Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Atlanta Hawks 2018/19

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eld

Eld

Super-Star

• Użytkownik
  • 3062 postów

Napisano 01 październik 2018 - 13:56

No cóż. Pora znów to zrobić. Założyć temat o chyba najbardziej bezpłciowej drużynie w NBA. W zeszłym roku nazwany "oglądaniem schnącej farby".

http://www.e-nba.pl/...rby/?hl=atlanta

W tym roku daruję sobie takie dopiski gdyż teraz osobiście uważam, że temat drużyny powinien być czytelny a nie jakieś "czyli, ["........"] i tu wpisz co Ci do łba strzeli". W sumie to modzi mogli by wprowadzić taki standard.

Do rzeczy.

Czy w tym sezonie będzie aż tak jak w poprzednim zbieraniną no name'ów? Nie koniecznie. Dla mnie osobiście będzie przynajmniej jeden powód więcej aby ich śledzić trochę uważniej niż w zeszłym roku.

A ten powód to:

Wzoruje się podobno na Stefku Currym. Albo inaczej - jest porównywany do niego. W NCAA zdarzały mu się mecze gdzie zdobył ponad 40 pkt a i takie gdzie przekroczył 20 asyst. Skończył sezon z przeszło 27 punktami na mecz i 36% za trzy. W Oklahomie Sooners zagrał raptem jeden sezon, gdzie wpierw się go wymieniało jako kolesia na drugo-rundowy pick, by ostatecznie wybrano go z #5. Wow. Ładny skok. 6'2 wzrostu, to na nasze jakieś 188cm. Na guarda przejdzie ale już pojawiają się zarzuty, że na pickach będzie je*any jak ja za swoją działalność w beGM przez Januarego ;). Tyle tylko że taki CP3 jest od niego 5 cm niższy a Trae waży 81kg vs. 79kg CP3. Porównuję ich pod względem warunków fizycznych, nie skillsetu. Tyle tylko że można przypuszczać o co chodzi obawiającym się o jego D. O wingspan. 6'2 ( i to podobno niecałe ), to dwa cale mniej niż przytoczony wyżej CP3. A w zasadzie trochę więcej niż dwa cale gdyż CP3 ma 1,94m rozpiętości. Krótkie ma łapki w odniesieniu do innych.

Często pojawiającym się pytaniem jest, dlaczego Atlanta oddała Doncica do Dallas? Przecież wielu go typowało na #1. Odpowiedź jest chyba tylko jedna. W Georgii zapragnęli mieć swoje #showtime. Ma być wesoło, radośnie, no D, max O. Hawks mają problem z zaludnieniem hali. Wyszli z przeświadczenia że Trae im więcej biletów sprzeda, niż Luka. Well. Zobaczymy. Widać, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Najwięcej nadziei pokładają w jego passing skills. Podobno jada to samo co Nash, stąd wyszło mu w NCAA te 8 asyst na grę.

Rooster:

No tu się trochę pozmieniało. Człowiek odpowiedzialny za tabliczki w szatni Hawks do dziś przeklina dzień w którym zarząd postanowił zrobić przebudowę. Wymienili 10 luda.

Odeszli:

Z najbardziej uznanych nie ma już...Carmelo Anthonego Dennisa Schrodera. Nie chciał już grać w Hawks, marzył mu się Giannis, został zmiennikiem Westbrooka. "Dostajemy to na co zasłużyliśmy - Deco Moereno" ;).

Z innych w miarę znanych to Muscala poleciał kontynuować #trusttheprocess do 76ers, a Tyler Cavanaugh vel. "dajcie mi koloratkę choć i bez tego wyglądam jak seminarzysta duchowny", wylądował jako podajnik napojów i ręczników dla Favorsa w Jazz. Poza tym wylecieli Cleveland ( to taki gość, nie team ), Isaiah Taylor ( złapał angaż w Ohio gdzie wchodził będzie za Hillem i Sextonem ), Damion Lee ( GSW ), Jaylen Morris, Andrew White, Malcom Delaney. Zresztą po co ich wymieniać, jak i tak 90% z nas ich nie skojarzy póki nie wklepie nazwisk w google ( a i wtedy nie bardzo ).

Z przybyłych:

VINCE CARTER !!! - drugi powód dla którego winniśmy się pochylać nad Hawks. Człowiek legenda. Half man, half amazing. Starszy od większości użytkowników forum. Jak on debiutował to niektórzy jeszcze mieli tatuaż od nocnika na dupce i wykupiony w przód wieloletni abonament na piaskownicę. Oglądać, cieszyć oczy, podziwiać bo to może być jego ostatni sezon.

Justin Anderson - #21 numer draftu z 2015 wybrany przez Dallas, później oddany w trejdzie za Noela, a później wysłany do z 76ers tutaj. Bardzo go lubię, mocno kibicuję od 2015 roku ale jak kolo nie poprawi rzutu to ja specjalnie dla niego chińskiego nc+ wykupywał nie będę.

Alex Len - co słyszę to nazwisko to mi się przypomina historia o tym jak ktoś z zarządu Suns mówił, że on to może liczyć na +20M za sezon. Myślę, że tym przebili 99% ligii pod względem finansowych wtop poza Noahem rzecz jasna. Ostatnia prosta przed wylotem z NBA.

Linasnity - kontuzja wyłączyła mu zeszły sezon w Nets. Podobno ma być mentorem Trae i w tym celu został tu ściągnięty ( taaa...jasne ).

Z innych nowych to debiutanci Jaylen Adams, Kevin Huerter, oraz Hamilton który coś tam próbował w OKC ( choć nie wiem czy 28 minut na cały sezon można nazwać próbą ). Do tego Omari Spellman, PF 6'9 którego wybrali z #30 ale podobno z tragiczną obroną ale dobrą zbiórką ( Kanter v.2? ). A no i przyszedł jeszcze niejaki Alex Poythress z Pacers. 25 latek z 31 grami na koncie w których zagrał kosmiczne 261 minuty.

Zostali:

Kent Bazemore - stawiam, że nie dogra sezonu do końca w Hawks.

Dewyane Dedmon - fajny C który dostał pozwolenie rzucania za 3pt. i robi coś około 36%.

DeAndre' Bembry - koleś który póki co nic nie pokazał na parkietach. #śmierdzębustę

John Collins - nadzieja Hawks wśród frontcourtu. Fajne cyfry w pierwszym sezonie. Jeszcze fajniejsze per36. Zbiórka jest. Trójka też, ale mogli by mu pozwolić więcej rzucać bo nie ma nawet jednej próby na mecz. No i załapał się do NBA All-Rookie Team. Dobrze rokuje. Zagra też na piątce.

Tyler Dorsey - pisałem w zeszłym roku, że będzie kręcił ręcznikiem a ten zagrał 56 meczy ze średnią ponad 17 minut. Pewnie będzie dostawał jeszcze więcej szans w tym roku bo to jego drugi sezon.

Taurean Prince - zagrał wszystkie 82 mecze. W LeBrona się bawi skubany jeden. Niski skrzydłowy wyglądający jak by zwiał z planu filmowego "Planeta Małp" ( no co, muszę jakoś sobie pomagać w kojarzeniu zawodników z facjaty, stąd wstawka o księdzu Cavanugh i Princie ;) ). Fajny skrzydłowy, młody, oddany przez Jazz ( ichniejszy #12 pick 2016 ), rzuca za trzy i to na bardzo dobrej skuteczniości 38,5% przy ponad 5,5 próby na mecz! Jak trzeba to i na czwórce pobiega choć ze względu na masę ciała trochę komizmem zalatuje.

Co się jeszcze zmieniło? A no trener. Nie ma już uznanego w gronie NBA Mike;a Budenholzera. Wolał Giannisa tak jak Schroder, tyle że jemu się udało a Niemcowi nie :smile:. Jest teraz nowy head coach, niejaki Lloyd Pierce. Wiem o nim tylko tyle, że był asystentem w 76ers podczas ich gang tank. Czyli ma doświadczenie w tym na czym Hawks zależy :grin:.

S5: Trae Young - Kent Bazemore - Taurean Prince - John Collins - Dewyane Dedmon
Kluczowi rezerwowi: Vince Carter, Jeremy Lin, Justin Anderson.

Nie powala, to na pewno. Choć jak odpalą to niejednemu krwi napsują młodością. Ale kurde trio Young-Prince-Collins to naprawdę git fundamenty Hawks i w odniesieniu do zeszłego roku zaczyna się to nam jakoś krystalizować. Fajne podwaliny i miejmy nadzieję, że coś z tego wyjdzie, tym bardziej że mogą i mają jak dobrać kolejnych młodych bo...

Draft picks:

Bije po oczach w przypadku oddania Bazemore dziura na SG. Nie okłamujmy się, że jest Carter bo on ma 100 lat. Niby mają Huertera ale kto to i co to to niech January wpadnie i nas oświeci. Wypali, fajnie, nie wypali - to patrzcie na to:

2019:

1 runda ATL
1 runda CAVS ( proteceted top10 )
1 runda MAVS ( protected top5 )

Trzy picki w pierwszej rundzie, gdzie sam osobiście widzę minimalne szanse, aby protekcja Dallas i Cavaliers zadziałała. Mavs się wzmocnili, a Cavs są na wschodzie. Do tego drugie rundy:

2 runda Hornets
2 runda gorszy z LAL/MIN ( czyli LAL :grin: )
2 runda Hawks - z tym, że mogą ją stracić na rzecz Wizzards, mimo protekcji 31-55....

No i to tyle. Gorzej już było. Może być tylko lepiej. Zion im się pewnie marzy :smile:.

Peace!

Użytkownik Eld edytował ten post 02 październik 2018 - 08:19

LFYhwom.jpg

Najlepszy sklep koszykarski

#2 ignazz

ignazz

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 11252 postów

Napisano 01 październik 2018 - 15:23

Witam, temat wygląda na to, że powstał bo albo autor jest Ekscentrykiem albo dostał przelew z samej siedziby Coca Coli

Nie jest dobrze w zespole gdzie po zdaniu "oddano 10 graczy" lista nabytków zaczyna się od nazwisk Carter Len i Lin.

Po tym jak sobie przypomnę że trener Bud nie jest już w Stanie gdzie kolor czarny jest czarniejszy a jedynym pomysłem na sukces jest zamiana gracza #2 na #6 to mam wątpliwości czy czytam o NBA czy o nowym projekcie D-League

niestety po czasach gdzie 4 graczy równocześnie było na parkiecie ASG jesteśmy w czasach gdzie nikt na razie tego nie zrobi choć Trea & John mogą pograć ładnie dając okazję do ostatniej Paczki Kanadyjskiego Powietrza.

ta ekipa jest jak Len po prostu. nic ciekawego

beGM: San Antonio Spurs:

Guards: Dragic/Jamal Murrey/D.Green/C.Lee/J.Grant/Caroll/Milton

Bigs: Aldridge/Millsap/Henson/Musa

#3 Eld

Eld

Super-Star

• Użytkownik
  • 3062 postów

Napisano 01 październik 2018 - 15:36

Optymizmu Ignaś. Może nie będzie tak źle. A jak będzie to niech sprzedają to w cholerę jasną i przenoszą do Seattle.

W sumie bym się nie obraził :).

LFYhwom.jpg

#4 matek

matek

Moderator

• Super Moderator
  • 9102 postów

Napisano 01 październik 2018 - 15:38

Jedyny plus tematu Hawks jest taki, że wiem o tym, że Vince jeszcze gra i gdzie gra :) 

Drużyna maksymalnie bezpłciowa. Jedyna szansa to świetne wybory w draftach 2019 i 2020, chociaż tym draftem pokazali, że i mocnego tanku mogą dobrze nie wykorzystać. Zobaczymy. 

Collins i Bembry to moi ludzie w Atlancie. 

#5 ignazz

ignazz

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 11252 postów

Napisano 01 październik 2018 - 15:48

Optymizmu Ignaś. Może nie będzie tak źle. A jak będzie to niech sprzedają to w cholerę jasną i przenoszą do Seattle.

W sumie bym się nie obraził :smile:.

w czasach gdy spurs z parą Gwiazd są krytykowani za złe zestawienie składu muszą szukać optymizmu to pisząc tak grzecznie i bez epitetów o Hawks  chyba ten optymizm znalazłem i dałej go na maksa w tym temacie więc powinno być:

" jeszcze więcej optymizmu bo już jest optymistycznie"

beGM: San Antonio Spurs:

Guards: Dragic/Jamal Murrey/D.Green/C.Lee/J.Grant/Caroll/Milton

Bigs: Aldridge/Millsap/Henson/Musa

#6 Eld

Eld

Super-Star

• Użytkownik
  • 3062 postów

Napisano 01 październik 2018 - 16:46

w czasach gdy spurs z parą Gwiazd są krytykowani za złe zestawienie składu muszą szukać optymizmu to pisząc tak grzecznie i bez epitetów o Hawks  chyba ten optymizm znalazłem i dałej go na maksa w tym temacie więc powinno być:

" jeszcze więcej optymizmu bo już jest optymistycznie"

Tyle że Spurs przyzwyczaili nas do pewnego poziomu. Jak by taki DeMar i LMA byli w Hawks to była by dyskusja czy będzie HCA, czy nie bo PO to na pewno.

Hawks mogą siłą rzeczy przejść bardzo sprawnie przez przebudowę i znów rozpocząć passę regularnego meldowania się do playoffs. Trae jest ciekawy. Zdecydowanie ciekawszy nich i zeszłoroczne wybory. Zobaczymy też co z tego Huertera wyrośnie bo January nie bez powodu ma go w beGM i choć by dlatego warto go obserwować bo będzie albo beka albo podziw level 100.

LFYhwom.jpg

#7 kucio

kucio

Super-Star

• Użytkownik
  • 3892 postów

Napisano 01 październik 2018 - 17:41

Heroinistyczne Sokoły z Arłamowa! <3

No, a tak poważnie, to z tym zespołem nie jest tak źle, jak niektórzy twierdzą.

