Skocz do zawartości

beGM - [Playoffs 2018 Westt 1st Round] (4.) Denver Nuggets - (5.) Portland T Blazers


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

nuggets to klopsy, generalnie nie przepadam za lbs i wszyscy to wiedzą, i będzie mi zaraz na pewno zarzucał prywatne ucieczki, ale dla mnie to klopsy do wszamania, po prostu. nie obraź się i nie unoś dla mnie blazers wyglądają lepiej.. jak świeżo upieczony gm antek tego nie wykorzysta to będę na niego zły, a wiem z fantasy że się zna troszkę na NBA.. ;)  

jokic, harris, barton, murray - trzon w ataku wydaje się ten sam co w realu. czyli wszyscy grali spoko, ale nie na tyle by awansować do PO w realGM, gdzie peleton nie był aż tak ciasny jak u nas na zachodzie. do tego z tych samych graczy są jeszcze wilson chandler, oraz malik beasley i juancho hernangomez (dwaj ostatni zakładam marginalne role w PO??) 

teraz różnice:

zamiast klocka z ławki na pozycje 4/5 plumlee jest gibson, moznaby to uznac za upgrade, aczkolwiek taj byl w po non-factorem raczej, jest już wiekowy itp. plus lbs zawsze chwali mocno sliwke, wiec nie wiem czy nie zabraknie tu jego jak to GM Nuggets mówi 'swietnej obrony i elitarnego wsrod wysokich passingu' ;] aczkolwiek smiem twierdzic ze taj grajacy dosc fizycznie, siłowo, może się sprawdzić vs Drumm i Horford. 

iggy zamiast kogo nie wiem bym dał, Millsapa? w nuggs nie było takiego all-around, all-positions grajka z ławki, więc tu trza przyznać na +, ale jak tak patrze na warriors to coraz mniej plusowy ten igoudala się wydaje, i zanika ta jego wybitność w byciu role playerem. dałoby sie go po prostu zastąpić wieloma two-way playerami na skrzydle i jakiejś wielkiej różnicy nie robi.

bledsoe - wiadomo ze nuggs nie mieli nikogo takiego i nie mam nawet do kogo go porównać, więc wypadałoby dać go na plus, i pewnie stąd HCA w RS wywalczyłeś, że bledsoe wydawał się być solidnym starterem, jednak erik zagrał fatalnie vs Celtics w PO, i jest wg mnie najwiekszym disappointment w tym roku w PO. jestem szczerze ciekaw jak ludzie go ocenią.. 

z drugiej strony masz świetnego inglesa... to zdecydowanie duży upgrade, a joe gra play offy wybornie i wygrał nawet chyba match-up z pg13 poza game1. jeden z lepszych 3&D obecnie. 

 

masz lepszy niż w realu team, umówmy się, ale to samo bym powiedział o blazers z fenomenalnym do tej pory horfordem. dlatego:

motywująco,

daje ci szansę na wygranie, jeżeli fajnie to poukładasz, i mnie przekonasz, bo na tę chwilę, Bledsoe mi się troche dubluje z Murrayem i nie wiem jak ich minuty dzielisz, oraz Ingles, Chandler, Iggy, Barton, Harris, czy Gibson, to trochę dużo łebków do grania na pozycjach 2-4, i również nie wiem jak to rozplanujesz. Masz jeden line-up którym bym grał, ile się da.. Murray-Harris-Ingles-Iggy-Jokic . Spacing check, defence check, punkty check, asysty check, generalnie bardzo dobry line-up, po za tym że nie ma zdecydowanego g2g.

 

Blazers tutaj to troche inna bajka niż w Real..

Jest ten sam lider Lillard, którego mocno ograniczyli Rondo i Jrue - naprawdę mu nie pasował ten match-up. I tu spodziewam się lepszej gry vs Murray/Bledsoe czy nawet Harris jeśli się LBS na to zdecyduje. Będę więc go oceniał nieco w stronę gry w RS, ale wiadomo że wezmę jakąś poprawkę na to co było w PO, bo sweep to sweep. 

