Skocz do zawartości

[Liga Roto Keeper #2] sezon 2018/19


bulek

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na nowy sezon.

 

Uaktualniony regulamin ligi:

 

Regulamin Ligi Roto Keeper #2 : 
1. Liga składa się z 20 zespołów, pod warunkiem że ktoś nie porzuci po sezonie teamu i nie uda znaleźć się zastępstwa.
2. Mamy roster: 8 slotów PG SG SF PF C UTL UTL UTL + 3 Benche + IL Slot (w tym max. 4 keeperów).
3. Każdy team ma budżet 200$ na skompletowanie rostera w pierwszym drafcie w formie aukcji online.
4. W pierwszym sezonie to budżet wyłącznie na zakupy w czasie draftu. W kolejnych sezonach kwota dostępna na licytacji jest pomniejszana o to co wydamy na keeperów.
5. Z sezonu na sezon możemy zatrzymać maksymalnie 4 zawodników. Keeperami w trakcie offseason można się wymieniać, przy założeniu, iż wszyscy zawodnicy biorący udział w wymianie zostaną zastrzeżeni jako keeper w barwach swojej nowej drużyny. Veto w trakcie offseason nadal obowiązuje.
6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.
7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$
8. Zawodników tańszych możemy również zatrzymać w miejsce keepera na zasadach zwanych RFA wyrównując przed kolejnym sezonem jego wartość do poziomu minimum czyli 10$ (przy założeniu że przyjęty wzrost wartości zgodny z zasadami pkt 6 nie przekroczy tej wartości). Każda drużyna ma prawo do zatrzymania dowolnej ilości RFA, oczywiście nie przekraczając ilości 4 keeperów, tzn. łączna liczba zatrzymanych graczy (typowych keeperów i tych na zasadach RFA) nie może przekroczyć 4. Dzięki temu możemy zachować zarówno wychwycone perełki z FA czy tanio kupione w drafcie.
9. Rookies są normalnie włączeni do licytacji wraz z pozostałymi graczami zwolnionymi z drużyn po sezonie oraz graczami którzy byli cały czas FA.
10. Handicap dla drużyn słabszych - w zależności od zajętego miejsca w danym sezonie, budżet każdej kolejnej drużyny na keeperów i aukcję przed następnym sezonem będzie się zwiększał o 1$ - ale tylko do miejsca 10. Miejsca 11-20 są "nagradzane" równomiernie. Oczywiście przed każdym kolejnym sezonem budżet dla każdej drużyny jest na nowo ustawiany wg powyższych założeń.
11. Niewykorzystane w danym drafcie $$$ przechodzą na sezon i są dodawane do puli $$$ do wykorzystania na waivery. Każdy team dostaje do wykorzystania w trakcie sezonu 100$ na waivery (czyli jeżeli w drafcie czy to pierwszym czy też w kolejnych nie wykorzystaliśmy całego przysługującego budżetu i np. zostało 15$ to kwota ta dodaje się do budżetu sezonowego na waivery i wtedy mamy do wykorzystania 115$). Niewykorzystane do końca sezonu $$$ z budżetu waiver nie przechodzą na kolejny sezon.
12. Wartość zawodników nie będących keeperami ustalana jest na podstawie corocznej aukcji draftowej. Zawodnicy którzy nie zostali wydraftowani lub zostali wyrzuceni i stali się FA, a potem zostali pobrani na zasadach FA mają wartość 0$. Zawodnicy którzy zostali pobrani na zasadach waiver przyjmują wartość wylicytowaną w trakcie "waiverowania" (przykład: zawodnik został wyrzucony z teamu i stał się waiverem, w drafcie aukcyjnym miał wartość 22$, w trakcie licytacji w ciemno podczas okresu "waiverowania" najwyższa zaproponowana kwota wyniosła 12$, więc jeżeli GM chce go zostawić jako keepera to jego wartość przed kolejnym sezonem wyniesie 12$+4$=16$).
13. Każdy GM zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich slotów = 5*82+3*82 W przypadku ich niewykorzystania, za każdy niewykorzystany slot powyżej 10 od budżetu aukcyjnego dostępnego przed kolejnym sezonem odejmowany będzie 1$.
14. Niewykorzystanie 50 slotów traktowane będzie jako podstawę do wykluczenia GMa z zaszczytnego grona Roto Keeper League Managers. Jedynie w nadzwyczajnych okolicznościach po głosowaniu i uzyskaniu większości pozytywnych głosów pozostałych GMów może nie zostać wykluczony.
15. Jeżeli w klasyfikacji na zakończenie sezonu dwie lub więcej drużyn ma tyle samo punktów roto wtedy o ostatecznym miejscu w naszej końcowej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach. Gdyby ta liczba była taka sama to wtedy decyduje liczba zdobytych drugich miejsc itp itd aż do rozstrzygnięcia. 

