Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 2 głosy

Minnesota Timberwolves 2018/2019 Czy Tom wykorzysta potencjał i zrobi z KAT-a lidera?

wolves butler kat teague gibson

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
963 odpowiedzi w tym temacie

#961 DamianOItalianO

DamianOItalianO

Starter

• Użytkownik
  • 598 postów

Napisano 11 luty 2019 - 23:10

Czy brak ruchów transferowych to, aż taki zawód?

Jestem lekko rozczarowany, może nie samym faktem zmian i chęcią walki o PO, ale doszedłem do wniosku, że ta organizacja ma bardzo poważne problemy wewnętrzne. Nie potrafi stworzyć kultury organizacji, brak długofalowej wizji budowy drużny. Gdzie tylko może swój nos wszędzie wsadzi dziadek Taylor, a czego się sam nie dowie i nie podejmie sam decyzji, tam doniosą mu jego ludzie z wewnątrz klubu i zrobią tak jak on będzie uważał.

Żaden niemarionetkowy GM nie będzie czuł swobody, poparcia i zaufania ze strony tak wścibskiego właściciela. Gdzieś mi przemknął news, że sam Billups (jeden z kandydatów na GM'a) wypowiedział się, że nie jest to najlepsze miejsce na kontynuowanie kariery. 

Po drugie jeśli za wymiany miałby odpowiadać Scott Layden, to może lepiej, że nie doszło do wymian. Lepiej nic nie robić jeśli miałbycoś s...ć. Jak on się w ogóle znalazł w tym klubie? Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat. Doczytałem, że na początku swojej kariery pracował w Knicks (też wzorzec na budowę organizacji?) a co robił później? Jest to postać, o której niewiele wiem, może ktoś przybliży jego postać?

Po trzecie chyba trade deadline to dobry czas na określenie przynajmniej krótkoterminowych celów na ten sezon.

Młody trener nie ma łatwego zadania, fala kontuzji. Ostatnio, nominalnych rozgrywających w tym samym czasie: Teague, Jones, Rose, Bayless, do tego przedłużająca się kontuzja Covingtona. 

Na kilka dni przed końcem okna zdecydowali się zatrudnić Canaana (aktualnie podpisał drugi 10dniowy kontrakt). Łatanie dziur na całego.

I czegoś nie rozumiem, skoro łatają dziury to nie lepiej było poczekać te kilka dni, kto będzie oferowany? 

Podpisując Canonna nie wiem czy zdecydowali się walczyć o PO, czy jednak spisali sezon na straty? Jeśli chcieli walczyć to może trzeba było poświęcić jakieś spadające kontrakty, picki itd na realne wzmocnienia, a jeśli stwierdzili, że odpuszczamy to czemu zostawili w składzie Tollivera? Jeśli spisali sezon na straty to po co im Canonn? Lepiej dać Wigginsowi piłkę, niech się przyzwyczaja operować piłką, mieć ją długo przy rękach. Niech traci piłkę, niech asystuje, może się czegoś nauczy na kolejny sezon? Gianis też jest teraz taki, bo na początku kariery Kidd?? pozwalał mu grać z piłką, przyjmował straty jako część nauki. Jakby był ustawiony w rogu jak Wiggins w tym sezonie, to jego talent by tak nie eksplodował.

Domyślam się. że sprzedaż Dienga, Teague nie było najłatwiejszym zadaniem, a skoro nie mamy błyskotliwych ludzi na górze to nie można było nawet żywić nadziei, że jeden z tych kontraktów zniknie z  salary. Pewnie były jakieś oferty, ale trzeba było pozbyć się jakiś wartościowych assetów.

Samo czyszczenie salary, pozyskiwanie spadających kontraktów to jest jakieś rozwiązanie. Jednak Timberwolves nie jest atrakcyjnym miejscem dla wolnych agentów. Ostatnio z FA podpisali Gibsona (bo Thibs), Teague (już starali się go pozbyć), Tolliver (gdzie indziej dostałby 5,75mln?). Salary zapchane na kolejny rok, ciężki orzech do zgryzienia przed nowym GM, jeśli taki będzie?

Laydenowi może drżeć o swoje stanowisko? Jeśli nie zachowa swojego fotela, to szanuje, że wykazał się cierpliwością w ostatnich parku dni okienka. Mógł przecież zaznaczyć swoją obecność robiąc jakiś trade. Chociaż nawet jeśli Scott coś uzgodnił. to i tak musiało to zostać uzgodnione z Tsylorem. A on zwyczajnie powiedział VETO.
Wigginsa dobrze, że zostawił. Miał pewnie taką wartość jak Fultz.

Użytkownik DamianOItalianO edytował ten post 11 luty 2019 - 23:14

Pozytywne transakcje: Richie (x4), Nas (x3), Kraso (x2),charles (x1), prycek (x1), matek (x1), chmielu4400 (x1), Illest Brother(x1),  bbogacz1986 (x1), kolejorz (x1), dworu (x1), WiCiU (x1), Jersayyy (x1)

Najlepszy sklep koszykarski

#962 Timberbuller

Timberbuller
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 12 luty 2019 - 10:23

Aż utworzyłem konto jak zobaczyłem ten wątek :)) Witam wszystkich. 

TD faktycznie przespane po całości, żadnych ruchów a szkoda. Chociażby czyszczenie salary byłoby mile widziane :P W wolves w ogóle mają chyba jedne z najgorszych kontraktów w lidze (Wiggs, Deng) Co do Wigginsa, to ja spisałem go już na straty. Jemu się po prostu nie chce ruszać dupy, woli ceglić z półdystansu. Ostatnie mecze to jakaś plaga kontuzji, i można jakoś usprawiedliwiać ich grę. Wrócił dzisiaj Rose i od razu to lepiej wyglądało. Szkoda Covingtona, bo zaraz po jego przyjściu obrona mocno się poprawiła. Aha, i Saric do s5!

Warto wspomnieć o Okogie, ma potencjał jak poprawi rzut. Typowy walczak, stara się w obronie. Będą z niego ludzie.

Co do Scotta nie wypowiem się, Layden rzeczywiście powinien polecieć czym prędzej. Może to nie Thibs był problemem?

#963 dannygd

dannygd

Super-Star

• Użytkownik
  • 3088 postów

Napisano 14 luty 2019 - 20:55

Okogie rules! #fuckharden
https://twitter.com/...6167782401?s=09
"Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi."

#964 RonnieArtestics

RonnieArtestics

Super-Star

• Użytkownik
  • 2564 postów

Napisano 14 luty 2019 - 21:45

Okogie rules! #fuckharden
https://twitter.com/...6167782401?s=09

Pff, brodacz powinien dostać flagranta jak nic. Dostał czapę i zajebal mu liścia w odwecie.

Pięknie go zgasił, bedom z niego ludzie!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych