Skocz do zawartości

Top 50 E-NBA 2018


zalias

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, wzorem glosowania z tamtego roku (link do tamtego temtu: http://www.e-nba.pl/topic/5480-top-50-e-nba-2017/ ) odświeżam zabawę na tych samych zasadach, z tym ze tym razem odczekalem troche dluzej niz zaraz po finalach :tongue: zeby emocje opadly, offseason juz nam nieco wyklarowal itp.

 

zasady, jak mowilem - zostaja takie same

cala zabawa po prostu polega na tym, ze dajecie posty ALE BEZ ZADNEJ DYSKUSJI I KOMENTOWANIA, DYSKOTOWANIA WYBOROW INNYCH FORUMOWICZOW ITP z wasza 50 po kolei od nr 1 do 50 (bo tak chyba latwiej niz w 2 strone)

 

 

nie potrzebne sa tu dyskusje, bo kazdy ma swoj gust a przy aż 50 pozycjach mozna wymieniac sie argumentami w nieskonczonosc, po za tym tak naprawde obie strony ktore maja inne zdanie moga miec racje, bo ciezko jest porownywac zawodnikow ktorzy maja odmienne role w zespole, a do tego jeszcze graja na zupelnie innych pozycjach... nie mniej jednak mysle ze efekt koncowcy w tamtym roku byl calkiem zadowalajacy i efekt koncowy wygladal tak : http://www.e-nba.pl/topic/5480-top-50-e-nba-2017/?p=507096

 

 

Ponownie, zeby troche ulatwic przypomnienie nazwisk i gdzie MNIEJ-WIECEJ sie plasuja wrzucam 2 takie listy dosyc swieze z quizow - top 100 zawodnikow na sezon 2018/19 i top 100 zawodnikow wg. NBA 2k18 :smile:

 

qmBWZds.png

 

+

 

FEd9meH.png

Listy mocno sie nie roznia, ale jakis mniej wiecej wglad jest. Zawodnicy tacy jak Cousins maja stary klub, ale mysle ze to w niczym tutaj nie przeszkadza

 

 

Ostatnie 3 rzeczy - ogólny zamysł jest mniej wiecej taki - wybieramy zawodnikow, ktorych uwazamy za najlepszych w tym momencie. nie za pol roku jak wczuja sie w nowej ekipie, nie za rok podczas PO, teraz/na start sezonu. Jest to swojego rodzaju ocena za ten sezon - minał caly RS, widzielismy PO i teraz patrzymy na to kto jak dal rade, kto sie rozwinal, kto byl lepszy niz rok temu, a kto gorszy. Zaczynam sezon -> kogo chce miec u siebie ze wzgledu na impact jaki ma/moze miec juz teraz a nie za rok

 

+KONTUZJOWANI tutaj nie wiem do konca jak sie w stosunku do nich zachowac, osobiscie tworzac 50-tke bralem na nich poprawke, ze nawet jesli gosc na start sezonu nie bedzie gotowy, to dawalem go mniej wiecej w takim miejscu, jak wydaje mi sie ze bedzie wygladal kiedy juz na parkiet wroci. ale tutaj kazdemu zostawiam do indywidualnej decyzji i podejscia. robiac ostateczny ranking, tacy zawodnicy na pewno beda w jakis sposob zaznaczeni 

 

Nie dodajemy tez zadnych rookasow, nie wazne jak bardzo wierzymy w Doncica czy reszte. Nie wiem tez co robic z takim Kawhim, bo w zasadzie rok go nie bylo i nie wiadomo kiedy wroci... To juz jak i kazdy indywidualny ranking zostawiam Wam :smile: zobaczymy jak to bedzie wygladalo

 

Ostatnią rzecza jest to, ze tak jak rok temu zastrzegam sobie prawo do pominiecia czyjegos rankingu w koncowym zestawieniu jesli uznam go za absurdalny.

 

 

To chyba tyle, zdaje sobie sprawe tak jak i wczesniej, ze 50 to sporo i zajmuje to troche czasu, ale zachecam do tego wysilku, bo z perspektywy czasu jak powstanie kilka takich rankingow przyjemniej sie jednak bedzie patrzylo nawet na te nazwiska na koncu, a nie tylko patrzec jak Durant, Curry, LeBron i Davis, Harden, Giannis itp. tylko wymieniaja sie kolejnoscia przez 5 lat 

 

 

Swój ranking oczywiscie tez wrzuce, nieuniknione ze juz dzisiaj, albo jutro ;)

 

5!

Edytowane przez zalias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie myślałem o Twoim rankingu i o tym, czy będzie się ktoś w tym roku brał za coś podobnego.

Oczywiście bardzo chętnie taką listę przygotuję jak będzie czas :smile:

 

Fajnie, bo ten sezon trochę przewrócił w lidze, kilka gwiazd się nie popisało, kilka trochę pozytywnie zaskoczyło, a pierwsze skrzypce grały kontuzje. Ciekawe jak to wpłynie na postrzeganie graczy. Ja mam problem już od 5. miejsca tak naprawdę jak sobie ułożyłem w głowie, bo otwierają imho Lebron, Curry, Durant, Harden, a dalej już schody.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby Twój ranking Twoja sprawa, ale mi ciekawsze wydaje się próba przewidzenia (coś jak ranking 6G) kolejności graczy w kolejnym sezonie. Trochę więcej frajdy jak dobrze trafisz breakout year (jakby ktoś rok temu dał Oladipo w top25) czy mocny regres kogoś z czołówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby Twój ranking Twoja sprawa, ale mi ciekawsze wydaje się próba przewidzenia (coś jak ranking 6G) kolejności graczy w kolejnym sezonie. Trochę więcej frajdy jak dobrze trafisz breakout year (jakby ktoś rok temu dał Oladipo w top25) czy mocny regres kogoś z czołówki.

 

sure, tylko sa takie rankingi i sa takie rankingi, ja lubie w sumie obie opcje, ale wydaje mi sie ze taka jak tutaj jest po prostu latwiejsza... co przy wiekszej ilosci osob bioracych udzial daje mniejszy rozrzut w glosowaniu. taka opcje jak opisales uwazam za fajna indywidualnie, sprawdzic swoje przewidywania i przeczucia 

 

edit: jeszcze cos takiego dodalem do pierwszego postu

 

Jest to swojego rodzaju ocena za ten sezon - minał caly RS, widzielismy PO i teraz patrzymy na to kto jak dal rade, kto sie rozwinal, kto byl lepszy niz rok temu, a kto gorszy. Zaczynam sezon -> kogo chce miec u siebie ze wzgledu na impact jaki ma/moze miec juz teraz a nie za rok

 

Tutaj głosujemy czy będzie inny temat?

 

tutaj :smile: jak rok temu

Edytowane przez zalias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 lebron James
2 Durant
3 Curry
4 Davis
5 Westbrook
6 Chris Paul ( zdrowy)
7 Harden
8 Butler
9 Giannis

10 Aldridge
11 Thompson

12 Gobert
13 Embid
14 Irving

15 Green

16 Oladipo

17 Horford

18 Jrue Holiday

19 Jokic

20 Cousins

21 George

22 Lillard

23 Lowry

24 Donovan Mitchell

25 Derozan

26 Jayson Tatum

27 Clint Capela

28 Porzingins

29 KAT

30 Howard

31 Simmons

32 Walker

33 Adams

34 Drummond

35 Beal

36 McCollum

37 Lou Williams

38 Rondo

39 Bledsoe

40 Rozier

Edytowane przez MA23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Lebron James

Stephen Curry

Kevin Durant

James Harden

Jimmy Butler

Anthony Davis

Giannis Antetokunmpo

Chris Paul

Russell Westbrook

Joel Embiid

Kyrie Irving

Damian Lillard

Victor Oladipo

Draymond Green

Paul George

Klay Thompson

Donovan Mitchell

Lamarcus Aldridge

Demarcus Cousins

Nikola Jokić (proszę nie bić, znalazł się w TOP 20, tak miało być, tak?)

Kawhi Leonard (gdzieś tu jest granica, gdzie wolę w ciemno wziąć Kawhia (czysto sportowo) niż kolejnych na liście)

John Wall           

Karl-Anthony Towns

Demar Derozan

Jrue Holiday

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zakazu dyskusji.Od tego mamy forum, co nie?

 

aa i takiego Leonarda to IMO nie powinno sie nigdzie wrzucac, skoro gosciu od roku nie gra w kosza to nie da sie ocenic czy jest TOP 2 czy TOP 400.

 

zastanawiam sie, moze warto dodac zasade ze do top50 mozna glosowac na gosci co zagrali conajmniej 50 spotkan (taka granica, bo Curry 51, a jego zabraknac nie moze mysle i nie powinno) i ew. dorzucic top5 kontuzjowanych jako bonus - kawhi, gallo, millsap, beverley itp...

 

 

a co do "zakazu dyskusji" chce uniknac po prostu tekstow jak ten co jest nad Twoim postem, bo takie bedzie mozna pisac do kazdego rankingu... 

Edytowane przez zalias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do "zakazu dyskusji" chce uniknac po prostu tekstow jak ten co jest nad Twoim postem, bo takie bedzie mozna pisac do kazdego rankingu... 

 

Mój tekst odnosi się do tego, że to nie jest lista "kogo lubisz najbardziej", więc wrzucanie Lebrona na inne miejsce niż 1. to żart albo popisówka. Można kogoś nie lubić, ale ku*wa szanujmy się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. LeBron James
  2. Kevin Durant
  3. Stephen Curry
  4. James Harden
  5. Anthony Davis
  6. Russell Westbrook
  7. Giannis Antetokounmpo
  8. Kawhi Leonard
  9. Joel Embiid
  10. Jimmy Butler
  11. Karl Anthony-Towns
  12. Chris Paul
  13. Kyrie Irving
  14. Nikola Jokić
  15. LaMarcus Aldridge
  16. Paul George
  17. Victor Oladipo
  18. Damian Lillard
  19. Draymond Green
  20. Klay Thompson
  21. John Wall
  22. Kyle Lowry
  23. Ben Simmons
  24. Rudy Gobert
  25. DeMar DeRozan
  26. Jrue Holiday
  27. Gordon Hayward
  28. Al Horford
  29. Bradley Beal
  30. Kemba Walker
  31. Donovan Mitchell
  32. Blake Griffin
  33. Khris Middleton
  34. CJ McCollum
  35. Kevin Love
  36. Clint Capela
  37. DeMarcus Cousins
  38. Devin Booker
  39. Marc Gasol
  40. Andre Drummond
  41. Kristaps Porzingis
  42. Aaron Gordon
  43. Steven Adams
  44. DeAndre Jordan
  45. Tobias Harris
  46. Goran Dragić
  47. Lou Williams
  48. Tyreke Evans 
  49. Jaylen Brown 
  50. Mike Conley 
Bledsoe i Mirotić otarli się o top 50. Leonardów, Cousinsów i Porzingisów oceniłem względem poziomu gry jakiego się po nich spodziewam gdy wrócą do zdrowia.

Niechęci do komentowania nie podzielam, co najwyżej nie zachęcałbym do wypowiedzi:

a ) ludzi, którzy nie widzą sensu w robieniu takich rankingów
b ) ludzi, którzy ostro krytykują inne rankingi a swojego nie wrzucili
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. LeBron James

2. Stephen Curry

3. Kevin Durant

4. James Harden

5. Kawhi Leonard

6. Giannis Antetokounmpo

7. Anthony Davis

8. Chris Paul

9. Joel Embiid

10. Russell Westbrook

11. Jimmy Butler

12. Klay Thompson

13. Paul George

14. Damian Lillard

15. Kyrie Irving

16. Rudy Gobert

17. Victor Oladipo

18. Nikola Jokić

19. Draymond Green

20. John Wall

21. Khris Middleton

22. Jrue Holiday

23. Jayson Tatum

24. DeMarcus Cousins

25. DeMar DeRozan

26. Kristaps Porzingis

27. Donovan Mitchell

28. Ben Simmons

29. LaMarcus Aldridge

30. Kyle Lowry

31. Al Horford

32. Kevin Love

33. Devin Booker

34. CJ. McCollum

35. Kemba Walker

36. Marc Gasol

37. Steven Adams

38. Gordon Hayward

39. DeAndre Jordan

40. Karl-Anthony Towns

41. Blake Griffin

42. Clint Capela

43. Bradley Beal

44. Andre Drummond

45. Mike Conley

46. Hassan Whiteside

47. Aaron Gordon

48. Eric Gordon

49. Myles Turner

50. Andre Iguodala

 

Mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałem, w razie czego będę edytował. Miejsca 16-44 to całkiem wyrównana stawka i mógłbym to ułożyć w sumie na 100 różnych sposobów i jutro pewnie byłoby zupełnie inaczej gdybym głosował :smile:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie lecialem druzyna po druzynie i spisalem zawodnikow ktorzy sie tam wyrozniaja, byly ze 2 w ktorych nie wybralem nikogo (Mavs na pewno i ktos jeszcze chyba) i mam obecnie 72 nazwiska +8 ktorzy zagrali ponizej 50 spotkan ale zdrowi sa w top50. Nie wiem co z nimi zrobic... No ale teraz z calosci poskreslac tych gorszych i jutro poukladam to w kolejnosci. Tylko ze im dluzej o tym wszystkim mysle tym bardziej Davis zyskuje w mojej glowie i mam powazny problem gdzie go wstawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.