Skocz do zawartości

Playoffs 2018 - WCF (1) Rockets vs (2) Warriors


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

w PO żadna z ekip nie musiała wrzucić nawet wyższego biegu.

GSW spokojnie odprawiło Spursów & Perliki, Rakiety wygrały z Timberwolves & osłabionymi znacznie Jazz.

 

 

 

Co ciekawe, w Rockets bardzo dobrze grają role playerzy - Capella, Gordon, PJ Tucker, Ariza, wszyscy dają sporo cennych meczy / minut. Paul również wygląda dobrze / bardzo dobrze [G6 z Jazz!], Harden szuka na razie jumpera, cały czas epicko kreując Capellę i resztę rolesów. Na Jazz to  wystarczyło, na GSW nie wystarczy. Jeśli znajdzie jumpera - to będzie epicka seria. Jeśli nie znajdzie - 5, max 6 meczy, bo jednak rolsi z GSW nie pociągną.

 

Houston ma zayebisty rok, ale w PO mało się to liczy, liczą się matchupy, a GSW to od paru lat matchup nightmare, i to po obu stronach. Mają sporo defensorów na Hardena - mogą go gryć Klay / Durant / Iguadola, a z pomocy Green czy Durant - w obu kategoriach chłopaki z GSW to elita ligi.  Mają też w s5 4 shooterów za 3, a jedyny który nie trafia [iguadola  -choć póki co w PO idzie mu zaskakująco dobrze, 11/29] świetnie podaje / slashuje [no nie wiem, może powinienem pisać w czasie przeszłym], więc sami też są piekielnie trudni do krycia.

Houston ma też spory problem z obroną pomalowanego zawsze gdy tylko na boisku nie ma Capeli, ale nawet z nim nie będzie łatwo, bo Green jednak coś-tam trafia za 3 [do tej pory w 2018 PO: 16/48]. Nene w obronie zupełnie się już niestety nie nadaje.

 

Fakty są takie, że wszystko sprowadza się do tego, jak poradzi sobie Harden, bo jak nie poradzi sobie w ataku, to pewnie szybko się sfrustruje, siądzie jego defensywa [ a na to z GSW nie za bardzo Rockets mogą sobie pozwolić] i będzie po zawodach. Czy to się uda? zobaczymy

 

Garsc statsow:

Rockets mają najlepszy ORTG w PO - 113,6, GSW: 110.7

GSW mają najlepszy DRTG - 101.9, Rockets są drudzy, 103,9, ale grali z Jazzmenami, którzy od czasu kontuzji Rubio w wewnętrznych gierkach liczyli sobie 1pkt jeśli piłka dotykała obręczy.

Rockets trafili najwięcej trójek.... dobra, sprawdzcie sobie tutaj co chcecie:

https://www.basketball-reference.com/playoffs/NBA_2018.html

 

Niech zwycięży lepszy, niech nie będzie kontuzji & wykluczeń.

 

Serce - Rockets w 7, rozum - GSW w 6.

 

 

schedule : 

Game 1 - Warriors @ Rockets - Toyota Center - Monday, May 14 - 8 p.m. CT
 
Game 2 - Warriors @ Rockets - Toyota Center - Wednesday, May 16 - 8 p.m. CT
 
Game 3 - Rockets @ Warriors - Oracle Arena - Sunday, May 20 - 7 p.m. CT
 
Game 4 - Rockets @ Warriors - Oracle Arena - Tuesday, May 22 - 8 p.m. CT
 
Game 5* - Warriors @ Rockets - Toyota Center - Thursday, May 24 - 8 p.m. CT
 
Game 6* - Rockets @ Warriors - Oracle Arena - Saturday, May 26 - 8 p.m. CT
 
Game 7* - Warriors @ Rockets - Toyota Center - Monday, May 28 - 8 p.m. CT
 
CT = Warszawa - 7 godzin
 
All games will be broadcast on TNT.
Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce - Rockets w 7, rozum - GSW w 6.

 

Klasyk.

 

 

 

Zobaczym czy Rockets w obronie będą robić to co wszyscy, tzn. rzucić wszelkie środki na Curry'ego na pnr a resztą martwić się później, czy może biorąc pod uwagę, że Capela jest im wyjątkowo potrzebny pod koszem, spróbują wymyślić koło na nowo i pójdą w taktykę dania Curry'emu 35 punktów co mecz i próby zatrzymania reszty (brzmi to równie źle jak każdy inny pomysł, ale przed takimi wyborami się stoi jak się gra z Warriors). Można dodatkowo liczyć, ze Curry nie jest jeszcze w pełni formy i nie narobi tyle szkód, ile normalnie by mógł.

 

Anyway, zeszłoroczne playoffy to była kompletna porażka na każdym froncie, te są znacznie lepsze, ale jakby nie było to ostatnią wypasioną kozacką serię na topowym poziomie miedzy wyrównanymi zespołami, to mieliśmy w 2016 roku i jak ta nie wypali to będzie słabo i kaplica i ogólnie dramat.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypali, wypali. :)

 

Czuje, że to będzie jedna z najlepszych serii ostatnich lat! Wiem, że się powtarzam ale bardzo na nią liczyłem już od kilku miesięcy i w końcu zostanie nam zaserwowana niczym wykwintne danie w najlepszej restauracji. Pozostaje się nią tylko rozkoszować i podziwiać!

 

P.S. Oby tak było, bo wtedy jednogłośnie będzie można okrzyknąć te PO jednymi z najciekawszych i najbardziej ekscytujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypali, wypali. :smile:

 

Czuje, że to będzie jedna z najlepszych serii ostatnich lat! Wiem, że się powtarzam ale bardzo na nią liczyłem już od kilku miesięcy i w końcu zostanie nam zaserwowana niczym wykwintne danie w najlepszej restauracji. Pozostaje się nią tylko rozkoszować i podziwiać!

 

P.S. Oby tak było, bo wtedy jednogłośnie będzie można okrzyknąć te PO jednymi z najciekawszych i najbardziej ekscytujących.

 

Albo dostaniesz starego kebsa na cienkim z sosem łagodnym a.k.a. 4-1 GSW i całe czekanie w pizdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Houston jest ostatnią nadzieją, że będzie coś nowego w PO w tym sezonie. Jak już gdzieś pisałem, nie bawi mnie oglądanie kolejnego finału w wykonaniu Cavs i GSW, chyba, że LBJ zrobi takie hero ball, że nam wszystkim szczeny do boxów zjadą.

 

Umysł każe stawiać na GSW, serce wolało by Houston. CP3 będzie mega zmotywowany, o Hardena się boję że się spaskudzi, Capela swoje zagra. Dziwi mnie tylko dlaczego Anderson gra takie małe minuty? Coś mu jest? Czy może typowy zjazd do bazy.

 

Nie wiem jak to będzie wyglądało. Klay na CP3 a Durant na Hardena? Tylko czy Durant, mimo że bardzo poprawił obronę w ostatnich dwóch latach wyrobi za Brodą? Do tego Houston ma pięknie switche wyćwiczone i może będą CP3 i Harden będą na zmianę Kurę atakować? Green na 5 vs Capela? Tu może być klucz do zwycięstwa rakiet. 

 

Nie mniej, powoli żyję przyszłym sezonem. Tam znacznie więcej powinno się dziać w PO niż w tych bo ( mam nadzieję ), będzie zdrowy Boston, lepsza Philla, LBJ gdziekolwiek by nie poszedł będzie wow to watch, Utah trochę kosmetyki wprowadzi ( jakiś lepszy PF? ) i będzie na pewno ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie 777 obron klaya na hardenie (wartosci,ktore malo znacza,bo obecni to lepsi,bardziej doswiadczenie gracze-ot ciekawowstka)

https://i.redd.it/u04uf39n1xw01.png

 

nalezy sie spodziewac od poczatku The Hamptons 5 (swoja droga dopiero wujek google pomogl mi w odpowiedzi skad taka nazwa - https://www.quora.com/Who-are-the-Hamptons-5-on-the-Warriors-Why-are-they-called-this

co do krycia to mysle,ze kerr rzuci duranta na hardena (kevin w poprzedniej serii bronil juz sporo nizszego jrue i dawal rade-wiem ,ze harden jest lepszy niz holiday,ale jakies tam porownanie jest) a na cp3-klaya

curry moze kryc arize a silnego fizycznie tuckera przejmie andre

draymond bedzie walczyl o zbiorki z clintem

wiadomo,ze bedzie duzo switchow i kazdy bedzie kryl kazdego

 

cel dla houston to zaczac od 2-0-gsw zechce wrocic do roaracle z 1-1

 

wszystkie mecze pokaze c+sport

Edytowane przez jordan20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Trochę to dziwne/smutne, że drużyna z dwoma superstarami (i to takimi "true" a nie jakimiś kasztanami typu Melo czy DMC) otoczonymi fajnymi / mega fajnymi (Capela, Gordon, Ariza) rolsami wydaje się sporym underdogiem...

 

Takie czasy z tym Golden State...

 

4-1 / 4-2 dla GSW (sweep też by mnie specjalnie nie zdziwił - szczególnie jeśli Harden nie zacznie grać trochę lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden a zwłaszcza Draymond i Curry wygladają bardzo dobrze.

nie zgodze sie co curry`ego

wg mnie nie doszedl jeszcze do siebie kondycyjnie po kontuzji (co zrozumialem)

te jego trojki sa takie ,,niedociagniete`` i czasem ledwo dotykaja obrecz (wiem,ze ich liczba trafionych temu przeczy,ale takie mam wrazenie)

 

ciekawi mnie (i wg mnie mialoby to sens) czy houston nie odpusci kompletnie krycia na obwodzie draya i iggiego,bo oni raczej beda trafiac ,,wide openy``z ok 30% skutecznoscia,co zadowoli rakiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.