Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Turystyka

Albania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#31 Eld

Eld

Super-Star

• Użytkownik
  • 4614 postów

Napisano 03 listopad 2018 - 13:18

Zakopane i Krynicę to od razu skreśl sobie z listy, no chyba że cenisz sobie klimaty tłumu, tandety, korków i cen z kosmosu.

Osobiście w ciemno polecam Piwnicznę. Piękna okolica, spokojna. Ceny są nieporównywalnie niższe niż Zakopiec czy Krynica. Świetna baza wypadowa na Słowację - przejście graniczne 1km dalej. 15 min autem Wierchomla, a i na Jaworzyne masz jakieś 30 min.

Jak Ci się uda trafić kimanie w Ski Hotelu na Suchej Dolinie to zrozumiesz dlaczego jeżdżę tam 4 razy w roku.

Jak lubisz połazić to właśnie z Suchej Doliny przez Obidzę masz piękny szlak do Jaworek a później Szczawnica. Z Obidzy masz odbicie fajnym szlakiem na Eliaszówkę.

Najlepszy sklep koszykarski

#32 Tomek9248

Tomek9248

beGM: Golden State

• Użytkownik
  • 4221 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 grudzień 2018 - 21:40

Jeszcze pytanko a'propos gór zimą, bo jak wspomniałem nigdy nie byłem o tej potrze roku.

Z tego co wiem to trochę śniegu już popadało w Tatrach, a ja w ewentualnych planach mam takie bardzo turystyczne szlaki jak:

Dolina Strążyska - Ścieżka nad Reglami (Czerwona Przełęcz) - Kuźnice

Kuźnice - Jaworzynka - Przełęcz między Kopami i zejście do Kuźnic przez Skupniów Upłaz (?) i Boczan

Kuźnice - Nosal - Olczyska Polana - Wielki Kopieniec - zejście do Cyhrili 

Patrząc po wysokościach i terenie na YT/zdjęciach (a na 1 trasie nawet byłem kiedyś ale latem) to chyba nie są zbyt wymagające i trudne odcinki. Zamówiliśmy sobie takie raczki z łańcuchami naciągane na buty na gumie. Czy można spokojnie się wybrać bez doświadczenia na takie wycieczki, czy jednak zima to aż tak zmienne warunki, że lepiej nie tykać tych maciupkich szczytów?

"You're not gonna believe this. The guy killed 16 Czechoslovakians. He was an interior decorator."

#33 Tłok

Tłok

Rookie

• Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 16 grudzień 2018 - 01:12

Trochę bawię się w ski touring do tego oczywiscie narty, głównie w Alpach. Niespecjalnie znam się na Tatrach ale szlaki o których piszesz jak je kojarze nie są zbyt wymagające. Ja bym jednak zabrał się z kimś bardziej doświadczonym. Zima w górach jest bardzo zmienna. Nawet prosty szlak może być wyzwaniem.Do tego zagróżnie lawinowe. Lepiej mieć w zespole kogoś doswiadczonego.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych