Skocz do zawartości

Houston Rockets 18/19 - co wy żeście najlepszego zrobili?!


JakubW

Rekomendowane odpowiedzi

Wg bbr trafia rzadziej niż co 3 rzut w RS. Średnia ligowa to niecałe 40%. Jeśli to ma być jakaś opcja dla contendera, to myślę, że Rockets największe sukcesy mogą już mieć za sobą.

Czekaj, bo sie juz pogubilem. Napisałeś: "a Melo w zeszłym roku nie trafiał nawet co trzeciej trójki z rogu", ale okazuje sie ze trafił w rs 19 z 56 (34%) rzutów z rogu. Dane za swish 2.0. W bbr nie widze takich liczb.

 

Ja bym powiedział, że Rockets to zespół, gdzie jego negatywny wpływ będzie największy, bo to oni mają grać i chcą wygrać z Warriors.

No tak z perspektywy Rockets to tak wyglada. Ale z perspektywy Melo odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo sie juz pogubilem. Napisałeś: "a Melo w zeszłym roku nie trafiał nawet co trzeciej trójki z rogu", ale okazuje sie ze trafił w rs 19 z 56 (34%) rzutów z rogu. Dane za swish 2.0. W bbr nie widze takich liczb.

No to już nie moja wina, że nie widzisz. Wg bbr 11.6% trójek było z rogu, jak się to przeliczy, to widać, że zaliczyli mu 55 prób i że trafił 18. To już jest kwestia tego kto jaki rzut zalicza jako corner three.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie moja wina, że nie widzisz. Wg bbr 11.6% trójek było z rogu, jak się to przeliczy, to widać, że zaliczyli mu 55 prób i że trafił 18. To już jest kwestia tego kto jaki rzut zalicza jako corner three.

No i weź teraz znajdź tę trójkę niezgody ;] na bbr niby pisza, ze jest to unofficial data i moga byc male roznice z oficjalnymi statystykami, za to na swish zrodlem jest nba.com...

 

Wracajac jednak do meritum, czestotliwosc jego rzutow z tej pozycji wskazuje, ze wstrzymalbym sie z jednoznaczna ocena  Z ciekawoscia zobacze jak to bedzie sie wygladac w Houston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2018 rok, Melo po kiepskim RS, w ostatnich playoffach robił 11ppg na 45%TS, a są dalej ludzie którzy mysla, że jest sensownym grajkiem i może się przydać.

 

Bywało gorzej. Ja na przykład uwierzyłem 2 lata temu w słuszność kontraktów Mozgova i Denga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i weź teraz znajdź tę trójkę niezgody ;] na bbr niby pisza, ze jest to unofficial data i moga byc male roznice z oficjalnymi statystykami, za to na swish zrodlem jest nba.com...

 

Wracajac jednak do meritum, czestotliwosc jego rzutow z tej pozycji wskazuje, ze wstrzymalbym sie z jednoznaczna ocena Z ciekawoscia zobacze jak to bedzie sie wygladac w Houston.

W całej karierze ma 35%. To jest w dalszym ciągu grubo poniżej średniej ligowej. Jeśli dane z 15 lat gry Cię nie mogą przekonać, że to nie ma prawa zadziałać, to znaczy, że chyba nic Cię nie przekona.

Nie wiem czemu na forum Melo wciąż ma grupę wsparcia, która wierzy, że "w odpowiednich warunkach" Melo może być przydatnym rolsem. Przecież on przez całą karierę grał w stylu, który jest nieefektywny i tylko dzięki nieprzeciętnemu talentowi udawało mu się być mimo tego plusowym graczem. Jednak teraz, jak już jest po drugiej stronie rzeki, czar prysł, a cegły zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej karierze ma 35%. To jest w dalszym ciągu grubo poniżej średniej ligowej. Jeśli dane z 15 lat gry Cię nie mogą przekonać, że to nie ma prawa zadziałać, to znaczy, że chyba nic Cię nie przekona.

Nie wiem czemu na forum Melo wciąż ma grupę wsparcia, która wierzy, że "w odpowiednich warunkach" Melo może być przydatnym rolsem. Przecież on przez całą karierę grał w stylu, który jest nieefektywny i tylko dzięki nieprzeciętnemu talentowi udawało mu się być mimo tego plusowym graczem. Jednak teraz, jak już jest po drugiej stronie rzeki, czar prysł, a cegły zostały.

 

Tak można opisać połowe gwiazd ligi, właśnie dlatego ze są nieprzeciętnymi talentami decyzje które są kiepskie zamieniają na punkty. Pierwszy z brzegu przykład - Curry i walenie trójek z 10 metrów. Przecież to jest nieefektywne granie. Tylko ze Curremu akurat wpada :grin:

 

Ty nie wiesz czemu Melo ma grupe wsparcia, ja nie wiem czemu jest tu grupa która ma wyżej Beasleya nad Melo i generalnie uważa Melo za cancera od zawsze na zawsze 

Edytowane przez iglo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej karierze ma 35%. To jest w dalszym ciągu grubo poniżej średniej ligowej. Jeśli dane z 15 lat gry Cię nie mogą przekonać, że to nie ma prawa zadziałać, to znaczy, że chyba nic Cię nie przekona.

Nie wiem czemu na forum Melo wciąż ma grupę wsparcia, która wierzy, że "w odpowiednich warunkach" Melo może być przydatnym rolsem. Przecież on przez całą karierę grał w stylu, który jest nieefektywny i tylko dzięki nieprzeciętnemu talentowi udawało mu się być mimo tego plusowym graczem. Jednak teraz, jak już jest po drugiej stronie rzeki, czar prysł, a cegły zostały.

Tak, w calej karierze ma 35%, ale liczba tych rzutów to gdzieś mniej więcej ok. 3% wszystkich rzutów . Takich rzutów w houston, można sie spodziewac, bedzie wiecej, do tego bedzie ich wiecej bez obroncy. 

 

Ja np. w zadnej grupie wsparcia dla Melo, tylko patrze troche szerzej na calosc tej sytuacji, a nie powtarzam znany wszystkim slogan Melo sucks. I o ile ten Melo, bardzo prawdopodobne, ze bedzie nadal sucks, to moze nie az tak bardzo jak do tej pory..Po prostu. A jesli jeszcze w glowie mu sie troche pozmienia (a sa pewne czynniki ktore pozwalaja tak myslec), to możemy zobaczyc Melo, ktory bedzie najbardziej efektywny w swojej karierze. Oczywiscie nie ze skala impactu jaki mial do tej pory, ale w znacznie mniejszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jesteś tak dobry, jak Twój ostatni mecz".,Melo akurat zagrał słabo w G5 z Utah, podobnie jak w G4 i takie wrażenie po sezonie w OKC pozostawił, na pewno Carmelo Thunder nie pomógł, ale także trudno go winić ,że był największym szkodnikiem.,Mimo wszystko nie jest takim kasztanem jak Ariza, który w całości odpowiada za porażkę Houston z GSW w WCF.,Dlatego $2.4M dla Melo jest dużo lepszym dealem niż $15M dla  Arizy.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. w zadnej grupie wsparcia dla Melo, tylko patrze troche szerzej na calosc tej sytuacji, a nie powtarzam znany wszystkim slogan Melo sucks. I o ile ten Melo, bardzo prawdopodobne, ze bedzie nadal sucks, to moze nie az tak bardzo jak do tej pory..Po prostu. A jesli jeszcze w glowie mu sie troche pozmienia (a sa pewne czynniki ktore pozwalaja tak myslec), to możemy zobaczyc Melo, ktory bedzie najbardziej efektywny w swojej karierze. Oczywiscie nie ze skala impactu jaki mial do tej pory, ale w znacznie mniejszej.

Jesteś, tylko nie chcesz się przed sobą przyznać :P

 

Jeśli uważasz, że Melo w swoim szesnastym sezonie nauczy się gry bez piłki i zostanie świetnym shooterem, to masz do tego prawo. Ja nie widzę żadnych przesłanek ku temu i argumenty typu "trzeba szerzej spojrzeć na całość tej sytuacji" mało mnie przekonują.

 

I nawet jeśli to "tylko 3% rzutów", to w ciągu 15 lat gry uzbiera się jakieś 600 corner threes. Nie wiem jaka Cię próbka w końcu przekona, obawiam się, że Melo może skończyć karierę, zanim spudłuje wystarczająco dużo rzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś, tylko nie chcesz się przed sobą przyznać :tongue:

 

Jeśli uważasz, że Melo w swoim szesnastym sezonie nauczy się gry bez piłki i zostanie świetnym shooterem, to masz do tego prawo. Ja nie widzę żadnych przesłanek ku temu i argumenty typu "trzeba szerzej spojrzeć na całość tej sytuacji" mało mnie przekonują.

 

I nawet jeśli to "tylko 3% rzutów", to w ciągu 15 lat gry uzbiera się jakieś 600 corner threes. Nie wiem jaka Cię próbka w końcu przekona, obawiam się, że Melo może skończyć karierę, zanim spudłuje wystarczająco dużo rzutów.

karpik, ja wiem, ze ciezko przebolec brak sukcesow melo w nyk, ale to bylo juz tyle lat temu...

 

gdzie ja pisalem, ze melo bedzie swietnym shooterem? czy ty naprawde sadzisz, ze melo do konca swojej kariery czyli przez jakies 5 lat bedzie palowac po 15+  rzutow na mecz? ze bedzie nadal pierwsza opcja? 