teraz nie wiem do kogo porównywać mccolluma - do drugiej opcji, horforda, czy do gracza który gra na SG zamiast niego - zapewne Crabbe? nie wiem jeszcze jak do konca będą tu wygladac antka ustawienia, więc porównam do drugiej opcji - horfoda. mccollum zagral lepsza serie niz lillard, dobrze w ataku. Natomiast Al gra elitarne PO po obu stronach parkietu, i prowadzi póki co rozbite kontuzjami Celtics do ECF. To nie jest jakiś ich wyraźny lider w ataku, daje jednak równą grę w każdym meczu i po obu stronach parkietu. jak dla mnie to wyraźny upgrade w Blazers, tymbardziej że nie wiem kim chcą bronić Horfoda Nuggets? Jokic bedzie pewnie grał w obronie vs Drummond, więc czy GM-blazers oddeleguje tutaj Gibsona specjalnie do s5, czy będzie grał kimś kto wyraźnie ustępuje warunkami fizycznymi (Iggy lub Chandler? ) Brak Millsapa względem real może tu LBS-a bardzo zaboleć. Przydałby się on zwłaszcza, że zna bardzo dobrze sztuczki Horforda z treningów Hawks.. 
Zamiast Nurkica mamy na C Drummonda - Drummond to może nieco gorszy obrońca, jednak elitarny rebounder. Nurkic zagrał non-factora w realu. Wypadałoby więc dać plusa względem reala, jednak niekoniecznie. Nie wiem bowiem kogo będzie kryć Drummond. jeżeli Jokica, to będzie wyciągany na obwód dużo oraz może mu się zakręcić w głowie, od soczystych podań rywala między jego nogami/rękami. Problem antka, to fakt, że Drumm się będzie c***owo match-upował w tej rundzie, i ja bym go po prostu ograniczył do 25 minut i z 15 rzucił go w momencie kiedy na boisku gra Taj Gibson. Poza nim i Jokicem, nie ma tu kogo kryć Drumm. Z drugiej strony w ataku może nieco dać, zwłaszcza OREB i dobitek, a i widziałem, że nawet Pistons robili z niego g2g w ataku czasem. vs Jokic to może się udać. 

Aminu, Napier i Aminu, Napier - wiadomo tu mamy to samo. 

natomiast reszta rolesów w be-gm jest wyraznie lepsza niż w real blazers. 

mamy tu Crabbe, nie było go w PO, ale ma fajną historie w blazers i gdyby nie było mccolluma, dostałby poważną rolę na obwodzie to by na pewno się ucieszył i zapierdalał. mozna wiec fajnie zalatac brak cj, bo podobnie jak ten, crabbe ma zajebisty rzut za trzy.

mamy tuckera, który gra sporą rolę w sukcesach rockets w tym roku.

mamy amira, i dariusa millera ktorzy dadzą chyba radę w PO w małych wymiarach czasowych.

mamy jj bareę który może dostać minuty, ale nie wiem kogo będzie krył w tej serii.. ?

zamiast

evan turner, vonleh, ed davis cavanaughy i inne experymenty. ławka/druga linia w s5 wygląda więc również lepiej wg mnie. 

 

antek bardzo musi wg mnie uważać z match-upami. 

 

 

podsumowując jak już mówilem obie druzyny mocniejsze niż w realu, daje na razie remis z lekką przewagą na blazers, bo mają horfoda. jednak nie bardzo wiem kto gra tu jaka role, wiec ciezko panowie was ocenic!!

 

ten post ma zmotywować trochę do walki, licze na argumenty!

wszystko zalezy od waszych match-upów. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że LBS lub antek mnie bardziej przekonają, bo na razie tu widzę 50/50.

No i jak? Który Cię bardziej przekonał?

 

Ta seria to dla mnie największy zawód, dwa zespoły po 57 winów i nawet słowem się GM-owie nie zająknęli, jak zagrają. Najgorsze jest to, że dalej nie wiem, jak zagłosować i chyba nikt z GM-ów mi w tym nie pomoże, a przecież GM-owie wcale nie zniknęli z forum, więc tym bardziej nie rozumiem, czemu 10 dni to za mało, żeby rozpisać depth chart.

 

Można się wstrzymywać od głosu w niektórych seriach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można.

 

Ja biorę Lillarda lidera nad którymkolwiek (znaczy kogokolwiek by sobie tu nie wskazał LBS) z Denver. To, że tak średnio mu poszły playoffy to jedno, ale po raz kolejny do nich drużynę doprowadził i to z wysokiego miejsca, grając bardzo dobry RS ze świetną końcówką.

Zresztą to nie przypadek, że zatrzymali go Jrue i AD. Wcześniej robili to Klay + Draymond, a jeszcze wcześniej miał problemy w serii z CP3 i DAJ. Widać wyraźnie, że nie leży mu gra naprzeciw guarda na poziomie All Def 1st w połączeniu z centrem ze ścisłej czołówki defensywnej. Coś w tym dziwnego? Raczej nie. Tyle, że tutaj takiego zestawu nie ma. A raczej tego wysokiego ma po swojej stronie. 

