Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Chicago Bulls 2018/19 - Czas Freda

PortisCrazy Eyes Fred Zach LaVine Kris Dunn

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#1 TuPalnik

TuPalnik

#BullsNation

• Użytkownik
  • 3389 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 07:26

Nowy temat czas zacząć.

Co się działo w tym sezonie?

Bulls po oddaniu JImmy Butlera zmienili kierunek na tank. Jednym to się podobało, innym nie, mi osobiście bardzo tak. Bo o ile strasznie doceniałem Jimmiego, o tyle nie widziałem w nim lidera mistrzowskiej ekipy, a do tego Butler ma sporą tendencję do narzekania. A to za mała rola (po 2gim sezonie), a to młodzi się nie przykładają, a to trener nie ma jaj. A to wymienili MNIE, lidera drużyny. Po jego komentarzach było widać zdziwienie. Teraz, po sezonie w Socie trochę narrację zmienił. Nawet stwierdził, że chętnie kiedyś do Chicago wróci. Może zobaczył, że w MInny to ci młodzi też nie są tacy super pracowici(vel Wiggins, a nawet i trochę Towns)? Nie wiem, nie mi to oceniać. W każdyma razie raczej nie w 2019, bo Bulls raczej dużej kasy mu nawet nie zaproponują, ale pod koniec kariery zapraszamy.

Za JB przyszedł ON. Finnisher z Arizony, Lauri Markkanen. Gracz o dużym potencjale w ataku, zarówno rzut, jak i ballhandling jak na wysokiego na fajnym poziomie, trochę ma mało masy, i ciężko mu się przepychać, ale to jest do nadrobienia. Dunn, kolejny z nabytków zrobił duży progras względem zeszłego roku, co bardzo cieszy. All Starem pewnie nie będzie, ale solidnym, startowym PG czemu nie. Ciężko cokolwiek powiedzieć o Zachu, poza tym, że w Lineupie z Dunnem wygląda tragicznie.

W offseason raczej spokojnie - małe ruchy. Podpisanie Felicio na za dużej umowie, zabranie z waiversów Nwaby, nowa umowa Niko, buyout  Wade'a. Nic specjalnego. No i zakończył prawdziwym KO. W sensie PRAWDZIWYM.

Sezon zaczął się żle (czyli dobrze). Seria porażek i ogon ligi. Tak miało być, wszycy się tego spodziewali. Do powrotu Niko i Portisa którzy stworzyli topowy (lol) On-Two Punch z ławki w lidze. Seria winów, jedna, potem druga i wysoki pick poszedł się kochać. Potem Niko oddano za pick NOP i Asika, do końca sezzon był niemrawy, i zakończyło się na 7 picku - znowu. Nie ma co się rozpisywać jak było - co dalej.

Mamy 7 pick, 22 pick trochę cap space. Kogo z nim wybrać? Są dwe drogi. Jedna - Atak na wyższy potencjał. Tu opcjami są tacy gracze jak Porter, Trae Young, raczej nie Bamba, choć kto wie. Szansa jest na wybranie może nawet franchise playera, ale kosztem fitu (Young) i przy wielu znakach zapytania (Porter). Inna opcja to wybór bardziej pod fit, i tu są tacy gracze jak Mikal Brides, Wendell Carter. Tu raczej szans na superstara nie ma, ale fit jest solidny i nie powinno być problemu dla nich by dostować się do systemu.

Z 22 pickiem ponoć obietnicę dostał Hutchinson. NIe ma co się tu rozpisywać, czas pokaże. Ja jeszcze lubię tu Jacoba Evansa.

Free Agency? Woj stwierdził ostatnio., że Bulls mogą być "sneaky players" we Free Agency. Czyżby walka o RFA? Rzucić kasą dla Capeli? Może J.Parkera? Są to opcje. Można też, przy wyborze Portera/Bridgesa pobawić się w roczną ale wysoką umowę dla DeAndre przykładowo. Opcji jest całkiem wiele.

Co do własnych graczy, no trzeba podpisać Zacha(liczę na ok 15-17 mln), fajnie by byłło Nwabę(maks 4-5). Moim zdaniem warto oddać gdzieś RoLo. On jest solidny, szkoda go tu. Może by 2nd by wpadł. Podobnie Justin Holiday. Straciłem też wiarę w Jeriana, w sumie mozna go nawet zwolnić, whatever.

Fajnie by było podpisać nową umowę z Portisem (btw. PER Vinny Goodwill podobno kilka drużyn już o niego pytało, i dobrze, bo zrobiłspory postęp). Nic spektakularnego się nie spodziewam.

W nowym sezonie liczę na progres, zakręcenie koło 8 miejsca w konfie. Liczę też na proges młodzierzy, to w sumie ważniejsze. I liczę na większą aktywność w FA 2019.

Pozdro.

Najlepszy sklep koszykarski

#2 allen

allen

Role Player

• Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 07:49

jak się ostanie to brałbym MPJ.

Linup Dunn, LaVine, MPJ, Makaroni i center FA to może odpalić.