 

powtorze - jest szansa ze melo bedzie efektywniejszym shooterem w hoouston niz kiedykolwiek, bo inna rola, inny zespol, inny(?) melo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

powtorze - jest szansa ze melo bedzie efektywniejszym shooterem w hoouston niz kiedykolwiek, bo inna rola, inny zespol, inny(?) melo? 

 

Jakbym się przeniósł do 2017 i czytał komentarze o wymianie NYK z OKC :] 

 

Z całą moją miłością do Melo muszę przyznać, że już jest po ptokach. Nr 7 na zawsze w moim sercu, bo przez tyle lat się wstawało, żeby go obejrzeć w akacji, ale czyż nie dobija się koni?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym się przeniósł do 2017 i czytał komentarze o wymianie NYK z OKC :] 

 

Z całą moją miłością do Melo muszę przyznać, że już jest po ptokach. Nr 7 na zawsze w moim sercu, bo przez tyle lat się wstawało, żeby go obejrzeć w akacji, ale czyż nie dobija się koni?  

Tylko, ze wtedy nie byl po buyoucie (jaka czynna "gwiazda" jest buyoutowana?) i nie byl w contract year ;]

 

po ptokach jest ze bedzie na swoich barkach ciagnac druzyne

 

ps. koni sie nie dobija, tylko wysyla na emeryture na tzw. "łąki". ogolnie duzo przestrzeni - tak jak melo w rogu za trzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze wtedy nie byl po buyoucie (jaka czynna "gwiazda" jest buyoutowana?) i nie byl w contract year ;]

 

po ptokach jest ze bedzie na swoich barkach ciagnac druzyne

 

ps. koni sie nie dobija, tylko wysyla na emeryture na tzw. "łąki". ogolnie duzo przestrzeni - tak jak melo w rogu za trzy :smile:

 

Ale został wywieziony ze swojego hometown na taczce pachnącej szałwią i gównem. Na swoich zasadach, ale zawsze. Nie wiem jaki to ma związek.

 

Czyli jak w OKC gdzie miał być 3 opcją za Westbrożym i PGfefnaście.

 

Więc będą go tam odpuszczać, bo nikt nie będzie go kryć? :] 

 

 

widzialem filmik ze Melo popracowal na silce i nie jest gruby , nadzieja umiera ostatnia :smile:

 

Czyli jak co roku :] 

 

Kończę już bo wychodzę na hejtera :] 

 

#StayMe7o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale został wywieziony ze swojego hometown na taczce pachnącej szałwią i gównem. Na swoich zasadach, ale zawsze. Nie wiem jaki to ma związek.

 

Czyli jak w OKC gdzie miał być 3 opcją za Westbrożym i PGfefnaście.

 

Więc będą go tam odpuszczać, bo nikt nie będzie go kryć? :] 

Odpowiedzią jest spacing/system. W Rockets on jest, w Thunder go nie było. Spojrzmy chociazby na to:

 

U Arizy w ostatnim sezonie ze wszystkich oddanych rzutów 35.4% stanowiły wide open 3 - oddawał je ze skutecznością - 41.7%

U Melo w ostatnim sezonie ze wszystkich oddanych trójek 17.2% stanowiły wide open 3 - oddawał je ze skutecznością - 41.9%

 

Ogolnie skutecznosc Melo psuja jak zwykle oddawane glupie pull-up jumpers z mid-range'a czy zza linii. A tych pierwszych w ogole nie ma w systemie Houston...

 

Zajeli oni 30. miejsce w czestotliwosci rzutow za 2 - jedynie 49.8% i są daleeeeeko za resztą. 29. miejsce czyli Nets to 58.9% FGA za 2. Przykładowe Thunder oddawało takich rzutów 65.8%. 

 

Jesli Melo sie dobrze wkomponuje w Houston (zadanie tez D'Antoniego) i zrozume swoja role, to moze to calkiem calkiem wygladac pod katem ofensywy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś o "MoreyBall"? :]

 

Nie ma w HOU rzutów z półdystansu którymi karmił się Melo dostając izolację i przepychając się dupą pod kosz zdobywał punkty po swoich pompkach. 

 

Jestem ciekaw jak się wkomponuje w system trenera, którego wywalił z NYK, ale cudów nie oczekuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś o "MoreyBall"? :]

 

Nie ma w HOU rzutów z półdystansu którymi karmił się Melo dostając izolację i przepychając się dupą pod kosz zdobywał punkty po swoich pompkach. 

 

Jestem ciekaw jak się wkomponuje w system trenera, którego wywalił z NYK, ale cudów nie oczekuję. 

No i dlatego caly czas czytam tutaj o jumperkujacym melo w rockets i powtorce z Thunder...

 

Przemek, nikt tutaj cudów nie oczekuję, o czym piszę od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.