Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2018/19 - Purgatorium


memento1984

Rekomendowane odpowiedzi

Lebron w Lakers. Wydawalo sie, ze nie ma sportowo co opuszczac swojego hometown, jeszcze jego (wydawalo sie) glowny "ziomek" PG przedluzyl z OKC. Szach-mat. Jestem zdumiony - ogladajac film o Jamesie mialem wrazenie, ze zawsze uwazal, ze grajac dla St. Vincent St Mary rywalizujac z najlepszymi mlodziezowymi druzynami z zachodu (zawsze Cali) budowal swoj charakter i udowodnil, ze mozna cos zbudowac/wygrac/wyrwac wykraczajac poza oklepane ramy. I teraz glowna kwestia - nie mam tu na mysli linii Cavs->Lakers, Ohio -> Cali, Radom -> Barcelona (jakos przypadlo mi do gustu to porownanie, z tym, ze jest jedno ktore duzo lepiej obrazuje Ohio, to taki odpowiednik Polski w Europie. Jak masz mloda rodzine i fajna prace i mozliwosc zaczecia dobrze kariery zawodowej w swojej dziedzinie, nie bedziesz sie nigdzie chcial ruszyc. ale priorytety sie czasami zmieniaja).

Mlody Bron. To chyba glowny powod dla ktorego Lebron przeniosl sie na west coast - sam byl w stanie odniesc sukces grajac przeciwko tej calej koszykarskiej machinie z Kalifornii, uieszczajac swoja druzyne z Ohio na mapie mlodziezowej koszykowki. Moze czasy sie zmienily, moze nie, ale ta decyzja, to decyzja ojca - ojca ktory chce ulatwic utalentowanemu chlopakowi wejscie do koszykowki.

Druga sprawa, Dan Gilbert - uparty kawal ch**a, ktory dzieki byciu upartym kawalem ch**a zarobil calkiem sporo pieniedzy i na sile zawsze chcial pokazac Jamesowi, gdzie jest miejsce sportowcow multimilionerow pracujacych dla niego. po powrocie relacje wrocily na poprawne (ha ha), bo Gilbert obiecal, ze bedzie placil - Lebron oczywiscie wniebowziety uwierzyl, biorac przez 4 lata 1 roczne kontrakty. Te same kontrakty i zagrywki, zeby pokazac Gilbertowi gdzie jest jego miejsce w swiecie koszykowki, mocno oslabily mozliwosc zbudowania czegos wiekszego wokol niego. Udowodnil, ze jest w stanie zdobyc mistrzostwo na swoich warunkach, ze swoimi kolesiami, trenerem i swoim miescie, wygrzebujac sie z 1:3 z druzyna ktora byla dynastia nawet bez Duranta. mimo, ze sam jestem z Warszawy i zawsze mialem frajde jako mlody chlopak z ogladania Legii, celebracji pod kolumna, biegania po garazach Polonii jak stadion plonal, nie zapomne tej energii jaka zostala uwolniona tego wieczoru ktorego Cavs zdobyli swojego pierwszego mistrza, pozniej tej celebracji, ponad miliona ludzi ktorzy przewineli sie podczas parady. Ciesze sie, ze powrot Lebrona przypadl akurat na czas, ktory spedzilem z rodzina w Ohio. Mialem okazje prawie kazdego wieczoru koszykarskiego sezonu zabrac syna i ogladac big3. chlopak jest napalony na koszykowke jak szczerbaty na suchary, wcale nie rozpaczal po Kyrim ani po Lebronie teraz - zdrowe podejscie!

nie mi oceniac, sam przenioslem sie juz 3 raz, WAW-LON-CLE-WSH, w koncu edukacja, rodzina, praca, koszykarz tez czlowiek : )))

 

tym razem Lebron zostawil Cavs w bardzo podobnym polozeniu jak przychodzil 4ry lata temu. byl Kyrie, jest Sexton, mlody stiff w postaci TT+ zwloki Andersona, jest Zizic+Nance, byl Bennet i Waiters jest Clarkson, zamiast Bennetta mamy Lovea, byl Deng a teraz ma Denga ze soba : > Bonusy w postaci expiring JRa i Hilla. przyszly rok pick do Atlanty jesli 11-30.

 

Na dzisiaj 10 zawodnikow w roosterze:

Sexton - nie ogladam NCAA, fajny energiczny 19 latek, "Young Bull". pozycja PG newralgiczna i chyba najciezsza dla naprawde mlodego PGka wchodzacego do ligi. moze on sie okaze prawdziwym poor man's irvingiem z lepszym zdrowiem ?

Hill - nie mam kompletnie pojecia jaki bedzie pomysl, granie Hillem z lawki pol na pol z sextonem? jesli tak, to bedzie chyba chcial buyout, albo transfer ?

Love - miekki, bialy nie atletyczny ale "swoj". mam nadzieje, ze zostanie. w RS nadal solidna 3ka, pamietajmy, ze jestesmy na wschodzie

Clarkson - najwujowszy kontrakt w lidze w przedziale 10-14.9kk$ ? na dzisiaj mam wrazenie gracz zupelnie nie potrzebny nikomu do niczego

TT - kompletny stooge, nie chce go ogladac bez Jamesa, jego starter minuty powinny zostac przekazane na Nance'a a reszta czasu na pozycji C wsadzona w Zizica. bedzie syf w szatni ?

JR - kazda minuta zainwestowana w JRa to bedzie minuta stracona, podobny casus do Hilla, z ta roznica, ze jakosciowo JR nie ma nic do zaoferowania jako starter. czy jako zmiennik, wroci do roli cancera ?

Korver - jasna postac w szatni i napewno jeszcze cos wniesie z lawki dajac "spejsing"

Osman - wskakuje jako S5 w miejsce Jamesa, bardzo solidny grajek, bedzie mial okazje pokazac jak u niego ze scoringiem jak nie ma srogiego oka Jamesa.

Nance - starter na C, bez dwoch zdan. atletyzm, potrafi zrobic dwa kozly, i zbiera conajmniej tak samo dobrze jak TT po swojej stronie. jestem ciekawy jak bedzie wygladac wspolpraca miedzy nim a Sextonem, Colin chyba taki bardziej "giving" PG a nie szczur lasy na buckety ?

Zizic - player development, jak nie w Cavs, jak nie teraz to kiedy ?

Perkins (jedenasty) - podpisany? Pan z grozna mina w tlenionych jeansach i mokasynach, player development sekcja punktualnosc i nie odpierdalaj. podobno 10 lat temu w filmie jak Durant mial slumpa pilka wpadla od jego glowy do kosza (thunderstruck!).

 

kluczowy free agent to Hood, moga wyrownac kazda oferte, jakas sensowna powinni, nie wiem okolice 12-15kk$/rok ?

 

na pozycji guardow bieda straszna, JR/Clarkson.

 

Lue - nie chce mi sie nad nim pastwic, bo swoja cegielke do Jamesa wsadzil tym nie wzietym TO. powiem tyle, nie licze na niego.

 

tak naprawde nie mam pojecia co ta druzyna jest w stanie ugrac na wschodzie ani naprawde nie wiem ile warci sa poszczegolni zawodnicy. wyjscie z cienia Jamesa moze sie skonczyc rakiem skory (albo moim rakiem oka), na Bulls performance po odejsciu MJa szanse chyba nie bardzo ? 

PS

Gilbert obiecal, ze nie bedzie tankowania. 40W season jak bog da i "zemsta" Irvinga na Cavs w 1rnd (jak bog da zdrowia)! 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trener jakoś to ogarnie i JR nie będzie tam grał 40min na mecz to mogą zrobić 6-8 seed ( z całkowicie zdrowym Lovem oczywiście)

 

No nie wiem czy nawet potencjalnie zdrowy Love, a zdrowy nie był dawno i z sezonu na sezon wygląda gorzej ma tutaj jakiekolwiek sensowne wsparcie, by stawiać ich tak wysoko. Stawiam na sezon z sporym rozczarowaniem dla Cavs i nastawienie się z czasem na tank oraz oddaniem Kevina za cokolwiek wartościowego. No chyba, że Hood eksploduje i zacznie wyglądać tak dobrze jak w dawnych wywodach ely3.

 

G. Hill - Hood - Korver - Love - Nance JR

 

Nijak nie wygląda na PO team, nawet na Wchodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ich rywalami będą np Hornets których S5 wyglada cos w stylu Kemba-Batum-Bacon-Marvin-Zeller więc ;)

Cavs w obecnym skladzie  sa typowani na 39.3 W co ma dac 7 seed przed Hornets (39.2W) Pistons (38.8W) i Heat (38.4W)

realnie są w stanie te 38-39W dać i moze to dac playoffy bo na wschodzie  w tej chwili bez Lebrona są tak naprawdę 3 powazne ekipy gdzie HCA moze zrobić 43W

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/JacobEGoldstein/status/1013778373171171333

Oczywiscie jest tam sporo jeszcze do poprawy bo np Houston powedruje z 7W do gory po podpisaniu kogokolwiek a Phily wlasnie dostało +6 przy podpisanu Redicka (glownie dlatego ze do tej pory na jego miejscu w SG był tam TJ czy inny Korkmaz) ale u tych teamow jak Cavs czy Pistons duzo się nie zmieni

 

Love jest lepszy od Grifina

 

Nie twierdzę ze Cavs na pewno zrobią PO ale są w stanie zrobić z warunkami wymienionymi w 1 poscie

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zezarlo mi depth chart, ja to widze tak:

 

Hill / Sexton (nie wiem ile minut Colin moze wytrzymac?)

Hood / JR (30+ / reszta JR)

Osman / Korver (30+ / reszta Korver)

Love / TT (ile mu zdrowie da + TT absolutnie nie mozna laczyc z Hillem bo to bedzie 3v5)

Nance Jr / Zizic

 

Sexton moze byc nie grywalny, to wtedy Cavs z Hillem beda moim zdaniem nie ogladalni.

JR to moze i nie bedzie chcial out of Cleveland, bo sie udomowil tutaj, ale sie naprawde boje o szatnie, bo to glupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej konferencji jest chyba zbyt wielu chcacych ordynarnie tankowac, zeby nie powiedziec, ze nawet loosing record moze starczyc na 8-my seed. jest jedna bardzo dobra druzyna, pozniej calkiem spora przepasc i 76ers / moze Toronto / moze Bucks dalej Indiana, Wizz, Heat i tutaj gdzies wlasnie jest Cavs, moim zdaniem wyzej od Pistons, Bulls, Magic i napewno wyzej od Hornets, Knicks, Nets, Atlanty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu na fear the sword pojawił się tekst w kogo mogą celować Cavs jeśli James zdecyduje się odejść.

 

https://www.fearthesword.com/2018/6/28/17510642/four-signings-cavaliers-lebron-james-leaves

 

Gdy to przeczytałem pomyślałem sobie niezła bieda.

 

Joe Harris (pamiętam jak biegał zagubiony po parkiecie gdy James wrócił do Cavs) z którego Nets postanowili zrobić drugiego Kyla Korvera.

Seth Curry - Curry tylko nie ten Curry.

Tyreke Evans - zbawca Memphis

Rajon Rondo - nie trzeba przedstawiać, znany i lubiany na forum.

 

Straszna bieda.

 

Jamesa nie da się zastąpić, Heat próbowali i wyszło im słabo.

 

Jestem ciekawy na co stać Cavs, bo z jednej strony wygląda to słabo (patrząc z perspektywy poprzedniego sezonu) z drugiej to nowa sytuacja, a i presja będzie mniejsza.

 

A taka sportowa złość czasem jest w stanie dociągnąć zespół do PO, a próg wejścia na wschodzie może być żenującą niski. Ciekawi mnie co z Hoodem (z racji niedużej ilości kasy na rynku może być relatywnie tani)

 

Dobrze, że jest Nance Jr licza zawodników z Akron się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu na fear the sword pojawił się tekst w kogo mogą celować Cavs jeśli James zdecyduje się odejść.

 

https://www.fearthesword.com/2018/6/28/17510642/four-signings-cavaliers-lebron-james-leaves

 

Gdy to przeczytałem pomyślałem sobie niezła bieda.

 

Joe Harris (pamiętam jak biegał zagubiony po parkiecie gdy James wrócił do Cavs) z którego Nets postanowili zrobić drugiego Kyla Korvera.

Seth Curry - Curry tylko nie ten Curry.

Tyreke Evans - zbawca Memphis

Rajon Rondo - nie trzeba przedstawiać, znany i lubiany na forum.

 

Straszna bieda.

 

Jamesa nie da się zastąpić, Heat próbowali i wyszło im słabo.

 

Jestem ciekawy na co stać Cavs, bo z jednej strony wygląda to słabo (patrząc z perspektywy poprzedniego sezonu) z drugiej to nowa sytuacja, a i presja będzie mniejsza.

 

A taka sportowa złość czasem jest w stanie dociągnąć zespół do PO, a próg wejścia na wschodzie może być żenującą niski. Ciekawi mnie co z Hoodem (z racji niedużej ilości kasy na rynku może być relatywnie tani)

 

Dobrze, że jest Nance Jr licza zawodników z Akron się zgadza.

jak serio mieliby wziac Joe Harrisa, to dawac tego Denga z jednym z tych utalentowanych jak Jordan Clarkson mlodych Lakers.

Seth Curry, zupelnie transfer powrotny jak ten Harrisa, obaj byli w skladzie  13/14, jeden przed drugi po drafcie : )

Moim zdaniem nikt nie przyjdzie. gdzies tam w skladach NBA widzialem jakiegos fillera o nazwisku Cleveland, byloby przynajmniej wesolo, jako ten pietnasty.

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Nance ma być ich starterem na C, to nie widzę tego za dobrze. To energizer z ławy, który powinien grać za plecami Love. 

 

Tyreke na rocznej umowie może nie byłby głupim pomysłem, tylko ile mogą mu zaproponować? 

Tylko jakiś wyjątek. Salary mają zapchane. Love, Smith, Tristan, Hill, Clarkson, Korver, Osman Nance i Zizić to jest okrągła stóweczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż za ciekawą zmiana narracji.Nagle z bandy scrubów, którzy nie potrafią grać 5 min bez Lebrona, po jego odejściu stają się 6-8 druzyna na wschodzie :P

 

Cavs chcą handlować Lovem.Szkoda, ze Jazz podpisali Favorsa...

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż za ciekawą zmiana narracji.Nagle z bandy scrubów, którzy nie potrafią grać 5 min bez Lebrona, po jego odejściu stają się 6-8 druzyna na wschodzie :tongue:

 

Cavs chcą handlować Lovem.Szkoda, ze Jazz podpisali Favorsa...

6-8 druzyna na wschodzie to naprawde  koszykarskie salony w obecnej NBA.

Oddanie Love'a = proba obrony picku. troche bez sensu bo w tym wyscigu na dno, Cavs znowu skoncza z moze 8 pikiem. jesli nie ma pozasportowych (pieniadze Gilberta) to fajnie by bylo ich zobaczyc minus Lebron. w mediach najazd, bo chcieliby jeszcze wyrwac i wyslac Love'a za gruszki na zachod a Cavs do pieca.

Jeśli Nance ma być ich starterem na C, to nie widzę tego za dobrze. To energizer z ławy, który powinien grać za plecami Love. 

 

Tyreke na rocznej umowie może nie byłby głupim pomysłem, tylko ile mogą mu zaproponować? 

fajnie, tylko po co on mialby tutaj przychodzic. chyba wyciagaja po niego rece organizacje, ktore maja wiecej spokoju teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Love jest lepszy od Grifina

 

 

Nie no tym stwierdzeniem to się pogrążasz, serio.

Co do Cavs to może i o to 8 miejsce powalczą, ale o nic więcej. Są w dupie więc może faktycznie powinni oddać Miłość za coś wartościowego (o ile na tym zyskają). Z drugiej strony może zaskoczą i na złość hejterom zrobią ładny wynik (nie takie rzeczy ta liga widziała vide Suns za Jeffa). Tak czy siak nie zazdroszczę fanom Cavs. Wytrwałości!

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.