Skocz do zawartości

Sezon 2018/19 w Orlando - nowe rozdanie


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Bamba/Gordon to byłby jakiś fundament pod budowę jakby ta organizacja jakkolwiek myślała przyszlosciowo. Paytona oddają za frytki, i wybierają kolejnego centra. Nie mówię że wybór Bamby jest zły, wręcz przeciwnie to był najlepszy możliwy zawodnik ale w takim wypadku Vucevica muszą oddać za paczkę frytek albo wykupić.

Dopóki nie będzie jakiegoś dlugofalowego planu nie ważne jaki talent przyjdzie i tak będą w drodze do nikąd z fournierami tej ligi. Dlatego mi osobiście szkoda bardzo Bamby że trafił w takie miejsce bo wiele lat może nie zaznać gry o coś jeśli w tej organizacji nic się nei zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

Sęk w tym,że Isaac, /Bamba i Gordon to są przeciętni ofensywnie gracze. Słabo kreują sobie atak. .Kogo oni by musieli mieć na pozycjach 1-2 by stworzyć z tego sensowną piątkę nawet za te 2-3 lata?

 

Jak dla mnie to oni już mieli młodzież typu Tobias Harris czy Oladipo tylko ją oddali za różne frytki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak można wypowiadać się odnośnie do Isaac'a, ze jest przeciętny w ofensywie, skoro gość praktycznie nie grał. Ja nie mam pojęcia, czy jest przeciętny w ofensywie, czy nie. Jak zagra kilkadziesiąt meczów, to coś będzie można powiedzieć. Na razie to prospect, o którym tak naprawdę niewiele wiadomo, ale negatywów za wiele nie było widać. Podobnie zresztą Bamba, bo można sobie jedynie dywagować, jak zagra w NBA.

Jeśli chodzi o Gordona, to "przeciętny" w ofensywie to chyba jednak przesada. Chłopak potencjał ofensywny ma, tylko niestety zbyt duże wahania formy. Pamiętajmy jednak, że ma dopiero 23 lata. Najgorzej, że jakby mieli się w miejscu, nie potrafiąc zrobić kroku do przodu. Tyle że taki Oladipo też stał w miejscu, a tu nagle eksplodował. A nie wydaje mi się, aby Gordon miał potencjał ofensywny mniejszy niż Victor. Co więcej, kto wie, czy by nie wyskoczył do góry, gdyby na jedynce grał jakiś sensowny zawodnik, który potrafi rozgrywać. Oczywiście z Oladipo roster Orlando wyglądałby teraz zupełnie inaczej, ale kto by to powiedział nieco ponad rok temu. Inna sprawa, że oddanie Harrisa, Oladipo i Paytona w zasadzie za darmo, to po prostu kryminał.

 

Pożyjemy zobaczymy, ale wydaje się, że Isaac-Gordon-Bamba to całkiem niezły prospect, przynajmniej w założeniu. Jest wiele drużyn, które mają gorszy. Jakby w kolejnym drafcie udało się wyciągnąć jakiegoś magika na jedynkę, to kto wie...

Edytowane przez tomaszan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Orlando wcale nie ma lepiej niż Miami. Miami uwaliło się kontraktami przeciętniaków jak mało kto. I dlatego mają teraz 2-3 lata bryndzy murowane. Ale Orlando ma tylko 2 prospecty i Gordona... Zanim się Bamba i Isaac rozwiną to miną ze 2-3 lata, a Gordon też do TOP20 graczy zapewne nie wejdzie. Perspektywy takie same, ale jedni będą patrzeć na przegrywających przeciętniaków, a drudzy na przegrywającą młodzież. Jedyna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć?

Uważam, że docelową pozycją Isaaca w NBA jest pozycja numer 5. W tą stronę idzie liga, a on ma do tego znakomite warunki. Jest długi, notuje ponad 2 bloki PER 36 ( i ponad 2 przechwyty), 210 centymetrów wzrostu, brakuje mu parę kilo, ale jak nabierze siły i doświadczenia ma potencjał być bardzo dobrym centrem w lidze. Uważam, że w tym kierunku powinni go rozwijać Magic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładająć ,że Orlando chce się pozbyć Vucevica,akceptujecie trade od Bostonu w stylu Rozier<->Vucevic?Dostajecie pg który może się jeszcze sporo rozwinąć(w szczególności jeśli chodzi o wyrównaną formę) a oddajecie gościa który i tak nie będzie grał w s5.Wolałbym jako kibic Bostonu oddać Smarta ale właśnie kończy mu się kontrakt więc jedyna opcja to sign and trade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozier za rok pewnie i tak odejdzie bo go ktoś przepłaci(chciałbym żeby został) więc lepiej oddać go za cokolwiek sensownego.Teraz Aigne podpisał tego gościa z europy na pg.Boston nie ma prawdziwego centra,a Vuc przyda się jako kolejny wariant taktyczny.Stevens by go spokojnie dobrze wkomponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładająć ,że Orlando chce się pozbyć Vucevica,akceptujecie trade od Bostonu w stylu Rozier<->Vucevic?Dostajecie pg który może się jeszcze sporo rozwinąć(w szczególności jeśli chodzi o wyrównaną formę) a oddajecie gościa który i tak nie będzie grał w s5.Wolałbym jako kibic Bostonu oddać Smarta ale właśnie kończy mu się kontrakt więc jedyna opcja to sign and trade.

A czemu by nie?

Jedynym minusem dla Celtów będzie pewnie podatek od luksusu.

To w zasadzie jedna z lepszych opcji. Normalnie są tuż pod salary cap, z rynku nikogo za grubszy hajs nie wezmą.

Tutaj sobie przedluzaja /wyrownuja Smarta, bo mogą, wchodzą w luxury tax i wymieniają Smarta za Vuca.

Myślę że niejedna drużyna na rynku zaoferuje Smartowi wynagrodzenie mniej więcej na poziomie kontraktu Vucevica (gorzej jeśli dadzą więcej, ale nawet jeśli to Orlando dorzuca jakiegoś wypelniacza).

Każdy zadowolony. Magic maja w końcu w miarę sensownego PG, Celtics maja Centra z dość dobra trójka.

No dobra z tą niezła 3 trochę przesadziłem ;)

Edytowane przez Hombre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozier za Vucevica nie zgadza się salary, koniec tematu.

Dlatego jedyna opcja jest s&t że Smartem w roli głównej. Choć ciężko stwierdzić czy obie strony mimo wszystko będą zainteresowane.

 

Pytanie czy bez systemu Smart będzie tyle wart :)

Edytowane przez Hombre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy lykneli by przy okazji Bijombo ale chyba nie bo nie maja takich kontraktow do zrownowazenia

 

Jak dla mnie to Turner. Joseph i Jefferson

Vuc jeszcze do wytrejdowania i moze Ross za picki

 

Joseph/Augustin

Fournier

Isaac/Simmons

Turner

Bamba/Bijombo

 

Pchanie sie w Gordona moze oznaczac w pewnym sensie hamowanie rozwoju Isaaca i Bamby. A niech se chlopaki porzucaja bez spiny o wynik i bedziemy wiedziec na czym stoimy

 

Istnieje druga mozliwosc ze podpiszemy Gordona, Vuc zostanie, sciagniemy jakiegos pg i bedziemy probowali cos wygrac. Zeby nie bylo jak za Vogela ze za byle blad mlodego bedzie lawka i tyle z ogrywania mlodych. A do PO i tak nie wejdziemy

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.