Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ingram bez LBJ'a

 

-1.58 net rtg

53.6 TS

43.8 3PT

 

Czyli zgodnie z przewidywaniami te jego kosmiczne liczny bez LBJ to był zwykły fluke.

cały czas wygląda wyraźnie lepiej bez LJ (per 36):

 

	z	bez
PPG	15,8	19,9
RPG	4,4	6,3
APG	2,1	4,3
TPG	2,5	3,2
TS%	49,8	53,7

dzisiaj opuścił 14 mecz w tym sezonie czyli tyle ile w ostatnich trzech w cavs razem wziętych... A ja głupi sie obawiałem jak to może byc z jego zdrowiem na tym etapie kariery.

nie wiadomo jeszcze czy to zwykły pech, czy efekt "tego etapu kariery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas wygląda wyraźnie lepiej bez LJ (per 36):

 

	z	bez
PPG	15,8	19,9
RPG	4,4	6,3
APG	2,1	4,3
TPG	2,5	3,2
TS%	49,8	53,7

nie wiadomo jeszcze czy to zwykły pech, czy efekt "tego etapu kariery".

 

Z drugiej strony w 14 meczach bez Lebrona grając jednak przeciwko starterom ma już tylko 17,8/6,4/4,2 na 51% TS w 35,8 minuty. Jak dla mnie całkiem spora próbka i pokazuje, że jednak nie jest to poziom Duranta, ani Giannisa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo jeszcze czy to zwykły pech, czy efekt "tego etapu kariery".

tego to sie raczej nie dowiemy, ale ja pod zwykły pech podciagalbym raczej nie wiem skręcenie kostki po wyladowaniu komuś na stopie czy coś w ten deseń. Ostatecznie wielkiego znaczenia to nie ma liczy się to, ze nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony w 14 meczach bez Lebrona grając jednak przeciwko starterom ma już tylko 17,8/6,4/4,2 na 51% TS w 35,8 minuty. Jak dla mnie całkiem spora próbka i pokazuje, że jednak nie jest to poziom Duranta, ani Giannisa.

przecież to było wiadomo od dawna.

tego to sie raczej nie dowiemy,

dowiemy - jeśli będzie jeszcze jakaś inna poważniejsza kontuzja podczas tego kontraktu, to starość; jeśli nie, to pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony w 14 meczach bez Lebrona grając jednak przeciwko starterom ma już tylko 17,8/6,4/4,2 na 51% TS w 35,8 minuty. Jak dla mnie całkiem spora próbka i pokazuje, że jednak nie jest to poziom Duranta, ani Giannisa.

Nie zebym twierdził, ze to jest poziom Giannisa, ale poza ts% te cyferki jakie podales sa mocno zbliżone do tych Greka jak mial 21 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym twierdził, ze to jest poziom Giannisa, ale poza ts% te cyferki jakie podales sa mocno zbliżone do tych Greka jak mial 21 lat.

 

Tyle że Giannis w swoim trzecim roku mega rokował i robił postęp z roku na rok w zasadzie od początku kiedy przyszedł do NBA.

 

Ingram stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się krzywa rozwoju, a nie cyferki w poszczególnym wieku, Ingram przychodził do ligi jako topowy prospekt i w niektórych elementach w ogóle się nie rozwinął, Giannis przychodził jako randomowy 1st rounder i z roku na rok robił bardzo duże postępy. 21-letni Simmons był lepszy od 21-letniego Giannisa, 22-letni Simmons jest już gorszy od 22-letniego Giannisa. Ten sam case.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się krzywa rozwoju, a nie cyferki w poszczególnym wieku, Ingram przychodził do ligi jako topowy prospekt i w niektórych elementach w ogóle się nie rozwinął, Giannis przychodził jako randomowy 1st rounder i z roku na rok robił bardzo duże postępy. 21-letni Simmons był lepszy od 21-letniego Giannisa, 22-letni Simmons jest już gorszy od 22-letniego Giannisa. Ten sam case.

Nie, tak naprawdę liczy sie to w kogo ostatecznie sie rozwiną, a nie kto jakim byl prospectem czy jak wyglądal w wieku 21 czy 22 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym DLO też trochę przesadzasz, z poziomu ''kasztan'' wszedł na poziom ''dobry starter'' a Ty  robisz z niego jakieś top10 ligi 

 

zresztą, celem tej dyskusji nie jest ocena potencjału a tego co teraz prezentuje a to co teraz prezentuje widzą wszyscy

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebłyski pokazuje każdy, tylko u Ingrama są one tak rzadkie że  te przebłyski to była 4Q z Kings i OT z Rockets. Trochę mało

 

Jest źle używany, to jest fakt. Tylko że on w ofensywie jest obecnie tak słaby że i tak ma w tej ofensywie zdecydowanie za dużą role.

 

DLO to nie jest poziom all stara nawet na wschodzie w tym sezonie

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ingram bez LBJ'a

-1.58 net rtg

53.6 TS

43.8 3PT

Czyli zgodnie z przewidywaniami te jego kosmiczne liczny bez LBJ to był zwykły fluke.

LOL co za gość, żeby czekać do meczu osłabionych Lakers, z Ingramem na PG vs GSW w pełni składu, gdzie S5 miała -82,5 NetRtg (Ingram -32,9) żeby móc napisać "negatywnego" posta (do tego czasu Ingram oscylował wokół zera lub plusa netrtg ;)

 

Z drugiej strony w 14 meczach bez Lebrona grając jednak przeciwko starterom

A to wcześniej nie grał przeciwko starterom?

 

ma już tylko 17,8/6,4/4,2 na 51% TS w 35,8 minuty.

Jak dla mnie całkiem spora próbka i pokazuje, że jednak nie jest to poziom Duranta, ani Giannisa.

tylko... hahaha Giannis nie mając wyrwy po postaci braku LJ/połowy starterów, na dzień 21.01.2016 robił:

15,6/7,2/2,8 na 56,6%TS (głównie dlatego, że miał fluke pozytywny w FT, ), -2,9 NetRtg

 

Nie zebym twierdził, ze to jest poziom Giannisa, ale poza ts% te cyferki jakie podales sa mocno zbliżone do tych Greka jak mial 21 lat.

Bo z tego co kojarzę, to nikt nigdzie nie twierdził, że to poziom Giannisa czy Duranta (Giannis był na tym etapie gorszy, Durant lepszy), ja pisałem, że ma potencjał pomiędzy tymi graczami przy podobnych warunkach fizycznych.

 

Tyle że Giannis w swoim trzecim roku mega rokował i robił postęp z roku na rok w zasadzie od początku kiedy przyszedł do NBA.

Ingram stoi w miejscu.

To nie tak. Można oczywiście pisać, że stoi w miejscu bo FT, bo strat sporo, bo mało trójek. Ale wtedy Giannis robił blisko 78% FT, a dziś dalej ich nie potrafi rzucać... wczoraj specjalnie patrzyłem, technika rzutu Giannisa jest wciąż mega słaba.

Liczy się krzywa rozwoju, a nie cyferki w poszczególnym wieku, Ingram przychodził do ligi jako topowy prospekt i w niektórych elementach w ogóle się nie rozwinął, Giannis przychodził jako randomowy 1st rounder i z roku na rok robił bardzo duże postępy. 21-letni Simmons był lepszy od 21-letniego Giannisa, 22-letni Simmons jest już gorszy od 22-letniego Giannisa. Ten sam case.

Generalnie jeśli założyć, że każdy rozwijać powinien się rok do roku geometrycznie, to sens koszykówki i treningów byłby zatracony.

Po pierwsze nie zgadzam się, że Ingram przychodził jako typowy top prospekt, bo on fizycznie dopiero powoli zaczyna dorastać do dorosłej koszykówki. Po drugie on nawet nie był jakąś super gwiazdą swoje uczelni...

Po trzecie kwestia tego co trenował Ingram w ten offseason - bo generalnie widać, że chyba cała ekipa Lakers nie trenowała rzutowo za wiele... a już wcześniej pisałem, że mimo złego ustawiania go w meczach, to jednak sporo elementów rzutowych poprawił.

No i na koniec najważniejsze, nie uważasz BMF, że w przeciwieństwie do Giannisa na którego mocno stawiał i wierzył Kidd, Duranta który miał wręcz warunki idealne, to jednak Ingram znalazł się w dosyć "toksycznej" dla siebie boiskowej/zespołowej sytuacji?

Też bym wolał, żeby rzucał na 40% za 3 przy większej próbce czy FT na min. 75% (do czego uważam, że dojdzie - bardziej mentalnie, bo technika nie jest zła), ale rola gracza w post up bez warunków fizycznych czy spot up shootera za 3 bez treningów, a teraz zastępcy LJ to trochę dużo jak na 21 latka pod presją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko... hahaha Giannis nie mając wyrwy po postaci braku LJ/połowy starterów, na dzień 21.01.2016 robił:

15,6/7,2/2,8 na 56,6%TS (głównie dlatego, że miał fluke pozytywny w FT, ), -2,9 NetRtg

 

 

o z tego co kojarzę, to nikt nigdzie nie twierdził, że to poziom Giannisa czy Duranta (Giannis był na tym etapie gorszy, Durant lepszy)

Ty serio uważasz że Giannis 15-16 jest gorszy od Ingrama 18-19?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Van, nom, ale pisałem to bardziej ogólnie, nie tylko w odniesieniu do Twojego posta, regularnie tutaj na forum ktoś porównuje prospekta X do prospekta Y, a nie obejmuje to wspomnianej, kluczowej zmiennej, która u dwóch młodych zawodników na tym samym poziomie może wyglądać zupełnie inaczej. Porównanie np. Giannisa i Ingrama nie ma zbyt wiele sensu, a tutaj lata to od jakichś dwóch lat. Sam się na tym sparzyłem w odniesieniu do Simmonsa, który miał świetny sezon jako 21-latek, ale małe były szanse na to, że poprawi swój największy mankament, więc trochę go przeceniłem jako prospekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.