Skocz do zawartości

Playoff 2018 -Pierwsza runda na Zachodzie- Thunder-Jazz


ely3

  

50 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wynik serii

    • Jazz w 4
      0
    • Jazz w 5
      3
    • Jazz w 6
      16
    • Jazz w 7
      10
    • Thunder w 4
      2
    • Thunder w 5
      4
    • Thunder w 6
      11
    • Thunder w 7
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dwa miesiące temu wydawało się to nierealne a jednak Jazz znalazło się w tym samym miejscu co rok temu. 5 miejsce i pojedynek z Oklahomą

 

Jazz od ASG ma najlepszy net rtg i najlepszą obroną od połowy stycznia ale fakt jest taki, że po ASG często z mocnymi zespołami pękali. ( Boston, Spurs, Houston czy 2 razy Blazers). Jazz i Oklahoma to są zespoły z TOP10 obrony.  Ale może po kolei

 

Rozgrywający

Rubio vs Westbrook

Jazz odkąd pamiętam ma problem z Westbrookiem . Ciężko się go nam broni bo nigdy nie potrafiliśmy zatrzymywac tak szybkich graczy. Z drugiej strony RW zmuszany do mid range i trójek jest po prostu balastem. Od ASG rzuca na niskich procentach . Robi 25 pkt ale czai się na zbiórki. Olewa obronę i choć jest najlepszym zawodnikiem tej serii to jednak nie jest on w takiej formie jak rok temu

Rubio zaś ostatnio gra wybornie ( mecz z Portland mu nie wyszedł ale to inna bajka) 15/5,5/5,5 i za 3 rzuca 41% od ASG. W sumie to od połowy stycznia ma dobrą trójkę i mid range nawet jeśli jest broniony. Rubio z Exumem musza się mocno skupić by ograniczyć RW krótkie akcje. RW któremu się odcina możliwość zdobywania pkt w pierwszych 5-6 sekundach akcji staje się mega nieefektywny

 

Jak na razie to przewaga Thunder

 

Rzucający obrońca

Mitchell vs Brewer

To trochę fałszywa narracja bo pewnie Mitchella będzie bronił George niemniej na tej pozycji Jazz ma ogromą przewagę. Donovan jest jaki jest . Równie nieefektywny jak RW ale tak naprawdę on jest jedynym kreatorem który chce brać na siebie odpowiedzialność jak drużynie nie idzie. wiele jego rzutów jest bo Jazz oddaje mu piłke na ostatnie 4 sekundy akcji i ma coś wyczarować. Jazz musi dawac więcej zasłon by Mitchell miał łatwiej bo na pewno Thunder skupi się na zatrzymywaniu jego wjazdów. No i ważne by Donovan dostawał gwizdki bo z tym bywa róznie. Ale jeśli sędziowie będą gwizdać faule na nim to może szybko stworzyć problemy dla Adamsa czy PG

Brewer fajnie się wkomponował w Oklahome ale to nie jest zawodnik na poziomie s5 playoffowego zespołu. thunder pewnie będzie go szybko zmieniać

 

Można powiedzieć że jest 1:1 bo mniej wiecej taką przewage jak ma RW nad Rubio to Donovan ma nad sg Thunder

 

niski skrzydłowy

Ingles-George

Gdybym miał oceniać tylko RS to mamy tu remis. George gra kiespko od ASG ma fg 38% efg niewiele lepsze i ogólnie jest kiepski. Niby robi te 20 pkt ale jest w tym mega nieefektywny. Jego obrona jest również na słabym poziomie

Ingles daje w tej chwili o wiele więcej drużynie . Świetnie rozgrywa za 3 trafia z 41% skutecznością. Jest w dobrej formie tylko musi rzucać za 3 kiedy ma okazje a nie odpuszczać i potem to Donovan odpala źle przygotowane trójki

Thunder nie mają tylu obrońców by bronić i Mitchella i Inglesa a każdy z nich jest dla nas bezwględnie kluczowy. Ingles zaś musi skupić się by ograniczyć PG choć równie dobrze to Crowder będzie dużo siedział na George’u a Ingles dostanie Melo do obrony

Wiem że George często dopiero w Po pokazuje swoje prawdziwe oblicze i to mnie wstrzymuje przed postawieniem tu znaku remisu.

