Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 - Zmiana regulaminu - IL spot


marcos

LRK #1 - Wprowadzenie IL spota  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za zmianą regulaminu polegającą na wprowadzeniu IL spota?



Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wprowadzenia IL spota była juz wiele razy poruszana w naszych tematach i zostało zgłoszone zgodnie z regulaminem zapotrzebowanie na ankietę zatem proszę o oddawanie głosów.

 

Wybór jest na TAK lub NIE, zatem 11 głosów za którąś z opcji zamyka głosowanie.

 

Wrzucam ją już teraz natomiast graniczną datę na głosowanie zgodnie z regulaminem do 14 września włącznie.

 

UWAGA: Uprawnieni do głosowania są Ci GMowie którzy potwierdzili swój udział w sezonie 2018/2019.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem jaki negatywny wplyw na gre i na nasza lige moze miec pojawienie sie IL spota. Nie ukrywam ze glosowalem za bo uwazam ze ani gry ani ukladu sil w lidze to nie wypacza z prostej przyczyny-kazdy bedzie mogl korzystac z tego przywileju i jak widac jednak znaczna wiekszosc chce korzystac (mozna uznac ze 2/3 GMow). Chyba ze jako wciaz "keeperowy zoltodziob" jest cos czego nie wiem i/albo nie rozumiem...

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem jaki negatywny wplyw na gre i na nasza lige moze miec pojawienie sie IL spota. Nie ukrywam ze glosowalem za bo uwazam ze ani gry ani ukladu sil w lidze to nie wypacza z prostej przyczyny-kazdy bedzie mogl korzystac z tego przywileju i jak widac jednak znaczna wiekszosc chce korzystac (mozna uznac ze 2/3 GMow). Chyba ze jako wciaz "keeperowy zoltodziob" jest cos czego nie wiem i/albo nie rozumiem...

W ligach keeperowych jednym z bardzo istotnych elementów zarządzania wielosezonowego jest recykling zawodników.

Jednym z mechanizmów ich powrotu do puli są kontuzje. Istnienie spotu IL spowoduje znacznie wolniejszy recykling połamańców, bo bardziej będzie się opłacało kiszenie ich na IL.

20 takich zawodników w skali ligi to bardzo dużo. Dlatego głosowałem przeciw i generalnie nie jestem fanem tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry argument o ktorym,przynaje, wczesniej nie pomyslalem. Niemniej jednak choc jest dorby to nie przemawia do mnie na tyle abym zmienil zdanie ze lepiej zeby IL spot byl. Posiadanie go bedzie, moim zdaniem, wymagalo bardziej przemyslanych decyzji kadrowych (kogo warto kisic a kogo nie) i daje komfort ze jesli nawet druzyne nawiedzi plaga kontuzji to jest mozliwosc choc troche zalatac dziure po kims kto jeszcze w tym samym sezonie wroci do gry jedniczesnie nie tracac go.

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu zapomniał dodać, że spot IL jednak w pewien sposób niweluje straty po kontuzji - szczególnie kluczowego zawodnika, a nasz regulamin ułatwiał pozyskiwanie "kontuzjowanych" gwiazd po niższej cenie kosztem poszkodowanego losowym zdarzeniem GM-a. W efekcie często była sytuacja (sam jej doświadczyłem), że albo walczysz i podejmujesz ryzyko niedogrania meczy albo rozważasz swoją taktykę keeperowa.

 

Z innej beczki czy ktoś śledził statystyki spota IL? Bo to nie jest tak że 20 osób z niego non stop korzysta, a niektórzy widziałem korzystali z niego z dosyć specyficzny sposób np. trzymając Bosha :)

 

Także uwazam, że ilość/jakość plusów jest znacznie większa od 1 minusa, a sezon pokaże co dalej. Zawsze można zagłosować za rok po weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości retencyjne ligi wzrosły w znacznym stopniu. Dopiero 21 kontuzja będzie wymuszałą rotację z aktywnego składu.

W chwili gdy masz w składzie jednego połamańca oraz wolny spot IL - decyzje kadrowe są bardzo proste.

Problem pojawia się przy drugiej kontuzji (ale taki sam problem pojawiał się rok temu już przy pierwszej).

 

Zmiana została przegłosowana więc nie będę marudził, ale entuzjastą IL nigdy nie byłem i dalej nie jestem :smile:

Z innej beczki czy ktoś śledził statystyki spota IL? Bo to nie jest tak że 20 osób z niego non stop korzysta, a niektórzy widziałem korzystali z niego z dosyć specyficzny sposób np. trzymając Bosha :smile:

Hmmm. Nie wiem czy śledzenie statystyk jest potrzebne. Skoro IL jest dostępny to głupotą jest z niego nie skorzystać w maksymalnym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że wynik ankiety jest niby jasny ale żeby stało się zadość regulaminowi to poczekam do końca 14 września (14 dni licząc od 01.09, kiedy powinny wskoczyć ankiety choć tą założyłem trochę wcześniej).

Może ktoś zmieni zdanie a fajnie też jakby reszta zagłosowała (dostali parę dni temu przypomnienie)
żeby zobaczyć rozkład głosów wśród wszystkich GMów. Tak dla statystyki jakby była opcja zmiany za rok.

Jeżeli do 24:00 w sobotę ktoś nie zagłosuje to już nie będzie miał szansy bo zamkniemy ankietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Dzięki.

Najciekawsze dla mnie jest to że Dannygd też był "za" bo Danny zazwyczaj ma inne zdanie niz Ja ;) Oczywiscie zartuje :P skoro Danny jako ekspert (to nie ironia) jest takiego samego zdania co Ja to tylko utwierdzam sie w przekonaniu ze dobrze oddalem glos :)

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.