Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2018/2019 - "Nie płakałem po Cousinsie"


MarcusCamby

Rekomendowane odpowiedzi

Literat - zawsze to slowo kojarzylo mi sie z gosciem co potrafi zrobic litra ☺

A tak na serio to fajny wpis.

Pels to najwieksze zaskoczenie in plus zeszlego sezonu na zachodzie. Klub na peryferiach NBA, brzydki parkiet, kiepskie logo, nijakie pizamowe stroje ale ciagna ten wozek i dali radę!

Payton,Jarule, Davis, Randle, Mirotic, kurde na wschodzie byloby top5!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to był Gary Payton to TOP3 w zasięgu, ale to tylko Elfried więc Pelikany powalczą o 7-8 seed. A mają z kim walczyć, bo Portland, Dallas, Spurs czy Memphis to nie będą chłopcy do bicia. Imo każda z tych drużyn to pewne PO na Wschodzie. Z drugiej strony nie wypada nie awansować do PO mając w swoich szeregach gracza z TOP5 obecnej ligi. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zacząłeś Marcus, ale narracja DMC prawie super star szkoda że kontuzja powstrzymała do w sukcesach, Rondo prawie cancer, sukces Pels to nie jego udział jest słaba. Nigdy nie byłem fanem obu graczy, ale Rondo ktory więcej osiągnął w tej lidze i gra naprawdę dobrze (jak na jego ograniczenia rzutowe) w nowej trójkowej rzeczywistości NBA - nie zasługuje na taką obniżana ocenę. Każda ekipa w której ost grał żałowała jego odejścia, więc jeśli Payton nie wzniesie się na 130% wyżyny równe jego komicznej fryzurze, to Pels też zapłaczą za nim...

 

Ps. Randle w S5 z Paytonem i Hillem? To gorszy spacing od Lakers... Moim zdaniem Mirotic będzie grał, chyba że matchupy będę wymagać jego obecności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zacząłeś Marcus, ale narracja DMC prawie super star szkoda że kontuzja powstrzymała do w sukcesach, Rondo prawie cancer, sukces Pels to nie jego udział jest słaba. Nigdy nie byłem fanem obu graczy, ale Rondo ktory więcej osiągnął w tej lidze i gra naprawdę dobrze (jak na jego ograniczenia rzutowe) w nowej trójkowej rzeczywistości NBA - nie zasługuje na taką obniżana ocenę. Każda ekipa w której ost grał żałowała jego odejścia, więc jeśli Payton nie wzniesie się na 130% wyżyny równe jego komicznej fryzurze, to Pels też zapłaczą za nim...

 

Ps. Randle w S5 z Paytonem i Hillem? To gorszy spacing od Lakers... Moim zdaniem Mirotic będzie grał, chyba że matchupy będę wymagać jego obecności.

 

Nie no przecież ja na Cousinsa w trakcie sezonu więcej narzekałem niż chwaliłem. Pisałem, że jest mniej wartościowy od Jrue Holidaya w czasach, gdy część forumowej braci rozważała czy Boogie nie jest nawet lepszy od Davisa ;)

 

A co do Rondo. Mówię co widziałem i jakie decyzje podejmował sam Gentry. Rondo był słaby przez większość RS, a tu ostatnio czytam na forum jakby był trzecim muszkietem..."Playoff Rondo" ok, ale reszta sezonu nie była niczym specjalnym.

 

Ciężko mi stwierdzić tak na prawdę jak będzie wygląda w tym momencie rotacja. Fakt, że spacing by strasznie kulał w takim ustawieniu. Zobaczymy co Gentry zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zacząłeś Marcus, ale narracja DMC prawie super star szkoda że kontuzja powstrzymała do w sukcesach, Rondo prawie cancer, sukces Pels to nie jego udział jest słaba. Nigdy nie byłem fanem obu graczy, ale Rondo ktory więcej osiągnął w tej lidze i gra naprawdę dobrze (jak na jego ograniczenia rzutowe) w nowej trójkowej rzeczywistości NBA - nie zasługuje na taką obniżana ocenę. Każda ekipa w której ost grał żałowała jego odejścia, 

 

	WITH			WITHOUT			
TEAM	W	L	W%	W	L	W%	on/off
BOS 15	8	14	36	32	28	53	-3,0
DAL 15	26	20	56	24	12	66	-6,5
SAC 16	29	43	40	4	6	40	-1,3
CHI 17	34	35	49	7	6	54	-4,4

dodać do tego należy ostre spiny z Carlisle. żadna z tych drużyn nie żałowała jego odejścia, bo i nie miała czego skoro więcej szkodził niż pomagał. nawet dobre PO w 2017 tego ogólnego obrazu nie zmieniają. Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

	WITH			WITHOUT			
TEAM	W	L	W%	W	L	W%	on/off
BOS 15	8	14	36	32	28	53	-3,0
DAL 15	26	20	56	24	12	66	-6,5
SAC 16	29	43	40	4	6	40	-1,3
CHI 17	34	35	49	7	6	54	-4,4

dodać do tego należy ostre spiny z Carlisle. żadna z tych drużyn nie żałowała jego odejścia, bo i nie miała czego skoro więcej szkodził niż pomagał. nawet dobre PO w 2017 tego ogólnego obrazu nie zmieniają.

 

Staty zakłamane.

Tu chodzi o wpływ Rondo w playoffs, a Ty podajesz regular.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staty zakłamane.

Tu chodzi o wpływ Rondo w playoffs, a Ty podajesz regular.

w tym czasie miał jedne PO dobre i jedne złe. poza tym Danny mówił o każdej jego byłej drużynie - a niektóre z nich nawet nie weszły do PO (tzn. jedna, bo druga już tak, ale bez niego), więc do oceny pozostaje tylko RS.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym czasie miał jedne PO dobre i jedne złe. poza tym Danny mówił o każdej jego byłej drużynie - a niektóre z nich nawet nie weszły do PO (tzn. jedna, bo druga już tak, ale bez niego), więc do oceny pozostaje tylko RS.

Jeżeli mowa o regular seasson, to masz rację, ale w playoffs Rondo jest zupełnie innym graczem, co pokazała jego tegoroczna gra w Pels (w dużej mierze dzięki niemu awansowali do II rundy), a w poprzednim sezonie do jego kontuzji byli bliscy wyeliminowania Celtics. 

 

Pels z plotek wynika, że też chcieli go podpisać w tym sezonie, więc może po grze z Bostońską Wielka Trójką i latach kryzysu, Rondo znalazł dla siebie cel w tej lidze. Musi czuć adrenalinę gry o coś, zwykłe mecze regulara go nudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol przecież napisałem w ost a nie wszystkich... ;)

Każdy pamięta w jakich okolicznościach Boston pozbyło się gwiazd i zaczęło przebudowę, ale o ile Paul i Kevin szli na zasłużoną emeryturę w kolejnych ekipach, to Rondo był tuż po sukcesach w prime. Dallas (Cuban) i Carlise najpierw naobiecywali mu stworzenie ekipy na mistrza, a wyszło jak wyszło i kwasy były nieuniknione.

Etap w Kings nie wiem czy warto opisywać, próba tworzenia ekipy opartej na Rondo+Gay+DMC - czytaj trio w którym każdy uwielbia grac piłką było skazane na porażkę i tam wręcz bench grał lepiej - niemniej młodzi bardzo dobrze wspominali Rondo, gorzej z Cousinsem. Co by jednak nie mówić - to był ten zły Rondo.

 

Natomiast Bulls i Pels to inne historie, Rondo już nie występował w roli gwiazdy i samca alfa, ale grał dla drużyny i młodych graczy. Oczywiście w Bulls nie było jakoś cudnie, bo gra z Wadem i Butlerem to nic prostego, ale były postępy w mentalności Rondo i dostosowywaniu gry. Pels to już pisałem.

BTW. Czemu on-off (abstrahując, że warto też na inne staty popatrzeć) z Pels nie dałeś? Bo na plusie był? Nieładnie z Twojej strony ;) 

 

Żeby jednak nie popadać w paranoję - ja jakimś fanem Rondo nie zostałem i nie uważam go za super fit, po prostu piszę, że po ost sezonach to trochę inny człowiek na boisku i poza nim i nie zasługuje na jednostronny hejt forumowy - szczególnie jak w niektórych teamach gloryfikowany jest niejaki W.Chandler czy Payton jako super fit ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Czemu on-off (abstrahując, że warto też na inne staty popatrzeć) z Pels nie dałeś? Bo na plusie był? Nieładnie z Twojej strony ;)

za często używasz jakichś osobistych wstawek, więc daruj to sobie, bo taki styl pisania nic nie wnosi do dyskusji.

natomiast on/off w pelikanach też miał ujemny: -2.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

natomiast on/off w pelikanach też miał ujemny: -2.4.

Masz rację - czyli dobrze rozumiem, że nie wziąłeś pod uwagę tego co pisałem odnośnie Rondo i jego roli z/bez DMC (przed/po jego kontuzji)?

To, że jego off odnosi się też do opuszczonych meczy gdzie przesuniety na PG grał najbardziej efektywny gracz Pels i jeden z najbardziej efektywnych w całej lidze (Jrue) - pewnie też nie ma znaczenia (choć mocno odbija się na interpretacji tego wskaźnika w skali całego sezonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.