Skocz do zawartości

Wybór konta osobistego


kolader

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze do dyskusji z powyżej a zapomniałem dodać. Eurobank niecałe dwa tygodnie temu wystawili na sprzedaż. Ich francuski właściciel ( Societe Generale ) wycofuje całkowicie biznes z Polski.

 

A napiszesz coś o BGŻ BNP? Chcę zmienić bank, kolega z pracy sobie to chwali. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napiszesz coś o BGŻ BNP? Chcę zmienić bank, kolega z pracy sobie to chwali. Warto?

 

BGŻ BNP Paribas jest spoko. Mają największy odsetek w kraju przenoszonych kont do nich. O czymś to świadczy. Choć sam nie polecam przenoszenia konta, a po prostu iść i założyć nowe.

 

Sam się czai na wyżej wymieniony Eurobank, a już zdążył dopiąć w tym roku wykup jednego banku z polskiego rynku. Choć nie potrafię sobie ich nazwy póki co wyobrazić ;).

 

BGŻ BNP Paribas Raiffeisen Polbank.

 

Tak, wykupują Raifka, ale to dobra akurat wiadomość bo mocno się zasadzili na rynek polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze do dyskusji z powyżej a zapomniałem dodać. Eurobank niecałe dwa tygodnie temu wystawili na sprzedaż. Ich francuski właściciel ( Societe Generale ) wycofuje całkowicie biznes z Polski.

 

Ciekawa informacja, ostatnio zwinęli jedną ze swoich większych placówek na Wileńskim. Fakt, że tam często są przetasowania, bo chyba umowy najmu są tymczasowe i potem zostaje kto więcej zapłaci.

 

Mam w Eurobanku konto, bardzo sobie chwalę wieloletnią współpracę, od 2009 roku jestem ich klientem. Wydawało mi się, że mają mocną pozycje na rynku, ciągle reklamy z Adamczykiem raczej nie sugerowały chęci wycofania się z polskiego rynku.

 

Nie mam obecnie żadnych opłat, kiedy jeździłem po świecie byli jednymi z pierwszych, gdzie można było płacić polską kartą bez transakcji walutowych i wszystko za darmo, a było to dobre 5-6 lat temu. Obecnie nawet prowadzenie rachunku mam gratis, mimo konta prestige ze względu na kredyt. Zostało mi jeszcze ponad 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napiszesz coś o BGŻ BNP? Chcę zmienić bank, kolega z pracy sobie to chwali. Warto?

Właśnie mi przypomniałeś, że też mam tam konto, namówił mnie  lata temu na nie kumpel który tam pracował. Plany sprzedażowe, wiadomo o co chodzi. Teraz boję się zalogować, bo przez te lata pewnie się pozmieniało, i zaczęli naliczać opłaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja, ostatnio zwinęli jedną ze swoich większych placówek na Wileńskim. Fakt, że tam często są przetasowania, bo chyba umowy najmu są tymczasowe i potem zostaje kto więcej zapłaci.

 

Mam w Eurobanku konto, bardzo sobie chwalę wieloletnią współpracę, od 2009 roku jestem ich klientem. Wydawało mi się, że mają mocną pozycje na rynku, ciągle reklamy z Adamczykiem raczej nie sugerowały chęci wycofania się z polskiego rynku.

 

Nie mam obecnie żadnych opłat, kiedy jeździłem po świecie byli jednymi z pierwszych, gdzie można było płacić polską kartą bez transakcji walutowych i wszystko za darmo, a było to dobre 5-6 lat temu. Obecnie nawet prowadzenie rachunku mam gratis, mimo konta prestige ze względu na kredyt. Zostało mi jeszcze ponad 2 lata.

 

To że się zwija pojedynczy oddział to nie jest naprawdę zaskoczenie. Millennium, mój były pracodawca miał w planach swego czasu otworzyć w rok dodatkowych 350 (sic!) oddziałów. I zaczęli to robić, gdzie dochodziło do takich kuriozów że np. w Krakowie w okolicach Krakowskiego Kazimierza miałeś 5 oddziałów, oddalone od siebie o parę minut spacerem. To się nie mogło opłacać jak weszły aplikacje, bliki, płatności zbliżeniowe, wpłatomaty...

 

Eurobank ma mocną marketingową pozycję, ale pod względem wielkości ( aktywa "obracane" - 14 mld PLN ) jest 17 w Polsce.

 

A co do kredytu. Jeśli gotówkowy, to uważaj na szamanów zachęcających Cię do przeniesienia kredytu bo Ci nie dużo zostało do spłaty ( 2 lata ) i większość odsetek już zabuliłeś. Chyba, że zrobiłeś to na wysokim oprocentowaniu to wtedy można wrzucić na młynek i zobaczyć czy się nie da paru złotych oszczędzić. Ale jak coś to na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ING denerwował z różnych przyczyn ale obsługę przez Internet mieli fajną, dużo wpłatomatów i zero dziwnych opłat. WBK gorsza aplikacja internetowa, opłaty za kartę (7 Zeta) ale jakoś mnie nie drażnią. PKO BP jakoś mnie nie zachwycił. Getin bank to totalna porażka. Jak napisano, do oddziału i tak nie chodzisz ale lepiej mieć go blisko. Dla mnie ważniejsze są dostępne wpłatomaty.

Eld co to za dziwny "przepis" że muszę pokazać dowód osobisty przy wpłacie na konto? Żadna ustawa tego nie narzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld co to za dziwny "przepis" że muszę pokazać dowód osobisty przy wpłacie na konto? Żadna ustawa tego nie narzuca.

 

A jak niby ma zidentyfikować Cię pracownik banku i Twoje konto? :). Że mu podyktujesz PESEL i on po tym znajdzie konto? Ok. Pewnie by siadło. Ale żadnemu tego nie wolno robić ( no chyba, że Cię już zna ). Dlaczego? Sprawdź sobie tabele opłat i prowizji. Jako Klient Banku masz na pewno wpłaty za darmo, jako osoba "z ulicy", nie będąca Klientem Banku a chcąca wpłacić na konto pewnie zabulił byś prowizję 10 PLN. 

 

Poza tym jest jeszcze to:

 

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180000723

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze proszą o dowód osobisty przy wpłacie na konto. Chociaż kiedyś miałem taką sytuację, że matka poprosiła mnie o zapłacenie raty kredytu, dała wypisany druk, kasę, poszedłem do okienka i chcieli mój dowód mimo iż z ratą tego kredytu nie miałem nic wspólnego. Co ciekawe, nie miałem wtedy dowodu przy sobie i pani przyjęła tą wpłatę, mówiąc że robi to wyjątkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ING lub Ideabank na dzien dizsiejszy. w Idea wszystko za free + jedne z lepszych lokat na rynku.

 

Nie zmuszaj mnie abym się wypowiedział na temat IDEA :). Poza tym, to bank dla przedsiębiorców.

 

No właśnie wpłacałem na konto mojej kobiety. Rozumiem okazać dokument, ale wpisywanie nazwiska i serii dowodu na potwierdzeniu to lekkie przegięcie.

 

Ustawa. Cóż poradzisz. Nic nie poradzisz. Chcą wiedzieć o nas wszystko. Co robimy, ile mamy telefonów na siebie, komu przelewamy, za co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzuce opinie
Korzystam od 12? lat z ING jako glownego konta, mialem tez dodatkowe konta w aliorze, pkobp, mbanku + mam teraz drugie konto w UniCreditBank (Austria Bank). 
ING sie zmienial, ale zdecydowanie przez te pare lat na lepsze. W banku ostatni raz (w oddziale) bylem chyba w 2012. Jedyna oplata jaka ponosze to 7zl za karte, jezeli nie wydam bodajze 100 PLN miesiecznie (lub ekwiwalentu w innej walucie) za karte. Karta moze byc podlaczona do kilka kont walutowych, wiec nie ma problemu z placeniem za granica. W banku jest automatyczny kantor wiec jak braknie dziengow na business tripie czy wakacjach to nie trzeba sie zastanawiac czy Cie ojebia na prowizji za przewalutowanie i kursie. Wszystko widac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem ze na forum jest pare osob ogarniajacych banki a mam takie dosc szczegolowe pytanie na ktore nie potrafie znalezc odpowiedzi. Czy istnieja banki oferujace ike a przede wszystkim ikze z mozliwoscia inwestowania w obligacje skarbu panstwa ale nie w oparciu o fundusze inwestycyjne na tym oparte tylko w formie takiego jakby handlu detalicznego? Podejrzewam ze banki tego nie oferuja bo im sie to nie oplaca ale moze ktos cos slyszal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze na forum jest pare osob ogarniajacych banki a mam takie dosc szczegolowe pytanie na ktore nie potrafie znalezc odpowiedzi. Czy istnieja banki oferujace ike a przede wszystkim ikze z mozliwoscia inwestowania w obligacje skarbu panstwa ale nie w oparciu o fundusze inwestycyjne na tym oparte tylko w formie takiego jakby handlu detalicznego? Podejrzewam ze banki tego nie oferuja bo im sie to nie oplaca ale moze ktos cos slyszal?

 

 

IKE i IKZE to tzw trzeci filar i w ich zamyśle masz odkładać na emeryturę dobrowolnie. Masz do tego stosowne zachęty. W przypadku IKE zwolnienie z tzw. podatku 'Belki', w przypadku IKZE - odliczenia od podatku.

 

Musisz pamiętać, że jak i IKE tak i IKZE mają limity kwotowe wpłat/rok. To trochę odstrasza.

 

To o czym mówisz, wymaga domu maklerskiego abyś sam mógł sobie wybrać papiery do portfela:

 

 

Nie każde indywidualne konto emerytalne ma formę depozytu bankowego obsługiwanego przez bank spółdzielczy lub komercyjny. IKE może być powiązane również z:
 
a) rejestrem funduszy inwestycyjnych (w towarzystwach funduszy inwestycyjnych)
B) dobrowolnym funduszem emerytalnym (w powszechnych towarzystwach emerytalnych)
c) ubezpieczeniem na życie (w zakładach ubezpieczeń)
d) rachunkiem maklerskim (w domu maklerskim)
 
W co można zainwestować w ramach konta IKE i IKZE?

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w ramach rachunków IKE i IKZE możliwe jest zainwestowanie w akcje i obligacje notowane zarówno na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i na rynkach zagranicznych. Ponadto posiadacz tego typu konta może dokonać zakupu certyfikatów inwestycyjnych oraz jednostek uczestnictwa w funduszach ETF.

 

W ramach rachunku IKE i IKZE nie można natomiast inwestować w instrumenty pochodne, takie jak kontrakty terminowe czy opcje, jak również korzystać z kredytu maklerskiego oraz usługi odroczonego terminu płatności (OTP).

 
 
Zmierzając do końca w odpowiedzi na Twoje pytanie, proszę bardzo:
 
  • 4 domy maklerskie oferujące zarówno rachunki inwestycyjnej IKE jak i IKZE (BM mBanku, DM Banku BPS, DM BDM i DM BOŚ);
  • 2 domy maklerskie oferujące rachunki inwestycyjne IKE (DM BZ WBK i DM PKO BP);
  • 1 dom maklerski oferujący rachunki inwestycyjne IKZE (DM Millennium).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>

 

To o czym mówisz, wymaga domu maklerskiego abyś sam mógł sobie wybrać papiery do portfela:

 

 

No i wlasnie tu dochodzimy do sensu mojego pytania bo te konta ike i ikze w domach maklerskich kojarza mi sie z inwestycjami o pewnym poziomue ryzyka lub straty. Obligacje skarbu państwa wydaja sie byc inwestycja o niskim poziomie ryzyka lecz pewnym zysku, a zatem czy dom maklerski w moim imieniu moze kupowac obligacje czy moge jedynie inwestowac w domu maklerskim w fundusz oparty na obligacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie tu dochodzimy do sensu mojego pytania bo te konta ike i ikze w domach maklerskich kojarza mi sie z inwestycjami o pewnym poziomue ryzyka lub straty. Obligacje skarbu państwa wydaja sie byc inwestycja o niskim poziomie ryzyka lecz pewnym zysku, a zatem czy dom maklerski w moim imieniu moze kupowac obligacje czy moge jedynie inwestowac w domu maklerskim w fundusz oparty na obligacjach?

 

Doczytaj dokładnie co napisałem :smile:.

 

Tak, możesz kupować obligacje bezpośrednio w w/w Domach Maklerskich. Rynek obligacji nazywa się Catalyst.

 

Domy Maklerskie to nie tylko akcje giełdowe.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj dokładnie co napisałem :smile:.

 

Tak, możesz kupować obligacje bezpośrednio w w/w Domach Maklerskich. Rynek obligacji nazywa się Catalyst.

 

Domy Maklerskie to nie tylko akcje giełdowe.

Ok, myslalem ze piszesz o obligacjach korporacyjnych a nie obligacjach skarbu panstwa. Te etfy tez wydaja sie kuszace ale z tego co widze nie wszystkie domy maklerskie oferuja mozliwosc ich nabycia w ramach ike. Dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, myslalem ze piszesz o obligacjach korporacyjnych a nie obligacjach skarbu panstwa. Te etfy tez wydaja sie kuszace ale z tego co widze nie wszystkie domy maklerskie oferuja mozliwosc ich nabycia w ramach ike. Dzieki za pomoc:)

 

ETFy fajna sprawa.

 

Na Cataylście oczywiście nie masz wszystkich obligacji, ale masz Skarb Państwa i polecam się przyglądnąć samorządowym. Miasto Warszawa np jakieś 7 lat temu oferowała z kuponem 6,46%.

 

Masz wyżej wymienione domy maklerskie które to prowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.