Pozbyli się Shrodera i stawiają na Younga. Jaki będzie? Nie wiem, nie oceniam przed sezonem, bo to kończy się w różne strony, a nie chce mi się wyrokować.

Widać w nim potencjał na gracza, który faktycznie może zatrząść Atalntą i sprowadzić trochę fanów do hali, ale też ma parę red flagów w moim mniemaniu.

Do tego jest Collins, który naprawdę dobrze wygląda i mam nadzieje, że bez Buda będzie bardziej uwolniony i pozwolą mu na swobodne hasanie i granie po swojemu. Potencjał ma, parę przebłysków pokazał. Czas mu zaufać.

No i ostatnie, ale nie najgroszy, a wręcz przeciwnie Książe Taurenów. Gość ma niesamowity progres zarówno w ataku, jak i obronie. Pokazuje naprawdę fajną koszykówkę już 2 rok z rzędu i przechodzi niemal niezauważony przez kibiców NBA. Skok, jaki poczynił względem rookie season jest olbrzymi i jak dla mnie po chichu był kandydatem do MIP.

Czekam, bo ma szansę być naprawdę kimś w tej lidze i wiele zespołów może się o niego pozabijać.

Nie jest kolorowo ogólnie w Hawks, ale nie ma też tragedii. Sporo zależy od tego, jak Lloyd poukłada skład co chce nimi grac i jak bardzo czuje czacze, aby rozwijać młodzież, bo ma kogo rozwinąć.

Trzymam kciuki, bo w ciągu 2 lat spokojnie mogą być już 2 ekipą w swojej dywizji.

#8 Eld

Eld

Super-Star

• Użytkownik
  • 3062 postów

Napisano 01 październik 2018 - 17:50

Za 2 lata to oni mogą wrócić do PO a ta domniemana pierwsza drużyna w dywizji jak była w dupie, tak będzie jeszcze 5 lat :).
Bo chyba nie mówisz o Wizzards, Heat czy Magic Kuciu?

:)

LFYhwom.jpg

#9 Mirwir

Mirwir

Super-Star

• Użytkownik
  • 2857 postów

Napisano 01 październik 2018 - 17:53

W przypadku Hawks najciekawsze będzie to czy Trae będzie lepszym zawodnikiem niż Luka. A odpowiedź na to pytanie poznamy za kilka lat. Czyli nadal farba!

Nieposłuszeństwo 10! Achievment unlocked!

Odpowiedz na post moderatora i dostań ban na 1 dzień.

#10 memento1984

memento1984

Super-Star

• Użytkownik
  • 2340 postów

Napisano 01 październik 2018 - 20:29

W przypadku Hawks najciekawsze będzie to czy Trae będzie lepszym zawodnikiem niż Luka. A odpowiedź na to pytanie poznamy za kilka lat. Czyli nadal farba!

farba, taka do malowania sufitu, bez polysku.
Obejrze z ciekawosci z cavs bo chce zobaczyc tego huertera - tak jak mowilem, klepalem raz z nim w podworkowym koszu w waszyngtonie na tle innych pionkow z okolicy i to nie ma bata byc dobry zawodnik (okiem smudy, zawodnik wchodzacy po sch9dach). Chyba ze on lewa reka z nami gral, but still.

CLEVELAND

OR

NOWHERE

Na RS jest młodzież. Lonzo, Ingram, Kuzma, Hart. Na PO jest Lebron i do Niego Rondo, Lance, JaVale. Po to właśnie zostali sprowadzeni.

#11 Eld

Eld

Super-Star

• Użytkownik
  • 3062 postów

Napisano 01 październik 2018 - 20:35

No co za wuj. Wyedytowałem post na telefonie o się pokasowały linki na yt.

Memento Ty praktyki u Ignazza bierzesz z pisowni?

LFYhwom.jpg

#12 memento1984

memento1984

Super-Star

• Użytkownik
  • 2340 postów

Napisano 01 październik 2018 - 23:22

nie, tylko klawiatura na telefonie

nie, tylko klawiatura na telefonie

CLEVELAND

OR

NOWHERE

Na RS jest młodzież. Lonzo, Ingram, Kuzma, Hart. Na PO jest Lebron i do Niego Rondo, Lance, JaVale. Po to właśnie zostali sprowadzeni.

#13 kucio

kucio

Super-Star

• Użytkownik
  • 3892 postów

Napisano 02 październik 2018 - 09:02

Za 2 lata to oni mogą wrócić do PO a ta domniemana pierwsza drużyna w dywizji jak była w dupie, tak będzie jeszcze 5 lat :smile:.
Bo chyba nie mówisz o Wizzards, Heat czy Magic Kuciu?

:smile:

Za Heat. Magic pod Cliffordem to gra jakimiś pseudo weteranami, a Wizzards to lamusy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych