Skocz do zawartości

Toronto Raptors 2018/19


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Krotkie podsumowanie 2017/18: najlepsza druzyna w sezonie regularnym na wschodzie oraz w historii organizacji[!] liczy sie jako duzy sukces. Zwlaszcza uwzgledniajac, ze udalo sie to z niewielkimi zmianami w skladzie co jest trudniejsze do osiagniecia bez blockbusterowych zmian. Niestety przez kolejne marne zakonczenie udzialu w playoffach niewiele osob zostalo z pozytywnymi wrazeniami z tego sezonu... co wg mnie nie jest do konca fair, ale coz poradzic skoro tak to dziala w praktyce.

 

W offseason ubylo ze skladu:

Na razie tylko glebokie rezerwy, ale prawie na pewno poleci ktos jeszcze by uniknac podatku... pytanie kto nizej.

 

W offseason przybyli w skladzie:

Na razie nikt istotny, bylo tylko przedluzenie VanVleeta [18M$/2y] i nowy trener.

 

Depth Chart:

PG Lowry/VanVleet/Wright

SG Derozan/Powell/Wright

SF OG Anunoby/Miles/Richardson

PF Ibaka/Siakam

C JonasV/Poetl

Trener: Nick Nurse.

 

Plany na 2018/19:

Podobny sezon regularny jak poprzednio, ale ze znacznie lepszymi playoffami [z finalem ligi wlacznie].

 

Najwieksze nadzieje daje na to odejscie LeBrona [duh!] i zmiana trenera, ktory moze pociagnac ten wozek w RS na poziomie poprzednika, ale wniesc jakas nowa jakosc w postseason [inne rotacje albo priorytety?].

 

Najwieksza przeszkoda w tym planie bedzie regresja po calosci zarowno ze wzgledu na wiek Lowrego czy Ibaki jak i zejscie na ziemie rezerwowych po tej spektakularnej dla nich kampanii.

Ewentualnie kontuzje bo zeszly sezon mieli wyjatkowo zdrowy.

 

Pozostaje pytanie ktora sciezka pojda dalej?

 

Scenariusz 1

Tylko drobne korekty skladu na lawce by zmniejszyc podatek [Powell? Miles?], ale koncepcyjnie nic nie robic liczac, ze nowy trener i odejscie LeBrona na zachod zmienia los tej druzyny w playoffach na lepsze.

Niby konferencja teraz ma nalezec do Celtics i Sixers, ale z nimi nie maja takiej paskudnej historii porazek jak z Cavs, wiec jeszcze przez pare lat maja otwarte okno do walki o dotychczas nieosiagalne cele.

 

Scenariusz 2

Handlowac Jonasem za niskiego by grac wiecej smallball z Ibaka/Siakamem na centrze i z wiekszymi minutami dla VanVleeta/Wrighta/Powella.

 

Scenariusz 3

Handlowac Lowrym/Derozanem korzystajac z dobrej glebi wsrod obroncow i przez to, ze sa juz lata danych jak ta para rozczaruje w playoffach. Zwlaszcza, ze juz raczej lepsi nie beda, a pensje rosna...

 

Scenariusz 4

Inny? Podac jaki.

 

Ktora bramke wybiora Raptors, a ktora Wy byscie wybrali?

Wydaje mi sie, ze wybiora ta pierwsza, ale osobiscie bym chyba postawil na ta trzecia...

tzn konkretnie oddac Derozana [najlepiej w paczce z Ibaka] choc musze przyznac, ze przekonanie do tej opinii jest mniejsze niz rok temu. Bo uwzgledniajac historie organizacji i wyniki finansowe tu latwo mi zrozumiec chec trzymania sie tego zwyzkowego okresu, a nadzieje na przyszlosc niech daje mlodsza czesc skladu.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toronto nikt nie myśli o wymianie lidera/liderów czy po prostu finanse to wykluczają? Po tym, co widziałem w PO trudno uwierzyć, żeby DeRozan miał wziąć na plecy odpowiedzialność za wyniki drużyny, a Lowry najmłodszym nie jest i kolejnego kroku do przodu już raczej nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po ostatnich PO w Toronto już nikt nie uwierzy. Widzę 4 lepsze ekipy od nich, które powinny sobie z nimi poradzić. Oczywiście PO mają pewne, ale przy szczęściu 2 runda to jest ich max. Mimo wszystko nadal mają całkiem fajny roster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toronto nikt nie myśli o wymianie lidera/liderów czy po prostu finanse to wykluczają? Po tym, co widziałem w PO trudno uwierzyć, żeby DeRozan miał wziąć na plecy odpowiedzialność za wyniki drużyny, a Lowry najmłodszym nie jest i kolejnego kroku do przodu już raczej nie zrobi.

