Skocz do zawartości

NBA Draft 2019


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie sezonu temat będzie się cieszyć dużą popularnością, ale ja zakładam go tylko po to żeby się podzielić bardzo ambitną refleksją, że one and done rule jest ordynarnym nieporozumieniem gdy Zion "46 inch vertical i 285lbs mięśni'' Williamson będzie musiał pograć rok w college'u, bo jest zbyt młody żeby pograć w NBA gdy z miejsca byłby topowym atletą w lidze.

 

Ale dzięki temu dostał niepowtarzalną szansę pobicia rekordu Duke jeżeli chodzi o vertical leap!!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=5fmTg6ac2xg

 

Pojebany koleś generalnie, nawet jak nic z niego poważnego nie będzie. 

 

Śmieszny sezon się zapowiada, trzech pierwszych ziomków z rankingu ESPN (Williamson, Redish, Barrett) zagra w Duke i można już sobie zadawać pytanie, który z nich przez to straci kilka miejsc w drafcie i kilka milionów kontraktu dzięki temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Williamson pewnie będzie robić jakieś wspaniałe statsy ze swoim atletyzmem, najwięcej raczej może stracić Redish, bo ludzie kwestionują jego motor, i jeżeli to prawda, to przy pozostałej dwójce zginie. Ale różnie może być. Duke ma jeszcze mocnego PG (brat Tyusa Jonesa) i Boldena na C.

 

Zion może być nawet bustem w NBA, ale w college'u prawie nikt go nie będzie w stanie zatrzymać. Ilu w NBA jest atletów na poziomie Ziona? Kilku? 

 

Dlatego one and done rule to w takich przypadkach nieporozumienie, straci czas wzorem Bagleya, Aytona czy innego Simmonsa. Być może to samo zresztą z Barrettem, który gra obecnie na kadrze obok Olynyka czy Josepha, ale już za dwa miesiące czeka go prawdziwe wyzwanie naprzeciw Uniwersytetowi South Dakota. ;] 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej z calej trojki straci wg mnie Cameron. Po prostu Zion i Kanadyjczyk beda mu zjadac posiadania i moze wypasc z top5 przez to. Z Zionem boje sie tylko i AZ o glowe tego chlopaka. Mega bust alert z taka kopula ale atletycznie sky is the limit. Barretta mam niekwestionowanie na #1 choc na forum juz widzialem ludzi ktorzy jwestionowali jego numero uno w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barrett to #1 od ponad roku, czyli kiedy się przeklasyfikował ;-) Przetyp, zajarałem się nim jak w pojedynkę na mistrzostwach U19 zeżarł i wypluł  Amerykanów Calipariego, będąc 2 lata pod ograniczeniem wiekowym. 

 

Zion będzie potrajanym Juliusem Randle vol2 w NCAA, ale jak mam uwagi do Krzyzewskiego to spacing będzie zupełnie inny niż w Wildcats '14, plus Zion to większy potwór, więc będzie wesoło z jego przewagą siły. Co nie zmienia faktu, że poza chorym połączeniem masy i atletyzmu na ten moment wiele nie pokazywał. A wiadomo, że może się to w NBA skończyć (opieranie się wyłącznie na fizyczności).

Z którego twittera te opinie, huh?  :onthego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rooksy jeszcze czapek nie zdjęli z ceremonii a Wy już o następnym drafcie :D. W sumie nie widziałem gry Ziona, poza jakimiś chorymi dunkami. Ktoś mógłby go porównać do Lbj z czasów st.vincent&st.mary? Ja tam się jaram Rui Hachimurą, chyba pierwszy raz widzę czarnoskórego typa ze skośnymi oczami i nieco azjatyckimi rysami twarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zion jest przejebany. Imie jak z Matrixa a atetyzm jakby ktos ulradl cialo Larrego Johnssona i wlozyl do niego wertykal Lebrona.

Za samo to, ze przypomina mi atletyzmem Mourninga, Masona i Rodmana na sterydach ma u mnie top5 tego draftu.

Ta liga potrzebuje takich killerow, ktorzy beda wbijali paki w glowe tych smiesznych 3kowiczow z patykowatą budowa ala Curry.

Stop bezjajecznej grze w Nba bez kontaktu.

Zion na pelnej, DSJ z wkurwieniem atakujacy kosz, Ayton bodybuldier mode- takich ludzi chce widziec w nba ☺

Dawać go do Detroit i jedziemy z Bad Boys 2.

 

P.s. moj czlowiek tego dratfu to Bol Bol, 230 i rzut za 3 na 40%? Manute moze byc ze niego dumny. Taki pułap rzutu, ze nie dostal bloku przez cala gre w highschool !

Edytowane przez allen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie widział chłopaka to warto obejrzeć.

I argumenty, że w gra dobrze bo w szkole wszyscy sa dużo niżsi to do śmietnika, bo w NBA bedzie to samo :)

 

Ma chłopak ruchy guarda w ciele gianta. Nigdy nie widziałem takiej motoryki przy takim wzroście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zion to docelowo powinien być Sf/Pf z tego co Google mówi ma nawet okej rozpiętość ramion(208 cm tyle samo co np Josh Jackson) więc z tą masa, niższym środkiem ciężkości powinien masakrowac jak będzie wyjeżdżał pod kosz.

 

Ja się raczej zastanawiam na ile jego nogi, kolanaa, ścięgna itd będą wytrzymały obciążenia treningów i meczy w nba. Przecież te ciągle skoki przy uwzględnieniu jego masy mogą bardzo szybko się odbić na jego zdrowiu.

 

Jestem ciekawy na ile zdrowie mu pozwoli grać jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie widział chłopaka to warto obejrzeć.

I argumenty, że w gra dobrze bo w szkole wszyscy sa dużo niżsi to do śmietnika, bo w NBA bedzie to samo :smile:

 

Ma chłopak ruchy guarda w ciele gianta. Nigdy nie widziałem takiej motoryki przy takim wzroście.

Paczki śliczne. Bloki cudowne. Ale jak przymierza się do rzutu z dystansu, to technikę ma jak Fultz w minionym sezonie. Dziwię się, że to wpada...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Randle będzie dla Ziona tym, kim dla Bryanta jset DeRozan - no, są jakieś podobieństwa pod względem stylu gry, ale sportowo dzieli ich przepaść.

 

Nie ma na tych HL kilku asyst i bloku Ziona. I chorego goaltendingu:

 

https://twitter.com/DanteOnDeck/status/1029877651366920192

 

;]

 

Obok AD i Giannisa najlepszy atleta od czasów LeBrona chyba już tak oficjalnie.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zion wygląda na kogoś, kto w NBA może grać jako point forward jeżeli dobrze się rozwinie, tu kończą się podobieństwa w skillsecie. Zupełnie inne możliwości.

 

A Barrett ordynarnie ceglił w tym meczu jak ktoś oglądał, dużo strat, jego rzut jest chyba mocno przeceniany, bo w HS też wyglądał przeciętnie pod względem skuteczności. Solidna mechanika, to pewnie go poprawi, ale szału w tym sezonie bym się nie spodziewał. Za to jest lepszym atletą niż myślałem. To tak z pierwszych wrażeń. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.