Skocz do zawartości

Turystyka


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to nie o królu Albani - Popku.

 

Jeśli po to tutaj wszedłeś, idź precz.

 

Urlop mi się zamarzył. W końcu. Wybór padł na ten kraj. Mam za mało czasu, bo tylko tydzień, aby przewalać się przez pół Europy autem stąd jadę z biura podróży. Dokładny cel to Durres, drugie największe miasto Albanii. Ze 2-3 dni pobyczę się na plaży przyjemnie się smażąc. Nie mniej planuję na miejscu wynająć jakieś auto i co nie co zobaczyć.

 

Pytania do Was. Ktoś był? Może coś polecić? Co warto zobaczyć, a czego unikać?

 

Trochę jeszcze egzotyczny kierunek, podobno zalatuje komuną ( choć fajnie się będzie cofnąć w czasie i zobaczyć jak Polska kiedyś wyglądała ), ale nie lubię dwa razy jeździć w to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w Tiranie, jest tanio, poza tym nasze lata 90te, jak chcesz cos zwiedzać nastaw się raczej na naturę, z tego co pamiętam były tam fajne jeziorka w górach, do tego jakieś zamki, meczety były ale nic co by było jakieś niesamowite  

w Durres nie byłem 

 

byłem tez kiedyś w Szkodrze ale nie jestem w stanie odróżnić tego miejsca w pamięci od Czarnogóry ale cały wyjazd był ekstra

 

generalnie Adriatyk rządzi

 

ja będę ok 500 km na południe dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albania to bardzo ciekawe małe Państewko... ale zależy po co tam się jedzie.

Infrastruktura, tj drogi są fatalne/beznadziejne. Ze względów historycznych mało tam zachowało się zabytków. 

Ja miałem okazję być tylko przejazdem w okolicach Sarandy (generalnie wygląda to to jak Grecja, czy Hiszpania) - dużo wysokich hoteli i plażing...

Generalnie w tamtych okolicach Albańczycy bardzo lubią Polaków, jest na pewno tanio, polecam ichniejsze Brandy - Scenderbeu - tanie i smaczne jak lubisz takie smaki :) Warto na pewno wypozyczyc auto - bo jest tanio, trzeba zadbac o ubezpieczenie w razie W, chyba najciekawszym miejscem do którego mi nie było donae dojechac, ale się wybieram jest The Blue Eye. 

 

Ja mam zamiar tam kiedys jeszcze wrócic i pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pół dnia do Tirany to Wjedz aby zaliczyć kolejna stolice

Raczej po drodze do celu....

 

Ja lubię historie i zwiedzanie zamków ruin czy starych miast

Kręcą mnie te kamienie porozwalane przez lata

 

Wiec w Durres amfiteatr trajana - drugi co do wielkości po Puli w regionie plus inne kamloty i muzeum archeologiczne

Termy rzymskie

Meczet

 

 

Koniecznie gjirokastra z zamkiem i muzeum i Berat z zamkiem - dwa najładniejsze miasta

Lubisz przyrodę to wioska theth z parkiem narodowym i jezioro koman

Zamek kruja i widoki na morze

Plaża - ksamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Dziękuję Panowie.

 

Na pewno przerobię Wasze propozycje. Poczytam o nich, pooglądam zdjęcia w necie a po całej wyprawie na którą wybieram się 22 Sierpnia zdam relację.

 

Szczerze, to mnie bardziej kręcą atrakcje naturalne niż zabytki, no ale jak się już jest w jakimś miejscu to warto na coś rzucić okiem. Pewnie dlatego oglądanie Dubrownika w zeszłym roku zajęło mi niecałe 1,5h, a Zagrzeb to tak naprawdę pół dnia łażenia i się zobaczy wszystko co istotne. Za to jak przejeżdżałem przez Bośnię to szczękę z ziemi zbierałem. Ogólnie zakochałem się w Bałkanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję do wycieczki dodatkowy punkt. Czarnogóra, a dokładnie Podgorica. Za poleceniem Tłoka, sprawdziłem co nie co o Szkodrze do której mam niecałe 110 kilosów z Dures, po czym paczam co dookoła fajnego w okolicy i aż mi się mi się wierzyć nie chciało że 60 km dalej jest Podgorica. 

 

Ogólnie zastanawiałem się nad tym aby na jakąś jednodniową wycieczkę zaatakować albo Czarnogórę, albo Macedonię, ale jednak Macedonia, a szczególnie Skopje jest dalej.

 

Więc jak byście jeszcze coś Panowie o Podgoricy napisali, będę zobowiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję do wycieczki dodatkowy punkt. Czarnogóra, a dokładnie Podgorica. Za poleceniem Tłoka, sprawdziłem co nie co o Szkodrze do której mam niecałe 110 kilosów z Dures, po czym paczam co dookoła fajnego w okolicy i aż mi się mi się wierzyć nie chciało że 60 km dalej jest Podgorica. 

 

Ogólnie zastanawiałem się nad tym aby na jakąś jednodniową wycieczkę zaatakować albo Czarnogórę, albo Macedonię, ale jednak Macedonia, a szczególnie Skopje jest dalej.

 

Więc jak byście jeszcze coś Panowie o Podgoricy napisali, będę zobowiązany. 

 

Jak chcesz poświęcić 1 dzień na Czarnogórę to zdecydowanie odradzam Podgoricę. Nic ciekawego tam nie znajdziesz, my za tydzień ruszamy na zjechanie całej CrnejGory i na Podgorice poświęcimy max 2h oddając auto i czekając na lot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez Podgorice tylko przejezdzalem samochodem. Mysle ze Monte Negro warto zostawic na oddzielna wyprawe. Jest tam co zwiedzac. Kotor i okolice. Piekne wybrzeze. Gory, wawozy, doliny rzeczne. 

 

Wiesz, raczej szybko do Czarnogóry nie przyjadę ponownie. Lubię zwiedzać nowe miejsca i o ile po zeszłym roku gdzie też byłem na Bałkanach postanowiłem znów tam jechać, o tyle przyszły rok chciał bym coś dalszego.

 

Więc planujemy jechać ogólnie do Czarnogóry na cały dzień. Przekroczyć granicę około 10:00 rano i wyjechać od nich koło 18:00. Zaskoczyła mnie powierzchnia tego kraju. Województwo Małopolskie ma lekko ponad 15.000 km2 a Czarnogóra 13.800 km2. Czy da się objechać całą w jeden dzień? Na pewno tak, ale nie chcę całego dnia tam spędzić tylko obrać sobie ze trzy, cztery punkty do must be seen.

 

Typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

może być :)

Trololo ;). Gdzie tam na wakacjach się o poprawnej polszczyźnie myśli.

 

Albania dzień 2.

 

Jak by sprzątali, było by naprawde zajebiście. Wejdziesz w jakąś uliczkę a tam sterty śmieci. Zresztą wszędzie są. Plaże też do najczytszych nienależą. Taki troche bałtyk po nalocie Januszy. Tyle, że leżaków setki, każdy z parasolem i ani jednego wygrodzonego wiatrołapem. Promenada kosmos.

 

Zonk 2: ceny!

 

Ja prdl. Wychodzę ze sklepu, zapłaciłem 1600 leków za dwie siaty zakupów, coli, chipsy dwie paki, migdały, browar, coś słodkiego. Nad polskim morzem, czy zakopiec za te dwie siaty jak nic 100 pln.

 

Tu te 1600 leków to ok...45 PLN.

 

Jest sukinsynsko tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.