16. Jeśli GM w trakcie sezonu pobiera z waiverów za pomocą budżetu FAAB zawodnika, którego chwilę wcześniej wyrzucił ze składu,  to podstawą do wyliczenia ceny zawodnika w sezonie kolejnym nie będzie wysokość bidu FAAB, tylko w zależności od przypadku:
       - cena zawodnika jako keepera na początku sezonu,
       - cena uzyskana na drafcie aukcyjnym na starcie sezonu

       - cena zawodnika uzyskana w wyniku wcześniejszego bidu FAAB w przypadku gdy był on wyższy

Powyższe założenia cenowe obowiązują zawodników również pozyskanych w wyniku wymian oraz przy założeniu że w międzyczasie taki zawodnik nie był FA (tzn. np. został wydraftowany za 10$, ale po zrzuceniu nikt go nie wylicytował i został potem pobrany jako FA).

17. Od sezonu 2018/19 w trakcie sezonu obowiązuje salary cap na poziomie 250. Nie będzie możliwe swobodne jego przekroczeniena żadnym etapie sezonu. Zawodnicy mają wartość taką, jaka jest podana w punkcie 16. Graczom pobranym z FA przypisuje się wartość 1 $. Ewentualne przekroczenie ww. pułapu skutkuje cofnięciem ruchu, który ten fakt spowodował. 

18. W sprawach związanych z wprowadzeniem zmian regulaminowych lub innych dotyczących Ligi przeprowadzane będą głosowania/ankiety.

Prawo do zgłoszenia konieczności przeprowadzenia ankiety posiada każdy z GMów co może zrobić na forum w wątku ligowym zgłaszając zauważony problem regulaminowy lub propozycje jakichś zmian. Jeżeli taki wniosek poprze w trakcie dyskusji na forum dodatkowo 3 innych GMów, uznaje się, iż zachodzi konieczność przeprowadzenia  ankiety. Przed założeniem ankiety jej treść należy skonsultować na forum lub z komiszem, przy czym ankiety może zawierać jedynie dwie opcje do wyboru. Po założeniu ankiety komisz lub zakładający ankietę powiadomi za pomocą PMów każdego z GMów.

Każdy GM ma prawo oddać głos, ​ ankietę uznaje się za wiążącą jeżeli za jedną opcją zagłosuje co najmniej 11 GMów, lub zwykłą większością głosów jeżeli weźmie w niej udział co najmniej 15 GMów a minął okres głosowania. W przypadku wyników remisowych uznaje się ​ ankietę za niewiążącą.

Ankiety można przeprowadzać przez cały sezon regularny NBA i playoffy oraz dodatkowo w okresie od 01.09 do 30.09 każdego roku, przy czym przyjmuje się iż ankieta musi się w tych okresach zakończyć. Minimalny czas trwania ​ ankiety - 14 dni.

 

Aktualna lista GM-ów:

 

Shevcu - Lakers 210$

KosiHoops - Bucks 200$

Decos20 - Rockets 202$

Sylvinho. - Bulls 210$

Jordan20 - Hawks 201$

Skorup - Magic 210$

Falki - Clippers 210-5=205$

SuperSonics - Knicks 200

Buu - 76-ers 209$

123 - Suns 210$

T3jlor - Thunder 210$

Pabloboar - Timberwolves 210$

Big Tree - Jazz 210-13=197$

Wolu21 - Hornets 200$

Asq_ - Trail Blazers 206$

Stryder - Raptors 203$

Wilson - Warriors 208$

Ozzy110 - Pistons 210$

Bulls206 - Celtics 205-4=201$

Bulek - Grizzlies 207$

 

Użytkownik Maro już drugi raz z rzędu ma "problemy" z wykorzystaniem przynajmniej 646 slotów. Osobiście uważam, iż nowy GM tą funkcję mógłby pełnić z większym zaangażowaniem.

 

W przypadku, w którym zrezygnuje osoba, mająca powyżej 10 niewykorzystanych slotów, jej następca przystępuje do nowego sezonu bez kary za ich niewypełnienie, ale też bez profitu za zajęcie miejsca poniżej 1. Jeżeli jednak ze swojej drużyny zrezygnował GM, który wypełnił ww. punkt regulaminu, jego następca ma prawo dysponować tymże profitem. Traktuje się go wtedy jako automatycznego spadkobiercę takiej drużyny - pod warunkiem jednak, iż zostawi w składzie przynajmniej 1 keepera. W przeciwnym wypadku taką drużynę traktuję jako całkowicie nową, nie mającej praw do profitu. Oczywiście dotychczasowi GM-owie mogą, ale nie muszą zostawiać keeperów.

 

 

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się znajdzie jestem za zmianą GMa tego co nie dogrywa gier.

 

Nie zgadza  się to co wprowadziłeś do regulaminu.

 

Bo jakie zmiany dokładnie wprowadziłeś?

Wymiana keeperów + kasa na draft dla miejsc 11-20 + co jeszcze?

 

Zmiana kasy na draft po 210 dla miejsc 11-20 nie powinna być teraz wprowadzona(sezon 18/19) tylko od następnego sezonu (19/20).

 

Ustalony był regulamin na rozgrywki 17/18 każdy obrał jakąś taktykę.  Każdy o coś grał jedni o mistrzostwo inni o budżet na sezon 18/19. I w marcu jak już sezon się kończył, pojawia się ankieta, którą zmieniamy budżety na dratf. OK jak najbardziej, ale wysokość budżetu na sezon 18/19 liczymy zgodnie z regulaminem jakim graliśmy ten sezon.

 

Zmniejniszone budżety będą dopiero od 19/20.

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kasy na draft po 210 dla miejsc 11-20 nie powinna być teraz wprowadzona(sezon 18/19) tylko od następnego sezonu (19/20).

 

Ustalony był regulamin na rozgrywki 17/18 każdy obrał jakąś taktykę.  Każdy o coś grał jedni o mistrzostwo inni o budżet na sezon 18/19. I w marcu jak już sezon się kończył, pojawia się ankieta, którą zmieniamy budżety na dratf. OK jak najbardziej, ale wysokość budżetu na sezon 18/19 liczymy zgodnie z regulaminem jakim graliśmy ten sezon.

 

Zmniejniszone budżety będą dopiero od 19/20.

Była o tym mowa:

 

 

Spodziewajcie się, że zmieni się ilość petrodolarów na drafcie, zgodnie z wynikami ankiety. Ten, kto nie zagłosował, to trudno, choć każdy ma jeszcze na to czas. Zmiana będzie obowiązywać już od teraz, nie będzie żadnego okresu buforowego, bowiem pierwsza ankieta została założona duuużo wcześniej, każdy mógł się dostosować do niej.

Nie było sprzeciwu, za to były 2 lajki. Pewnie, że to nic, ale trudno, by każda zmiana wymagała lajków.

A skoro nie było sprzeciwu, to wniosek, każdy to zaakceptował.

 

Gdybym o tym nie pisał, to bym musiał przyjąć Twój wniosek, choć nie ukrywam, tamte zasady były trochę bez sensu i niesłusznie zbytnio faworyzowały ekipy, które w danym sezonie zajęły akurat niższe miejsce (a przecież i tak zebrały keeperów - dla nich to byłby podwójny atut!). Na szczęście jednak pisałem.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

przejrzałem ankietę http://www.e-nba.pl/topic/5817-liga-roto-keeper-2-zmiana-regulaminu4-premiowanie-s%C5%82abszych/

Nie ma tam tego info. Ankieta założona 1 lutego.

 

Te cytaty, które wkleiłeś rzeczywiście się pojawiły. Kiedy ? Pod koniec marca...(jak już każdy zagłosował) i do tego w innym wątku, a nie w wątku z ankietą. Do tego nie było o tym dyskusji tylko to po prostu sam podjąłeś taką decyzję. 

 

Nie chce mi się dalej o to walczyć i o tym dyskutować. Po prostu nie lubię takich samowolek komisza. Obiorę taktykę na następny sezon a potem znów zmienisz zasady w kwietniu? Do tego to na tyle mocno zmienia zasady ze przestaje byś dla mnie atrakcyjna ta liga. 

 

Dlatego ja podziękuję za grę w tej lidze. I tak się wahałem czy grać dalej.

Przy takiej zmianie już teraz wypisuję się.

 

Pozdr i powodzenia

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się dalej o to walczyć i o tym dyskutować. Po prostu nie lubię takich samowolek komisza. Obiorę taktykę na następny sezon a potem znów zmienisz zasady w kwietniu? Do tego to na tyle mocno zmienia zasady ze przestaje byś dla mnie atrakcyjna ta liga. 

Wiesz co... to jest bardzo mocno nie fair. Tak się składa, że po Twojej rezygnacji byłem jedynym, komu się chciało ciągnąć tą ligę i o ile żadnych "och achów" nie oczekuję, to również nie tego, żebym był odsądzany od czci i wiary. Bo podejrzenia o samowolkę są mocno niesmaczne, naprawdę.

Zarzucasz mi post po 2 miesiącach, zgoda, ale napisałem wtedy, jak było większość na "tak". Poza tym brak dyskusji? Ale z kim miałem dyskutować, jeśli nie było żadnych protestów, nic? To o jaką dyskusję chodzi? Zresztą źle się wyraziłem, protesty. Protesty są wtedy, gdy ktoś działa niezgodnie z prawem.  Bardziej tu by odpowiadało słowo "sugestia". Uwierz, gdyby była sugestia, to bym to wziął pod uwagę. Ale nie było nic, a tak teraz Twoja opinia wygląda mi na prywatę. Szkoda, bo coraz mniej mi się odechciewa być kimkolwiek w ligach fantasy, gdybyś brał udział w 20 ligach, a z 6 z nich ogarniał od A do Z byś wiedział o czym mówię.

Jeszcze mi tu podejrzeń w stylu QAS-a o Stalina brakuje... Tylko, że on miał takie specyficzne poczucie humoru tylko.

Edit. Dobrze, że mi zwróciłeś uwagę na FB. Nawet nie zagłosowałeś w ankiecie. Ja nie skomentuję, bo mi nie wypada (choć od zawsze nie owijałem w bawełnę), niech ocenią inni tą sytuację.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ogarniasz i prowadzisz ligę.

Wszyscy zapewne są wdzięczni.

 

Dla mnie ta zmiana nie ma znaczenia jeśli weszła by w życie w sezonie 19/20. Tak myślałem że będzie i tak wyglądała ankieta. Dlatego nie głosowałem nawet w ankiecie bo nie ważny był dla mnie jej wynik.

 

Ale wprowadzenie tej zmiany w sezonie 18/19 zmienia wszystko. Wykłada taktykę jaka przyjęło kilku GMow w tym ja na cały sezon.

 

I moim zdaniem nie może być tak że ty jako komisz to sobie sam wprowadzasz od 18/19 a nie 19/20.

 

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam ten temat. Graj zgodnie ze swoimi zasadami.

 

W wątku z potwierdzeniami poprosiłem żebyś mnie wykreslil.

Drużyna jest nie najgorsza, ktoś kto przejmie nie będzie miał złej sytuacji.

 

Wysłane z Tapatalka

To nie są moje zasady, to są zasady przegłosowane przez innych.

Aż dziwne, że mam tyle cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgodził się Pabloboar. Jeszcze chyba z 2-3 chętnych. Panowie, prośba, może macie jakichś ludzi, którzy by spróbowali, na forum albo poza nim?

 

Ja chciałbym tylko ogarnąć ligę, wpisać kwoty keeperów, po czym zrezygnować z roli komisarza.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jordan, w tej lidze nie trzeba podawać keeperów, wszystko się ustawia na yahoo.

 

Niektóre drużyny już mają przy swoich zawodnikach ceny keeperów i mogą je ustawiać. Także proszę cyklicznie sprawdzać swoje teamy pod tym kątem.

 

Przy czym nie wykluczam, że pojedyncze pomyłki mogą się zdarzyć, jak coś to pisać.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.