Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Głupie Mudżiny, czyli rasizm czy fakty?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#31 RappaR

RappaR

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 10194 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 13:47

Dlatego kobiety są mądrzejsze od mężczyzn:)

Albo alternatywna teoria - mają dużo mniejszy rozrzut poziomu inteligencji.

Najlepszy sklep koszykarski

#32 lorak

lorak

• Użytkownik
  • 7019 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 13:51

Temat przestępczości robi z białych wręcz geniuszy, to prawda. Wystarczy spojrzeć na seryjnych, którzy potrafili uciekać przed wymiarem sprawiedliwości latami, gdy murzyni ograniczali się do strzelania komuś w łeb przy napadzie na sklep.

teraz ty popełniasz ten sam błąd, który wytknąłeś koledze wcześniej.

Dlatego kobiety są mądrzejsze od mężczyzn:)

nie bądź seksistą : P

s...

#33 fluber

fluber

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6157 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 13:57

Albo alternatywna teoria - mają dużo mniejszy rozrzut poziomu inteligencji.

Wiem, ale chciałem pokazać, że nie można wyciągać tak prostych wniosków ze statystyki przestępstw:)

Trudność terminarza w 3T w beGM link poniżej:

http://www.e-nba.pl/...351#entry662136

#34 jamalcegłacrawford

jamalcegłacrawford

6th Man

• Użytkownik
  • 379 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 14:01

Z przestępstw nie, to może z drugiej strony? Ilu znacie czarnych noblistów? Ale takich naukowych, a nie z jakiejś ekonomii.

"Ogolnie Cavs wyglądają mi jak Lakers 2011 i mysle ze podobnie skoncza. Dziadek czas dopada Lebrona a calosc jest zmęczona kolejnym długim sezonem.
This is the end of an era"

~Paulo Coelho

#35 fluber

fluber

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6157 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 14:06

Z przestępstw nie, to może z drugiej strony? Ilu znacie czarnych noblistów? Ale takich naukowych, a nie z jakiejś ekonomii.

A ilu znasz czarnoskórych członków gremiów ustalających, kto dostanie nagrodę Nobla?:)

#36 ely3

ely3

Hall of Fame

• Super Moderator
  • 6770 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 14:22

To może jeszcze hjeden kamyczek

Ilu głupich znacie koszykarzy- synów byłych koszykarzy lub innych sportowców?

Ciekawe że nagle ten odsetek spada znacząco jeśli czarny pochodzi z zamożnej rodziny i ma zapewnioną prywatną edukację?

Bo mylisz kolor skóry z biedą, która jest przyczyną ich słabej edukacji

#37 Bogut

Bogut

All-Star

• Użytkownik
  • 1449 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 14:27

Temat ciekawy I bardzo mnie interesujący tylko myślę, że strasznie ciężko o ludzi, którzy byliby w stanie dyskutować na jakimś poziomie, z pokorą I otwartością podchodząc do argumentów. I mówię tu zarówno o ludziach skłaniających się ku jednej I ku drugiej stronie. No I do tego temat na tyle kontrowersyjny społecznie, że łatwo mieć wątpliwości co do rzetelności wszelakich badań naukowych.

Ja nie jestem przekonany ani w jedną ani w drugą stronę. Jestem pewien, że uwarunkowania społeczne I kulturowe mają spory wpływ ale prawdopodobnie jest też coś więcej (choćby neandertalska spuścizna u białych I azjatów której czarni nie mają?) co wpływa na różnice. No I pytanie jak duża byłaby ta różnica w przypadku braku różnic społeczno-kulturowych.

Istnieje też możliwość, że przeciętny biały I czarny wiele się od siebie nie różnią, po prostu biali zyskują przewagę wśród małego procenta ludzi wybitnie inteligentnych

W życiu codziennym rasistą nie bywam, spotykałem w nim raczej ponadprzeciętnie inteligentnych czarnych. No ale to już też kwestia środowiska w jakim się obracam, bo Krakow to nie Calais.

#38 kulfon

kulfon

All-Star

• Użytkownik
  • 1448 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 14:36

To może jeszcze hjeden kamyczek

Ilu głupich znacie koszykarzy- synów byłych koszykarzy lub innych sportowców?

Ciekawe że nagle ten odsetek spada znacząco jeśli czarny pochodzi z zamożnej rodziny i ma zapewnioną prywatną edukację?

Bo mylisz kolor skóry z biedą, która jest przyczyną ich słabej edukacji

w ameryce w publicznych szkołach nie ma różnicy między czarnymi, a białymi jeśli chodzi o poziom intelektualny?

#39 fluber

fluber

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6157 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 14:44

Istnieje też możliwość, że przeciętny biały I czarny wiele się od siebie nie różnią, po prostu biali zyskują przewagę wśród małego procenta ludzi wybitnie inteligentnych

Z uwagi na to, że inteligencja jest opisana rozkładem normalnym jest to raczej niemożliwe. Więcej wybitnie inteligentnych w danej, odpowiednio licznej, grupie, oznacza, że ta grupa jest bardziej inteligentna. Chociaż to też nie jest do końca pewne, bo np. kobiety są średnio mądrzejsze od mężczyzn, ale nie są reprezentowane w grupie geniuszy zbyt licznie.

Natomiast znane jest też w statystyce zjawisko, polegające na tym, że niewielkie różnice na średnich powodują olbrzymie różnice na krańcach przedziałów. Czyli to, że jest dużo, dużo, dużo więcej geniuszy rasy białej, oznacza, że średnio biali są nieco bardziej inteligentni od czarnoskórych.

