Skocz do zawartości

beGM : FinansoweCBA - dyskusja nad ewentualnymi zmianami.


january

Rekomendowane odpowiedzi

I trochę martwi mnie to co fluber pisze o zyskach Warriors.

Powiem Ci coś, co Cię zmartwi bardziej, drużyny które w zeszłym roku w RL NBA awansowały do półfinałów konfy ( czyli po 4 najlepsze drużyny z każdej konfy) miałyby wynik finansowy za 3 lata (zakładając nasz sposób liczenia) 280 milionów dolarów na plusie. Wszystkie pozostałe 120 milionów dolarów na minusie. 

 

To mnie martwi bardzo i nie wiem czy zmiana stawek na 2,3 i 4 była dobrym pomysłem tak szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci coś, co Cię zmartwi bardziej, drużyny które w zeszłym roku w RL NBA awansowały do półfinałów konfy ( czyli po 4 najlepsze drużyny z każdej konfy) miałyby wynik finansowy za 3 lata (zakładając nasz sposób liczenia) 280 milionów dolarów na plusie. Wszystkie pozostałe 120 milionów dolarów na minusie.

 

To mnie martwi bardzo i nie wiem czy zmiana stawek na 2,3 i 4 była dobrym pomysłem tak szczerze mówiąc.

No właśnie, z tego co piszesz i wxzesniej pisałeś na plus mogą wyjść tylko ci co wchodzą do

Play offs. A chyba każdy powinien mieć taka możliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System powstał, by ograniczyć patologię z tankerami. To oni spolaryzowali ligę oddając dobre assety za drobne i wartościowe twarze swoich organizacji. Po co? By mieć jak najlepsze picki, to one są nagrodą dla tankujących i nad Nimi sensu litować nie ma się sensu. Trochę nie rozumiem płaczu o podwójnym karaniu, gdy sobie kładziesz rękę na topowych prospektach.

 

Zresztą kary po reformie Januarego wydają się na prawdę śmieszne. Można trzy lata bawić się bez konsekwencji, a potem płacić ledwie połowę tego. W przypadku takich Clippers to jest tylko rok kary, a w tym czasie przez trzy lata zbierasz najlepsze młode talenty dla swojej drużyny. I jedyne co musisz zrobić to trzymać team w okolicach salary cap.

 

Klasa średnia jest najbardziej uciskana, to jest norma, ale i tak wywalczyłem dla Niej te 110%, bo Jasiek długo optował za 105% i taki był pierwszy finansowy zapis w regulaminie. Obecnie mając solidnego średniaka można zarabiać będąc nawet po za PO i przy tym cieszyć się pickami z loterii. Są jak widać różne drogi do rozwoju.

 

Mam nadzieję, że obecny układ przetrwa minimum 6 lat, bo potrzeba co najmniej dwóch pełnych okresów rozliczeniowych by ocenić jak kształtują się finansowe realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System powstał, by ograniczyć patologię z tankerami. To oni spolaryzowali ligę oddając dobre assety za drobne i wartościowe twarze swoich organizacji. Po co? By mieć jak najlepsze picki, to one są nagrodą dla tankujących i nad Nimi sensu litować nie ma się sensu. Trochę nie rozumiem płaczu o podwójnym karaniu, gdy sobie kładziesz rękę na topowych prospektach.

 

Moim zdaniem jednak ten system trochę tworzy patologię z tankerami, bo aż 10 drużyn nie może zarabiać na swoim wyniku. Zakładając, że po 10 drużyn z każdej konfy walczy o play-offs ( a wydaje mi się że na Wschodzie takich teamów jest nawet więcej), to praktycznie każdy kto nie ma pewnych play-offs jest zachęcany do orania organizacji, bo czy będziesz 21, czy będzie 30, to i tak nie zarobisz i myślę, że też stąd jest tak dużo drużyn, które się zaorały. Tutaj zrobiłbym reformę, bo 10 drużyn, które nie mogą skończyć sezonu na plusie to jest bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla jakiś przykładowych Indian Pacers to można zrobić jakieś 5mln więcej, ale to wtedy trudno mówić o reformach, a raczej zwykłej kosmetyce.

 

Swoją drogą fajnie doczekać czasów, gdy ktoś optuje za dyskusją. Jeszcze niedawno to niektórzy tutaj mieli inne myślenie...

 

Ogólnie jak patrzę to wszyscy którzy są na minusie są tam z powodu własnych, często nietrafionych i po prostu bardzo słabych decyzji. Nawarzone piwo trzeba wypić, a shevcu już czeka na Waszych Bealów, Drummondów czy Aldridgeów co by Was wykaraskać w opresji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no coś z tymi na dole trzeba zrobić.

 

Knick, Philly, Wizzards, Heat, Boston, Indiana, Cavs, Bucks, Bulls, Orlando + Hawks i Detroit.

 

12 drużyn tłukących się o po. 1-2 wylądują poniżej 21 miejsca. A bit no fair.

 

Ktoś musi być przegrany, inaczej nie będzie frajdy.

 

Tylko w świecie Tecu wszyscy jesteśmy zwycięzcami.

 

Tacy Cavs to zespół na poziomie PO ledwo przekraczając salary cap. A dopiero co stracili LeBrona, byli ponad 140mln z wydatkami. I to wszystko po zamknięciu najlepszej karty w historii organizacji. Mistrzostwa, finały ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak patrzę to wszyscy którzy są na minusie są tam z powodu własnych, często nietrafionych i po prostu bardzo słabych decyzji. Nawarzone piwo trzeba wypić, a shevcu już czeka na Waszych Bealów, Drummondów czy Aldridgeów co by Was wykaraskać w opresji ;)

Spoko, nie tylko shevcu czeka :)

A tak jeszcze apropo kwestii finansowych, szkoda, że ten system nie działał od początku gry bowiem chociażby mój zespół sporo na tym stracił, gdyż awansowałem wtedy do finału konferencji, a de facto żadnej bonifikaty finansowanej nie otrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie tylko shevcu czeka :smile:

A tak jeszcze apropo kwestii finansowych, szkoda, że ten system nie działał od początku gry bowiem chociażby mój zespół sporo na tym stracił, gdyż awansowałem wtedy do finału konferencji, a de facto żadnej bonifikaty finansowanej nie otrzymałem.

 

Co do dziś uważam za skandal ;)

 

Walczyłem o Ciebie czy Bucks na polu rady wielokrotnie, niestety oponenci mnie zakrzyczeli.

 

 

Rozwiniesz? Bo to dobrze oddaje moje nastawienie do świata :smile:

 

No przecież twoje idealistyczne podejście do świata to jest poddawane lekkiej szyderce od początku gry ;)

 

Chociaż odkąd zacząłem z Tobą negocjować to wiem, że za to powłoką dziecka kwiatów czai się diabeł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie tylko shevcu czeka :)

A tak jeszcze apropo kwestii finansowych, szkoda, że ten system nie działał od początku gry bowiem chociażby mój zespół sporo na tym stracił, gdyż awansowałem wtedy do finału konferencji, a de facto żadnej bonifikaty finansowanej nie otrzymałem.

Chyba dobrze ze pierwszy sezon się nie liczył skoro zaczęliśmy zabawę w jego połowie, chcesz również wynagrodzić rozumiem Tomka za to ze dostał Warriors, a nie Kings ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze ze pierwszy sezon się nie liczył skoro zaczęliśmy zabawę w jego połowie, chcesz również wynagrodzić rozumiem Tomka za to ze dostał Warriors, a nie Kings ??

 

Raczej chodzi o to, że tangiers za zaoranie solidnych Miami Heat dostał profity, a Sylvinho za wzmocnienie składu dostał tylko pamiątkową tablicę za wynik, a skutki tego w jakimś stopniu odczuwa do dziś.

 

A w przypadku Tomka to jest bez znaczenia. Pieniędzy nie można chomikować na następne lata, a on tych wszystkich środków nie przeje. Stara się obronić dynastię i czeka tylko kiedy Curry i Durant przejdą na drugą stronę rzeki.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze ze pierwszy sezon się nie liczył skoro zaczęliśmy zabawę w jego połowie, chcesz również wynagrodzić rozumiem Tomka za to ze dostał Warriors, a nie Kings ??

Od początku zacząłem intensywnie wzmacniać klub co w ostatecznym rozrachunku nie miało w ogóle sensu, bowiem nawet za awans do finału konferencji klub nie dostał jakiś profitów.

Zatem, czy to zaoranie klubu w stylu Heat czy w tym wypadku wzmocnienie klubu przeze mnie zostało tak samo potraktowane w kwestii rozliczeń finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.