a to że rozegranie rozłożone jest na 3 graczy? To Rubio dyktuje tempo, to Rubio ustawia ofensywe, to że Ingles miewa mecze w których ma więcej asyst? no i? Przynajmniej połowe z nich notuje po podaniu od Rubio / test oka/,

 

George Hill nie jest żadnym kołkiem, on zwyczajnie po odejściu z Jazz gra w drużynach bez żadnego systemu, a to gracz systemowy, wrzuć go do Bostonu czy Spur i znowu będzie w górnej połówce rozgrywającyc, poza tym sorry ale Rubio> Hill zaaaaawsze, zwłaszcza w Jazz.

 

Btw. Pisanie, że mądrzejsi ode mnie z 6g, to też personalna wycieczka :)

 

Ingles jest najbardziej niedocenianym graczem i pisałem o tym na wiele wcześniej niż to przeczytałeś na 6g:) o Gobercie jako top3 centrów pisałem też co najmniej od roku, więc w czym są mądrzejsi ode mnie? Za rok napiszą, że Rubio jest top5 rozgrywających i co? Wtedy w to uwierzysz? Póki jakiś guru koszykówki z polskiej blogosfery nie napisze dobrze o danym graczu to nie uznasz opinii zwykłego użytkownika forum?:)

 

Spytaj chłopaków z 6g jaki ilans dawali Jazz przed startem sezonu, ja dawałem 48-50W i się ludzie śmiali, kto dzisiaj się śmieje, kto jest tym mądrzejszym/głupszym czy jakiego tam tam nazewnictwa chcesz używać :)

 

Rubio nie mógł się znaleźć w tym zestawieniu, bo pierwsze 3 sezony MIAŁ FATALNE, zajebiście gra dopiero od 2 miesięcy, podczas gdy Ingles gra świetnie od 1 meczu, a Gobert jest kotem od półtorej roku. 

 

Kiedy statystyki nie potwierdziły Twoich opinii, to jedyne Twoje 2 argumenty jakoby Rubio nie był świetny w tym trymestrze to:

 

1) forumek nie umieścił Rubio w top50 graczy

2) 6g umieściło Holidaya jako niedocenionego, a z Jazz tylko Inglesa i Goberta- btw. z tego pierwszego jeszcze chwile cisnąłeś bekę, że ma więcej asyst niż Ruio, teraz rozumiem że jednak jest dobry, skoro na 6g tak napisali? :D

 

BEKA

 

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że ja Holidaya lubię bo jest dobry i gra bardzo dobrze od początku sezonu, ale Rubio w tym trymestrze NA PEWNO nie odstaje od niego i tyle w tym temacie :) Co zresztą potwierdzają WSZYSTKIE statystyki, które przywołałeś :)

 

16/6/5 43% za3 i 2 miejsce ród RPM wśród rozgrywających, także wybacz, ale następnym razem podejmę rękawice jak znajdziesz coś ciekawego na podparcie swoich tez, bo póki co to strzelasz ślepakami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi GM Cavs,

 

cała dyskusja rozpoczela sie od mojej opinii, jakoby Rubio grał od 2 miesiecy najlepszą koszykówkę w karierze, została ona wyśmiana i podrzuciles masę statystyk, problem polegał na tym, że wszystkie dotyczyły całego sezonu, a gdy to punktowałem to pomijałeś temat wciąż przywołując całoroczne statystyki, więc były rówie merytoryczne co owe blablabla z mojej strony.

 

Nie, na odrzucenie tej tezy podałem kosmiczne statystyki z zeszłego sezonu z jednego miesiąca w Timberwolves Rubio, które zbyłeś jedynie komentarzem, że pewnie większość to były porażki. 

 

Wszystkie pozostałe statystyki wrzucam, bo polemizuję z tezą, że Rubio to TOP 5 PG w trzecim trymestrze NBA. Ja go umieściłem w moim prywatnym rankingu na 10 miejscu w tym trymestrze. Przypominam, że u Ciebie Rubio to TOP 5, bo za nim masz Hardena ( który miał w marcu slump rzutowy, ale nie można pisać, że jest gorszy od Rubio!!!) , Jrue i Bena Simmonsa. Ja wstawiłem jeszcze Bledsoe i Dragića przed Rubio, ale co do nich nie będę się upierał. Wyżej niż na 8 miejscu wśród PG w tym trymestrze Rubio nie jest na pewno. Roziera, czy Murraya wrzuciłem, jako przykłady zawodników przy których można dyskutować, ja ich wyżej od Rubio nie mam.

 

 

 

 

Napisałeś bzdury, że Rubio gra gorszy trymestr od takich asów jak Dragić czy Rozier, podczas gdy odpowiedziałem DOKŁADNIE tymi samymi statystykami co Ty próbując zrównać Rubio z przeciętnością, odpisujesz, że nie używam argumentów. LOL

 

Wyjaśniłem powyżej

 

 

 

Btw. Pisanie, że mądrzejsi ode mnie z 6g, to też personalna wycieczka :smile:

 

 

kto dzisiaj się śmieje, kto jest tym mądrzejszym/głupszym czy jakiego tam tam nazewnictwa chcesz używać :smile:

 

Napisałem "mądrzejsi ode mnie", a nie "mądrzejsi od Ciebie"...

 

 

 

 

Rubio prowadzi grę Jazz, a to że rozegranie rozłożone jest na 3 graczy? To Rubio dyktuje tempo, to Rubio ustawia ofensywe, to że Ingles miewa mecze w których ma więcej asyst? no i? Przynajmniej połowe z nich notuje po podaniu od Rubio / test oka/,

 

 

I w trzecim trymestrze robi to gorzej od Inglesa, gorzej od Mitchella i gorzej od Exuma. Ma z nich najsłabszy O Rating w 3 trymestrze.

 

 

 

Kiedy statystyki nie potwierdziły Twoich opinii, to jedyne Twoje 2 argumenty jakoby Rubio nie był świetny w tym trymestrze to:

 

1) forumek nie umieścił Rubio w top50 graczy

2) 6g umieściło Holidaya jako niedocenionego, a z Jazz tylko Inglesa i Goberta- btw. z tego pierwszego jeszcze chwile cisnąłeś bekę, że ma więcej asyst niż Ruio, teraz rozumiem że jednak jest dobry, skoro na 6g tak napisali? :grin:

 

 

Odniosłem się do autorytetów zewnętrznych, żeby pokazać, że co do oceny poziomu Rubio nie jestem odosobniony, w przeciwieństwie do Ciebie, gdzie trudno o obiektywizm w stosunku do graczy drużyny, których jesteś fanem.

 

Rubio w zeszłym sezonie robił 9,1 asysty na mecz, a Ingles 2,7 asysty na mecz. Podałem Inglesa jako argument, że w systemie Snydera nie da się notować asyst plus jako kontrargument do Twojej tezy, że Rubio gra najlepszy basket w karierze, choć więcej asyst od niego robi gość, który rok temu notował o 6,4 asysty mniej niż Rubio.

 

 

 

16/6/5 43% za3 i 2 miejsce ród RPM wśród rozgrywających, także wybacz, ale następnym razem podejmę rękawice jak znajdziesz coś ciekawego na podparcie swoich tez, bo póki co to strzelasz ślepakami :smile:

No właśnie. Mógłbyś zdradzić, jak sprawdzić RPM za trzeci trymestr? 

tak??

 

pierwsze słyszę

BEKA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katujesz tego Rubio, który gra bardzo dobrze, ale jednak wciąż jest tylko graczem z impactem 3-5 opcji Jazz. Królem jest zdecydowanie Gobert, chyba temu nie zaprzeczysz, bo Jazz mają pierwszą defensywę ligi w trzecim trymestrze z ogromną przewagą nad resztą, a ofensywa? 19 miejsce w lidze, mimo doskonałego bilansu.

 

A co powiesz o Towns, który ma minusowy net ranking?

 

Po drugim trymestrze zachwycaliśmy się zasłużenie Townsem, podkreślam, że to on uratował Ci bilans, nie był mniej ważny niż Butler. Net rating Butler 10,9, a Townsa 10,6 ( mój Tyus Jones 10,5, ale wiadomo ograniczone minuty, to jest inna skala porównawcza ). Obecnie Towns ma Net rating na minusie. Mało tego, jest najgorszym graczem S5.

 

Teague -0,1

Wiggins -0,3

Gibson -0,9

Bjelica -1,1

Towns -1,2

 

Oczywiście kluczem jest defensywa. Ma najlepsze wskaźniki na atak, ale też zdecydowanie najgorsze na obronę.

 

Do tego, jeśli w S5 mają grać Rudy Gay i Jonas Jerebko(?!) to chyba wjeżdżam powoli na autostradę do PO. Nic dziwnego, że tak pompujesz Rubio widząc pewnie słabość Townsa. Nadzieję jeszcze możesz upatrywać w Satoransky, ale to będzie raczej za mało na wielkie Pels.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camby, nie pie..

 

dobra, potrm reszta, bo stara drze jape

 

Ja mam konkretne dane, a ty wymyślasz jakieś RPM za ostatni okres, chociaż jest to niemożliwe ( chyba, że prowadzisz własne zapiski, ja tak robię, ale nie na RPM, bo on ssie ), piszesz, że Rubio poprawia atak o tyle, a obronę o tyle, chociaż te liczby nie mają w niczym potwierdzenia, jeśli już Rubio gdzieś zachwyca to defensywą i bardzo dobrą, zwłaszcza jak na Niego skutecznością jak za trzy.

 

Umownie mogę pójść na kompromisowy układ:

 

I tier: Gobert

II tier: Mitchell, Ingles, Rubio - kolejność przypadkowa, chociaż Favors też gra dobrze i jest trochę w cieniu tego wszystkiego, a Longer złożył uszy po sobie i nie walczy o jego dobre imię :)

 

Ale wciąż to za mało na Holidaya, który ciągnie Pels mając za wsparcie jako trzecią opcje Etwaun Moore, któremu skuteczność znacząco spadła na łuku.

 

A jeszcze pisałeś o statystykach Rubio od powrotu Goberta. Przepraszam, mam pytanie. Czy ty masz u siebie Francuza, by sięgać po ten argument? Bo z tego co pamiętam to wymiata on obecnie pod batutą człowieka morza w Nowym Jorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haa Marcus oboje wiemy ze tego byscie nie chcieli Zreszta Ely ma teraz sprawy- o dziwo- wykraczajace ponad beGM.

Niemniej, pojawiaja sie liczby, ja dzwonie, Ely weryfikuje, ja koncze dyskusje

Ely to wariat z cyferkami, ja je zmieniam w zloto, dzis za duzo wypilem, plus mam dziecko, dodac wrodzone lenistwo i z rownanania wychodzi, ze wciaz macie szanse, ale jutro tez mam wolne, moge zrobic dryndryn a Nine z corka wyslac do tesciow i w tym czasie zakonczyc te dyskusje, ale po co?

Tak mam pretekst do picia wina (choc prywatnie wole whisky), czytania o tym jak slaby jest Rubio (co zaspikaja moja chuc komizmu) i , mialem jakas pointe, ale w miedzyczasie zrobilem frytki, zdazylem je zjesc i napuscolem wode do wanny w kyorej zaraz bede lezec )

fajne jest wasze czepialstwo, ba, na czesc osob to zadziala i w to uwierza, ale jak zaczne miec obawy, to zrobie dryndryn, potem pisiupusiu i bedzie beng (pisze jezykiem dwuletniej corki, byvdac wam szanse, jak jej, bo nie lubie krzyku)

Serio, dawajcie tu co chcecie, zwlaszcza statystyki, strzelajcie ta proca ile chcecie, w slonce nie siegniecie

Niestety, ale nie znajdziecie dowodu na to, ze Holiday jest lepszy biz Rubio w 3 trymestrze a to jest kluczowa rywalizacja w kwestii NOP MIN i tyle.

Pisze to jednym okiem, ale , o dziwo, przeczytalem dwa razy.

Stad Marcus, pisz DM do Lafa, moze w dwohke cos zdzialacie, a Fluber nie wpierdzielaj sie miedzy wodke a zakaske, bo poza liczbami nie ugryziesz mnie nijak ( a liczby sa za mna, tak rzecze Ely, a mu wierze w tej materii) j zajmij sie swoja strategia na Wschodzie gdzie Raptors sa silniejsi niz w rlNBA, a Ty nie

Tyle Panowie,

Skoro liczby za za mna, to slowo tez bedzie

Przepraszam za literowki, telefon czasem nie nadaza za mysla (a potem nie chce mi sie zmieniac) ale wierze, ze do niepewnych doszlo jedno, Rubio gra swietny trymestr, reszta mi lata, bo z takim Rubio i z tskim Townsem brak PO dla Minnesoty bedzie. sprawa dla reportera.

Nie ma zadnej statystyki mowiacej ze Holiday>Rubio po ASG

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej, pojawiaja sie liczby, ja dzwonie, Ely weryfikuje, ja koncze dyskusje

 

Brawo, czyli wymyśliłeś sobie, że Rubio jest 2 w RPM po trzecim trymestrze, bo nie można sprawdzać RPM po trzecim trymestrze, moje gratulacje:) 

 

 

Nie ma zadnej statystyki mowiacej ze Holiday>Rubio po ASG

Poza punktami, asystami, skutecznością z gry... 

Dlatego musisz wymyślać miejsca Rubio w różnych rankingach, aby pokazać jego wyższość nad Holidayem:)

 

 

Stad Marcus, pisz DM do Lafa, moze w dwohke cos zdzialacie, a Fluber nie wpierdzielaj sie miedzy wodke a zakaske, bo poza liczbami nie ugryziesz mnie nijak ( a liczby sa za mna, tak rzecze Ely, a mu wierze w tej materii) j zajmij sie swoja strategia na Wschodzie gdzie Raptors sa silniejsi niz w rlNBA, a Ty nie

 

 

Super, widzę że przeszedłeś do grożenia zepsuciem bilansu mojej drużynie:) Brawo:) Oczywiście, że Cavs w rl NBA są dużo silniejsi niż u nas. Właśnie dlatego u nas po dwóch trymestrach mieli bilans 38-17, a w rl NBA 33-22:) Gdzie mojej drużynie w beGM do ekipy, która dzisiaj pokonała Raptors, a jej drugim najlepszym strzelcem po LeBronie był Jose Calderon:)

 

W TOP 100, które się pojawiło na e-nba w tym tygodniu mam 5 zawodników w TOP 80, a Cavs z RL NBA mają 2:) Tak, z pewnością jest mnóstwo dowodów na to, że moja drużyna jest słabsza niż w rl nba:)

 

Btw. włączyłem sobie drugą połowę Jazz-Lakers i chyba speszyłem Twojego TOP 5 PG:) Oglądałęm wcześniej Dragića i sorry, ale wyglądało to lepiej w jego wykonaniu:)

 

 

Niestety, ale nie znajdziecie dowodu na to, ze Holiday jest lepszy biz Rubio w 3 trymestrze a to jest kluczowa rywalizacja w kwestii NOP MIN i tyle.

 

Powtórz to jeszcze 3 razy, a na pewno stanie się to prawdą :smile:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 czytania o tym jak slaby jest Rubio 

 

Przecież ja nie piszę, że Rubio jest słaby, mam go, a niech będzie, na 8 miejscu wśród rozgrywających w trzecim trymestrze. Nie zgadzamy się tylko co do tego, że moim zdaniem Rubio nie jest lepszy od Jrue Holidaya, Jamesa Hardena i Bena Simmonsa. To są trzej gracze, których masz za Rubio, a ja mam ich przed Rubio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza punktami, asystami, skutecznością z gry... 

 

Btw. włączyłem sobie drugą połowę Jazz-Lakers i chyba speszyłem Twojego TOP 5 PG:) Oglądałęm wcześniej Dragića i sorry, ale wyglądało to lepiej w jego wykonaniu:)

 

Nie wchodząc w Waszą bardzo ciekawą dyskusję, chciałbym się tylko spytać co Ci się nie podobało w grze Rubio w meczu Jazz Lakers i w czym Dragić był lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez od kilkunastu lat pace rosnie a defensive ratings spadaja.

W 2007 roku średni pace wynosił 91,9, w 2013 z kolei 92,0. To tak a propos rosnęcgo pace od kilkunatu lat. Prawda jest taka, że on zaczął rosnąć dopiero ostatnio, co zbiegło się z sukcesami Dubs.

 

W 2005 roku średni DRTG wynosił 106,1, w 2013 z kolei 105,9. To odnośnie spadających def rating na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Z DRTG jest z kolei tak, że liga robi adjustments do panujących trendów, dlatego też średni DRTG na przestrzeni sezonów przedstawia się raczej sinusoidalnie i nie ma związku z szybkością gry. Przykładowo między wspomnianym 2005 a 2013 był sezon, w którym DRTG był zbliżony do dzisiejszego (2009), ale potem defensywy się przystosowały i DRTG znowu spadło.

 

3 najlepsze obrony w lidze sa wsrod 8 najwolniej grajacych druzyn.

Aha, ok. Porządna analiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2007 roku średni pace wynosił 91,9, w 2013 z kolei 92,0. To tak a propos rosnęcgo pace od kilkunatu lat. Prawda jest taka, że on zaczął rosnąć dopiero ostatnio, co zbiegło się z sukcesami Dubs.

 

W 2005 roku średni DRTG wynosił 106,1, w 2013 z kolei 105,9. To odnośnie spadających def rating na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Teza byla taka ze drtg jest ujemnie skorelowany z pace. Pisze o zauwazalnym na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat trendzie a Ty wrzucasz dane za 2007 i 2013 czyli za 6 lat i pokazujesz ze pace i drtg byly w tym czasie stale.

 

A co do zaleznosci miedzy pace i drtg to myslalem ze to jest oczywiste ze zwolnienie tempa jest po to by nie tracic glupich fastbreak points i zeby zachowac wiecej energii do gry w obronie i dlatego zawsze pace spadal w playoffs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.