 

Ogólnie to Thunder może ma minimalną przewagę i niewątpliwie to jest kluczowa pozycja. Ten z zawodników który będzie w tej serii najlepszą wersja siebie ten przechyli szalę zwycięstwa

 

Silny skrzydłowy

Favors -Anthony

Melo od ASG robi 14 pkt z 14 rzutów. Jest w kiepskiej formie i jest balastem dla Thunder po obu stronach parkietu

Ostatni miesiac jest nawet jeszcze gorzej. Facet jest kiepski nieskuteczny i nie broni. Favors powinien nim zamiatać w ataku i powinien zmuszać go do dużej ilości long 2. Jeśli Jazz będzie grać Jae na czwórce to na pewno Carmelo będzie broniony przez Inglesa i ten będzie go odcinał od podań

Favors ostatnio gra skutecznie. Próbuje nawet rzucać za 3 niemniej robi 13/7 a Melo 14/6. Tutaj Jazz ma przewagę

 

Centrzy

Adams vs Gobert

Adams to chyba najtrudniejszy rywal z możliwych dla Goberta. Świetnie broni jest silny , potrafi się przepchnąć. Jedna z nielicznych sytuacji gdzie Jazz nie ma dużej przewagi .

Gobert jest oczywiście lepszym obrońcą i lepiej broni picki od Adamsa niemniej fizycznośc tego pojedynku może sprawić że Rudemu już nie wystarczy sił i szybkości by jeszcze bronić wjazdy RW. Plusem jest że Adams nie będzie wyciągał Goberta na obwód a po jego zejściu obrona Thunder dramatycznie spada.

Gobert musi się skupić na tym by zmuszać Nowozelandczyka do kłopotów z faulami

 

Ogólnie s5 oceniam na remis z minimalną przewagą Thunder bo jednak mają dwie gwiazdy George i Russell

 

Ławki

Thunder ma niezłych strzelców za 3 na ławce ale ogólnie to jest ona słabsza od tej Jazzowej.

Felton-Grant-Abrines-Patterson

Exum-Royce-Crowder-Jerebko

Jazz ma lepszych obrońców ale Thunder ma lepszych strzelców za 3. Wydaje się ,że Jazz tutaj akurat ma przewagę tak samo jak i na ławce trenerskiej bo Donovan jest słabszym trenerem od Snydera

Jazz nawet bez Goberta zmuszało Thunder do dużej ilości long 2 i mid range ( nawet 50-60 % rzutów Thunder było z tej mega nieefektywnej sfery)

Ale z drugiej strony w PO trzeba umieć kreować sobie pozycje a to w Jazz potrafi tylko Donovan, trochę exum i Rubio jak ma dobry dzień

Jeśli Jazz ograniczy Westbrooka to będzie Jazz w 6 meczach. Jeśli to jednak Thunder ograniczy Mitchella to Thunder wygra w 5-6 meczahc

 

Seria chyba najtrudniejsza do przewidywań bo jednak mimo kryzysu formy jaki ma Thunder to jednak mają najlepszego zawodnika w tej serii i akurat Gobert ma naprzeciwko siebie trudnego i niewygodnego rywala

Jazz świetnie broni kontrataki a to jest jedna z głównych broni Jazz. RW od 2 lat z Jazz oddaje najwięcej mid range rzutów w całym sezonie. Ale też Adams z RW w pick and rollach sprawiało dużo problemów

 

Moje przewidywanie

Jazz w 6 serce

Thunder w 6 rozum

 

I taki smaczek - ciekawe ile razy zobaczymy Royce O'Neale który po prostu będzie miał za zadanie odciąć PG.

 


A no i szkoda że Barcalover już nie jest aktywny na tym forum

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wolę Adamsa pod koszem niż kogoś, kto wyciąga Goberta na dystans. Adams nie jest aż takim zagrożeniem w ataku i o ile na zbiórce pewnie będzie wojna, to jednak obrona obręczy Jazz nie powinna na tym ucierpieć.