Będę Wam kibicował :)

#3 shadowy86

shadowy86

All-Star

• Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 11:40

Czas Freda? Zmieniłbym nazwę tematu, naprawdę :rugby:

Bulls wygrali w wyścigu żółwi. Okazali się z Knicks najszybszymi żółwiami, gdy trzeba było konkretnie zatankować. Zapowiada się kilka chudych lat. Powodzenia i cierpliwości :playful:

Użytkownik shadowy86 edytował ten post 08 czerwiec 2018 - 11:41

#4 Vice-kontorezerwowe

Vice-kontorezerwowe

Rookie

• Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 11:55

Nie wiem jak to za bardzo ująć, by przekazać to co mi siedzi w głowie.. ale z tym Butlerem to nie tak, że on się nie nadaje na lidera, tylko zwyczajnie Bulls byliby w miejscu przez najbliże lata, a tak zrobili manewr "ucieczki do przodu". Taka przebudowa daje im dobre alibi na nadchodzący czas, w sumie jest to dalej rzut monetą, i nie koniecznie wypaść musi orzeł, bo inne ekipy takie jak Phila, Boston będą za 5 lat w swoim prime, a Chicago właściwie gdzie? Ja w ten projekt Bulls nie wierze, a na pewno nie z Zachami Lavinami, czy innymi Markanenami na czele. NO SORRY ale nie. Jeszcze jakby robili brutalny tank, i zbierali jedynki w drafcie. A tak to może być młody, i perspektywiczny zespoł przez najbliże lata, tyle,i tylko tyle.

Użytkownik Vice-kontorezerwowe edytował ten post 08 czerwiec 2018 - 11:55

#5 MMM2121

MMM2121

Role Player

• Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 12:29

Z tym pickiem Bulls moim zdaniem jest duża szansa na Portera, problemem mogą być tylko Magic ponieważ oni są dość nieprzewidywalni, więc mogą go sprzątnać sprzed nosa.
Jednak dawanie takiej kasy LaVinowi to moim zdaniem niezbyt dobra decyzja. Gość jest po kontuzji, jak wrócił nie wyglądał jakoś super, do tego nie wiem czy on jest w stanie nauczyć się grać chociaż przyzwoicie w defensywie.
Dunn pokazał widoczny progres w Bulls jeśli podczas tego sezonu dalej będzie się rozwijał to jeszcze może zaskoczyć nie jedna osobę która go skreslila.
Na rynku agentów powinni uderzyć moim zdaniem po Randla. Fizyczny, dobrze broni na pickach, może być się od Lauriego jeszce rzucać nauczył :)
Lavine i Parker to byłoby nieźle sito w defensywie.
Ja osobiście wierzę w ten projekt i nie zdziwie się jeśli jakieś 9 miejsce i walka o play-offy w następnym roku będzie grana.

#6 TuPalnik

TuPalnik

#BullsNation

• Użytkownik
  • 3389 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 12:35

Z tym pickiem Bulls moim zdaniem jest duża szansa na Portera, problemem mogą być tylko Magic ponieważ oni są dość nieprzewidywalni, więc mogą go sprzątnać sprzed nosa.
Jednak dawanie takiej kasy LaVinowi to moim zdaniem niezbyt dobra decyzja. Gość jest po kontuzji, jak wrócił nie wyglądał jakoś super, do tego nie wiem czy on jest w stanie nauczyć się grać chociaż przyzwoicie w defensywie.
Dunn pokazał widoczny progres w Bulls jeśli podczas tego sezonu dalej będzie się rozwijał to jeszcze może zaskoczyć nie jedna osobę która go skreslila.
Na rynku agentów powinni uderzyć moim zdaniem po Randla. Fizyczny, dobrze broni na pickach, może być się od Lauriego jeszce rzucać nauczył :)
Lavine i Parker to byłoby nieźle sito w defensywie.
Ja osobiście wierzę w ten projekt i nie zdziwie się jeśli jakieś 9 miejsce i walka o play-offy w następnym roku będzie grana.

Randle to też dobra opcja, nie pomyślałem.

Co do Zacha, to raczej bulls muszą go zatrzymać, pytanie ile bedzie na rynku wart.

Na Parkera napalonych jest wielu kibiców Bulls, ja tam nie za bardzo. Nie jest to dobry fit, to prawda. No ale biorąc pod uwage, że jest z Chicago to trzeba go brać pod uwagę.

#7 josephnba

josephnba

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6856 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2018 - 17:15

Nie rozumiem co to za,podjarka kolesiami którzy w tak młodym wieku mają już tak gruba teczkę u ortopedy
Parker i lavine to hihg risk gracze. O ile Zachariasz można przedłużyc za jakąś normalna kasę tak w jabariego bym się w życiu nie pchał. Choć lubię go, kiedyś nawet marzyłem o nim w Bulls ale teraz licze że jego pochodzenie nie będzie miało znaczenia dla garpaxa

Już jeden połamaniec bez defensywy i z bardzo ograniczonym wpływem na ofensywę wystarczy żebym nie oglądał Bulls zbyt często

Użytkownik josephnba edytował ten post 08 czerwiec 2018 - 17:16

#8 BullsFaN

BullsFaN

Starter

• Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 07:35

Na rynku agentów powinni uderzyć moim zdaniem po Randla.

Wielkie tak! JR + np. Hezonja w Chicago, to byłby niezły pakiet na przyszły sezon. Problem w tym, że Randal marzy o PO, więc raczej nic z tego nie będzie.

Użytkownik BullsFaN edytował ten post 09 czerwiec 2018 - 07:35

Moderatorom e-nba.pl gratuluję podwójnych standardów! 

#9 MMM2121

MMM2121

Role Player

• Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 11:18

Jeśli Bulls rzuca hajs a Lakers będą chcieli pozyzyskac 2 gwiazdy na maksymalnym kontrakcie to i tak przejdzie za hajsem.
A wydaje mi się ze to rozwiązanie jest prawpodoobne ponieważ jeśli Porter się ostatnie do tego 7 wyboru to na pewno Bulls go wybiorą a wtedy nie ma sensu ładować się w Parkera.
Rzucanie hajsy LaVinowi jedynie wydaje mi się złym pomysłem, z jednej strony rozumiem chęć zatrzymania jednak z drugiej w przypadku gdyby jakąś drużyna złożyła mu propozycje długie kontraktu ja osobiście bym nie wyrownywał.
Wolałabym na rynku wolnych agentów uderzyć po KCP, Bradleya czy chociażby wspominego Hezonje, i zaproponowac im jakiś może 3 letnia umowę z opcją drużyny na 3 sezon.

#10 TuPalnik

TuPalnik

#BullsNation

• Użytkownik
  • 3389 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 11:24

Ogólnie są plotki o tym, że Bulls moga chcieć Trae/Sextona w drafcie (a może raczej nie boją się ich brać), a wtedy to cały plan w pisdu :D
Z nimi to raczej Zach nie ma zupełnie sensu.

#11 ely3

ely3

Hall of Fame

• Moderator
  • 6286 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 14:31

Podstawowe pytanie jest takie co Bulls zrobią z tymi 27 milionami do wydania ( zakłada że kwalifikowane oferty na LaVine i Nwabe będą)

Czy rzeczywiście uderzą po młodych - Capela? Randle? a może nawet Hood na jakiejś promocji

Czy zbiorą jakies atomowe odpadki od innych ekip szukających przestrzeni na maxa? W sumie już mają Asika i średni to dla nich zysk bo 22 nr draftu za 25 mln to średni biznes

Osobiście czuje,że Chicago właśnie uderzy po RFA bo kilku na rynku będzie trudnych do obrony

No chyba ,że rzeczywiście Wizards będzie chciało oddać Portera za np 7 nr draftu i jakieś wypełniacze.. Bo chodzą plotki, że Wizards chciałoby rozbić swoje Big 3 i albo Beal albo Porter jest na zbyciu

#12 BullsFaN

BullsFaN

Starter

• Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 16:45

Sexton z #7? Wydaje się, że już lepiej uderzyć do LAC i rozmienić 7 na 12 i 13.

Porter czy Beal odpadają z urzędu, nikt w Chicago nie będzie płacić takich kwot. Podobno jest kilka zespołów zainteresowanych Portisem, ale jak mogłaby wyglądać oferta, np. #15 Wizards + Mahinmi? Co do wolnych agentów to oprócz wymienianych wcześniej nazwisk warto dorzucić Harrella.

Moderatorom e-nba.pl gratuluję podwójnych standardów! 

#13 dapunk20

dapunk20

Starter

• Użytkownik
  • 917 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 16:47

Marnwowanie #7 na sextona to byłby typowy ruch Bulls :D

#14 january

january

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 10199 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 16:49

Brać z #7 to co zostanie z big7 w drafcie :)

Bo Dunn, ekhm breakout sezon miał podobno.

W wieku 24 lat na niespełna 49TS% , więc jak zostanie Young, to kogo obchodzi Dunn?

Bo LaVine to Lavine.

Jedynie Markkanen to kawałek dobry tortu, ale do niego jakoś da się każdego z top7 dopasować, z mniejszym lub większym trudem.

Podobno Hutchison dostał obietnicę od Bulls (#22).

PG D'Angelo Russel, X, X

SG Jimmy Butler, Kevin Huerter,Jerome Robinson

SF Brandon Ingram, X, Bruce Brown

PF LeBron James, Daniel Theis

C Derrick Favors, Kelly Olynyk, Damian Jones, Ante Zizić

#15 TuPalnik

TuPalnik

#BullsNation

• Użytkownik
  • 3389 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 17:03

Brać z #7 to co zostanie z big7 w drafcie :)

Bo Dunn, ekhm breakout sezon miał podobno.
W wieku 24 lat na niespełna 49TS% , więc jak zostanie Young, to kogo obchodzi Dunn?

Bo LaVine to Lavine.
Jedynie Markkanen to kawałek dobry tortu, ale do niego jakoś da się każdego z top7 dopasować, z mniejszym lub większym trudem.

Podobno Hutchison dostał obietnicę od Bulls (#22).

Mam podobnie.

Ino z tym Hutchinsonem paru pismaków Chicago stwierdziło, że to fake i dostał od kogo innego obietnicę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych