Skocz do zawartości

Laptop za około 3k


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie muszę wymienić lapka i mam budżet jak powyżej. Być może ostatnio też ktoś czegoś takiego szukał więc zaoszczęzę czasu :)

 

Wymagania:

- musi się na nim dobrze czytać (więc matryca matowa obowiązkowo)

- musi być szybki i dawać radę z wieloma programami na raz

- musi być niezawodny bo nie lubię co dwa lata zmieniać lapka; do tej pory miałem samsunga, przez 6 lat i w ogóle się nie psuł. Wiek mu jednak zaczyna doskwierać.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie, również co do miejsc gdzie opłaca / nie opłaca się kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to dokłądnie ten model czy ogólnie vivobooki?

 

Dzięki Panowie.

Dokładnie ten, bo chyba ma najlepszą cenę do bebechów, reszta trochę cenowo rośnie jeśli ma oddzielna kartę graficzną.

 

Ja od lat używam Asusow Pro i Zen (tysiaka musisz dołożyć), kiedyś Dell był mocno konkurencyjny i IBM, ale jakościowo Dell jest klasę niżej dziś (okrutny plastik, klawiatury padają po roku-dwoch, jedynie serwis wciąż topowy), a Lenovo to blizsze HP.

 

Z 15,6 -17 cali fajna jest seria Acera taka aluminiowa, ale teraz nie pamiętam dokładnie który to był.

 

Ps. Model rowmiez polecony przez szwagra, który pracuje w X-Kom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten, bo chyba ma najlepszą cenę do bebechów, reszta trochę cenowo rośnie jeśli ma oddzielna kartę graficzną.

 

Ja od lat używam Asusow Pro i Zen (tysiaka musisz dołożyć), kiedyś Dell był mocno konkurencyjny i IBM, ale jakościowo Dell jest klasę niżej dziś (okrutny plastik, klawiatury padają po roku-dwoch, jedynie serwis wciąż topowy), a Lenovo to blizsze HP.

 

Z 15,6 -17 cali fajna jest seria Acera taka aluminiowa, ale teraz nie pamiętam dokładnie który to był.

 

Ps. Model rowmiez polecony przez szwagra, który pracuje w X-Kom :smile:

To nie jest prawda. Prawda jest taka, że w danych klasach cenowych każda marka ma swoje bolączki i słabości. Lenovo poniżej 3,5 tysiąca nie ma  na przykład w ogóle jakości. Do Della od 3,5 tez nie da się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej ma trochę racji, że do tych największych marek można się przyczepiać w takim samy stopniu. Nikt nie jest wybitnie dobry, nikt specjalnie słaby. Chociaż Lenovo bym odpuścił. 

Nie napisałeś, czy te "programy" zawierają w sobie gry i czy są "ciężkie" graficznie. Skoro możesz wydać 3 to i możesz wydać 3,5tyś:) Za tyle znajdziesz coś z i5 czy i7, ale modele nie z "U' na końcu, ale "HQ", no i wówczas grafiki też już są wydajniejsze niż ta podane w vivobooku powyżej. Obowiązkowo dysk ssd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda.

Co nie jest prawdą? Przecież ja nie piszę, że Asus nie ma wad - tylko ma najlepszą cenę do bebechów i jakości wykonania. Dane na temat awaryjności z serwisu... sam ich nie wymyśliłem. jakość w okolicach 3 tys tylko Asus i Acer (wybrane serie) pow. 4-5 tys znajdzie się więcej, ale nie za 3,5... w tej lub lepszej specyfikacji.

 

Kolega powyżej ma trochę racji, że do tych największych marek można się przyczepiać w takim samy stopniu. Nikt nie jest wybitnie dobry, nikt specjalnie słaby. 

Ja dałem tylko moją opinie na bazie sprzętu w firmie (generalnie nie oszczędzamy szczególnie na laptopach, bo musiałbym co 2 lata wymieniać) + info od kierownika serwisu X-kom (raczej mnie nie okłamał ;) )

 

Generalnie w/w specyfikacja powinna posłużyć na lata: SSD konieczność, 8 GB RAM styknie z grafiką 2GB, grafika GeForce MX150 to druga klasa w kartach mobile (oparta na Pascalu), lepsze są tylko typowo gamingowe GTX 1050 SLI i pokrewne. Co więcej jak laptop ma służyć do czytania - więc raczej mobilny (stąd dałem 14 cali i lekki) - procesor U jest dedykowany ultrabookom, niezła wydajność w stosunku do czasu pracy na baterii. Znów wracamy do tematu jak nie chcesz sprzętu do najnowszych gier czy pracy na obróbce wideo/grafice 3D to po co Ci HQ?

 

To tak jak słyszałem w sklepie: ktoś zachwalał TV 55 calowy tylko 4k, choć ludzie chcieli go do salonu 25 m gdzie do TV są min. 3-4 m od siedzenia - dla niezorientowanych podobno ludzkie oko nie wychwyci różnicy między 4k a UHD/FHD już stojąc pow. 1,5-2 m od TV. Można w sklepie przetestować - najlepiej nie wiedząc który jest który, co by autosugestia nie zadziałała ;)

 

Niemniej - można trafić i Samsunga który pociągnie 6 lat i sie nie zepsuje oraz Maca który padnie po 3 m-cach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jako że zdaje sie że niektóre z pań tutaj majo pojęcie w temacie, inne pytanie: co polecicie za jakieś 4-5 tysi? może być torchę więcej jeśli warto dołożyć, może być mniej jeśli za niższą cenę można mieć coś fajnego

 

przeznaczenie: praca biurowo / domowa  w ogólności, raczej w sumie domowa, więc wymagania sprzętowe nie są duże, zwłaszcza co do karty graficznej. Czasem potrzebne do pracy, ale to raczej niewymagające rzeczy (jakieś klienty baz danych albo skrypty, ale raczej kompilowane / wykonywane na serwerach, żaden heavy stuff).

Matryca ma mieć 15 czy tam 15.4 cala

 

Więc myślę że w tej cenie większość laptopów się nada jak chodzi o konfigurację sprzętową.

Idealnie jakby miał jakąś wytrzymałą obudowę + możliwie długą gwarancję. Co wy na to? 

 

na dniach zamierzam poczytać jakieś recenzje to podrzucę co znalazłem interesującego.

 

do tego chciałbym jakąś dobrą wygodną myszkę - to już do biura / pracy, więc będzie dużo i długo używana. Nie potrzerbuje 10 przycisków, ale ma być duża i wygodna. Może być bezprzewodowa, może być na kablu, bez większej różnicy. tak do 400pln mniej więcej. 

 

fpisujcie miasta które popierajo

 

edit: ma być nowy i mieć dysk SSD

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najlepiej jak się ma pod ręko sklep co sprzedaje poleasingowe laptopy (np. amso.pl), coby można się tam kopnąć i wybrać za prawie darmo najbardziej wyjebanego w kosmos Thinkpada jakiego mają na stanie.

 

Baterię se trzeba wymienic tylko.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem używek.

 

System się muli i niby preinstalki poprawiaja wszystko ale na moje zawsze jest coś nie teges.

 

Może mam coś nie tak z głowa ale wole pewne rzeczy nowe. Jeżeli raz na 5 lat kupuje się sprzęt to mimo wszystko na nowy można się szarpnąć.

 

Mam kumpla który sobie chwali polizing ale ja tam wole nowość.

 

Wybór jest spory i tylko dziś rzetelnych testów brak jak kiedyś w gazetach chip itp

Dziś podzespoły to jest ten sam producent wiec warto zapytać serwisantów o awaryjność i wybrać z podobnej konfiguracji to co się podoba.

 

Mi np ASUS

Nie skydilbym się na dotykowa matryce bo to bajer a wybrał sprzęt z fajnymi głośnikami renomowanej marki.

 

Reszta parametrów jest i tak od dwóch producentów wiec sobie można wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem używek.

 

System się muli i niby preinstalki poprawiaja wszystko ale na moje zawsze jest coś nie teges.

 

Może mam coś nie tak z głowa ale wole pewne rzeczy nowe. Jeżeli raz na 5 lat kupuje się sprzęt to mimo wszystko na nowy można się szarpnąć.

 

 

Zależy co się kupi, ogólnie to laptopy zwyczajne nie umywają się do tych z serii tzw. biznesowych. Jak coś ci muli to albo jakiś stary trup albo ma jakiś problem hardware'owy, a umówmy się - na nikim z rodziny nie możesz polegać tak jak na Thinkpadzie, a nawet najładniejsze laski nie są tak miłe w dotyku jak jego obudowa i orgazmiczna klawiatura, not even fucking close. Z takim typu Workstation to możesz spokojnie iść na ustawkę dwudziestu na dwudziestu ze sprzętem i używać go zarówno w ofensywie do zadawania ciosów, jak i w defensywie jako tarczy.

 

Jak ktoś bardzo preferuje nowe to good for him, ale to już trzeba wywalić z 7-10 tysi zamiast ~2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawiaja ludzie typu komputerowy laik, oglada film, nie obsluguje nic z Adobe poza pdf, nie koduje, nie liczy duzych plikow i potrzebuje kompa za8k plus

 

Tanie laptopy mają rozmaite wkurwiające problemy. Drogie laptopy są drogie.

 

Dlatego najlepiej kupić tanio używanego laptopa, który był kiedyś drogi i żeby był to Thinkpad. WINNING FORMULA.

 

Jak teraz myślę jakbym sobie pomacał obudowę Thinkpada, to czuję się jak 19-wieczny morfinista na odstawce - nie jestem aktualnie posiadaczem :((((((((((((((

 

;_;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja.

 

Przypomniało mi się, że mam na zbyciu od kilku miesięcy zbędnego laptopa. 

 

Lenovo z50-70, i7 4510u, 8 gb ram, gf 840m, 240 gb ssd

 

Poszła w nim chyba taśma LCD (1 połówka ekranu jest biała) a mi się tego robić nie chce. Pod HDMI/monitorem wygląda legitnie wszystko. Jakby ktoś chciał za kilka stówek kupić takie coś (specyfikacja daje mocno radę jeszcze ) na stacje pod tv/monitor to można machnąć PW to jakieś tam foty porobię i się może dogadamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś oprócz morfinisty napisze coś ciekawego ?

 

Ja polecam jakiegos zenbooka (do wyboru do koloru modeli, spojrz chocby na x-kom).

Dziewczynie kupilismy starsza generacje na poczatku roku (ux360), ja w tym roku nabylem ux391. Bardzo sobie chwale za stosunek jakosc/cena. Mozna sie tez zastanowic na lenovo thinkpad, korzystam z takiego w pracy i rowniez moge tylko przychylne rzeczy powiedziec. 

 

Zenbooki duzo bardziej designerskie, z dobra bateria, lekkie. Lenovo za to sa typowymi kombajnami, stabilne pod mega obciazeniem, ja co prawda posiadam go w wersji full wypas, ale nie da sie tego lapka zagiac ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.