Skocz do zawartości

02.07.2018 -dzień, w którym NBA odrodziła sie na nowo...


karl

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to nie wiem czy temat ogolny o NBA czy moze GSW na sezon 2018/2019. Jedno jest pewne - jedno i/albo drugie za chwile zmieni swoj kształt diametralnie. „Za chwile”, czyli w trakcie najbliższego lata 2019.

 

Wszystko przez DMC i jego 5.3 mln dol. Miarka sie po prostu przebrała.

 

Oto moja wizja dlaczego tak sie stanie:

 

1. Cousins i gsw wygrywają mistrzostwo.

 

Czyli scenariusz który wszyscy maja przed oczami. No bo jak inaczej? 5 all starów w pierwszej piątce. Easy win.

 

Możliwa reakcja GSW: „dobra chłopaki, mi juz starczy oszczędzania, a pierścionków mam juz i tak więcej niż moja żona” - powiedział klay thompson i następnego dnia podpisał max kontrakt na wschodnim wybrzeżu. Po prostu, oprócz niego podobnie pomyślał Green, Cousins nawet nie ogarnął. W robocie jest tak, ze nawet najlepszy ciepły kurwidolek w którymś momencie sie nudzi i trzeba coś zmienić, tym bardziej ze gdzie indziej zapłacą ci jeszcze więcej. W takiej sytuacji bedą gsw po 5 finałach z rzędu i 4 mistrzostwach.

 

Możliwa reakcja ligi: krótko - kontrolieren. Moze wprowadzenie zasady ze nie moze byc w składzie 5 all starow z ostatnich kilku lat. Moze dodatkowe luxury tax, ale teraz rzeczywiście majace coś wspólnego z luxury. Cokolwiek. Tylko żeby ograniczyć budowanie all-star teamów.

 

2. Cousins i gsw nie wygrywają mistrzostwa

 

Zdecydowanie mniej prawdopodobny scenariusz, ale biorąc pod uwagę to ze cousins bedzie zdrowy dopiero w grudniu/styczniu, a pozostali tez po kilka/kilkanaście spotkań musza odpocząć bo noga/ręka/głowa to jest szansa ze: (i) nie bedą miec mocnego seedu przed po, albo (ii) timing urazów bedzie bardzo niekorzystny, albo (iii) cousins razem ze swoim duzym cielskiem przyniesie kilka głupich komentarzy, po których atmosfera bedzie krótko mówiąc średnia. Oznacza to jedno, wielki collapse. A po wielkich collapsach mamy zazwyczaj czas zmian.

 

Możliwa reakcja GSW: Trzęsienie ziemi. Taki skład bez mistrzostwa?!

 

Możliwe reakcja ligi: żadna, bo po co?

 

Tak to wyglada z mojej perspektywy. Moim zdaniem limit został osiągnięty i za chwile będziemy miec nowy kształt ligi.

 

Zapamiętajcie ten dzień - 2 lipca 2018 - dzień, w ktorym liga znowu stała sie bardziej konkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie bardzo rozumiem, jak liga miałaby reagować... poruszają się zgodnie z przepisami, nie ma się do czego przyczepić. 

 

Największym rakiem był ten skok salary i od niego wszystko się zaczęło. Źle to przeprowadzili i nie zmienię zdania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki z tym jest problem?

 

Kto innym yntelygontom w tej lidze broni, aby realizowali swe ambicje sportowe rezygnując z kilku $$$ na koncie?

Czy ktoś z was nie wyżyłby z 5,3 mln dolców zarobionych w rok? Ja bym wyżył do końca swoich dni i jeszcze pokolenia potomków po mnie by raj miały.

 

Nie czarujmy, większość zawodników ma w dupie pierścienie i zwycięstwa, hajs ma się zgadzać i ma być go jak najwięcej. Targują się o każdą bańkę.

 

Dla mnie zajebista decyzja DMC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie bardzo rozumiem, jak liga miałaby reagować... poruszają się zgodnie z przepisami, nie ma się do czego przyczepić.

 

Największym rakiem był ten skok salary i od niego wszystko się zaczęło. Źle to przeprowadzili i nie zmienię zdania.

ale nie musza działać niezgodnie z przepisami żeby liga miała zachętę do ograniczenia takiej działalności. Po prostu antymonopolowa strategia mająca na celu ograniczenie budowy takiego składu. Za duzo potencjalnych milionów moze uciec z różnorakich źródeł ze względu na warriorowy sposób budowania składu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem czy temat ogolny o NBA czy moze GSW na sezon 2018/2019. Jedno jest pewne - jedno i/albo drugie za chwile zmieni swoj kształt diametralnie. „Za chwile”, czyli w trakcie najbliższego lata 2019.

 

Wszystko przez DMC i jego 5.3 mln dol. Miarka sie po prostu przebrała.

 

Oto moja wizja dlaczego tak sie stanie:

 

1. Cousins i gsw wygrywają mistrzostwo.

 

Czyli scenariusz który wszyscy maja przed oczami. No bo jak inaczej? 5 all starów w pierwszej piątce. Easy win.

 

Możliwa reakcja GSW: „dobra chłopaki, mi juz starczy oszczędzania, a pierścionków mam juz i tak więcej niż moja żona” - powiedział klay thompson i następnego dnia podpisał max kontrakt na wschodnim wybrzeżu. Po prostu, oprócz niego podobnie pomyślał Green, Cousins nawet nie ogarnął. W robocie jest tak, ze nawet najlepszy ciepły kurwidolek w którymś momencie sie nudzi i trzeba coś zmienić, tym bardziej ze gdzie indziej zapłacą ci jeszcze więcej. W takiej sytuacji bedą gsw po 5 finałach z rzędu i 4 mistrzostwach.

 

Możliwa reakcja ligi: krótko - kontrolieren. Moze wprowadzenie zasady ze nie moze byc w składzie 5 all starow z ostatnich kilku lat. Moze dodatkowe luxury tax, ale teraz rzeczywiście majace coś wspólnego z luxury. Cokolwiek. Tylko żeby ograniczyć budowanie all-star teamów.

 

2. Cousins i gsw nie wygrywają mistrzostwa

 

Zdecydowanie mniej prawdopodobny scenariusz, ale biorąc pod uwagę to ze cousins bedzie zdrowy dopiero w grudniu/styczniu, a pozostali tez po kilka/kilkanaście spotkań musza odpocząć bo noga/ręka/głowa to jest szansa ze: (i) nie bedą miec mocnego seedu przed po, albo (ii) timing urazów bedzie bardzo niekorzystny, albo (iii) cousins razem ze swoim duzym cielskiem przyniesie kilka głupich komentarzy, po których atmosfera bedzie krótko mówiąc średnia. Oznacza to jedno, wielki collapse. A po wielkich collapsach mamy zazwyczaj czas zmian.

 

Możliwa reakcja GSW: Trzęsienie ziemi. Taki skład bez mistrzostwa?!

 

Możliwe reakcja ligi: żadna, bo po co?

 

Tak to wyglada z mojej perspektywy. Moim zdaniem limit został osiągnięty i za chwile będziemy miec nowy kształt ligi.

 

Zapamiętajcie ten dzień - 2 lipca 2018 - dzień, w ktorym liga znowu stała sie bardziej konkurencyjna.

 

Niestety, ale bardzo zyczeniowe myslenie. Wszystko zaczal Durant, poszedl na latwe mistrzostwo, cała reszta to tylko następstwa tej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale bardzo zyczeniowe myslenie. Wszystko zaczal Durant, poszedl na latwe mistrzostwo, cała reszta to tylko następstwa tej decyzji.
no dobrze, ale które myślenie jest mocno życzeniowe? To w ktorym gsw wygrywa czy nie wygrywa mistrzostwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki z tym jest problem?

 

Kto innym yntelygontom w tej lidze broni, aby realizowali swe ambicje sportowe rezygnując z kilku $$$ na koncie?

Czy ktoś z was nie wyżyłby z 5,3 mln dolców zarobionych w rok? Ja bym wyżył do końca swoich dni i jeszcze pokolenia potomków po mnie by raj miały.

 

Nie czarujmy, większość zawodników ma w dupie pierścienie i zwycięstwa, hajs ma się zgadzać i ma być go jak najwięcej. Targują się o każdą bańkę.

 

Dla mnie zajebista decyzja DMC!

Dokladnie Krzemo, o tym pisze - hajs musi sie zgadzac i w nastepnym roku jak koncza sie kontrakty Thompsona, Cousinsa, prawdopodobnie Duranta beda patrzec juz na co innego niz pierscionki (ktorych i tak maja w cholere) a kasa.

 

Wątpię. Akurat pod względem rozwoju liga jest zadowolona.

Sam LJ w Lakers to gigantyczny kop dla ligi do góry, a dream-team GSW będzie historią również do sprzedania.

 

+ Za co karać GSW? Za to, że jaraliśmy się Spurs, a Warriors są 3 poprzeczki wyżej? Bo wymiatają jak na ten moment.

 

Nie o karaniu pisze, ale o ograniczaniu, uniemozliwianiu, utrudnianiu..

 

To, że wygrywa i się rozpadają, to że przegrywają niestety też ;).

No dobrze, to jak wg ciebie to bedzie wygladac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warriors mają niesamowite szczęście. W normalnych okolicznościach Cousins nie byłby dostępny za taką kasę. Kontuzja sprawiła, że nie bardzo są chętni by rzucić mu gruby hajs na który liczy. No i drużyny oszczędzają na przyszły rok.

Pod względem finansowym taka sobie decyzja (bo pewnie mógłby gdzieś dostać więcej np w Pels 1+1) pod względem sportowym bardzo dobra, Warriors są bardzo dobrzy więc nie będzie spinki na szybkość rehabilitacji. Zapewne  zdobędzie pierścień i będzie w następnym sezon wypłynie na rynek FA z +10 do zajebistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwa reakcja ligi: krótko - kontrolieren. Moze wprowadzenie zasady ze nie moze byc w składzie 5 all starow z ostatnich kilku lat. Moze dodatkowe luxury tax, ale teraz rzeczywiście majace coś wspólnego z luxury. Cokolwiek. Tylko żeby ograniczyć budowanie all-star teamów.

Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że trzeba byłoby negocjować nowe CBA, a obecne jest podpisane do 2024 z opcją opt-out w 2023. Także fajny pomysł, ale to się nie wydarzy.

 

Najlepsze jest to, że zdrowy Cousins to teoretycznie świetny fit i gracz, którego Dubs brakowało najbardziej ;] W obronie zabezpieczy deski, a w ataku to wysoki, który potrafi grać jak niski, może sam wyprowadzić atak, świetnie kreuje z high post. Ciekawe tylko czy będzie w stanie poświęcić jakieś 5 rzutów/mecz. Pewnie nie, dlatego to nie będzie tak wielkie wzmocnienie jak niektórym się wydaje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny.

 

I jak ktoś wyjdzie w 5 aby wszystko przejmować w obronie to mu się rzuci piłkę pod kosz.

 

Jak ktoś wyjdzie cielskiem aby kryć kuzyna to się go zabije switchem

Dodatkowo coś zablokuje.

 

Zbiórka legit.

 

Pokozluje.

 

Rzuci za 3 oby tylko nie łamał zagrywek.

Jak wyzdrowieje to jest gorsze niż Durant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boogie Cousins said he got ZERO OFFERS (!!!!!!!!!!!!!!) in free agency and decided to make a call to Warriors GM Bob Myers.

 

 

Potwierdzone to jest?

z NOP nie było oficjalnego spotkania, ale były rozmowy o $. pewnie chodzi o to, że nikt mu nie chciał dać większej umowy i nawet sami pels oferowali coś w stylu tego, co otrzymał Randle.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.