Skocz do zawartości

Sezon 2018/19 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

W tym watku niech bedzie organizacja i dyskusje dotyczace ligi I w sezonie 2018/19

Po zeszlym sezonie w jej sklad wchodza [po myslniku nazwa druzyny, "/" oznacza inny nick na forum niz na Yahoo]:

 

Evitacre/Pablo - Holy Grail

Mentor - Dziki Wschód

MTH - Straight Outta Poznan

L.TM/Tomi - L.MP

wiLQ [komisz] - TeamToBeNamedLater

marcos - Unstoppables Bulls

grubs/Berdziu - Berdjusza

killer7/Krzysztof - gilusie

aQQ/QAS - aQQAS

--------- awansowali ----------

Dig - Red Panthers

Gerard - Łobuzy

bigfucker - Kriszot's Team

Regis/Emiel - Anything Is Possible

sooobi - sama-sama

nash13phx/Kamil - Seagull hunters

 

W lidze jest w sumie 15 GMow z czego w tym sezonie najnizszych 6 miejsc spada na poziom II drzewka

[ktory zostanie wymieszany na podstawie zajetych miejsc zgodnie z pytaniem 25 regulaminu].

Dodatkowo wygrany ligi dostanie zaproszenie do Ligi Mistrzow.

 

Termin draftu to 15.X. o 21

 

Link do ligi na Yahoo - https://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/6649

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zebral sie komplet potwierdzen i trwa ustalanie terminu draftu - wczesny faworyt do 15.X.

 

 

Trudno żeby było inaczej jak sooobi zaznaczył tylko TEN jeden dzień ;)

 

Jakby nie przypomnienie na PMie to nie zauważyłbym chyba że na Yahoo są jakieś topici założone bo nie przychodziły mi żadne powiadomienia na Yahoo. W ustawieniach wszystko wygląda OK ale doczytałem że inni mieli podobnie.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale jaja, wrzucilem wyniki w swoje arkusze i chyba nigdy czegos takiego nie widzialem.

Wychodzi mi, ze nikt nie mial dobrego draftu[!!] i tylko 2-3 GMow IMO skaszanilo[!!!].

Zas roznica miedzy pierwszym, a 3 od konca miejscem jest 11 pkt roto. Jedna wielka przecietnosc ;-)

 

A powazniej to by sie koncepcyjnie zgadzalo bo jak w lidze bylo duzo uczciwych cen to nikt sie nie dorobil, ale i malo kto odstaje, wiec zapowiada sie ostra sieczka w sezonie... albo zwyczajnie zadecyduja niespodzianki i kontuzje.

Dluzsze podsumowanie jutro.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, wrzucilem wyniki w swoje arkusze i chyba nigdy czegos takiego nie widzialem.

Wychodzi mi, ze nikt nie mial dobrego draftu[!!] i tylko 2-3 GMow IMO skaszanilo[!!!].

 

U mnie to trochę inaczej wyszło (w tym roku robię projekcje na bazie 12 graczy - odrzucam wg mnie najgorszego - więc ekipy z większą ilością top75 powinny być wyżej, niż w projekcjach).

 

1. Walka o mistrzostwo

 

Seagull Hunters

Anything is Possible

-

 

2. Grupa pościgowa

 

Dziki Wschód

gilusie

TeamToBeNamedLater

-

 

3. Środek stawki

 
Red Panthers
L.MP
Kriszot's Team
Holy Grail
Unstoppables Bulls
-
 
4. Walka o utrzymanie
 
sama-sama
Berdjusza
Łobuzy
StraightOuttaPoznań
aQQAS
-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lecimy z koksem.

już na starcie objawiło się kilku FT% punterów, więc zdecydowałem że ostro zatankuję FG%.

Wtedy też chyba wiLQ wpadł na ten sam pomysł i w sumie podbijał tak, że duo PGeorge+DLiilard wyszło trochę drogo...

Skład raczej wpasowany w taktyke poza JAllenem, który jest na sprzedaż (ale bez ciśnienia, w trakcie sezonu jego cena tylko będzie wzrastać, to jest kot, może nie porzuca za wiele a będzie robił BLK).

Jaylen też bardziej się przyda komuś innemu, ale za 4$ szkoda było nie kupić takiego potencjału...

Levert okrutnie przepłacony, ale już byłem w trakcie drugiego wina i nawet nie lubię gościa, nie wiem o co chodziło, chyba zobaczyłem że ma FG% poniżej 40% to kupiłem...

Trochę mi łącze padało i chyba z Rosem przez przypadek zostałem...

Tak czy inaczej tankuję twardo tylko 1kat, wygrywam FT%, 3', STL, a w reszcie zamierzam być wysoko (REB i BLK pewnie raczej w środku stawki).

Czekam na propozycje transferowe, wiadomo czego szukam, ja wiem czego Wy szukacie, dogadamy się, będą panowie zadowoleni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to trochę inaczej wyszło

Miedzy tierami jakie przyjmujesz roznice? Ile to mniej wiecej w pkt roto?

 

 

Wtedy też chyba wiLQ wpadł na ten sam pomysł i w sumie podbijał tak, że duo PGeorge+DLiilard wyszło trochę drogo...

Podbilem nie przez planowany punt FG%, a przez to, ze to byly ostatnie gwiazdy.

Ale jak wspomniales wyszlo drogawo, wiec odpuscilem.

 

Jaylen też bardziej się przyda komuś innemu, ale za 4$ szkoda było nie kupić takiego potencjału...

Levert okrutnie przepłacony, ale już byłem w trakcie drugiego wina i nawet nie lubię gościa, nie wiem o co chodziło, chyba zobaczyłem że ma FG% poniżej 40% to kupiłem...

Na tym etapie draftu to kupa kasy...

 

Czekam na propozycje transferowe, wiadomo czego szukam, ja wiem czego Wy szukacie, dogadamy się, będą panowie zadowoleni...

A PG13 lub Lillard dostepni? Kiepskiego FG% mam nadwyzke na sprzedaz ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na relacje z draftu, wiec na poczatek garsc uwag ogolnych...

 

1) szybko poszlo bo uwinelismy sie w ciut ponad 2,5 godziny.

To zdaje sie spora odmiana bo zwykle w tej lidze sie rozwlekalo na okolice 3,5.

 

2) przez 3/4 draftu czat byl bardzo aktywny, zwlaszcza gdy kilku GMow szybko wydalo kase. Do tego stopnia, ze jedna licytacje to przespalismy przez niego - Markkanen za 2$! - ja wtedy pisalem jakas odpowiedz zamiast podbic ;-)

Mam nadzieje, ze to dobrze wrozy na aktywnosc w sezonie w tym watku...

 

3) wg mnie wyceny byly wyborne w tym sensie, ze wyszlo duzo uczciwych cen [zwlaszcza wsrod gwiazd].

W takich okolicznosciach trudno o steale i jak wspomnialem w poscie wyzej to widac w szacowanej tabeli. Co wiecej to powoduje, ze lepiej wygladaja wszystkie strategie tankowania i w sumie po fakcie troche zaluje, ze z gory nie przyjalem jakiegos puntu FG%. Ale po fakcie latwo byc madrym ;-)

 

4) co do mojej przyjetej strategii to nie chcialem zmieniac tego co dzialalo czyli zakladalem, ze kupie gwiazde z wybranej grupki paru, uzupelnie ja w srodku co pojdzie tanio i poczekam na rolesow, ktorzy beda potrzebni do wczesniejszych zakupow. Problem polega na tym, ze przez punkt 3) poleglem przy czesci z kupieniem gwiazdy bo wszystkie wyszly kilka dolarow drozej niz moj max, wiec trzeba bylo wiecej porzezbic w srodku [patrz 6 graczy z przedzialu 15-30$]. Moze to byl blad, ze glupie kilka dolarow zadecydowalo, ale na usprawiedliwienie wspomne, ze jednoczesnie staram sie miec inne fundamenty miedzy ligami, wiec IMO dobre ceny Antka i KATa puscilem z tego powodu by jedna skrecona kostka nie rozkladala mnie w kilku ligach.

 

5) jak zwykle na ostatnim w kolejnosci drafcie wyszlo sporo lapania gosci, ktorych nigdzie nie mialem, a ktorych z roznych wzgledow chcialem gdzies przygarnac ;-) Przy fair cenach jest to jakis tiebreaker i wlasciwie zadecydowal on przy 4-5 zakupach.

 

6) po samym drafcie mialem niesmak odnosnie swojej druzyny bo wydawalo mi sie, ze zebralem ksiazkowa przecietnosc na 5 miejsce, ale rzut oka na cala lige mnie pocieszyl bo... reszta druzyn mi wychodzila podobnie ;-)

Serio, jest jeden wielki srodek i nawet wyroznieni jako contenderzy sa tylko ciut lepsi od reszty.

 

A jak to wygladalo z Waszej perspektywy?

 

Tyle wstepu i wrzucam co mi wypluwaja arkusze. Przy czym pamietajcie, ze to nic osobistego i probuje oceniac draft/druzyne wg skali miejsc z tabeli tzn nie wszyscy mogli miec dobry draft! Takze nie mialo znaczenia kto jest GMem - jak wychodzila mi kiepska druzyna to wrzucalem ja do strefy spadkowej, a jak mocna to jako contendera.

Do kolejnosci w tierach przykladalbym bardzo mala wage, ale lepiej byc wyzej niz nizej ;-)

 

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

 

Kriszot's Team [iMO faworyt, troche zabraklo do idealu, ale super fundament do puntu FT%. Podbiajniu soobiego zawdzieczamy, ze nie pozamiatal ;-) Dolna polowa skladu marna, ale to zakladam, ze bedzie wymieniona z FAsow na cos grajacego i wyjdzie z tego podium lub okolice]

 

StraightOuttaPoznan [dobre ceny czolowki, ale zabraklo lepszych uzupelnien by wymiesc. Lance czy Frank to nie zalapia sie do Top200. Zwykle przez ryzyko zwiazane z gwiazdami bym pchnal w dol, ale kogos musialem wyroznic jako contendera, a tu wariant optymistyczny jest IMO znacze lepszy niz u innych.]

 

woLF-Pack [zdecydowanie zabraklo jednego dobrego wysokiego co mam nadzieje naprawic trejdem, ale wydaje mi sie, ze zebralem wystarczajaco solidniakow by przy braku dominujacej druzyny sie doczlapac na podium lub okolice].

 

 

"Srodek" [w znaczeniu, ze wg mnie tu sie narzucaja glownie hasla "solidne", "przecietne" itp]

gilusie [fajny core, ale ryzykowny zdrowotnie i chyba zabraklo jednego dobrego niskiego do szczescia?]

 

Anything Is Possible [zapowiadalo sie na tankowanie strat, a wyszedl punt przechwytow?

Ryzyko kontuzji spycha z tiera wyzej, a eksplozje mlodych daja upside by tam wrocic]

 

Lobuzy [mial byc punt trojek? Bo tak wyglada... ogolnie ladne wyczekane zakupy srodka, ale przez wydanie ~15$ na lawke brakuje jednego dobrego gracza by sie wyroznic ze srodka]

 

Red Panthers [jak wyzej z tym, ze punt blokow?]

 

Dziki Wschod [pomimo chwili zastanowienia nie rzuca mi sie inna reakcja niz "klasyczna przecietnosc", overkill w FT%?]

 

L.MP [padl troche ofiara dobrych cen w lidze bo za pozno zaczal licytowac i wyszly slabo rozlozone pensje. Wyszlo za duzo tankowanych kategorii - pkt, FT% i trojki, ale zakladam handel wysokimi i ktoras uratuje dociagajac team do srodka]

 

Berdjusza [tu wyszla druzyna na head2head - 3 tankowanie kategorie, 4 mocne i 2 przecietne, trejdy rozstrzygna czy pojdzie w gore czy w dol]

 

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

Unstoppables Bulls [oj trzeba bylo sie trzymac puntu FT% ;-) Bo to chyba nie wyszlo... a co mialo wyjsc?]

Seagull Hunters [wg mnie za drogie 2 gwiazdy i zbyt rezerwowy/ograniczony srodek by liczyc sie w walce].

sama-sama [fajny core, ale 2 lamliwe gwiazdy i fatalna glebia to raczej slaby start]

Holy Grail [Towns byl dobrym startem, ale wyceniam sporo nizej caly srodek, wiec...]

aQQAS [3 gwiazdy ok, ale wg mnie fatalnie rozegrane zakupy 4-25$ co w tej lidze skazuje na dno]

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Walka o mistrzostwo

 

Seagull Hunters

Anything is Possible

-

 

2. Grupa pościgowa

 

Dziki Wschód

gilusie

TeamToBeNamedLater

-

 

3. Środek stawki

 

Red Panthers

L.MP

Kriszot's Team

Holy Grail

Unstoppables Bulls

-

 

4. Walka o utrzymanie

 

 

sama-sama

Berdjusza

Łobuzy

StraightOuttaPoznań

aQQAS

-

"Contenderzy"

 

Kriszot's Team

StraightOuttaPoznan

woLF-Pack

 

"Srodek"

gilusie

Anything Is Possible

Lobuzy

Red Panthers

Dziki Wschod

L.MP

Berdjusza

 

"Walka o utrzymanie"

Unstoppables Bulls

Seagull Hunters

sama-sama

oly Grail

aQQAS

 

 

Nie mogłem się powstrzymać :)

Cenię próby przewidzenia jak to się rozegra, dziękuję za każde predykcje zwłaszcza w ligach w których gram i szanuję za poświęcony czas.

 

Tu jednak coś nie wyszło, widać, że bazujecie na innych danych. Rozbieżności spore, ciekawi mnie kto lepiej trafi, choć wiem, że to tylko zabawa :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że się nie obrazicie :)

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jednak coś nie wyszło, widać, że bazujecie na innych danych. Rozbieżności spore, ciekawi mnie kto lepiej trafi, choć wiem, że to tylko zabawa :smile:

Pozdrawiam i mam nadzieję, że się nie obrazicie :smile:

Alez skad, to sa tylko z grubsza szacunki, ktore za tydzien juz nie beda aktualne.

To nie jest blad tylko jak wspomniales inne dane wejsciowe ;-)

 

Bardzo jestem ciekawy dlaczego tak sie roznimy wobec Seagull Hunters i StraightOuttaPoznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jednak coś nie wyszło, widać, że bazujecie na innych danych. Rozbieżności spore, ciekawi mnie kto lepiej trafi, choć wiem, że to tylko zabawa :smile:

 

Bardzo jestem ciekawy dlaczego tak sie roznimy wobec Seagull Hunters i StraightOuttaPoznań.

 

Zapewne gdzieś w tych rejonach, że ja stosunkowo nisko miałem przed sezonem:

- Kyriego

- DeRozana

- Melo

- Smarta

- Matthewsa

- Lance'a

- Ntilikine

 

Czyli ponad połowę składu StraightOuttaPoznań i wg mnie reszta nie nadrobi, bo przecież Marc Gasol za tę cenę to nic pewnego.

 

Oraz wysoko:

- Oladipo

- Sarić

- D'Angelo

- Kuzmę

- Bambę

 

Czyli główną gwiazdę i ważne uzupełnienia Seagull Hunters.

 

To plus oczywiście wszystko pomiędzy :) Nie bez powodu nazywamy tę zabawę wróżeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo jestem ciekawy dlaczego tak sie nie różnicie wobec aQQAS...

Stary, w Lidze Mistrzów mnie wychodzi że robię oklep wiLQ'owi na jakieś 5 punktów roto, a wiLQ mi pisze że walka o honor, tu że spadam pomimo że krążę sobie w okolicach środka, no wycenami raczej się różnimy... :-)

 

Że Barca po mnie jedzie 16 października się już powoli przyzwyczaiłem, kupiłem mu antydepresanty i 3 dni w ciepłych krajach w okolicach listopada, w poprzednim sezonie po tym jak obwieścił mój spadek z roto 1 zniknął z forum na jakieś 5 miesięcy, myślę że w tym roku jak zaczniemy z terapią szybciej tak długa przerwa nie będzie konieczna ;)

 

To jest zawsze fajne jak mocno się różnimy w wycenach, później przychodzi sezon, busty stają się stealami, steale bustami, podjarka na rookich siada [ jednak lillard i KAT są lillardem i kate'm w historii roto nie bez kozery], szastamy $ na waiverach, pobieramy 100 graczy w sezonie [ ja jestem uzależniony, odkąd jest apka to muszę coś poklikać], vetujemy uczciwe wymiany, puszczamy szemrane wymiany, porównujemy value srejtu i tak dalej. Później w 9 sezonach na 10 wiLQ wygrywa ligę... ;]  Fajnie że sezon się zaczął :smile:

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, w Lidze Mistrzów mnie wychodzi że robię oklep wiLQ'owi na jakieś 5 punktów roto, a wiLQ mi pisze że walka o honor, tu że spadam pomimo że krążę sobie w okolicach środka, no wycenami raczej się różnimy... :-)

 

Że Barca po mnie jedzie 16 października się już powoli przyzwyczaiłem, kupiłem mu antydepresanty i 3 dni w ciepłych krajach w okolicach listopada, w poprzednim sezonie po tym jak obwieścił mój spadek z roto 1 zniknął z forum na jakieś 5 miesięcy, myślę że w tym roku jak zaczniemy z terapią szybciej tak długa przerwa nie będzie konieczna ;)

 

To jest zawsze fajne jak mocno się różnimy w wycenach, później przychodzi sezon, busty stają się stealami, steale bustami, podjarka na rookich siada [ jednak lillard i KAT są lillardem i kate'm w historii roto nie bez kozery], szastamy $ na waiverach, pobieramy 100 graczy w sezonie [ ja jestem uzależniony, odkąd jest apka to muszę coś poklikać], vetujemy uczciwe wymiany, puszczamy szemrane wymiany, porównujemy value srejtu i tak dalej. Później w 9 sezonach na 10 wiLQ wygrywa ligę... ;]  Fajnie że sezon się zaczął :smile:

 

zapomniałeś jeszcze napisać że raz na tydzień ADavis się łamie i ktoś ma ciepło w majtkach bo nie wiadomo czy wygrywa ligę czy jednak spada, a raz na dwa tygodnie wiLQ z FA pobiera i wyrzuca KOQ, to też ważne elementy rozgrywki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne gdzieś w tych rejonach, że ja stosunkowo nisko miałem przed sezonem:

- Kyriego

- DeRozana

- Melo

- Lance'a

Nisko w porownaniu do consensusu czy w sensie, ze to byly grube przeplacenia?

 

Oraz wysoko:

- Oladipo

- Sarić

- D'Angelo

- Kuzmę

- Bambę

To wyjasnia dlaczego sie roznimy wobec Seagull Hunters.

Mi ta grupa wychodzi jako dosc spore przeplacenie, ale oczywiscie zobaczymy ;-)

 

A ja bardzo jestem ciekawy dlaczego tak sie nie różnicie wobec aQQAS...

Wyjasnilem w nawiasie moj punkt widzenia, pewnie barcalover ocenia to podobnie.

 

Stary, w Lidze Mistrzów mnie wychodzi że robię oklep wiLQ'owi na jakieś 5 punktów roto

To wrzuc cale podsumowanie! Zebys pozniej mogl potwierdzic jak to wszystko ladnie trafiles ;-)

 

To jest zawsze fajne jak mocno się różnimy w wycenach, później przychodzi sezon, busty stają się stealami, steale bustami, podjarka na rookich siada [ jednak lillard i KAT są lillardem i kate'm w historii roto nie bez kozery], szastamy $ na waiverach, pobieramy 100 graczy w sezonie

Yup, juz jutro te nasze projekcje beda gdzies wygladaly zle, ale gdyby gra byla bardziej przewidywalna i panowala jednomyslnosc co do ocen bylaby nudna jak flaki z olejem, wiec powinnismy swietowac te roznice ;-)

 

a raz na dwa tygodnie wiLQ z FA pobiera i wyrzuca KOQ, to też ważne elementy rozgrywki...

W tym roku go nigdzie nie wydraftowalem, wiec jest postep ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

Unstoppables Bulls [oj trzeba bylo sie trzymac puntu FT% ;-) Bo to chyba nie wyszlo... a co mialo wyjsc?]

 

 

Niestety nie mam za bardzo czasu na głębsze podsumowanie i własne "wróżenie z fusów" 

dlatego tylko trochę o drafcie i moich oczekiwaniach co do teamu.

 

Plan na draft był efektem przemyśleń zeszłosezonowych i wcześniejszych i zakładał że w tym roku nie dość że nie puntuje FT% (przewidywałem że będzie kilku chętnych i się nie pomyliłem) to jeszcze nie dość że kupię gwiazdę czego nigdy nie robiłem to od razu zaszaleję i kupię dwie.

I ta część planu została zrealizowana w 100%, kupiłem dokładnie tych których chciałem za ceny trochę niższe niż moje max.

 

Druga część planu zakładała żeby poczekać na uzupełnienia gdy się reszta wykrwawi z kasy i ceny znormalnieją,

i kupić max 4-5 kolesi w dobrych cenach i do tego momentu pilnować średnich (ewentualnie punt TOV) 

a potem dobrać kto jeszcze będzie za 1-2$ i w sezonie czekać na pobrania FAsów.

 

I teoretycznie ta część planu też wyszła ale tutaj trochę mnie zaskoczyliście bo ceny w zdecydowanej większości szły poniżej lub na poziomie założeń, a nawet były ewidentnie za niskie kwoty (szczególnie trzy picki pod rząd - Griffin, Conley, A.Gordon).

To spowodowało że musiałem odpuścić parę licytacji żeby nie stracić za dużo kasy i nie do końca kupiłem tych co chciałem.

 

Ale i tak jestem zadowolony z cen za Millsapa i Teague oraz za Gortata.

Trochę drożej niż zakładałem wyszedł Bazemore i Jackson, ale tu też liczę na lepsze statsy niż w projekcjach. 

 

Reszta to uzupełnienia poza oceną - zgodnie z planem do wymian, ławy albo zrzutów.

 

Reasumując - moje nowe otwarcie, na nic się nie nastawiam i czeka mnie fajna zabawa.

 

Czas pokaże jak będzie bo jak mawiał znany mędrzec z NBA - Ball don't lie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.