Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2018/2019


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

A mi się wydaje, że ta porażka to wciąż za mało dla nich. Wcale nie nabrali pokory. Embiid nawija o tym, że będą mieli w bród pierścieni mistrzowskich, czy o tym że w przyszłym sezonie będzie grał na poziomie MVP. Tymczasem przegrali z kretesem ze zdziesiątkowanym zespołem z Bostonu, który za rok jeśli nie spadnie na ten klub kometa będzie ile razy mocniejszy? Dwa trzy razy? Szczerze jeśli byłbym fanem 76ers nie nakręcałbym się za bardzo. Bo dla mnie bardziej prawdopodobne jest to, że przez kolejne 10 lat to Philly będzie drugą siłą na wschodzie i o grze w finałach  będzie mogła tylko pomarzyć.

 

Druga sprawa to nie wierzę w "trust the procces" czy też śmieszną nawijkę, że trener nie odpowiada za wynik drużyny.

 

Trzecia sprawa Ben mi nie wygląda na kolesia, który przeskoczy Tatuma czy Mitchella. Ma wg mnie dużo gorszy skillset a jego przewaga wynika z warunków fizycznych i motorycznych.

Edytowane przez kao chen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać, że pokory zaczyna nabierać po zbytnim kozaczeniu - seria z BOS robi swoje i bardzo dobrze! Będą z niego ludzie ;)

Jednak jak ktoś po 4 latach w NBA (tak wiem kontuzje) i 2 sezonach gry dopiero się orientuje, że kondycyjnie to jest poziom 36 letniego SHAQ-a, to trochę słabe. Podobny case jak z Randlem, który po 3 latach i groźbie/warunku Waltona, wziął się za siebie.  Ah ta dzisiejsza młodzież ;)

Embiid nie miał przerwy na własne życzenie, a wręcz odgórny zakaz trenowania. Pierwsze 2 lata ze złamaną stopą przytył dość mocno - wrecz pojawili się ludzie, który kwestionowali jego work ethic po opublikowaniu fot 'z brzuszkiem'. Ja wtedy pisałem, że jak wróci do gry to na pewno będzie dobrej formie - i tak sie stało. Joel mowil teraz chyba o 8funtach nadwagi względem co sobie założyli jako jego waga optymala i oczywiście kondycja. 

 

Jakoś jestem spokojny, że jeśli zdrowie mu dopisze, to będzie progres na wielu płaszczyznach (gość jest autentycznie pojdarany offseason i mozliwoscią odpowiedniego przygotowania się ! ) No i z tym 36 letnim Shaqiem nie przesadzajmy. Embiid przez te 36 min był w stanie spokojnie ciągnąć grę po obu stronach... tyle że dzisiaj gra sie szybciej, posaidań jest wiecej, więc i wymagania kondycyjne są dużo większe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~28 milionów + room exception powinno na luzie wystarczyć na przedłużenie Redicka/Ilyasovy/Belinelliego i podpisania jakiegoś weterana pod kosz, oczywiście jeżeli nie przyjdzie LeBron.

 

A IMHO pozbędą się Baylessa, więc powinno być te 35-36 milionów.

Sixers ogłosili, że McConnell zostanie rok dłużej za 1,6 mln... Te 35 mln właśnie o te 1,5 mln się oddaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbędą się Baylessa i nie podpiszą Pasecniksa (a nie podpiszą) to będą mieli 36-37 milionów zakladając 103 mln salary. Oni mają 70 mln w kontraktach już licząc TJa i Holmesa.

 

No chyba, że będzie 101 mln, no ale dalej powinni mieć ok. 35mln.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbędą się Baylessa i nie podpiszą Pasecniksa (a nie podpiszą) to będą mieli 36-37 milionów zakladając 103 mln salary. Oni mają 70 mln w kontraktach już licząc TJa i Holmesa.

Nie musza podpisywac - każdy 1 rundowy wybór podpisany czy nie obniża cap space... Nie wlicza się potem do salary ale cap space ci obniża

Tak samo jak wybór Lakers i 76ers z 2018

 

Wszystkie 3 wybory musisz wliczać do salary. Do tego masz wypełniacze - no niedużo bo 1 za 0,9 mln

 

A skąd masz 103 jak większosc prognoz mówi 101?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

 

Osobiście spodziewam się czegoś w stylu 1st rounder/prawa do Pasecniksa + coś tam + Bayless do jakichś Bulls i oddanie Korkmaza za free w przypadku możliwości pozyskania LeBrona.

 

Na tegorocznym rynku te 27-28 milionów i tak powinny wystarczyć na przedłużenie weteranów.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że pamiętam o kontuzji, ale 2 sezony i słanianie się na boisku po +25/30 min graczy 13 lat młodszych, niczym Randle rok, dwa lata temu to trochę słabe jak na profesjonalny sport jakim jest NBA. Mniej twittera - więcej sali treningowej i będzie dobrze.

 

No i z tym 36 letnim Shaqiem nie przesadzajmy. Embiid przez te 36 min był w stanie spokojnie ciągnąć grę po obu stronach... tyle że dzisiaj gra sie szybciej, posaidań jest wiecej, więc i wymagania kondycyjne są dużo większe.

A Ty sprawdziłeś gdzie 36 letni Shaq grał? Bo Suns Nasha to mieli taki sam (i najwyższy w lidze) ORTG jak Philla i tylko o 3 niższy pace, a SHAQ grał 30 min na mecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiektywnie rzecz ujmując to będzie najważniejszy moment w processie i jeśli teraz spierdolą to będą się babrać w przeciętności następne kilka lat. Jak wyżej wspomniano problemem będzie hajs jednak myślę, że dwa 2nd roundery + prawa i Bayless to spoko do przejęcia od jakiś tankerów 

 

mentalność Embiida i jego podejście do pracy raczej są na poprawnym poziomie i należy oczekiwać poprawy względem obecnego sezonu chyba, że odpukać będą problemy zdrowotne 

 

Simmons ewidentnie musi odstawić battlegroundy a laskę ma ładną tylko chyba też mocno go ogranicza ... tak naprawdę on potrzebuje tylko poprawy rzutu/floatera bo fizycznie to już jest bestia 

 

jedyną zagadką jest Fultz o którym wiemy, że prospectem był kozackim i na tym wiedza się kończy zaczynają się domysły

 

na rynku teraz czeka cieżka praca dla GM do zrobienia i po mojemu podpisanie LeBrona będzie dobrym rozwiązaniem tylko część rosteru też trzeba utrzymać więc JJ/Belli i jakiś wysoki to mus mogą zostać Amir/Turas a zawsze można polować na waivers 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to ultra ważne lato. 

Ważne, żeby nie wjebać się w jakiś paskudny kontrakt typu Amare/Brand/Bargnani.

 

 

Colangelo mowi o konieczności przedłuzenia kontraktu z Brownem, tak aby dać mu komfort pracy w kolejnym sezonie. Trudno się nie zgodzić z tym pomysłem - Brett mimo tych nieudanej serii z Celtics należy do trenerów dobrych i przedwcześnie nie nalezy go skreślać. 

 

W Philly bardzo duzo mówi się też o potrzebie pozyskania dużego nazwiska - mówią o tym jednym głosem i Brown i Colangelo. Dzisiaj Keith Pompey cytuje z kolei ownera - Josha Harrisa, który deklaruje, że chętnie zapłaci luxury tax, jeżeli będzie szło to w parze z dobrym zawodnikiem. Szykuje się więc ostry atak na LeBrona - pytanie, czy będzie on naszym jedynym celem, czy pochylimy się również nad innymi opcjami - wielką enigmą jest Kwahi (ale też fantastycznym fitem i człowiekiem, który zna się z Brettem)
 

Na rynku będzie jeszcze przecież George, CP3, a PO ma Durantula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszych szans na Paula i Duranta.

 

Było wiadomo od początku sezonu, że pozyskanie LeBrona będzie głównym celem.

 

Co do George'a, to pewnie będzie drugą opcją po LeBronie, ale jeżeli LBJ pójdzie do Houston, to w czerwcu (zakładając wersję z CP3), więc przed początkiem lipca będzie wiadomo, na czym stoimy.

 

Wtopa z Celtics paradoksalnie może pomóc w pozyskaniu LeBrona,

 

Mogę powtórzyć to co pisałem jakoś w lutym:

 

Plan A to (prawdopodobnie) podpisanie LeBrona, przedłużenie Redicka/Belinelliego na room exception (ktoś z nich powinien skusić się na granie obok LeBrona), wybór w top10 draftu i jakaś wymiana pod rezerwowego C. Potem ew. próba wymiany pod Kawhiego albo, nie wiem, Kemby. Jak nie będzie LeBrona w lipcu, to celem będzie George.

 

Simmons-Belinelli-LeBron-Saric-Embiid, Fultz-Covington-Bridges-Anderson-jakiś weteran na 4/5, i TJ, Luwawu, Korkmaz, Holmes jako uzupełnienie rosteru. 

 

Plan B to (prawdopodobnie) przedłużenie obecnego rosteru na jednorocznych kontraktach i ew. szukanie wymiany w lipcu.

 

Simmons-Redick-Covington-Saric-Embiid, Fultz-Belinelli-Bridges-Ilyasova-Johnson.

 

Obie wersje mi się podobają. Z LeBronem w formie Sixers mają duże szanse na finały, przedłużając obecny roster trzeba mieć na uwadze, że rok temu Sixers wygrali 52W i mieli 5. bilans w NBA, przez 2/3 sezony grając kompletnie bez ławki, a teraz (zakładając, że Fultz zrobi w wakacje krok do przodu, a ten 10. pick nie będzie bustem) mieliby cały sezon świetny 2nd unit.

 

Było wiadomo, że Brown zostanie.

 

Jedyne błędy jakie może zrobić Colangelo to pozbawić się maxa na 2019 rok, albo zrobić głupią wymianę z 10. pickiem i Fultzem. Raczej mało prawdopodobne.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na mijescu 76ers poszedlbym w all in mode i poswiecil praktycznie wszystko, by namowic brona, pg13 i sciagnac leonarda ze spurs.

 

covington, fultz, saric.... to sa fajni gracze, maja niezla wartosc ale slalbym to w cholere, jesli by sie okazalo, ze mozna sciagnac przynajmniej 2 z tych 3 grajkow. dealowalbym nawet pickiem od lakers

 

pg13 juz byl 1 noga w cavs., kto wie, czy z bronem nie sa dogadani.

 

embiid-lebron-kawhi-george-simmons

dodac shooterow, simmonsa wyslac na bezludna wyspe gdzie jest tylko boisko z linia rzutow za 3 i 2 pilki

w polowie sezonu kazdy rzucajacy weteran bedzie chcial tu przyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie uda się pozyskać LeBrona to ciekawią mnie wołania takich graczy jak Barton Ariza  FVV i Amir/KOQ (ma PO)  wszyscy oni fajnie pasują do systemu Philly a najbardziej chyba kieszonkowy rozgrywający który dobrze gra z pilka jak i bez do tego solidnie broni i w ciezkich momentach potrafi ustawić grę do tego może robić za 2nd bh i posiada rzut, Barton też jest dla nich opcją ale imo lepiej probować Redicka bo za rok beda prawa Birda i bedzie czyms mu tam sypnac wiecej w zamian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałbym Paula George'a. Nie umiem tego merytorycznie uzasadnić, ale to imho zły wybór do tego zespołu.

 

Cena za Kawhiego by mnie ciekawiła, i nie tylko dlatego, ze jak komuś kibicuję w tej lidze, to Spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas coś zrobić?

 

PHI Stable of Picks:

 

2018 first round draft pick from L.A. Lakers

L.A. Lakers' 2018 1st round pick to Philadelphia (via Phoenix) [L.A. Lakers-Phoenix, 7/11/2012; Milwaukee-Philadelphia-Phoenix, 2/19/2015]

 

2018 second round draft pick from Brooklyn

Brooklyn's 2018 2nd round pick to Philadelphia (via Philadelphia's swap of Cleveland for Brooklyn (then Cleveland to Charlotte)) [Cleveland-Philadelphia, 9/26/2014; Brooklyn-Philadelphia, 12/11/2014; Brooklyn-Charlotte, 6/25/2015]

 

2018 second round draft pick from Houston

Houston's 2018 2nd round pick to Philadelphia [Houston-Philadelphia, 6/28/2017]

 

2018 second round draft pick from New York

New York's 2018 2nd round pick to Philadelphia (via Philadelphia's swap of L.A. Clippers for New York (then L.A. Clippers to Denver)) [L.A. Clippers-Philadelphia, 2/20/2014; New York-Philadelphia, 10/27/2014; Dallas-Denver-New York, 2/8/2018]

 

2019 first round draft pick from Sacramento

Boston will receive the more favorable of Philadelphia's 2019 1st round pick protected for selection 1 and Sacramento's 2019 1st round pick (via Philadelphia) protected for selection 1 and Philadelphia will receive the less favorable or the protected of these two picks [Philadelphia-Sacramento, 7/9/2015; Boston-Philadelphia, 6/19/2017]

 

2019 second round draft pick from Milwaukee or Sacramento (more favorable)

Philadelphia will receive the more favorable of Milwaukee's 2019 2nd round pick and Sacramento's 2019 2nd round pick and Sacramento will receive the less favorable of these two picks (via Philadelphia's right to swap Milwaukee for Sacramento (via Brooklyn)) [Milwaukee-Sacramento, 7/12/2013; Brooklyn-Milwaukee, 6/30/2014; Brooklyn-Philadelphia, 10/24/2014]

 

2020 second round draft pick from Brooklyn or New York (more favorable)

Philadelphia will receive the more favorable of Brooklyn's 2020 2nd round pick and New York's 2020 2nd round pick and Orlando will receive the less favorable of these two picks (via Philadelphia) [brooklyn-Philadelphia, 12/11/2014; New York-Philadelphia, 6/26/2015; Orlando-Philadelphia, 6/22/2017]

 

2020 second round draft pick from Dallas

Dallas' 2020 2nd round pick to Philadelphia [Dallas-Philadelphia, 2/23/2017]

 

2021 second round draft pick from New York

New York's 2021 2nd round pick to Philadelphia [New York-Philadelphia, 6/26/2015]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.