Mając do zabawy jeszcze Horforda, który jest w Celtics odpowiedzialny za wszystko i gra kapitalny sezon, Aminu (świetna pierwsza runda jak na role-playera 17/9 na 52/43%), PJ Tuckera (wiadomo) i sporo innych ciekawych rolesów, na pewno lepiej zbalansowanych niż to co miał Lillard z CjMc, słyszę tylko ... Its lillard he got the shot off 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak? Który Cię bardziej przekonał?

 

Ta seria to dla mnie największy zawód, dwa zespoły po 57 winów i nawet słowem się GM-owie nie zająknęli, jak zagrają. Najgorsze jest to, że dalej nie wiem, jak zagłosować i chyba nikt z GM-ów mi w tym nie pomoże, a przecież GM-owie wcale nie zniknęli z forum, więc tym bardziej nie rozumiem, czemu 10 dni to za mało, żeby rozpisać depth chart.

 

Można się wstrzymywać od głosu w niektórych seriach?

Sprawa jest prosta na moje - dać wina komukolwiek, jeśli w 2 serii również będzie to samo, 0:4 bez względu na potencjał i szukać nowego GM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta na moje - dać wina komukolwiek, jeśli w 2 serii również będzie to samo, 0:4 bez względu na potencjał i szukać nowego GM-a.

 

A co to za potworek? 

0:4 bez względu na potencjał? Phi ;) Oczywiście, że nie. Potencjał wynika z rosteru, który jest podstawą oceny i który to obaj macie u góry.

Trzeba się zastanowić i wybrać ten, który bardziej do Was przemawia, a nie jakieś 0:4 z kosmosu brać.

 

Opierdziel dla GMa i zwrócenie uwagi to osobna kwestia, tutaj grają drużyny i one są oceniane.

W tak zbliżonych seriach pewnie traci i jeden i drugi, bo zdają się na osąd uczestników bez próby uwypuklenia plusów swojej drużyny, ale to tyle. Tym bardziej, że:

 

A) seria wciąż trwa

B )Antek nie wiem nawet czy jest świadomy, że tutaj ktoś liczy na jego opis, bo na forum bywa z częstotliwością 2-3 dni, a tak naprawdę mówimy tu o opisywaniu czyjejś pracy. Więc nie przesadzajmy też.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za potworek?

0:4 bez względu na potencjał? Phi ;) Oczywiście, że nie. Potencjał wynika z rosteru, który jest podstawą oceny i który to obaj macie u góry.

Trzeba się zastanowić i wybrać ten, który bardziej do Was przemawia, a nie jakieś 0:4 z kosmosu brać.

 

Potencjał obu rosterów to 57 wygranych w rs. Tak naprawde to jakbys mnie poprosil zebym sam ze soba zagral w bilard i mial Ci powiedziec czy wygraja cale czy połówki to mialbym podobny dylemat jak tu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo, za duzo jest tu oczekiwan co do opisow i wymyslnych gameplanow.

 

Nie kazdemu chce sie to robic i nie kazdy to potrafi. Mielismy sie bawic w GMow a tu sa oczekiwania jak od kursantow na trenerow NBA.

 

Jest opis? fajnie, moze dowiem sie czegos nowego, moze ktos zwroci mi uwage ma cos co mi umknelo i zmienie opinie.

 

Nie ma opisu? biore rotacje z 3 trymestru i tyle, nie mam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał obu rosterów to 57 wygranych w rs. Tak naprawde to jakbys mnie poprosil zebym sam ze soba zagral w bilard i mial Ci powiedziec czy wygraja cale czy połówki to mialbym podobny dylemat jak tu:)

It's all about matchups. W PO nie ma znaczenia ile uciułałeś wygranych w RS. Poza tym jedna z drużyn ma tu HCA ;]

 

Inna sprawa, że nazwa gry wskazuje jasno na co powinniśmy mieć wpływ i co oceniać. Opisy nie są obowiązkowe, ale jednocześnie bardzo wysoce mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo, za duzo jest tu oczekiwan co do opisow i wymyslnych gameplanow.

 

Nie kazdemu chce sie to robic i nie kazdy to potrafi. Mielismy sie bawic w GMow a tu sa oczekiwania jak od kursantow na trenerow NBA.

 

Jest opis? fajnie, moze dowiem sie czegos nowego, moze ktos zwroci mi uwage ma cos co mi umknelo i zmienie opinie.

 

Nie ma opisu? biore rotacje z 3 trymestru i tyle, nie mam z tym problemu.

Tak naprawdę to podstawą zabawy jest All-time fantasy, czyli opisy w PO powinny być wisienką na torcie całej tej gry.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.