Skocz do zawartości

PlayOffs RACE 2019 - WESTERN CONFERENCE


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

NBA weszła dopiero w sezon a już mamy parę informacji co do zapowiadanej rzezi na Zachodzie w walce o PlayOffs 2019

 

Zgodnie z zapowiedziami będzie bardzo wyrównana walka na poziomie #4 - #12 nawet gdzie różne ekipy w zależności od kalendarza rożnie na razie wypadły:

 

zwrócić uwagę na plus należy:

 

bardzo dobre otwarcie sezonu przez

 

Denver Nuggets 4:0

New Orlean 3:0

 

oraz dobre otwarcia:

 

Memphis 2:1

Dallas 2:1

Clippers 2:2

osłabione spurs 2:1

skonfliktowane Minny 2:2

 

zgodnie z oczekiwaniami ale z potknięciem

 

GSW 3:1

 

poniżej poziomu na starcie:

 

Jazz 1:2

Rakiety 1:2

Lakers 0:3

OKC 0:3

 

to rozgrzewka pierwszego tygodnia rozgrywek ale te parę W/L może zamieszać w końcowym rozrachunku ale Jazz LAL i OKC na pewno jeszcze docisną i sprawią że będzie krwawo na Zachodzie

 

całościowo wygląda to na miód sezon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA weszła dopiero w sezon a już mamy parę informacji co do zapowiadanej rzezi na Zachodzie w walce o PlayOffs 2019

 

Zgodnie z zapowiedziami będzie bardzo wyrównana walka na poziomie #4 - #12 nawet gdzie różne ekipy w zależności od kalendarza rożnie na razie wypadły:

 

zwrócić uwagę na plus należy:

 

bardzo dobre otwarcie sezonu przez

 

Denver Nuggets 4:0

New Orlean 3:0

 

oraz dobre otwarcia:

 

Memphis 2:1

Dallas 2:1

Clippers 2:2

osłabione spurs 2:1

skonfliktowane Minny 2:2

 

zgodnie z oczekiwaniami ale z potknięciem

 

GSW 3:1

 

poniżej poziomu na starcie:

 

Jazz 1:2

Rakiety 1:2

Lakers 0:3

OKC 0:3

 

to rozgrzewka pierwszego tygodnia rozgrywek ale te parę W/L może zamieszać w końcowym rozrachunku ale Jazz LAL i OKC na pewno jeszcze docisną i sprawią że będzie krwawo na Zachodzie

 

całościowo wygląda to na miód sezon 

Nieśmiało dodam, że Blazers nosem wciągnęli LeBrons Angeles i Spurs a przegrali z Wizards dopiero po dogrywce  ;-)

Dlatego stawianie ich w jednym szeregu z Suns i Kings uważam za nietakt z Twojej strony :-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę taki bez sensu ten temat. Może się okazać, że wcale nie będzie ścisku i emocji. Może być tak, że grupa zespołów mocno odjedzie reszcie i co wtedy? Temat do kosza? Poza tym jeśli już jest taki temat, to powinien być podobny o wschodniej konferencji.

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę pisał o zachodzie. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba ktoś ze wschodu zrobi drugi temat.

 

Napisałem o zachodzie już teraz bo na razie na czele są dwie ekipy na dorobku a na samym dnie dwie ekipy które były pewniakami do PO.

 

Przyznam ze dziś pierwszy raz spojrzałem w tabele całościowo i jak zobaczyłem odwrócona tabele to mnie to ciut zaskoczyło w lidze która na razie ogarniałem od meczu do meczu.

 

Jeżeli 8 ekip szybko zaklepie sobie po to temat sam spadnie z listy na pierwszej stronie

 

Wierze ze tak nie będzie. Wiec dziękuje za twój wkład intelektualny ale na razie będę robił taki rachunek sumienia ekip które miały być w po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłabione spurs 2:1

Dlaczego to tylko przy tej drużynie dopisałeś 'osłabione' ?

 

3 najważniejszych graczy jest w pełni zdrowa i gra w każdym meczu.

 

Dla porównania, w GSW nie gra Demarcus Cousins, może nie top3 swojej ekipy (aczkolwiek top2 tylko poza zasięgiem, a 3 miejsce już chyba kwestia dyskusyjna ?), jednak Jego wartość jest większa niż tych co są 'osłabieniem' Spurs.

 

Skoro zakładasz taki topic po takim czasie to inne ekipy:

dal - brak Dirka i Barnesa

sac - wszystkie becze bez Bogdanovica

den - 2.5 ( i dalej) mecza bez Bartona

hou - 1mecz bez cp3 (będzie drugi plus wypada Ennis)

okc - 2 mecze bez RW30

lal - zaczną się mecze bez Rondo i Ingrama

 

Nie chce mi się sprawdzać reszty ekip, ale pisząc tylko przy jednej ekipie 'osłabione' imo okazujesz reszcie brak szacunku, bo inne też się z czymś się zmagają.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj.

 

Wiadomo ze jako wieloletni fan dałem taki dopisek właśnie w spurs.

 

Dlaczego akurat tam?

Bo ta ekipa w zdrowiu była oceniana niżej a cześć kontuzji które wymieniłeś były znane dużo wcześniej i niejako ( Cousins ) wpisane w zakładany bilans.

 

Mało dziś osób ogląda spurs i może nie każdy zna info.

Rw czy dmc to wiedza powszechna.

 

Ale nie przeczę ze dopisek wyglada dziwnie.

Przyznaje.

Zamiast dyskutować o bilansach zaczynamy tematy poboczne?

Coraz trudniej chyba będzie nam tworzyć to forum.

Brak Dirka to obecnie chyba wzmocnienie. Choć szanuje aby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to tylko przy tej drużynie dopisałeś 'osłabione' ?

 

Bo to jego post i może napisać co chce? Tak samo mi ktoś pisze, że pisząc post o LeBronie w temacie Lakers nie zrobiłem "rzetelnej analizy" czy coś w tym rodzaju i wyszło "nieobiektywnie"... Ale skoro piszę posta, gdzie wyrażam swoje zdanie czy emocje to jakim cudem ma być "obiektywnie"? Tak samo Ignazz napisał "osłabione Spurs", bo tak to widzi i o tym chce pisać i informować czytelników. Może ktoś napisać czy skomentować jak mac i spoko z tym, że chcesz i doceniam, że rozpisałeś inne drużyny i to bardzo rzetelnie, ale jedna sprawa - piszemy nasze zdanie i nasze wnioski, uwzględniając nasze sympatie i zainteresowanie - będzie to subiektywne i wybiórcze, ale takie właśnie ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jego post i może napisać co chce? Tak samo mi ktoś pisze, że pisząc post o LeBronie w temacie Lakers nie zrobiłem "rzetelnej analizy" czy coś w tym rodzaju i wyszło "nieobiektywnie"... Ale skoro piszę posta, gdzie wyrażam swoje zdanie czy emocje to jakim cudem ma być "obiektywnie"? Tak samo Ignazz napisał "osłabione Spurs", bo tak to widzi i o tym chce pisać i informować czytelników. Może ktoś napisać czy skomentować jak mac i spoko z tym, że chcesz i doceniam, że rozpisałeś inne drużyny i to bardzo rzetelnie, ale jedna sprawa - piszemy nasze zdanie i nasze wnioski, uwzględniając nasze sympatie i zainteresowanie - będzie to subiektywne i wybiórcze, ale takie właśnie ma być.

no to git, on ma prawo napisac, ja mam prawo sie spytac czemu bo TO MOJ POST, ty masz prawo skomentowac moje pytanie jego itp.

 

forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Clippers są 8-5 gdzie na tym etapie spodziewali się pewnie jakiego 5-8 bo mieli w sumie najtrudniejszy okres w sezonie jeśli chodzi o terminarz na start

 

wiadomo że kontuzje rockets czy curry im pomogły ale mają na ten moment dużo więcej wygranych niż powinni i teraz jak im się poluźni i będą klepać słabiaków to powinni na mocno do wyścigu się włączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie Dallas-Jazz i zachód naprawdę jest popierniczony w tym sezonie.

 

Zawsze tak jest na początku na początku sezonu. Każdy gra o wynik, są mocne rotacje i świetne, wyrównane spotkania.

 

Dlatego ta część sezonu jest bardziej miarodajna, bo nawet tankerzy pokazują kły, a kluby środka mają power, by bić się z faworytami.

 

Po ASG to już takie trochę garbage time, by Josh Jackshony, Marshoony Brooksy czy inne Ben Simmonsy mogły sobie nabić staty, bo jest masa pustych spotkań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest na początku na początku sezonu. Każdy gra o wynik, są mocne rotacje i świetne, wyrównane spotkania.

 

Dlatego ta część sezonu jest bardziej miarodajna, bo nawet tankerzy pokazują kły, a kluby środka mają power, by bić się z faworytami.

 

Po ASG to już takie trochę garbage time, by Josh Jackshony, Marshoony Brooksy czy inne Ben Simmonsy mogły sobie nabić staty, bo jest masa pustych spotkań.

 

no akurat tego o tym konkretnym meczu powiedziec nie mozna :D az musialem przecierac oczy czy dobrze widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

14 z 15 zespołów walczą o PO.

 

Wygrane mecze Dallas i Kings są pozytywnym zaskoczeniem pierwszej ćwiartki.

 

Przedostatnia pozycja Houston to szok bo nikt nie przypuszczał ze taka ekipa tak spadnie ze im widmo loterii zagrozi a to grudzień za pasem.

 

OKC wskoczyło po powrocie lidera wysoko.

Mimo sensacyjnych porażek gsw już wysoko i tak

Spurs poza po i na razie nie zanosi się aby dużo lepiej zagrali jak wróci Walker i Gasol.

Zapas jest niewielki a łomot od Minny czy porażki z Orlando czy Kings zabolą

Liderem clippers.

Memphis w czubie.

 

To tez niespodzianki.

To nie takie złe by było gdyby clippers zrobili seed #1

Wtedy celowanie 8 miałoby dodatkowy smaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedostatnia pozycja Houston to szok bo nikt nie przypuszczał ze taka ekipa tak spadnie ze im widmo loterii zagrozi a to grudzień za pasem.

 

Karma! i teraz Spurs są na przedostatniej pozycji.

 

Z racji spłaszczenia zachodu pisanie o widmie loterii jest moim zdaniem strzępieniem klawiatury. Sytuacja na zachodzie jest bardzo dynamiczna i właściwie każde spotkanie ma znaczenie i robi zamieszanie w układzie tabeli.  Raz jesteś w 8 przegrywasz spotkanie dwa i lądujesz na przedostatnim miejscu.

 

Jakaś kontuzja czy seria wyjazdów i układ tabeli się zmieni. Już niedługo 15 grudnia i będzie można ruszyć cześć zawodników może być jeszcze ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachód jest pojebany nawet jak na standardy tej konferencji. W tym roku trzeba szybko korygować..

Lakers szybko skorzystali na uprzejmości Suns. Potem Sota rozwiązała swój problem. Teraz Jazz.

 

Czuje,że kolejni będą Kings bo wciąż są 11 mln poniżej salary cap i są najlepszym partnerem dla Wizards bo mogą brać pakiet Beal i Mahimi. Albo Portera za Z-Bo i młodzież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest od dawna.

Ten zespół jeszcze by w tych po do finałów wschodu mógł dojść.

Rozumiem, że dla wielu wschód to druga liga, ale nie byłoby takiej opcji nawet. Imho Toronto, Sixers, Boston, Bucks, Pacers to naprawdę dobre ekipy. Pistons też wracają na dobre tory i nie są chłopcami do bicia. Właściwie jak myślę o czołówce całej ligi to w TOP6 widziałbym 4 ekipy ze wschodu. Także wszystko fajnie, zachód jest mocarny, ale też nie przesadzałbym z tym. Na zachodzie zdrowi GSW są poza konkurencją, reszta jest w miarę wyrównana i to jest siłą tej konferencji. W miarę równy poziom. Ale w PO już tak kolorowo nie będzie. Za to półfinały na wschodzie zapowiadają się epicko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.