Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pomoc w wyborze piłki do koszykówki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal713

michal713
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 03 listopad 2018 - 23:38

Witam,

Jestem nowy w społeczności (przez co witam podwójnie).

Do tej pory korzystałem z jednej piłki przez lata. To nawet nie była jakaś firmowa tylko z IDEA Pop Tour z 2003 roku. Po 15 latach przyszedł czas na wybór nowej, lecz zbytnio nie orientuje się w temacie.

Gram rekreacyjnie na tartanie (orlikowym). Chciałbym zmieścić się w 100 zł +-20 zł. Nie orientuje się czy skóra czy guma. Chciałbym by mi trochę posłużyła (no napewno nie 15 lat :D ). 

Dzięki z góry za pomoc.

Najlepszy sklep koszykarski

#2 Eryko

Eryko

Największy fan Jeramiego Granta

• Użytkownik
  • 628 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 04 listopad 2018 - 23:20

Nike Versa tack (chyba jakoś tak się pisało) spoko piła. A jak chcesz zaoszczędzić to nike dominate, a z droższych wilsony - najlepsze
Fan: Oklahomy City Thunder, New York Knicks, Charlotte Hornets, zespołowego basketu dobrej defensywy

<3 Jerami Grant, Steven Adams, Dwayne Wade, Jarret Allen

#3 Borys

Borys

Administrator

• Admin
  • 1512 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 11:00

Do 100zł Spalding TF-250:

https://sklepkoszyka...spalding-tf-250

a jeśli możesz dołożyć, to naprawdę warto jest za 159zl Spalding TF-500, rewelacyjna piłka:

https://sklepkoszyka...spalding-tf-500

Pozdrawiam
Borys
Wspieraj forum i rób zakupy w naszym sklepie > SKLEPKOSZYKARSKI.PL

#4 venglas

venglas

Role Player

• Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 09:11

Do 100zł Spalding TF-250:

https://sklepkoszyka...spalding-tf-250

a jeśli możesz dołożyć, to naprawdę warto jest za 159zl Spalding TF-500, rewelacyjna piłka:

https://sklepkoszyka...spalding-tf-500

Na tartan nie polecałbym piłek kompozytowych ani skórzanych. Z doświadczenia wiem, że szybko się niszczą na takiej nawierzchni. Lepszym wyborem będzie jakaś solidna gumówka. Skorzane i kompozyty w dodatku gorzej się odbijają na takiej nawierzchni, aczkolwiek jeśli ktoś sobie ceni przyjemność z gry piłką skórzaną to jak najbardziej polecam tf-1000, ale to już trochę większy wydatek. 

Z 2 strony jak duża jest róznica między 250 a 500?

Użytkownik venglas edytował ten post 07 listopad 2018 - 09:14

1387983832_by_Lillard%200_24657.gif

#5 Borys

Borys

Administrator

• Admin
  • 1512 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 11:01

Na tartan nie polecałbym piłek kompozytowych ani skórzanych. Z doświadczenia wiem, że szybko się niszczą na takiej nawierzchni. Lepszym wyborem będzie jakaś solidna gumówka. Skorzane i kompozyty w dodatku gorzej się odbijają na takiej nawierzchni, aczkolwiek jeśli ktoś sobie ceni przyjemność z gry piłką skórzaną to jak najbardziej polecam tf-1000, ale to już trochę większy wydatek. 

Z 2 strony jak duża jest róznica między 250 a 500?

jest spora różnica, TF-500 ma zdecydowanie grubsza skórę, przez co zaglębiania między panelami są większe i dużo lepiej sie ją chwyta. Też łapiąc, kozłując... czujes ię miękkość skóry, prze co komfort jest duzolepszy.

Z tą ścieralnością się nie zgodzę. TF-1000 się zetrze, ale to model dedykowany tylko na halę, natomiast TF-500, TF-250 itd. na tartanie sie nie zetrze, a nawet posłuży dłużej niż gumiak. Z gumiakami jest ten problem, że ludzie potrafią nimi grać po 15 lat myśląc, że jest ok, poniewaz kolor ciągle jest ten sam, jedynie napisy się ścierają i bieżnik.

Z kompozytami jest o tyle, że wizualnie po 1-2 latach widać, bardziej, poniewaz starte miejsca mają inny kolor, robi się taki zamszyk... natomaist starty kompozyt i tak jest dużo lepszy do gry niż starta guma. Gumia po roku tak naprawdę jest du wyrzucenia, tylko, że wizualnie tego nie widać i większości się wydaje , że jest ok i dalej sie nim gra.

Grałem swego czasu na Orliku kompozytem splading Grip Control i po roku wyglądała jak nowa.

Pozdrawiam
Borys
Wspieraj forum i rób zakupy w naszym sklepie > SKLEPKOSZYKARSKI.PL

#6 venglas

venglas

Role Player

• Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 12:07

jest spora różnica, TF-500 ma zdecydowanie grubsza skórę, przez co zaglębiania między panelami są większe i dużo lepiej sie ją chwyta. Też łapiąc, kozłując... czujes ię miękkość skóry, prze co komfort jest duzolepszy.

Z tą ścieralnością się nie zgodzę. TF-1000 się zetrze, ale to model dedykowany tylko na halę, natomiast TF-500, TF-250 itd. na tartanie sie nie zetrze, a nawet posłuży dłużej niż gumiak. Z gumiakami jest ten problem, że ludzie potrafią nimi grać po 15 lat myśląc, że jest ok, poniewaz kolor ciągle jest ten sam, jedynie napisy się ścierają i bieżnik.

Z kompozytami jest o tyle, że wizualnie po 1-2 latach widać, bardziej, poniewaz starte miejsca mają inny kolor, robi się taki zamszyk... natomaist starty kompozyt i tak jest dużo lepszy do gry niż starta guma. Gumia po roku tak naprawdę jest du wyrzucenia, tylko, że wizualnie tego nie widać i większości się wydaje , że jest ok i dalej sie nim gra.

Grałem swego czasu na Orliku kompozytem splading Grip Control i po roku wyglądała jak nowa.

Z tym ścieraniem to z własnego doświadczenia mówię o kompozytach, miałem 250 i szybko się zajechała. Grana na hali, tartanie. Natomiast jakieś dedykowane gumiaki są lepsze moim zdaniem na outdoor 

1387983832_by_Lillard%200_24657.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych