Skocz do zawartości

Sezon 2018/19 Liga III Atlantic


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na nominacje/wybor zawodnika dalbym na 30 sekund (zwlaszcza na pozniejszym etapie draftu przydaje sie dluzsza chwila na wyszukanie odpowiedniego grajka) a czas na bid/licytacje dalbym na 20 sekund (bez konkretnego argumentu ale jednak daje to troche komfortu i zmniejsza prawdopodobienstwo "zagapienia sie")

 

Wiem ze wszystkim zalezy na szybkim i sprawnym zamknieciu draftu ale na sile tez nie ma co przyspieszac. W koncu to wlasnie wtedy w duzej mierze waza sie losy calego sezonu a proponowane przeze mnie wartosci sa drugimi w kolejnosci jesli chodzi o krotki czas.

 

Co do godziny draftu to w takim razie faktycznie 4:3 dla 21:30 na 9 glosujacych. Emocje jak na grzybobraniu... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na nominacje/wybor zawodnika dalbym na 30 sekund (zwlaszcza na pozniejszym etapie draftu przydaje sie dluzsza chwila na wyszukanie odpowiedniego grajka) a czas na bid/licytacje dalbym na 20 sekund (bez konkretnego argumentu ale jednak daje to troche komfortu i zmniejsza prawdopodobienstwo "zagapienia sie")

 

(30 sekund + 20 sekund) *13 zawodników w rosterze x 15 GM-ów w grze = 2h i 42 minuty:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

popieram głos Milkowal83 powyżej. Nie skracajmy czasu.

 

Ja tez chcialbym wiecej, niz ustawione teraz 10 sek na licytacje. Wystarczy chwilowy problem z internetem i mozna sobie zepsuc draft. Jak juz zajmujemy sobie caly wieczor, to 0,5h nic nie zmienia, wiec jestem za standardowym 15-20 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chcialbym wiecej, niz ustawione teraz 10 sek na licytacje. Wystarczy chwilowy problem z internetem i mozna sobie zepsuc draft. Jak juz zajmujemy sobie caly wieczor, to 0,5h nic nie zmienia, wiec jestem za standardowym 15-20 sekund.

Poprawiłem jedno i drugie, ale w takim razie zostaje 21 godzina jako start draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Ale niby na jakiej podstawie ustalasz ze jednak startujemy o 21?

 

Czasu na ustalenie godziny jeszcze sporo zostalo. Moze zaczekamy az sie wszyscy wypowiedza bo jak narazie na 9 osob glosujacych jest wynik 4:3 dla 21:30.

 

Ja sie oczywiscie dostosuje ale moze warto dostosowac sie do wiekszosci (jaka by nie byla) a nie do mniejszosci zwlaszcza ze wydaje mi sie ze probujesz na sile przeforsowac wczesniejsza godzine.

 

Obawiasz sie ze draft bedzie trwal prawie trzy godziny a wcale tak nie musi byc. Sporo zalezy od uczestnikow (jak szybko beda wybierac graczy,czy bedzie licytowanie najdrozszych zawodnikow po 1$, czy ktos bedzie zamulal itp.) Rownie dobrze draft moze potrwac 2:15 a nie 2:45 jak zakladasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Ale niby na jakiej podstawie ustalasz ze jednak startujemy o 21?

 

Czasu na ustalenie godziny jeszcze sporo zostalo. Moze zaczekamy az sie wszyscy wypowiedza bo jak narazie na 9 osob glosujacych jest wynik 4:3 dla 21:30.

 

Ja sie oczywiscie dostosuje ale moze warto dostosowac sie do wiekszosci (jaka by nie byla) a nie do mniejszosci zwlaszcza ze wydaje mi sie ze probujesz na sile przeforsowac wczesniejsza godzine.

 

Obawiasz sie ze draft bedzie trwal prawie trzy godziny a wcale tak nie musi byc. Sporo zalezy od uczestnikow (jak szybko beda wybierac graczy,czy bedzie licytowanie najdrozszych zawodnikow po 1$, czy ktos bedzie zamulal itp.) Rownie dobrze draft moze potrwac 2:15 a nie 2:45 jak zakladasz.

Głównie dlatego, że:

1. Jeszcze zanim wystartowałeś z ankietą, to podałem WiLQowi termin draftu, który ten wstawił w pierwszym poście w wątku

2. Twoja ankieta wzbudziła mniejsze zainteresowanie niż ustalanie terminu draftu, więc uznałem, że nie będę mieszał

Ponadto jestem na nie w związku z przesuwaniem, bo:

3. Zwiększyłem czasy nominacji i licytacji, co już i tak przedłuży draft

4. Nie chcę wprowadzać kolejnego zamieszania, skoro wygląda na to, że czy będzie to 21, czy 21:30 jest większości obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do draftu zostalo jeszcze prawie 3 tygodnie wiec ani zgloszenie WILQowi zmiany gidziny draftu ani ogloszenie tego tutaj nie powinno stanowic problemu wiec to slaby argument.

 

Chwala Ci za to ze wrociles do standardowych czasow nominacji i bidow ale co do czasu trwania draftu juz napisalem Ci od czego to glownie zalezy. Na dodatek opcja krotszych czasow pojawila sie dopiero w tym roku wiec gdyby nie to, to starcilbys argument do przesuwania czasu draftu.

 

Moja pseudo ankieta dotyczaca godziny startu draftu faktycznie wzbudzila mniejsze zainteresowanie ale 9 z 15 osob sie wypowiedzialo i calkowicie obojetne byly tylko 2 osoby. Pozostali preferowali godzine 21:30 w stosunku 4:3. Wiekszosc z tych osob bardzo na to nie nalega to fakt-ja zreszta rowniez bo jak trzeba to sie dostosuje-ale jak na razie to wiekszosc jest bardziej za pozniejsza godzina niz za wczesniejsza (nawet zakladajac ze pozostalym 6 osobom ktore sie nie wypowiedzialy jest to totalnie obojetne a tak nalezy zalozyc badz poczekac na to az sie wypowiedza a na to jak mowilem jest jeszcze sporo czasu.

 

Chodzi mi glownie o to zebys nie narzucal innym dostosowania sie do godziny draftu ktora Ty preferujesz tylko dlatego ze Ty tak chcesz i jestes niezadowolony ze draft bedzie trwal dlugo i pozno sie skonczy choc nie jest to w pelni uzasadniona obawa.

 

Po prostu moze jeszcze wstrzymajmy sie z ostateczna decyzja co do godziny startu draftu.

 

P.S

W zwiazku z powyzszym fajnie by bylo gdyby osoby ktore jeszcze sie nie wypowiedzialy napisaly czy wola start o 21:00 czy 21:30.

 

Pzdr Y'all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi glownie o to zebys nie narzucal innym dostosowania sie do godziny draftu ktora Ty preferujesz tylko dlatego ze Ty tak chcesz i jestes niezadowolony ze draft bedzie trwal dlugo i pozno sie skonczy choc nie jest to w pelni uzasadniona obawa.

 

Nie ukrywam, że jest to też jeden z powodów. Obawiam się, że przy starcie o godzinie 21:30 nie byłbym w stanie wysiedzieć do samego końca. Przy godzinie 21 są na to większe szanse. 

 

Myślę zatem, że dla ligi korzystniejsze jest, by komisarz siedział na drafcie jak najdłużej, bo jak kogoś w złym momencie przyciśnie, to fajnie by było, żeby był ktoś, kto gwizdnie wtedy te 5 minut przerwy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnie pol godziny wybiera sie juz raczej mniej istotnych zawodnikow (zazwyczaj ostatnich trzech do skladu) wiec takich waznych momentow w tym czasie (do ktorego obawiasz sie nie dotrwac) raczej nie bedzie. Przerwa jest zazwyczaj mile widziana po 1h czy 1,5h.

 

Poza tym zastanowmy sie czy lepiej zasnac na ostatnie trzy picki czy nie zdazyc badz nie moc sie w pelni skupic/moc sie zagapic przy wyborze pierwszych trzech graczy do swojej druzyny?

Jesli dobrze pamietam to sa tutaj tatuskowie (w tym Ja) i wiem ze trudno sie skupic i latwo o zagapienie sie gdy dziecko wciaz gada/cos chce/lub nie moze czy nie chce zasnac.

 

Nie chce robic problemu tam gdzie go nie ma wiec naprawde dostosuje sie ale nie chce zebys narzucal godzine tylko ze wzgledu na wlasne preferencje nie probujac dostosowac sie do wiekszosci (jaka by nie byla). Dlatego prosze Cie tylko o to zebys zaczekal z ustaleniem oficjalnej godziny i ustawil ja na taka jaka woli wiekszosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma ani 1 osoby, która absolutnie nie zdąży na 21:00, to wg mnie naturalne byłoby ustawienie na 21:00 wstępnie właśnie i ew. przesunięcie w razie, gdyby coś się przez te 2 tygodnie zmieniło i nagle ktoś by miał 15-20 minut obsuwy. 

 

Zdecydowanie łatwiej przesunąć na późniejszą godzinę, niż na wcześniejszą. Poza tym - jak zaczniemy o 21:00 i okaże się, że ktoś nie dotartł, to można nadal poczekać te 10-15 minut w pokoju draftowym, więc jak ktoś będzie miał np. problem z dziećmi (tak, też jestem w gronie tatuśków), to zawsze można się dogadać na przesunięcie o 10 minut.

 

Także ja byłbym za tym, żeby nie przesuwać na 21:30, jeśli nie ma nikogo, kto na 100% nie zdąży na 21:00.

 

P.S. Coraz bardziej podoba mi się nasz skład - będzie gorąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic problemu tam gdzie go nie ma wiec naprawde dostosuje sie ale nie chce zebys narzucal godzine tylko ze wzgledu na wlasne preferencje nie probujac dostosowac sie do wiekszosci (jaka by nie byla). Dlatego prosze Cie tylko o to zebys zaczekal z ustaleniem oficjalnej godziny i ustawil ja na taka jaka woli wiekszosc.

No trudno to nazywać narzucaniem skoro wszystkim pasuje 15 października o 21:) 

 

Raczej uznałbym, że to Ty forsujesz jakieś dziwne rozwiązania. Były dwa terminy, które zaznaczyło 13 osób: 15 października o 21 oraz 15 października o 21:30. 

 

Z tych dwóch dat: 12 osób zaznaczyło tak dla 21 i 1 "jeśli trzeba", 

11 osób zaznaczyło tak dla 21:30 i 2 osoby zaznaczyły "jeśli trzeba".

 

W związku z czym wybrałem datę, która zyskała poparcie największej liczby osób i jednocześnie uzyskała najwięcej odpowiedzi "tak" ( więcej niż 21:30). 

 

Zdaję sobie sprawę, że bardzo wcześnie zakończyłem procesu ustalania terminu draftu ( 13 września ), ale wynika to z moich bardzo bogatych doświadczeń związanych z komiszowaniem w wielu różnych ligach, a także z doświadczeń związanych z organizowaniem różnych rozgrywek. 

 

Nie chcę, żeby zrobiło się zamieszanie, pytania o której draftujemy itd., a dzieje się tak, uwierz mi, zawsze kiedy chce się kombinować po tym, jak wybierze się datę, która wszystkim pasuje. Popatrz jak Twoja taktyka się sprawdza przy niedzielnych mockach, zmieniacie pokoje 15 razy, a efekt końcowy jest taki sam jak początkowy, czyli nie wszystkim udało się dołączyć, tylko po każdej zmianie zmieniają się osoby, które nie zdążyły.

 

Odpowiednio wczesna organizacja jest gwarancją bezproblemowego przeprowadzenia draftu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem 21:30 ale gdybym miał wybrać jedną z dwóch opcji (* zaczynamy później * bidujemy dłużej) to wolę dłuższe czasy nominowania i bidowania..... i tak gwiazd nie wezmę czyli raczej zacznę swoją zabawę godzinę po starcie  :rolleyes-new:

Edytowane przez t_omko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.