Skocz do zawartości

Boston Celtics 18/19 - Mistrz Brad i jego uczniowie.


delfin

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie rece na poklad, poprosmy admina o zmiane tytulu watku na ".....mistrz Kyrie i jego uczniowie"

Póki co to bez tego mistrza sezon temu byliśmy blisko awansu do finału, a z nim mamy 5 miejsce w konfie i gramy bardzo w kratkę, więc z tą prośbą o zmianę nazwy tematu, to tak średnio bym powiedział :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to bez tego mistrza sezon temu byliśmy blisko awansu do finału, a z nim mamy 5 miejsce w konfie i gramy bardzo w kratkę, więc z tą prośbą o zmianę nazwy tematu, to tak średnio bym powiedział :>.

To nie z nim to z Haywardem :P

 

Ten zespół ma tak wielu zawodników na podobnym poziomie ze to czy jest ich 5 czy 8 na dany mecz niewiele zmienia. Stąd te wahania. Dużo lepiej byłoby własnie jakiegoś AD wziac za paczkę nawet trzech podstawowych bo wtedy ławka krótsza ale jakosc pierwszej piątki wyższa.

Myślę jednak ze i bez tego Stevens to ogarnie, bo przy takim bogactwie trzeba znaleźć optymalne zestawy i tu jest dużo roboty. W PO tak szeroka ławka będzie dawac bardzo duze możliwości rotacji i róznych reakcji w zależnosci od sytuacji na boisku i myślę ze celci zagrają bardzo dobre PO.

 

Wymiana Haywarda to byłoby chamstwo, ale on jest zupełnie niepotrzebny w tym zespole biorąc pod uwagę kase jaką zarabia.

Oczywiscie do PO moze złapać formę i zagrać świetnie, ale jak by go nie było to po prostu kto inny da radę to za niego zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart to zajebiście, że nie pałuje rzutów jak to miał w zwyczaju.

Wszelkie wymiany podstawowych zawodników dopiero po sezonie, ale w lutym to Yabusele, Sami czy Terry i picki mogą zmienić właściciela.

Jaki mialby byc return “takiej” paczki? Cleveland to by nawet Clarksona nie oddalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając komentarze na temat Browna specjalnie zajrzałem w statystyki. Rzuca około 2 punktów mniej ale reszta na podobnym poziomie jak w zeszłym sezonie. To nie będzie all star, to będzie ktoś typu Smart, tylko z lepszym rzutem. Świetny zawodnik na wsparcie dla gwiazdy. Odkrywczy nie będę, jeżeli napiszę że Celtics boli Hayward. No i niecną postawa Kinga i Grizzlies, które powinny zamienić się miejscami.

Wracając do meczu. Fajnie że Nets się ogarnęło bo ich lubię i życzę im PO.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając komentarze na temat Browna specjalnie zajrzałem w statystyki. Rzuca około 2 punktów mniej ale reszta na podobnym poziomie jak w zeszłym sezonie. To nie będzie allegro star, to będzie ktoś typu Smart, tylko z lepszym rzutem. Świetny zawodnik na wsparcie dla gwiazdy. Odkrywczy nie będę, jeżeli napiszę że Celtics boli Hayward. No i niecną postawa Kinga i Grizzlies, które powinny zamienić się miejscami.

Wracając do meczu. Fajnie że Nets się ogarnęło bo ich lubię i życzę im PO.

 

A kiedy Szanowny Kolego ostatnio sprawdzałeś jak Smart rzuca? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart ma 4 punkty mniej na mecz od Jaylena. A o Brownie wszyscy piszą, że zjazd formy zaliczył.

Być może dlatego, że sporo osób widzi w nim potencjał na miarę Jimmy Butlera. I jak na razie zalicza regres. Za to Smart, to znakomity roles i gra na miarę potencjału. Btw jak lubię Haywarda, tak chyba w tym sezonie już się z tego mułu nie wygrzebie. Nie każdy to PG13, a szkoda. Chyba coś z psychą nie tak...

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja dafloou

 

z Haywardem sprawa wyglada moim zdaniem tak, ze sprawia on wrażenie gościa który chyba podjął złą decyzję z tym Bostonem, i nie za bardzo do niego pasuje, i nie umie się tam odnalesc, to nie chodzi o powrot po kontuzji bo ta teza jest smieszna, i tylko ktoś z iq kwiata donniczkowego moze ją podnosic jako argument. Moim zdaniem on sie tam zle czuje, w nutkach był kims, tam jest jednym z wielu, i chyba tego nie umie ogarnać w swojej głowie.

uwielbiam takie gadanie.