 

George i Anthony to dwaj gracze, którzy powinni być lepsi w play-offs, są doświadczeni, to dla nich nie nowość. Anthony w regularze był fatalny, ale nie jestem taki pewny, że w play-offs będzie wyglądał tak samo.

 

No i pytanie, co z Rubio i jego zdrowiem, bo w końcówce sezonu grał na limitowanych minutach, wszystko z nim już ok? Bo bez niego może być mały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fluber

Rubio był oszczędzany by jednak był sprawny na pierwszy mecz plus z Portland sedziowie mu szybko gwizdali faule

 

Ja tez wolę by Goberta nikt nie wyciągał na obwód. Z drugiej strony Adams jest jednym z najlepszych centrów w lidze. Mega niedoceniany ale gra świetny sezon. Dużo zbiera w ataku co może być słabością Jazz bo oni jednak będą wychodzić wysoko Gobertem by zmuszać PG i RW do mid range.

Jazz bodajże pierwszy mecz w Oklahomie tak robiło i zmusiło Thunder do ponad 50 % z tej strefy tyle że ci trafiali.

 

Inna sprawa że Jazz od powrotu Goberta poprawiło obronę a ofensywa Thunder jest przewidywalna i Snyder może poustawiać dokładny plan a to trzeba mu oddać że jest genialnym taktykiem i pewnie już ma całą koncepcję na pick and rolle Thunder kick and out RW itp Pierwszy mecz będzie kluczowy tak jak rok temu gdzie Snyder po prostu zaskoczył Clippers praktycznie w większości aspektów łącznie z ostatnią akcją meczu nr 1


Generalnie Rubio powinien być 100% zdrowy na mecz nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy Westbrick ma jaja i pokaże jak się broni i zrobi z Mitchellem to co zrobił z Hardenem w końcówce bo jeśli tak to Jazz jest w wielkiej dupie bo George i Brewer będą mogli mocno przecinać linie podań w ogóle w tej serii najwazniejszy powinien być Favors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona seria Zachodu i tu też liczę na 7 spotkań jak w Philly-Miami. Thunder skończyli z HCA i to może zrobić różnicę, ale są moim zdaniem słabsi od Jazz jako zespół. W Playoffach obrona odgrywa jednak większą rolę niż w RS, a ta po stronie Utah jest elitarna, zdecydowanie najlepsza w lidze. Nie widzę jak Westbrook z Georgem to forsują. Do tego Jazz tworzy prawdziwy kolektyw i ich ofensywa dzięki energii Mitchella oraz inteligencji tercetu Rubio-Ingles-Gobert także jest całkiem ciekawa. Wersja z Crowderem w miejsce Favorsa to bardzo quality lineup, a Exum czy Royce też powinni dostarczyć wartościowe minuty. Liczę na fajne starcie Rockets z Jazz w drugiej rundzie i prawdziwą potyczkę ataku z obroną + Jazz w tej 2 części byli naprawdę kapitalni i chciałbym zobaczyć ich dalej, dodając do tego niechęć do Westbrooka. Typ: Jazz w 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza seria w tych PO. Szkoda, że koszykarscy bogowie nie dali nam pojedynku GSW z OKC, ale to trochę rekompensuje. 

 

Mój syn pierwszy raz zagra w PO. Jestem dumny z Rubio. 

 

Dalej mamy mój syndrom Sztokholmski czyli Melo. Kiedyś śniło mi się, że przechodzi pulchną stópką nad truchłem Duranta do drugiej rundy, a teraz może uda mu się to zrobić na Inglesem, który (jak tu przeczytałem :] ) jest równy PG13 :] 

 

Jazz w 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę lubię Oklę, ale nie trawię brainless Westbrooka... Mogą wznieść się na wyżyny, Adams może twardo grać pod koszem, a Mitchell może mieć pełne gacie i rzucać cegły niczym Westbrook, ale mimo wszystko stawiam na defensywę i grę systemową z UTA. Może ze 2 mecze urwą im Thunder, a może i nie. UTA max. w 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno słowo wyjaśnienia co do George'a

 

PG w formie to jest 2-3 najlepszy gracz ( minimalnie wyżej mam Goberta) sęk w tym że on obecnie od początku lutego robi szalone efg45%

To jest najmniej efektywny gracz robiący 20 ppg. W obronie też jest przeciętny.