Pewne jest, że średnia inteligencja czarnoskórych jest niższa od białych. To nie podlega dyskusji. Dyskusji podlega natomiast fakt, na ile mają na to wpływ czynniki genetyczne, a na ile to wszystko, o czym pisze ely3. 

Użytkownik fluber edytował ten post 06 lipiec 2018 - 14:46

#40 ely3

ely3

Hall of Fame

• Super Moderator
  • 6770 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 15:35

w ameryce w publicznych szkołach nie ma różnicy między czarnymi, a białymi jeśli chodzi o poziom intelektualny?

Waszyngton to miasto  czarnych i dużej ilości urzędników państwowych .... W pierwszej 150 nie ma ani jednej dobrej szkoły publicznej i są aż 4 prywatne w 100 najlepszych

NA Bronxie masz dwie prywatne szkoły w pierwszej 50 i nie ma ani jednej publicznej w pierwszej 150

Wśród tych 150 najlepszych publicznych szkół nie widziałem ani jednej z dzielnic o dużej przestępczości

W Polsce badania Czytelnictwa w Polsce wykazują,że 95% ludzi czyta bo jedno z rodziców czytało. Jesli oboje rodzice nie czytają to dzieci też nie czytają.. A przecież i jedne i drugie dzieci czytac potrafią ale czytają książki tylko te , które widziały coś takiego w domu

#41 lorak

lorak

• Użytkownik
  • 7019 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 15:39

jeśli chodzi o argumenty biedy oraz edukacji, to jak to jest/było w podobnie biednych i niewykształconych regionach azjii (chodzi o daleki wschód)? też takie wysokie wskaźniki violent crimes oraz niskie IQ?

poza tym to, w jaki warunkach ludzie są wychowywani, również nie wzięło się z niczego.

s...

#42 julekstep

julekstep

Super-Star

• Użytkownik
  • 4374 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 06 lipiec 2018 - 15:40

*
Popularny

I teraz wchodzi mayor cały na biało i zaczyna przypowiastkę o Eddiem Murhpym i Danie Aykroydze w 'Nieoczekiwanej zamianie miejsc'

Od ilu ludzi usłyszałeś realnie,że jesteś najbardziej inteligentną osobą jaką w życiu poznały ? Ja od kilkuset.
Czego ty dokonałeś na moim tle w swoim życiu ?

Nie ma to jak zakompleksiony Polaczek.10 tysięcy postów - no life.
Ja dla wielu ludzi jestem autorytetem w wielu dziedzinach, bo moja wiedza jest wiarygodna. 
Musisz być tytanem intelektu, który szuka poklasku tutaj z powodu no life.

#43 RappaR

RappaR

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 10194 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 17:33

a z ciekawości spytam: gdzie coś takiego przeczytałeś?

Napisałeś, że w zarabianiu pieniędzy inteligencja przeszkadza, a wykształcenie o niczym nie świadczy. Chyba zdajesz sobie sprawę, że takowe argumenty to często się pojawiają w januszowaniu. Wiadomo, że to tylko tendencja, ale jednak wykształceni są przeciętnie mądrzejsi od niewykształconych, a bogaci od biednych. 

Kryterium oceny nie najlepsze, ale za bardzo innego nie mam w stosunku do osób z drugiej strony globu. 

Zresztą w drugą stronę jakie są kryteria oceny tego, że mudżiny są głupie? Że wydali wszystkie pieniądze i są biedni? Można podać przykład Tesli. Że ćpają? Erdos.

Użytkownik RappaR edytował ten post 06 lipiec 2018 - 17:33

#44 Jake

Jake

Rookie

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 00:41

Kiedyś myślałem, że problem leży nie kolorze skóry, tylko w otoczeniu jakim się znajdują - nic bardziej mylnego. Czytałem swego czasu książkę z list zakazanych, coś o RASIZMIE NAUKOWYM, i tam podawali fajne przyklady, jak np. W zamożnych rodzinach białych, adoptowali czarne dzieci, mieli idealne warunki do zycia, rozwoju,  byli oddzieleni od tego całego nyga zycia, a i tak suma sumarum wyrastali na takich samych mało sprytnych bambusów.

Ja mam taką książkę na półce, w której powoluja sie na tajne dokumenty opisujące wyprawę us navy do tajnej bazy Hitlera w latach 50 albo latajace spodki

weź podaj źródło tych przykładów albo badania na ten temat, bo na razie nie jesteś lepszy od plaskoziemcow

#45 kore

kore

Super-Star

• Użytkownik
  • 3527 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 11:30

Panowie trochę mylicie pojęcia, bo czym innym jest ukończenie studiów, nawet tych prestiżowych, a czym innym bycie inteligentnym (i nie chodzi mi tu o przytoczone przykłady Bosha czy Mutombo). Wiecie... są rzeczy któych kupić nie można, za wszyskie inne zapłacisz mastercard...

Chodzi mi generalnie o to, że nie zdziwiłbym się gdyby ktos mi powiedział, że JR Smith skończył studia z wyróżnieniem (z wielu różnych przyczyn/względów), nie zmienia to jednak faktu, że jest głąbem pierwszej wody. To oczywiście inny kaliber porównania, ale ten sam schemat myślenia.

Inną bajką jest to o czym pisze lorak, czyli "jestem czarny więc z urzędu mam +5 na egzaminie". Ten system myślenia niestety przekłada się na wiele płaszczyzn. I że tak tylko to tutaj zostawię... :

Użytkownik kore edytował ten post 07 lipiec 2018 - 11:30

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych