Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Indiana Pacers 2018/19

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiLQ

wiLQ

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 5694 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 19:28

Krotkie podsumowanie 2017/18: 48 wygranych i 5 seed dalo najwieksze druzynowe pozytywne zaskoczenie sezonu [przed nim mieli 7 najgorsze over/under w lidze w okolicach 31,5 wygranych!] i to nie tylko w sezonie regularnym bo w playoffach okazali sie najtrudniejsza przeszkoda LeBrona w wygraniu konferencji.

A to wszytko glownie dzieki jednej decyzji w poprzednie lato - trejd George'a do OKC za Oladipo i Sabonisa.
Consensus byl mocno negatywny wobec tej wymiany [w tym niestety moja opinia], ale juz po roku widac, ze bedzie to przyklad na lata jak mozna wyjsc z sytuacji odchodzacej gwiazdy... tzn sciagnac mlodsza i tansza wersje tuz przed eksplozja plus mlodziaka/pick ;-)
Pewnie podobnej sztuki beda probowaly inne druzyny... np Spurs z Kawhim.

Niestety do dzis nie wiem w jakim stopniu Pacers wiedzieli o tej przemianie Oladipo i na ile to co sie wydarzylo bylo zgodnie z ich zalozeniami, a na ile byl to zbieg okolicznosci [czy w OKC rowniez mialby duzo lepszy sezon??? Chyba nigdy sie nie dowiemy?].

W offseason ubylo ze skladu:
Lance, Al Jefferson, Glenn Robinson i grupka lawkowiczow z minimalnym wplywem na rotacje.

Dopisek: zdajecie sobie sprawe, ze Monta bedzie zarabial 2,5 banki w 2021?

W offseason przybyli w skladzie:
Tyreke [12M$/1y], Doug McDermott [22M$/3y], Kyle O'Quinn [4,5M$/1y], Aaron Holiday [pick z 1 rundy].

Z tych ruchow najbardziej nie rozumiem szybkiego inwestowania w przecietnego rezerwowego winga az na 3 lata [Doug nie wzialby 7M$/1y???], ale moze mial w offseason fizyczna przemiane niczym Victor ;-)

Depth Chart:
PG Collison/Joseph/Holiday
SG Oladipo/Tyreke
SF Bojan/McDermott
PF Tadzio/Sabonis/Leaf
C Turner/OQuinn/Anigbogu

Trener: Nate McMillan

Plany na 2018/19:
Oczywiscie lepszy sezon niz poprzedni ;-)
Najwieksze nadzieje daje na to wzmocnienie lawki [na zasadzie Tyreke > Lance, OQuinn > BigAl, Doug > ogony, ktore graly] i/lub jakas eksplozja ze strony Mylesa. Zeszly sezon mial w sumie rozczarowujacy, ale mam nadzieje, ze to tylko przez kontuzje.

Pozostaje pytanie co dalej z ta ogolna solidnoscia skoro spora czesc skladu ma wygasajace kontrakty?

Scenariusz 1
Dograc te wszystkie jednoroczne kontrakty do konca ugrywajac w tym roku z 50+ wygranych zas w offseason miec fundament Oladipo, Turner i tabula rasa na reszte skladu [oraz ewentualnie trenera].

Scenariusz 2
Handlowac Turnerem przed extension bo wraz z wygasajacymi kontraktami mozna celowac w naprawde mocna paczke.

Scenariusz 3
Handlowac wybrana czescia wygasajacych kontraktow - nawet kosztem tegorocznych wygranych - by uzbierac klocki mlodsze i/lub z dluzszymi umowami by jak najmniej uczestniczyc w offseason 2019.

Scenariusz 4
Inny? Podac jaki.

Ktora bramke wybiora Pacers, a ktora Wy byscie wybrali?
Osobiscie bym raczej postawil na ta trzecia...
zwlaszcza gdzies w okolicach trade deadline gdy bedzie wiecej wiadomo ktora druzyna na czym stoi i kogo mozna wyciagnac.

Użytkownik wiLQ edytował ten post 08 lipiec 2018 - 19:30

Najlepszy sklep koszykarski

#2 january

january

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 9735 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 19:40

Też mi się deal McDermotta bardzo nie podobał, ale za to Tyreke to świetny ruch.

Sprowadzenie O'Quinna sugeruje mi potencjalny deal kogoś z duetu Sabonis/Turner.

Tzn już wcześniej się na to zapowiadało - oni fatalnie wyglądają razem na boisku, a szkoda ich na 24mpg.

3-5 siła wschodu, wszystko poniżej II rundy powinno być porażką.

No i nie ma LeBrona, więc nie wiemy jaki będzie ich sufit w PO.

#3 Jeff Hanneman

Jeff Hanneman

Rookie

• Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 19:41

Chyba powinni się ogrywać przez kolejny rok - chociażby po to, żeby zweryfikować, czy ostatni sezon był przypadkowy, czy odzwierciedlał rzeczywisty potencjał zespołu? Raczej nie zajdą wyżej niż w tym roku, chyba, że ktoś wystrzeli jak Oladipo?. Wchodzić teraz w jakiś rebuilding nie ma sensu.

Cel na najbliższy sezon: grać, obserwować, analizować i latem 2019 reagować w zależności od potrzeb.

In the depths of a mind insane
Fantasy and reality are the same

#4 Eld

Eld

All-Star

• Użytkownik
  • 2078 postów
  • Lokalizacja.

Napisano 08 lipiec 2018 - 19:42

Jeśli oddadzą Turnera to będą idiotami. Tylko nie jego.

Oladipo jeśli utrzyma taki progres jak w zeszłym sezonie, to wskakuje do top10 ligi.

#5 memento1984

memento1984

All-Star

• Użytkownik
  • 2228 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 19:42

Generalnie opcja numer jeden, wskakiwac na wagon i zdecydowanie jakis upset typu 76/boston

Użytkownik memento1984 edytował ten post 08 lipiec 2018 - 19:42

CLEVELAND

OR

NOWHERE

Caller: "Hello, Operator, may I speak with Steph Curry please?" / Operator: "Sure, dial 73-9" / Caller: "I did. There was no 'ring'.

#6 wiLQ

wiLQ

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 5694 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 22:20

Sprowadzenie O'Quinna sugeruje mi potencjalny deal kogoś z duetu Sabonis/Turner.

Kiedy ruch za 4,5 banki sygnalizuje grube przemeblowanie skladu? ;-)
Ot sciagneli trzeciego wysokiego do rotacji tak by...

Tzn już wcześniej się na to zapowiadało - oni fatalnie wyglądają razem na boisku, a szkoda ich na 24mpg.

... miec inna opcje na wypadek gdyby pozostala dwojka musiala grac mniej razem.

#7 DaFlooou

DaFlooou

Role Player

• Użytkownik
  • 197 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 23:19

Pacers już teraz powinni być w TOP4 na Wschodzie obok Celtics, Sixers i Bucks. Widzę ich w drugiej rundzie i tam powalczą jak równy z równym. Ogólnie podoba mi się jak ta organizacja radzi sobie po stracie PG13. Wygrali ten deal bez dwóch zdań, a po dodaniu Evansa  nie spodziewam się niczego innego jak progresu względem ostatniego sezonu. No i słowo progres tyczy się też Turnera, bo chłopak ma papiery na wielkie granie. To może być ten przełomowy sezon dla niego. Sumując - dosyć szybko wyrosła nam nowa siła na Wschodzie. A rok temu mieli być poza PO.  :onthego:

#8 Julius

Julius

Super-Star

• Użytkownik
  • 3363 postów

Napisano 09 lipiec 2018 - 06:49

Ciężko grało się w zeszłym sezonie z Pacers.

Solidni do bólu po, upierdliwi w obronie, z dobrą głębią.

Strata Lance'a nie powinna być w ogole odczuwalna, bo przyszedł lepszy Tyreke, McDermott pewnie wkomponuje się w rotacje, O'Quinn to kolejny ultra solidny klocek no i zawsze jest upside w Holiadayu, czy nadal młodych Turnerze i Sabasie.

Przy odrobinie szczęscie i z odpowiednim ułozeniem tego co jest moge być nawet na 2gim miejscu wschodu - w przeciwieństwie do Sixers , czy Bucks nie są aż tak uzależnieni od jednego zawodnika, mają bardziej ograny, a co za tym idzie równiejszy roster.

"When greatness meets class, that's when Dr.J was made." - Magic Johnson."

#HinkieDiedForThis

#9 dapunk20

dapunk20

Starter

• Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 09 lipiec 2018 - 08:35

Wtf?
Pacers są/byli akurat bardziej uzależnieni od Oladipo niż 76ers od Embiida

#10 memento1984

memento1984

All-Star

• Użytkownik
  • 2228 postów

Napisano 09 lipiec 2018 - 18:40

Wtf?
Pacers są/byli akurat bardziej uzależnieni od Oladipo niż 76ers od Embiida

fakt, tylko jeden ulepiony z porcelany. Gdybym nie byl fanem cavs to indiana bylaby fajna druzyna do poobserwowania

CLEVELAND

OR

NOWHERE

Caller: "Hello, Operator, may I speak with Steph Curry please?" / Operator: "Sure, dial 73-9" / Caller: "I did. There was no 'ring'.

#11 dannygd

dannygd

Super-Star

• Użytkownik
  • 2527 postów

Napisano 10 lipiec 2018 - 01:12

Też mi się deal McDermotta bardzo nie podobał, ale za to Tyreke to świetny ruch.

3-5 siła wschodu, wszystko poniżej II rundy powinno być porażką.

No i nie ma LeBrona, więc nie wiemy jaki będzie ich sufit w PO.

Umowa McDermotta pewnie większość zaskoczyła, ale mam wrażenie, że im zależało na zmienniku Bogdanovica o podobnym profilu, żeby grac zbliżoną koszykówkę 1 i drugim składem. Evans to podobny styl gry co Dipo (tylko zdrowie nie te ;) a KQQ da obronę pomalowanego podobnie jak Turner. Poza tym dobry ofensywnie Sabonis będzie pasował do KQQ, podobnie jak słaby rzutowo Tadek do Turnera. McMillan ma w tym plan jestem jakoś o to spokojny. Pytanie czy Turner się rozwinie...

zdechłe ryby płyną z prądem ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych