Skocz do zawartości

karl

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem coś napisać dłuższego o Jazz i oczekiwaniach na przyszły sezon, ale ...strasznie mnie intrygują obecnie Suns. Nie żeby mieli zdobyć mistrza w następnym roku, ba, nawet wejść do playoffów, ale przynajmniej będzie na czym oko zawiesić w porównaniu z takimi Hawks, Kings czy ...Bulls (no, sorry).

 

Jako, że jestem trochę zardzewiały w zakładaniu tematów o drużynach, to skorzystam z template’u wiLQ’a, który wydaje się być bardzo przejrzysty i czytelny.

 

Niby mamy też kilku fanów Suns na forum, którzy mogliby założyć ten temat, ale najwyraźniej nie otrzeźwiali jeszcze po poprzednim sezonie i nie spieszno im o pisaniu o swojej drużynie, w której zadziało się bardzo dużo w te lato. Dlatego też, nie będzie tak śmieszno jakby temat ten założył Elwood, ale biorąc pod uwagę kierunek, który obrali obecnie Phoenix - może nie jest to już potrzebne? (w tym miejscu chciałbym pozdrowić Pana Przemysława Orlińskiego i jego drużynę).

 

Krótkie podsumowanie 2017/18:

Najgorszy atak i najgorsza obrona w lidze. Przełożyło się to na 21-61 – oczywiście najgorszy bilans. I w sumie można byłoby zakończyć, ale ...w NBA, tak jak wszędzie, najsłabsi muszą dostać pomoc – pomoc w postaci wysokiego picku w drafcie. No, a że Suns interesują tylko ekstrema to udało im się wygrać loterię i zdobyć 1. pick.

Przejdźmy dalej.

 

W offseason ubyło ze składu:

Przede wszystkim Dudley, Len, Payton

 

W offseason przybyli w składzie:

Ariza i Holmes, a z draftu Ayton, Bridges i Okobo

 

Depth chart:

PG Knight/Harrison/Okobo

SG Booker/Bridges/Daniels

SF Warren/Jackson/Reed

PF Ariza/Bender/Chriss

C Ayton/Holmes/Chandler

 

Salary 2018-2019, cap-space 2019:

tbd

 

Plany na 2018/2019:

Cokolwiek, byleby nie powtórzyć poprzedniego sezonu. A tak na serio, to jest to praktycznie niemożliwe. Już nawet nie patrząc na Suns, ale tacy Hawks czy Kings są po prostu tragiczni. Gorszymi niż oni nie można być.

Jednak nie ma co się rozwodzić nad tym, kto będzie gorszy niż Suns. Warto zacząć powoli się rozglądać kogo można minąć na powrocie do PO (za rok, dwa).

 

Te lato było naprawdę dobre i obiecujące dla Suns. Najpierw wybór Kokoskova na trenera Suns, który był poprzednio głównym asystentem Snydera w Jazz i po prostu „robił robotę”, później wybór Aytona, całkiem ciekawych Bridges’a i Okobo, podpisanie extension z Bookerem (5 lat – 158 mln) i w międzyczasie podpisanie Arizy (niby 15 mln, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że średnio na pozycję każdy ma ciut więcej niż 20 mln, to nie jest to tak dużo, zresztą Ariza to gościu, który jest dodatni i przyniesie trochę doświadczenia).

 

Ocena offseason Suns – mocna 5.

 

Czego możemy się spodziewać w nowym sezonie?

 

Przede wszystkim poukładanej ofensywy - tylko przeczytajcie i spójrzcie:

https://www.brightsideofthesun.com/2018/7/22/17532798/film-room-igor-kokoskovs-best-trait

https://streamable.com/uuley

 

Przy takim talencie ofensywnym jak Booker (co roku jest lepszy, a te lato - „te lato naprawdę mocno przepracował” ;]). Z Aytonem (o ciele Adonisa), który ze swoim skillsetem i atletyzmem powinien od początku robić różnicę pod koszem. Z Arizą, z TJ Warrenem po niezłym sezonie….Z Knightem ...Kurde tylko ten Knight kompletnie tutaj nie pasuje (jest to w tej chwili numer 1 z prac postawionych przed McDonaughem – pozbycie się Knighta) i psuje cały obrazek – pięknej, ruchliwej, a przede wszystkim efektywnej ofensywy. Przy zdrowych ww., ofensywa Suns to może być już teraz poziom 10-15 w lidze. Ogromny skok jakościowy. Booker już w tamtym sezonie rzucał 24.9 pkt przy ts 56.1% - co będzie następne?

 

No dobra, mamy ofensywę, ale oprócz jest też druga strona medalu – defense. No i zaczynają się schody...Dosyć wysokie schody. Może jakoś się uda być 20-25 obroną w lidze? Moim zdaniem, Ayton nie będzie taką dziurą jak pisał swego czasu january (jak to było? najgorsza obrona ever?). Ariza polepszy trochę team defense. Co do reszty ciężko cokolwiek powiedzieć. No, nie są to wybitne jednostki, co tu dużo mówić. Dużo będzie zależało od tego co Kokoskov ze swoim sztabem (ciekawostka - jest tam np. 29-letni syn Nate’a McMillana) wymyślą. Dużego pola manewru nie mają, ale przynajmniej jest ...akapit wyżej o ofensywie.

 

Jakie są perspektywy na następne lata?

 

Naprawdę niezłe. Oprócz powyższego, muszą opchnąć gdzieś Knighta (najlepiej opłacony gracz Suns w tym sezonie, sic!), może wymienić za kogoś Chandlera (może ktoś przygarnie expiring contract za rok?).

 

Zresztą, już w tym roku mogą sporadycznie robić upsety drużynom walczącym o PO. Jeśli dodadzą w następnym drafcie jakiegoś 3-D, a rozwój będzie chociaż umiarkowany, to już nawet za rok mogą się włączyć w walkę o PO...Chociaż konkurencyjność na zachodzie jest bardzo wysoka i może się to przesunąć o jeszcze jeden rok.

Niemniej, rośnie nam fajne duo i na ten rok, typuję jakieś 30-35 zwycięstw (plus, przyjemną dla oka koszykówkę).

 

PS. Wszystko pisane przy założeniu, że obejdzie się bez poważnych kontuzji.

 

PS2. A i nic nie napisałem o dwóch pickach nr 4 z 2016 i 2017 – Benderze i Jacksonie, którzy mogą być bustami, ale też w każdym momencie mogą wystrzelić na chociażby solidnego rolesa (chociaż Jackson to powinno być trochę lepiej niż solidny roles, a regular starter).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej drużynie jest dość fajny potencjał, imo większy niż w Magic czy Wolves( sorry Wilki, ale bez Butlera będziecie szorować dno), tylko potrzeba ogarniętego sztabu trenerskiego i floor generala typu Rondo czy Paul. Booker, Ayton, Jackson, Bridges, Bender, Chriss to wszystko ścisła czołówka draftu (tylko Booker poza top 10). Jest na kim budować, tylko mam wrażenie że potrzeba tam silnej ręki, bo trochę za dużo tych popularnych dziecków, za mało autorytetów w składzie czy sztabie trenerskim, mogą przez to odlecieć i gówno grać. Nie mniej kibicuje chyba jak nigdy. Ta organizacja ma szanse wydostać się z gówna w jakim jest już od lat. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej drużynie jest dość fajny potencjał, imo większy niż w Magic czy Wolves( sorry Wilki, ale bez Butlera będziecie szorować dno), tylko potrzeba ogarniętego sztabu trenerskiego i floor generala typu Rondo czy Paul. Booker, Ayton, Jackson, Bridges, Bender, Chriss to wszystko ścisła czołówka draftu (tylko Booker poza top 10). Jest na kim budować, tylko mam wrażenie że potrzeba tam silnej ręki, bo trochę za dużo tych popularnych dziecków, za mało autorytetów w składzie czy sztabie trenerskim, mogą przez to odlecieć i gówno grać. Nie mniej kibicuje chyba jak nigdy. Ta organizacja ma szanse wydostać się z gówna w jakim jest już od lat. Powodzenia :smile:

Tylko, że Bender i Chriss to szrot bez przyszłości w lidze.

Zostają Booker, Jackson, Ayton i Bridges.

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Bender i Chriss to szrot bez przyszłości w lidze.

Zostają Booker, Jackson, Ayton i Bridges.

Teoretycznie tak, w praktyce niech zagrają pod ogarniętym trenerem,który umie prowadzić młodzież, bo na razie to tam było chulajdusza piekła nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wierzę w Suns, dla mnie to i Brooker i Ayton nie wypalą razem.

Booker znów mozę jakiś rekord punktów pobic ale to i tak nie zmieni że gdzieś w grudniu zacznie się tankowanie i pewnie puszczą paru zawodników gdzieś dalej ( może też Arize?)

jak dla mnie to zakończy się na ogrywaniu młodych i wysylaniem scoutów na parkiety NCAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wierzę w Suns, dla mnie to i Brooker i Ayton nie wypalą razem.

Booker znów mozę jakiś rekord punktów pobic ale to i tak nie zmieni że gdzieś w grudniu zacznie się tankowanie i pewnie puszczą paru zawodników gdzieś dalej ( może też Arize?)

jak dla mnie to zakończy się na ogrywaniu młodych i wysylaniem scoutów na parkiety NCAA

Jak masz średnią wieku w klubie predysponującą Cię do korzystania ze wszystkich zjeżdżalni w lunaparku tylko w towarzystwie rodziców to wiesz, że będziesz ogrywał młodych

duuuh

Jak dla mnie to jakikolwiek piłkarz ze względnie poważnego piłkarskiego rodu nie może mówić przed spotkanie z klubem klasy Dżibuti Dżizas że przeciwnik będzie wymagający. Najpierw była pompa z Aytona, teraz coś w składzie Suns ma nie wypalić...

Jakby w poprzednim sezonie wypaliło cokolwiek

Lepszy trener

Lepszy skład

Zmarginalizowany Chriss

Fakt, to nie są wzmocnienia na miarę Legii/Wisły 

Ale również faktem jest, że nie mamy prawie Chorwata który po 2 miesiącach chce wracać do rodziny

Albo innego typa, co chce spędzać czas z córką, ale po drodze do niej zahacza o Grecję by smyrnąć nowy kontrakt piórem po tym, jak ze starego go zwolniono, by miał więcej czasu dla córy

Mamy sprawdzonego serba na ławie, co wydaje się być pierwszym poważnym ruchem trenerskim od 10 lat.

Dla przypomnienia 

Terry "Harry" Porter

Alvin "wiewiór" Gentry

Lindsey "Lohan" Hunter

Jeff "cry me a river" Hornacek

Earl "burrito" Watson

Jay "silent" Triano

I w końcu Kokoskov, który z wyglądu ma więcej z emerytowanego agenta KGB niż z ciepłego troskliwego misia

Skład

Len out, Dudley, Ullis, Williams, Payton również

Ayton, Bridges, Ariza na rok, zdrowy Knight, nawet Okobo in

Do tego brak czasu na grę dla tych patafiksów wydraftowanych 2 lata temu

spejson poprawiony, deska również

defensywa nawet na papierze wygląda lepiej

nie ma wodotrysku, nie będę bredził o ósemce, ale c`mon

będzie reagge na lodzie 

w kontekście radości z gry

a jak nie, to KGB przekręci komuś torbę

 

btw będziemy łowić rozgrywającego

btw2 ruszyło fbref, czyli piłkarski bref, i jest to kozaczne

btw3 księżyc zaćmiony, jatka wychodzi na łowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Kilka przemyślen co do meczu z Kings

- Świetny mecz Aytona, miło się go ogląda i nawet w D coś tam ogarniał

- Bagley słabiutki

- u Bendera to bardziej już podchodzi pod regres niż powolny progres, chyba czas na G-League

- Holmes to nadal straszna kaleka w obronie

- Piątka Harrison/Booker/Jackson/Ariza/Ayton i ławka Anderson/Warren/Bridges/Melton/Holmes nie wyglada tak tragicznie. Jak Booker pod nowym/dobrym coachem będzie lepszy to mogą te 35W zrobić

- Yogi znakomity, ale to raczej nic nadspodziewanego. Szkoda że nie podpisał w lepszym teamie mimo że i tak za grosze

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć żałośnie wyglądali Suns, ale odpaliłem streama żeby popatrzeć na obronę Aytona, i wyglądał zaskakująco dobrze. A chciałem rzucić ironiczny komentarz do wypowiedzi Kokoskoa, że chce z Aytona zrobić DPOTY gracza.  Ale to w sumie jedynie Kings. ;]

A jak Josh Jackson - jakieś spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, świetnie wyglądał na pnr z Aytonem i miał kilka bardzo dobrych zagrań w obronie. Sporo może zyskać obok Bookera i Aytona (i Kokoszkowa...), ale nie jestem pewien, miał bardzo kiepskie SL.

 

Szkoda, że Suns nie mają lepszych ballhandlerów, bo Ayton powinien być finisherem na poziomie Capeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns wywalili GM, bardzo miło z ich strony ze jednak pozwolili starej ekipie ułożyć drużynę i dopiero na 9 dni przed sezonem wszystkich zwolnic 

 

Dej pan spokój, moja prababcia zaprowadziłaby Suns tak samo daleko jak McDonough przez te ostatnich 5 lat, a nie żyje od 1999.

 

Dobrze "ułożona" ta drużyna, kolo siedział od 5 lat na stołku i zaczyna sezon bez PG w składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DpAvjSqXoAE3Vg9.jpg

 

 

Malutka próbka [stat sprzed meczu z Warriors] więc można to traktować z dużym przymrużeniem oka ale Ayton faktycznie wygląda wybitnie dobrze w tym preseason

 

20.5 PPG 11.2 RPG 1.7 APG 2.5 BLK per game na 65% TS to już coś i po takim preseason chyba zdecydowanym faworytem na ROTY jest tym bardziej że tak grając robi nadzieje że Suns też będą coś wygrac może i już teraz

 

Z drugiej strony Jackson cały czas fatalny. Złe rzuty, złe decyzje, chaotyczny.. Sezon powinien zaczynać na ławce i mieć nieco ograniczenie jeśli chodzi o ofensywe bo będzie ich to boleć jak Jackson ma dostawać po 14 rzutów na mecz 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.