Skocz do zawartości

Laptop za około 3k


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

Thinkpad hooligans woooo!

 

Jebac HP i policje

 

dzieks zią, uratowałęś wątek. Laptop z działającą  połową ekranu to dokładnie to czego szukałem. 

Biczyz, zajebiaszcze są Medion Erazery. 

Jest to pod lenovo.

15 lub 17 cali

2 HDD

Dobre grafiki, które pociągną nawet wiedzmina

Lepsze niż podstawowe Ideapady pod względem plastików itd.

Posiadałem w swojej karierze juz z 5 sztuk i z takowego obecnie piszę. 

Mankamentem moze byc niemicka KB, ale nei musi.

np:

https://allegro.pl/laptop-erazer-x7847-i7-6700-32gb-gtx1060-256gb-1tb-i7303144102.html

 

Małe to nie jest, ale nakurwia niczym pecet, Chrome się nie zacina mimo kilku kart otwartych lol. 

15ki są mniejsze - nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

jako ze wreszcie na dniach zamierzam tego laptopa (o ktorego pytalem pol roku temu) kupic, pytanko filozoficzne: ponoc trwalosc dyskow SSD jest niska, czesto padajo, prawda to?

also, w tym komputerze ktory mam zamiar kupic,  nie ma mozliwosci instalacji dysku HDD + SDD, albo jeden albo drugi. Czyli co, strzele ze lepiej wziac SSD a HDD kupic zewnetrzny do skladowania danych, ta? czy moze te SSD sa juz teraz trwalsze i problem nie istnieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata to też j akoś super długo nie jest :) googluję sobie i wygląda na to że współczesne SSD nie padajo już tak często. Anyway, pewnie i tak sobie jakiś zew dysk kupię, na backupy
nie polecam samsunga ssd (nie pamietam jaki rodzaj dokładnie)

 

Przegrałem sobie zdjęcia/filmiki i po jakimś czasie chciałem sobie je przejrzeć to mi krzyknęło ze jakiś inny format i dupa. Trochę googlalem i okazuje się se mogę sobie odczytać te dane jak skorzystam z jakichś data recovery appek. A te oczywisciedarmowe nie są.

 

Także samsung ssie pod katem dysków zew ssd. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy uzywam wewnetrznych/zewnetrznych dyskow SSD / HDD.
Jezeli chodzi jedynie o SSD, to we wszystkich lapkach uzywamy samsung evo / plus.
Zewnetrzne samsung t5 i adata sd700. 

Woze to gowno po calej europie od poltora roku w ilosciach 20+ (ssd) i nigdy problemu nie mialem. Zwykle HDD oczywiscie ulegaja czasami uszkodzeniom mechanicznym. 

 

 

@karl - darmowo i dobrze - "photorec"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wracając do tematu który parokrotnie poruszałem w ostatnich miesiącach  - kupiłem ostatecznie Lenovo T590.

Ja nic wymagającego w domu na laptopie nie robię, więc ciężko mi się odnieść co do wydajności, natomiast kultura pracy, ekran, wykończenie (tak po 2 miesiącach użytkowania, więc opinia o znikomej / żadnej wadze) - wydają się pierwsza klasa.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rw30 napisał:

wracając do tematu który parokrotnie poruszałem w ostatnich miesiącach  - kupiłem ostatecznie Lenovo T590.

Ja nic wymagającego w domu na laptopie nie robię, więc ciężko mi się odnieść co do wydajności, natomiast kultura pracy, ekran, wykończenie (tak po 2 miesiącach użytkowania, więc opinia o znikomej / żadnej wadze) - wydają się pierwsza klasa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Teraz ja. Potrzebny lapek, na którym gry nie będą obsługiwane (poza może jakąś małowymagającą dla sprzętu od czasu do czasu) budżet 3000, no eweeeeentualnie 3500zł

Kandydaci, których sam znalazłem

https://www.x-kom.pl/p/476583-notebook-laptop-15-6-huawei-matebook-d-15-6-i5-8250u-16gb-256-win10-mx150.html

https://www.x-kom.pl/p/474877-notebook-laptop-15-6-asus-vivobook-15-r564ua-i5-8250u-12gb-256-win10.html

https://www.x-kom.pl/p/470357-notebook-laptop-15-6-hp-pavilion-15-i5-8265u-16gb-240-win10-ips.html

 

Ale nie wiem czy dobrze kombinuję, zdecydowanie chciałbym i5 gen8 i 12GB RAM+ no i 15.6"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cardi napisał:

I do pisania kodu

SSD, 8GB +,

Jeśli do kodowania to sprawdź układ klawiatury czy Ci pasuje? Chociaż zawsze można podłączyć klawiaturę zewnętrzną (ilość USB przynajmniej 3 mysz/klawiatura/dysk,   no i żeby był 3.0)

Matryca raczej matowa.

Pewnie Java to sprawdź wymagania IntelliJ IDEA bo pewnie prędzej czy później zaczniesz go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.