 

 

niby masz racje, a z drugiej strony to tylko Toronto, więc pewnie chcą dojechać obu do końca ich prime'u i wtedy dopiero przebudowywać. Innymi słowy, nawet jeśli nie są do końca zadowoleni z tego gdzie są, to wiedzą że o próbując zrobić zmiany na lepsze, dużo łatwiej mogą zmienić na gorsze i w tym gorszym długo trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry timing na zalozenie watku bo...

 

https://www.washingtonpost.com/news/sports/wp/2018/07/09/how-exactly-will-the-kawhi-leonard-situation-end-and-other-lingering-nba-offseason-questions/?noredirect=on&utm_term=.2f0f34fdd7b7

 

"The Toronto Raptors also generated buzz as a potential destination for Leonard. With LeBron James out of the Eastern Conference, perhaps Raptors President of Basketball Operations Masai Ujiri is willing to swing for the fences and move DeMar DeRozan or Kyle Lowry in such a deal."

 

Dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie jednego z nich z perspektywy spurs to tylko aby zostawić Leonarda i przekonać

 

Inaczej bez sensu

Tłumaczę: możma by było wziąć jednego z nich, ale tylko po to aby przekonać Khawiego do pozostania.

 

A tak naprawdę to nie wiem czy któryś z tej dwójki wpłynął by na decyzję KL. Śmiem twierdzić, że wręcz odwrotnie i dopiero wtedy Khawi chciał by spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byleby Spurs DDR chcieli...

Niekoniecznie, gdyby to byla jedyna przeszkoda to Derozan moglby poleciec do 3 druzyny, ktora by go chciala i cos oddala Spurs.

 

Ale koncepcyjnie tez mi sie wydaje, ze powinni po niego uderzyc [oczywiscie kluczowe szczegoly dotyczace ceny].

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już oficjalnie Leonard w Raptors. Zaczyna się robić ciekawie na Wschodzie, damn. Nawet jeśli miałby po roku odejść to i tak Raptors zyskują duży upgrade względem DeRozana. Plus rozwój młodzieży o kolejny sezon. W tym momencie Raptors to TOP2 obok Celtics. Nie mogę się już doczekać sezonu, byle Leo nie stroił fochów a będzie ciekawie.  :onthego:

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już oficjalnie Leonard w Raptors. Zaczyna się robić ciekawie na Wschodzie, damn. Nawet jeśli miałby po roku odejść to i tak Raptors zyskują duży upgrade względem DeRozana. Plus rozwój młodzieży o kolejny sezon. W tym momencie Raptors to TOP2 obok Celtics. Nie mogę się już doczekać sezonu, byle Leo nie stroił fochów a będzie ciekawie.  :onthego:

oficjalne info? 

nic jeszcze nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dłużej o tym myślę, to tym bardziej nabieram przekonania, że jeżeli Nurse ~= Casey, a Kawhi ~= prime Kawhi -> to zdrowi Raptors zagrają monstrualny RS. Już rok temu mieli niesamowitą głębię i wszechstronność, a teraz dokładają realne star power.

 

Jeżeli Embiid będzie zdrowy, to Wschód paradoksalnie będzie najlepszy od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizuje bo nigdzie nie widze oficjalnego. 

 

Kazdy moze sobie napisa że official a potem source say, wiec się nei czepiaj

 

Taki stary a ironii nie wyłapał :D.

 

Sprawdź, kto to napisał, a później wróć pośmiać się razem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.