Skocz do zawartości

Washington Wizards 18/19 - Mayday, Mayday, Mayday


Hoolifan

Rekomendowane odpowiedzi

Ty z sympatii do Portera mógłbyś taki deal zrobić, ale nie chce mi się wierzyć, że Spurs ze swoją sytuacją kontraktową przyjęliby do siebie taką umowę. Za sezon 2019/20 Spurs płacą Aldridgowi i DeRozanowi łącznie 53 miliony. Dodając do tego 31 milionów za Portera (27 z obecnej umowy + 4 za trade kickera) wychodzą 84 bańki za 3 solidnych, ale nie wybitnych graczy. Nawet przy prognozowanym skoku salary nie wydaje mi się to najlepszym dealem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty z sympatii do Portera mógłbyś taki deal zrobić, ale nie chce mi się wierzyć, że Spurs ze swoją sytuacją kontraktową przyjęliby do siebie taką umowę. Za sezon 2019/20 Spurs płacą Aldridgowi i DeRozanowi łącznie 53 miliony. Dodając do tego 31 milionów za Portera (27 z obecnej umowy + 4 za trade kickera) wychodzą 84 bańki za 3 solidnych, ale nie wybitnych graczy. Nawet przy prognozowanym skoku salary nie wydaje mi się to najlepszym dealem :smile:

 

Otto idealnie pasuję do Demara jak i Aldridga problem jest taki że są kontrakty takiego Millsa czy Gasola. 

 

Moim zdaniem Wizards powinni spróbować oddać Portera za Butlera. Ryzykowany ruch ale to by było odświeżające. Pewnie w szatni to tam codziennie ktoś by zjebki dostawał ale drużyna by weszła na wyższy poziom. Minesota też otrzymałaby zawodnika który fajnie pasuje do Wigginsa i KAT-a. 

 

A jeśli Butler odejdzie to cóż przynajmniej będzie kasa żeby Oubre przedłużyć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Okej, ale w Spurs miałbyś 3 zawodników, z których żaden nie nadaje się na lidera. Aldridge jest chimeryczny, DeRozan gaśnie w PO, a Porter to trzecia opcja i na pewno nie pociągnąłby tego na swoich barkach. Ogólnie Porter jest bardzo fajnym grajkiem, ale on powinien zarabiać połowę tego co obecnie - wtedy na rynku miałby ogromną wartość i byłby realnym wzmocnieniem dla wielu ekip. Za 28 milionów dolarów rocznie na pewno takowym nie jest.

 

2. Abstrahując od tego, że dla Minnesoty ten deal jest bez sensu, to dodanie do tej szatni Butlera spowodowałoby, że Brooks wylądowałby na wytrzeźwiałce szybciej niż samolot z Butlerem w Waszyngtonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze Porter to kolejne dolary.

 

Wiem ze to bez sensu ze strony Wizz brać szrot w postaci skabszych pickow spurs/Toronto oraz poza spadającym Gasolem koszmarny kontrakt Millsa ale dużo lżejszy do dalszego opchniecia.

 

Tylko mi się wydaje ze tych ofert za Otto może po prostu nie być i jeżeli wizz podejmą decyzje o czyszczeniu sałary a ofert nie będzie to rozpatrzą każda ofertę.

 

Mills jest non stop wystawiany na 30 minut i z jednej strony kontuzja 3 niskich w spurs ale chyba pop próbuje go wypromować na handel.

 

Porter to super fit dla spurs ale sałary za 3 graczy potężne.

Uwaga dotyczyła scenariusza ze gdzieś upchany będzie i Gasol ( wizz) i Mills ( 3 ekipa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to bez sensu ze strony Wizz brać szrot w postaci skabszych pickow spurs/Toronto oraz poza spadającym Gasolem koszmarny kontrakt Millsa ale dużo lżejszy do dalszego opchniecia.

 

Ale przecież Wizards w tej wymianie ze Spurs wcale aż tak dużo nie tracą. Oubre gra na takim poziomie, że brak Portera nie byłby aż tak odczuwalny, a oszczędność w wysokości 27 milionów dolarów otwiera możliwość uzupełnienia składu kilkoma tańszymi zawodnikami w przyszłym sezonie. Oprócz tego otwierają się minuty dla wybranego w drafcie Browna, który jako 3/4 zawodnik na swojej pozycji dostaje teraz ogony w rozstrzygniętych meczach. Picki są Wizards potrzebne tylko i wyłącznie po to, żeby wypchnąć z zespołu Mahinmiego, którego kontrakt blokuje kolejne 16 milionów dolarów, a jego wartość dla drużyny jest ujemna.

 

 

Ogólnie podstawowe pytanie, które należy sobie postawić, to pytanie o kierunek w jakim Wizards zamierzają dalej iść. Jeżeli zarząd chce walczyć o najwyższe cele, to najwyższy moment zrozumieć, że w tym składzie jest to niemożliwe i przy wzmacniających się rywalach, sufitem jest dla tej drużyny jest walka o rozstawienie w pierwszej rundzie. Jeśli natomiast jest zadowolony z obecnej frekwencji i sprzedaży klubowych gadżetów, to wystarczy zwolnić trochę miejsca w salary i dalej bujać się w okolicach 7/8 miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracą po wyjęciu każdego z trójki Wall-Beal-Porter, ale na tej jednej pozycji mają zawodnika, który z miejsca może wskoczyć do pierwszej piątki i zastąpić jednego z wyżej wymienionych. Wyjmując Beala robisz dziurę na dwójce, a wyjmując Walla zostajesz z dziurą na jedynce. Biorąc pod uwagę stosunek cena-jakość, Porter jest z tej trójki pierwszym do odstrzału :smile:

 

Odnośnie Walla to ja wymieniłbym go zdecydowanie chętniej niż Beala, bo do jego irytującego charakteru dojdzie w przyszłym sezonie ten fatalny z punktu widzenia Wizards kontrakt. Jakby tego było mało, Wall ma w tej umowie zapewniony 15% trade kicker. Naprawdę nie wiem kto (poza Orlando) mógłby chcieć pakować się w jego umowę, bo większość ligi albo ma już na tej pozycji solidnego zawodnika, albo czeka na rozwój wybranego w drafcie prospecta (Kings, Mavericks, Hawks) :smile:

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież za kogokolwiek z tej trójki ktoś przyjdzie w zamian. I w stosunku cena-jakość to wiadomo, że Wall z tego tria jest do oddania.

 

Porterem na pewno zainteresowałby się Marks

Wall? W sumie nie wiem, może Suns by zgłupieli i solidnie zapłacili? :tongue:

 

1. Możemy się śmiać, że Wall nie jest liderem na miarę zespołu walczącego o mistrzostwo ligi, ale to nadal twarz organizacji i zawodnik prowadzący cały atak Wizards. Do tego ma jakąś wartość marketingową i jako jeden z nielicznych graczy Waszyngtonu potrafi złamać pierwszą linię obrony agresywnym wjazdem pod kosz. Porter to z kolei 3 opcja zespołu i zawodnik ograniczony do roli 3&D, który zarabia 26-28 milionów rocznie. Ja wiem, że Wall jest przepłacony, ale tutaj znajduję jakieś logiczne uzasadnienie rzucenia mu maksymalnej umowy :)

 

2. W sumie skoro był tak napalony na Crabbe'a, to może i z Portera nie zrezygnuje :P

 

3. To zostaje Suns, Magic i Clippers o ile West dostanie nagłej demencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Walla to ja wymieniłbym go zdecydowanie chętniej niż Beala, bo do jego irytującego charakteru dojdzie w przyszłym sezonie ten fatalny z punktu widzenia Wizards kontrakt. Jakby tego było mało, Wall ma w tej umowie zapewniony 15% trade kicker. Naprawdę nie wiem kto (poza Orlando) mógłby chcieć pakować się w jego umowę, bo większość ligi albo ma już na tej pozycji solidnego zawodnika, albo czeka na rozwój wybranego w drafcie prospecta (Kings, Mavericks, Hawks) :smile:

Wizards fajnie wyglądali, jak prowadził ich Satoransky, więc jeśli byłaby możliwość opchnięcia Walla, to wolałbym zostać z mało medialnym Czechem, gdyby tylko znalazł się frajer na przejęcie umowy Walla. :rugby:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Porter jako 3 opcja w contenderze jest właśnie idealny.

 

Wall na pewno nie jako 1, mam poważne wątpliwości dotyczące go jako sidekicka.

 

A on będzie 40 baniek zaraz zarabiał.

 

Ja się w pełni zgadzam, że Porter to idealna 3 opcja, ale na pewno nie za takie pieniądze jakie ma zapewnione w umowie. Zakładając, że pierwsza i druga opcja zespołu zarabiają po 35 baniek, dodanie Portera spowoduje, że za 3 zawodników płaciłbyś około 100 milionów dolarów. Czy Porter warty jest zapchania sobie prawie 1/3 salary? Ja mam co do tego duże wątpliwości, a szczerze mówiąc nie widzę go w roli zawodnika robiącego w przyszłości jakiś nagły skok jakościowy :)

 

Wall to dobra pierwsza opcja, ale do zespołu walczącego o wejście do PO/druga rundę, a nie o finały NBA. Na sidekicka się nie nadaje, bo zbyt bardzo monopolizuje grę, co najlepiej widać było kiedy połamał się w połowie zeszłego sezonu. Do pierwszej piątki wskoczył wtedy Satoransky i uspokoił grę, znacznie poprawiając przy tym ruch piłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam od lat jest jeden problem i nazywa sie John Wall, ktory co roku psuje chemie w druzynie i co roku ma pretensje do wszystki i ból dupy o zarobki i role innych

 

tak jak chyba powiedzial Kevin O'Connor z The Ringer - Wall to najgorszy z elitarnych PG, a wydaje mu sie ze jest na poziomie top3-5 pg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa momenty z dzisiejszego meczu, które przykuły moją uwagę:

 

1. Howard urządza sobie pojedynek na szable z Kanterem. Najpierw Howard pakuje airballa z pomalowanego, a potem Kanter pod drugim koszem nadziewa się na obręcz. Próbując ratować sytuację taranuje dwóch zawodników i w efekcie traci piłkę po własnej zbiórce. Jak ktoś to wytnie i podstawi muzykę z Benny Hilla, to poproszę o link.

 

2. Spiker Wizards zauważa, że sytuacja staje się delikatnie mówiąc nieciekawa i odpala nagranie z motywem "Defense" zachęcając kibiców do dopingowania. Niestety chłopina nie ogarnia, że tylko debil będzie śpiewał to na meczu drużyny, która na obronę ma konsekwentnie wywalone, więc przez kilkanaście sekund motyw leci sobie gdzieś w tle przy zerowej aktywności trybun.

 

Ogólnie wytrzymałem prawie 24 minuty, co i tak uważam za wielki sukces. Wygląda na to, że Wizards dowiozą to do końca, bo Knicks są chyba na etapie spełniania marzeń dzieci z Bronxu i dają szansę zagrać każdemu kto wyglądem choć trochę przypomina koszykarza. Biorąc pod uwagę serię łatwiejszych meczów, może uda się jakoś poprawić ten fatalny bilans, ale na to nie da się patrzeć i albo przyjdzie tu jakiś zamordysta, albo za chwilę znowu zacznie się zjazd w dół.

 

 

PS. Panie Fizdale... Widziałem tę rozmowę z Wallem w trakcie przerwy i wygląda na to, że całkiem nieźle się Panowie dogadujecie. Pan potrzebujesz rozgrywającego, my potrzebujemy czegokolwiek na normalnym kontrakcie. Dzwoń Pan do tego naszego Rumuna i bierz Jaśka ze sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Panie Fizdale... Widziałem tę rozmowę z Wallem w trakcie przerwy i wygląda na to, że całkiem nieźle się Panowie dogadujecie. Pan potrzebujesz rozgrywającego, my potrzebujemy czegokolwiek na normalnym kontrakcie. Dzwoń Pan do tego naszego Rumuna i bierz Jaśka ze sobą. 

NY mieli już tyle przygód z guardami o przerośnietym ego i braku rozumu, że n-ty raz do tej rzeki nie wejdą , mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wczorajszego meczu oglądałem (oczywiście nie ze względu na Wizz, tylko na Doncicia) i powiem tak.

To co Wall pod względem gry w teamD odwalał (reszta też, ale Wall już wszedł na wyższy poziom) to się w pale nie mieści.

Przeraża fakt, że ma zarabiać za sezon takie gigantyczne pieniądze. A z tego co czytam, to on w tym sezonie tak zawsze...

 

2-8, beznadziejnie to wygląda. Nie wiem jaki jest plan w DC, ale zwolnienie coacha powinno być chyba już jednak wykonane, bo Brooks mający dbać o atmosferę totalnie dał w tej kwestii dupy (tzn aż tak go nie winię, bo mu się banda primadonn z księżniczką bez rzutu [co to MVP chciała zostać] na czele trafiła), a wiadomo, że Xs&Os u niego dość mocno już w OKC leżało.

 

Wall-Beal-Porter -> czas ich na wschodzie nigdy nie nastał i... chyba nawet oni już nie wierzą, iż nastanie.

Oubre zaraz schodzi z RC, a no szału nie robi. 

 

Powtórzę się - trza oddać Walla do kogoś kto się na niego napali, choć ten 15% TK boli.

 

Choć oczywiście nie znam fana Wizz, który nie chciałby przede wszystkim wywalenia Grunfelda jako 1 ruchu :-)

A co pisze dziewczyna Beal'a o ich starcie ? Nie ma żadnych mądrych uwag ?

 

Oby poszli na dno zakopani w swoje maksy na lata. Nie mają nikogo kogo bym żałował - przynajmniej wśród "gwiazd" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.