 

PG jest w tej chwili mega przeceniany choć wiadomo istnieje  George playoffowy - niemniej po ASG

RW ma efG 49%

Melo 47%

a PG 45%

 

A Ingles ostatnio robi 7as na mecz dając trójkę ponad 40%

 

Obecnie PG to gracz który nie robi wielu przewag. PG w formie jak rok temu w serii z Cavs to gwiazda robiąca sporą przewagę. Sęk w tym jakiego PG zobaczymy

 

Ta seria jest wielką niewiadomą

 

Nie wiadomo czy Jazz w atmosferze PO będzie miało kim zdobywać pkt

Nie wiadomo jakiego Rubio zobaczymy

Czy Gobert zagra dobrą serię PO

Czy George w ogóle zagra porządnie

 

Dlatego chyba w ocenie większości ma ona największy rozrzut jeśli chodzi o wyniki końcowe i jest uważana za najciekawszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie jestem fanem Donovana to oglądając ostatnio Thunder doszedłem do wniosku, że nawet nieźle to wygląda co ciekawe na boisku nie było żadnej z gwiazd OKC. Snyder jest lepszym trenerem, ale po stronie Donovana jest większy star power.

Spotkania z RS można wyrzucić do kosza, bo grał Roberson, a tylko w dwóch Gobert.

 

Snyder musi użyć jakiś Jedi mind trick by skłonić Westbrooka, żeby przełączył ja vs świat i wtedy może pomóc Jazz w osiągnięciu sukcesu w tej serii.

 

Serce za Jazz

Rozum

 

OKC w 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Adamsa - ciezko sie nie zgodzic ze to chyba najbardziej niedoceniany center obecnie (a kreci sie w okolicach top-5/6 na tej pozycji)

 

Jest dobrym C, ale nie przesadzajmy... KAT, Jokic, Embiid, Gasol, Gobert, DMC/Davis a nawet LMA to jednak inna półka. Gdzieś w okolicy Nurkica, Whitesida, Drumma, Lopeza czy DAJ bym go stawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejebana seryjka

 

chcialbym zeby OKC sie udalo, bo jakby takie big 4 [naciagane, wiem] na dluzsza mete zagralo & zoptymalizowalo ze soba, to moze mogliby powalczyc z GSW i rockets w przyszlym roku... a moze i w tym walnac czy chocby zagrac dobra serie z Rakietami.

 

Z drugiej strony Jazz to zayebista historia, stracili jedynego all-stara, zaczeli kiepsko sezon a koniec koncow maja 4 seed w silnej konfie grajac trójką overseas players w S5 & grając old-school bball. 

 

Także nie wiem co z tego wyjdzie ale liczę na dobrą serię po prostu, jedna z niewielu w 1st rd którą warto będzie ściągać & oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz że ten Carmelo Antohny, który w całym sezonie rzucił 30 pts lub więcej 0 razy, a 25 lub więcej 5 razy, nagle w PO, przeciw najlepszej defensywie w lidze,  zacznie nakurwiać? chciałbym to zobaczyć, ale kasy to bym na to nie postawił


A ja bym się nie zdziwiły gdyby Melo przejął ten pojedynek i zabrał piłkę Westrbrookowi i wygrał OKC kilka spotkań

 

ale minę miał by ely xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz że ten Carmelo Antohny, który w całym sezonie rzucił 30 pts lub więcej 0 razy, a 25 lub więcej 5 razy, nagle w PO, przeciw najlepszej defensywie w lidze,  zacznie nakurwiać? chciałbym to zobaczyć, ale kasy to bym na to nie postawił

 

Przed wszystkim to chyba ten Carmelo, co w każde PO robi 39% FG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.