Skocz do zawartości

beGM - [Playoffs 2018 West 1st Round] (3.) San Antonio Spurs - (6.) Oklahoma City T


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra.

 

  • Czy Westbrook i Oladipo będą potrafili znaleźć wspólny język i jakoś sensownie podzielić się piłką? Czy Russell przełknie swoje ego i pozwoli błyszczeć drużynie?

 

  • Czy Aldridge i Howard tutaj do siebie pasują? Niewątpliwym plusem dla Spurs jest to, że wogóle trafili rywala, który pozwala im tym Howardem grać w jakimś większym wymiarze czasowym, ale co z LMA który w tym roku spędził większość czasu grając jako center? 

 

  • Więcej do serii jest w stanie wnieść krótsza ławka Spurs (moim zdaniem krótsza) czy trochę bardziej liczna ale skupiona wokół wysokich ławka OKC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russ i Oladipo nie potrafią ze sobą współpracować, co pokazali w zeszłym roku. Dipo był marginalizowany, zresztą Russ to bardzo specyficzny zawodnik, niby all-star, ale bez zmiany stylu gry będzie mu ciężko w realu zdobyć pierścień. Niby notuje bardzo dużo triple-double, ale przy tym oddaje zbyt dużo niepotrzebnych rzutów, zbyt dużo wejść "na  pałę", co widać po jego dorobku strat. On nie tylko nie potrafił wykorzystać umiejętności Dipo, ale również duetu George/Melo, co już było ewenementem. Wolałbym nie widzieć jego razem z Hardenem ;)

Dipo to jest typowy gtg, on musi być liderem i muszę przyznać, iż fajnie się oglądało Indianę w serii z Cavs pod jego wodzą. Z drugiej strony duet LMA-Howard został również źle zbudowany, zakontraktowanie gwiazd i to by było na tyle jeśli chodzi o filozofię Spurs. Jeśli się ma pod koszem Howarda/Aldridge'a, to tu bardziej by pasował podkoszowy w stylu Miroticia, albo Love'a do rozciągania gry. Także mamy tu dwa zespoły po prostu źle zbudowane i szykuje się ciekawa seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis wrzucę później ale na szybko odniosę się do zarzutu para Howard LMA

 

właśnie po to sprowadziłem LMA Howarda aby w niektórych seriach LMA nie musiał robić tego co wielokrotnie zgłaszał że nie chce robić

 

jego statement że nie chce grać na 5 jest bardzo bardzo znany

 

do Howarda pasuje właśnie ze względu na jumperkowaty styl i to że właśnie dodał rzut za 3 do arsenału....

 

rozwinę myśl potem...

 

a fakt że nie musi się masować z Adamsem tylko beztrosko grać z młodym Sabonisem tylko go cieszy... postawiłem na jego zadowowlenie w ekipie takiej jaką świadomie wybrałem

 

a Howard doskonale blokuje możliwość wjazdów które to robił LMa w ten sezon tylko z konieczności...

 

w mojej wersji ma dużo lepszy skład oraz odpoczywa wiecej w obronie skupiając się na ataku... tak jak w PO...

 

w realu musiał grac z Gasolem ... ja mu tego oszczędziłem


jeżeli ławka Parker Simmons Bertans Belli Grant Henson Caroll jest krótka to poproszę o definicję długiej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces upatruje w następujących aspektach zbliżającej się serii:

 

- przewaga parkietu gdzie spurs nawet ci słabsi z realu nadal u siebie byli mocni

 

- więcej atletyzmu przede wszystkim w postaci Simmonsa oraz Howarda gdzie w realnej nba adams miał łatwiej z gasolem.

 

- lepsza trójka u Dragica niż w realu u Murreya oraz Belli niż u rezerwowych w realu. Co poprawia space i sprawia ze Wrstbrook ma jednak więcej km w nogach w obronie

 

- dobry system obronny 2 obwodowych i w końcu dobry shotbl

Shotblocker Howard pod koszem.

 

Dodatkowo gram cierpliwie i staram się dużo izolacji na LMA na którego okla nie ma raczej odpowiedzi.

 

Liczę tez na to ze jednak para Dipo i Wes są nieefektywnie razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs maja taka biede na obwodzie, ze jak nie przedstawia rotacji to ja na pewno nie bede na nich stawial ignazzz...

OKC maja gm-a leniwego strasznie, ale talentem ich rozbiją... 

cmon panowie, zrobić serie tutaj!!

 

trochę nie fair że weszli do PO ci co się nie angażują w ogóle (kucio, czy poprzedni gm okc), a laf odpadl z paulem,blake i daj ... 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs maja taka biede na obwodzie, ze jak nie przedstawia rotacji to ja na pewno nie bede na nich stawial ignazzz...

OKC maja gm-a leniwego strasznie, ale talentem ich rozbiją... 

cmon panowie, zrobić serie tutaj!!

 

trochę nie fair że weszli do PO ci co się nie angażują w ogóle (kucio, czy poprzedni gm okc), a laf odpadl z paulem,blake i daj ... 

 

O wejściu do PO decyduje siła drużyny nie gadka. Wiadomo, w jakimś stopniu to pomaga ale często też może spowodować inny skutek niż oczekiwano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale trudno ocenić siłę drużyny, jak nie wiadomo jak gra.

 

Inną rzeczą jest ocena w PO, gdzie opisy są obowiązkowe, bardziej kluczowe, a inna jest ocena gdy opisy były obowiązkowe tylko w 1 trymestrze (poprawcie mnie jeżeli się mylę), by zarysować kto jak gra, kto ma jaką rotację, uwypuklenie zalet, minimalizacja wad (lub odwrotnie gdy ktoś tankował). Póki co to jest jeszcze trochę czasu na dodanie opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Kucio chyba nie zamierza się do czegokolwiek tutaj. Zacznę po krótce od niego żeby nie było, że krytykuję Spurs, bo się Ignazz pojawił.

No Kucio generalnie ma tu do wytłumaczenia nam to, jak nagle współpraca na linii Oladipo-RW miałaby się pojawić, a tym bardziej utrzymać w krytycznych momentach, których w takiej wyrównanej serii na pewno trochę będzie. W poprzednim sezonie Oladipo został dopuszczony tylko do 12 rzutów na mecz i słabo to wyglądało z jego strony. W przeciwieństwie do tego roku dużo faulował, a mało piłek stealował. Firepower z ławki też jakby wyparował wraz z celnością rzutów Swaggy P. 

 

Z drugiej strony w ogóle nie kupuję LMA rzucającego za 3. Z oglądania Spurs teraz i rok temu wychodzi mi tyle, że jak już ktoś stoi 5 metrów od niego to dla przyzwoitości ten rzut oddaje. Jedna trójka per game, a raczej jedna próba to nie jest próba, którą możnaby przyjąć za pewnik i stwierdzić, że LMA nauczył się rzucać za 3.

Podobnie Howard. Czy 1.5 bloku/game to jest jakiś wyjątkowy shotblocking? Tu by się przydał ktoś od obrony (bo wątpię by ktoś regularnie ogl... A nie! Tu się Kucio akurat może popisać nieźle :D) kto by coś nakreślił o realnej obronie Howarda AD 2018. Byłbym wdzięczny i pewnie nie tylko ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi ze Lma ma rzucać za trzy ciagle

?

 

Po prostu z roku na rok mu się zasieg powiększa.

 

Zobacz jak grał dalej od dziury w portland.

 

Teraz mając howarda bardzo blisko kisza ma już miejsce na 4-5 metrze gdzie jest bardzo skuteczny.

 

Bieda na obwodzie?

 

Dragic Belli Green plus wbijającym się Parker i Simmons?

 

To na bardzo dziurawa obronę okc aż nadto.

 

Śmiem twierdzić ze obrona okc z gwiazdorami jednej strony parkietu bez robertsona to kryminał.

 

A wy tu dziur spurs szukacie. ....

Ps. Chyba ze nick young zostanie stoperem.

 

Obrona okc opiera się tylko na adamsie gdy podczas obecności howarda blisko kosza nie ma właśnie jak go wykorzystać z pomocy.

 

W po do znudzenia gram jeżeli lma kryje Sabonis przez pare Dragic lma.

 

Howard jeżeli zmieni się krycie i lma przejmuje adams swoje w post Up zrobi.

 

Dodatkowo pod koszem na ławce rezerwowych nie widzę przeciwwagi hendona który jest mimo wszystko lepszy od tego co ma okc w tabelce.

 

Spurs gra cierpliwie szukając podaniami słabości przeciwnika choć akurat Dragic i Simmons grają szybko w transmisjom.

 

W odróżnieniu do realu Dragic jest bardzo dobrym 3 kiwiczem i tu sporo miejsca maja Green i bellu za 3.

 

Mogę sobie pozwolić na spokojna grę pizycyjna bo nie jestem tak jak w realu dużo mniej atletyczna ekipa.

 

Nawet 8-9 w rotacji to atleta lepszy niż mills czy Gasol.

Dodatkowo w okc nie widzę nominalnego SF ani w s5 ani na ławce. Kent? Na 48 minut?

Przy grze para lma Howard raczej olynyk szybko wchodzi do gry bo nie wierze ze Sabonis pod koszem w takim oldschool utrzyma limit fauli.

 

Spurs u mnie dużo więcej penetrują bo zachowałem simmonsa ale największa różnica to jednak rzuty za 3.

 

Dragic i Caroll i Belli to z 8-9 rzutów więcej na mecz.

 

Para West Dipo to chyba najgorzej broniąca dystans para po.

A w tych po w realu tylko przypomnę ze mimo 1:4 to najbardziej w gazie z 30 graczy był LMA.

Gdybym nie miał howarda to bym się adamsa może i obawiał a tak jestem spokojny grając wolniej i mając hca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazzz to raczej twoja obrona jest dziurawa na obwodzie a nie okc. Skąd wziąłeś sobie to ze ich obrona jest dziurawa bo nie rozumiem? Westbrook i oladipo zwłaszcza to przecież dobrzy obrońcy.

Jedyna dziura w obronie to trey Lyles i nie wystawialbyn go oczywiście vs lma.

 

Kim ty chcesz pokryć duet westbrook oladipo? Przecież oni cię 1vs1 zajada, a i z kontry ten duet był mocny w zeszłym sezonie.

Green rozumiem ze pokryje jednego z nich, pewnie RW. Wtedy oladipo na bellinellim czy dragicu zrobi wam jesień średniowiecza.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że wpadł opis od kucia :)

 

Co do serii, to widzę, że nie jest nigdzie wypisane, ale Henson zagrał w tych play-offach tylko w G1&G2, stąd pytanie do ignazza, co w kolejnych meczach - Bertans jako rezerwowy PF/C na 10-15 min? Poza Hensonem, to w Spurs od G3 nie mieli Popa ;) ale trener nie wpływa na wynik u nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając olynika na lma tylko mnie cieszy gdyż marcus jest dużo mobilniejszym graczem a i tak lma może wychodzic na obwód w obronie właśnie dla tego ze mam howarda.

 

Dragic poprzez wzrost może kryć sf przeciwnika i wtedy dynamic duo kryje para Green Simmons.

 

O ławkę się nie martwię bo nie ma raczej odpowiedników na parkera i Belli którzy przerzuca ławkę okc.

 

Granie długo para Kelly adams nie widzę w ataku i jeżeli okc zamierza 100 procent grać na pare niskich to kondycyjnie tego nie widzę.

 

Problemem Dipo jest to ze przy westrbrooku nie poczuje w rękach piłki a mając howarda tych beztroskich wejść pod kosz będzie mało.

 

Ważny w ataku u mnie Dragic ma na kim odpoczywać a atletyczny grant z ławki trochę podmeczy westa.

 

Na ławce jest jeszcze caroll oraz idealny na 3/4 Bertans który w realu zwiększył minuty i rzut za 3 znacznie poprawił. Obaj będą neutralizować sabonisa z ławki a gdy lma przejdzie na 5 to rozciągną rzutem za 3 miejsce dla lma.

 

Przy ustawieniu 4 zza łuku Dragic Green Belli Bertans. Lma na środku ma sporo miejsca a czy to adams czy Kelly są Imo za wolni na niego.

 

W takim systemie spurs zagrali w rs z jazz i snider musiał zdjąć goberta.

 

A robiono to bez talentu jakim jest Dragic zza łuku po para w realu pg spurs nie potrafi rzucać.

 

Dragic na piłce z tymi łokciowymi wjazdami to pare fauli więcej dla słabych obrońców West czy Dipo.

 

Gość to obok lma bardzo ważny element ataku a w obronie jest dobry a mogę go oszczędzać.

 

Seria będzie fizyczna i tu każdy Bedxie miał ciężko.

 

Ale ze wszystkich gwiazd po obu stronach to właśnie on będzie miał najłatwiej.

 

Okc nie ma w takim zestawie obrony zespołowej a nie liczę na to ze pojawi się jakikolwiek stoper.

 

Zewnętrzna szybka gra z półdystansu lma to tez nie za bardzo dla adamsa czy kellego.

 

A para Dipo West zabiera sobie grę.

 

Proszę głosujących aby nie sumowali talentu West z tym co bez niego robił w tym roku Dipo. Razem to nie jest 2x100 procent tylko takie 66% w porywach.

 

Rok temu się to nie sprawdziło. Dipo w Indianie miał rok i drużynę dla siebie.

 

Tu przez cały rok oglądał co zrobi russ. To raczej przygnębia.

 

U mnie nikt nikomu nie zabiera gdy a lma zyskuje bardziej jeszcze na tym kogo ma obok.

 

W realu zagrał super tu może jeszcze bardziej bo ma howarda i dragica.

 

Dipo zagrał super ale tu nie ma pułki ani posłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.