Skocz do zawartości

Update Regulaminu FBX - coroczna zmiana salary cap?


wiLQ

Zmienne salary cap  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy salary cap powinno byc

    • stale i takie jak teraz?
    • stale, ale od nowa wyliczone?
    • co roku zmieniane wg wzoru Chytruza?


Rekomendowane odpowiedzi

Roger zdaje sie ma mniej czasu na takie rzeczy, wiec ze tak pomoge...

 

Pomyslodawca w watku z regulaminem napisal tak:

Ja bym wrócił do kwestii zmian salary cap z sezonu na sezon.

Tzn. wydaje mi się, że teraz, gdy mamy ten sam salary cap co 10 lat temu, ale większy "volume" FP (czyli efektywnie salary cap jest niższy), rozgrywka jest bardziej dynamiczna. Kiedyś "schodzenie z salary" po sezonie to było wywalenie 1-2 bezwartościowych kołków i można było grać dalej, teraz rzeczywiście stanowi to jakiś problem i dużo trudniej zachować potrzebną elastyczność, co powinno prowadzić do większej aktywności trejdowej.

Yyyyy...

No chcę żeby tak jak jest dobrze było co sezon, a nie tylko kiedy tak wyjdzie przez przypadek, liga się zmienia, knamsayin'.

Top 260 graczy (20 teamów x 13 slotów) w tym sezonie daje 477 FP na team. 5 lat temu było 447.

Jeśli zakładamy, że taka sytuacja jak była w tym roku nam mniej więcej pasuje, to np. suma średnich top 260 graczy podzielona przez 20 (liczba teamów) minus 5%. Na następny sezon limit wynosiłby ~454 FP, a w sezonie 14/15 byłoby to 425.

Of course nie jest to super dokładne, bo wziąłem top 260 salary (z kontuzjami i odliczeniami), a nie średnich.

Ten sezon był dobry pod tym względem, tzn. poziom 460 wydawał się optymalny, więc sprawdziłem o ile trzeba obniżyć sumę, żeby wylądować na podobnej liczbie. 5% daje 454, a 4% 458. Z 4 i 5 wybrałem 5, bo jest bardziej okrągłe.

Calosc zaczyna sie tutaj: http://www.e-nba.pl/topic/1363-fbx-aktualny-regulamin-fbx/page-27?do=findComment&comment=614860

 

Chyba wszystkie konkretne rozwiazania zostaly juz podane, ale jesli sa pytania czy watpliwosci to Chytruz je rozwinie w tym watku...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuwa Panowie - jestescie matematykami ; ja tej matematyki nie trawie w sporcie, jestem wzrokowcem /eye test whotsołewer

jak mamy taka dyskusje to prosze o liczby inaczej to jest troche taka polityka niczym nie poparta poza wlasnym widzimisie   

 

wiLQ mnie zgłosił na ochotnika w pierwszym poście (bezczelność), więc odpowiem:

 

Kiedyś wyliczono salary cap. Nie brałem w tym udziału (pamiętam, że na forum była mega podjarka jak startowały FBX, a mnie nie pociągała wizja babrania się w FAsowym bagnie przy lidze na 260 slotów, lol) - jestem za to umiarkowanie przekonany, że wyliczono go mniej więcej w ten sposób, który przedstawiłem + dodano trochę wiggle roomu (robione to było na czuja, teraz mamy lata doświadczenia).

 

Zamysł jest taki, żeby ten cap był wyliczany co roku celem odzwierciedlenia sytuacji w lidze (ligowe FP się mocno zmieniło), a nie raz w 2005 i używany do końca świata. Z drugiej strony, jak zostanie na zawsze 460, to tak naprawdę nie powinno już być sytuacji jak przez lata, kiedy cap był za wysoki, bo liga poszła do góry w FP i raczej nie czekają nas zmiany zasad, które by miały nas cofnąć do czasów, gdy 39-40 średniej wystarczało do tytułu. Także w sumie musztarda po obiedzie.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ mnie zgłosił na ochotnika w pierwszym poście (bezczelność)

Sam sie zglosiles rzucajac propozycje ;-P

 

Zamysł jest taki, żeby ten cap był wyliczany co roku celem odzwierciedlenia sytuacji w lidze (ligowe FP się mocno zmieniło), a nie raz w 2005 i używany do końca świata. Z drugiej strony, jak zostanie na zawsze 460, to tak naprawdę nie powinno już być sytuacji jak przez lata, kiedy cap był za wysoki, bo liga poszła do góry w FP i raczej nie czekają nas zmiany zasad, które by miały nas cofnąć do czasów, gdy 39-40 średniej wystarczało do tytułu. Także w sumie musztarda po obiedzie.

Ale moze powstac problem w druga strone, ze cap jest za niski na rosnaca produkcje.

 

Takze temat bedzie zawsze aktualny w jakis sposob i skoro w NBA maja od dawna zmienne salary cap to czemu nie my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moze powstac problem w druga strone, ze cap jest za niski na rosnaca produkcje.

 

No może, i pewnie nawet powstanie, ale to jak dla mnie mniejszy problem, po prostu będzie trudniej utrzymać topowy team.

 

Ta zmiana powinna wejść w życie dawno temu, bo przez lata graliśmy ze zbyt wysokim capem, ale że liga stopniowo naprawiła to za nas, to teraz nie ma dramatu. A props i tak nie przejdzie, także nie ma się co rozpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.