Sprawę można określić jako jedna wielka niewiadoma, na która ma wpływ wiele czynników, co więcej, ja skłaniam się ku opcji, ze to głównie głowa + inne mniej ważniejsze czynniki, ale co tam - nazywam tych podnoszących argument z kontuzja - jako mających iq kwiata doniczkowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart ma 4 punkty mniej na mecz od Jaylena. A o Brownie wszyscy piszą, że zjazd formy zaliczył.

 

No, jeśli patrzymy tylko na ppg to chyba nie ma o czym dyskutować.

 

Ale podam Ci kilka cyfr. Spróbuj zgadnąć co to i czyje to. A później zapraszam z powrotem do dyskusji o rzucie Smarta i Browna.

 

30,1% i 36,5%

39,5% i 33,1%

 

67,7% vs 78,6%

 

53,3% vs 56,2%

 

50,5 vs 52,3%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ptak, Brown i Smart to dwóch zupełnie różnych graczy o odmiennych specyfikach. To, w czym genialny jest Smart - intangibles, hustle, leadership, lock-down D - nie jest najmocniejszą stroną Jaylena. Jest spoko obrońcą, ale bez szału, ma raczej cofniętą, niezbyt wokalną osobowość i nie robi nurów w stylu kobry po piłkę i w kluczowym momencie ofensa nie wymusi. 

Sufit Browna to taki trochę właśnie Jimmy Butler, tylko bardziej atletyczny. Musiałby tylko dostać minuty, rolę, piłkę oraz spokojne warunki do rozwoju. W Bostonie może być o to ciężko. Jest Irving, Tatum, potem jeszcze Hayward.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jaka jest różnica między Smartem a Brownem, ale robienie dziada z Jaylena mnie śmieszy. Lubię go ale niestety to jest nr 1 do wymiany bo chętni a niego znajdą się bez problemu. A Tatuma raczej DA nie odda

 

Ale Jaylen sam zdziadział. Patrz na cyfry poniżej z mojego poprzedniego posta. Dopisuję do nich spis treści.

 

 

30,1% i 36,5% - Smart za 3 pt. 2017 i 2018

39,5% i 33,1% - Brown za 3 pt/ 2017 i 2018

 

67,7% vs 78,6% - FT Brown vs Smart

 

53,3% vs 56,2% - TS% Brown vs Smart

 

50,5 vs 52,3% - eFG% Brown vs Smart

 

Czyli Smart jest znacznie lepszym rzucającym niż Jaylen w tym roku. Brown zanotował poważny regres. Mało tego. Smart nadal wyśmienicie broni i poprawienie jego gry w ofensywie nie odbyło się kosztem defensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, co do Haywarda, to rzeczywiście, można już przestać się oszukiwać. On w tym sezonie nie wróci. Myślę, że jest kilka powodów tego, że jest jak jest.

 

Widać, że sporo siedzi w głowie. Gordon praktycznie nie patrzy na kosz. Ogranicza się do trójek i pull-upów, a jak już robi wjazd to tylko po to, żeby rozrzucić na obwód. Co prawda został już wyjaśniony nie raz solidną czapą, ale nadal - tej agresji brakuje. TE 30-punktowe mecze z Wolves pokazują, że kurcze da się. Być może o kończenie na kontakcie, z kontestującym Gobertem czy Embiidem byłoby ciężkie, no ale teraz nie ma zbyt wielu shot-blockerów w lidze i powinien więcej próbować.

 

Po części przeszkadza też rola w drużynie. Niestety, ale on powinien być secondary playmakerem, taki był zamysł przy podpisywaniu. I wcale ten zamysł nie jest taki głupi, bo Gordon, mimo problemów w głowie i słabej dynamiki gra 'right way', i kilka razy się zdarzało, że potrafił fajnie prowadzić drużynę. No ale teraz mamy chłopaków w CY i taki Morris albo Rozier to wolą oddać contested pull-upa, niż oddać Hayowi, żeby coś wykreował. Po części to nie dziwi, bo przez słabą grę pozycja Haywarda w drużynie jest zapewne mocno mizerna, ale te cegły Roziera wkurwiają niemiłosiernie, Morris ma świetny sezon i chwała bogu, że te rzuty wpadają. Liczę, że Rozier zostanie oddany przed TD - trochę więcej piłki dostanie wtedy reszta, chociaż całkiem sensowna jest ta teoria, że Danny trzy ma go na wypadek, gdyby Kyrie chciał odejść. 

 

Trzecia rzecz, Gordon, jak wielu graczy, po długim okresie leczenia kontuzji nogi wrócił cięższy i bardziej przypakowany. Teraz w zasadzie ma budowę undersized PF. Nie wiem czy to jest jego bajka. Stracił na dynamice przez kontuzję, a dodatkowa masa nie pomaga. Nie wiem czy na lato nie przydałoby mu się zrobić lebrona '13 czy coś w tym stylu i zrzucić trochę latem. Być może to ułatwiłoby wejście na następny sezon. Nie wiem.

Edytowane przez microlab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.