Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

ROOKIES 18/19, czyli nowe twarze w NBA

Luka Doncić Trae Young Deandre Ayton Jaren Jackson Jr Wendell Carter Jr Marvin Bagley ROTY Allonzo Trier

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: ROTY (34 użytkowników oddało głos)

Kto zostanie Rookie Of The Year?

1. Deandre Ayton (7 głosów [20.00%] - Zobacz)

Procent z głosów: 20.00%

2. Trae Young (3 głosów [8.57%] - Zobacz)

Procent z głosów: 8.57%

3. Luka Doncić (23 głosów [65.71%] - Zobacz)

Procent z głosów: 65.71%

4. Wendell Carter Jr (1 głosów [2.86%] - Zobacz)

Procent z głosów: 2.86%

5. Jaren Jackson Jr (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

6. Marvin Bagley III (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

7. Ktoś inny (1 głosów [2.86%] - Zobacz)

Procent z głosów: 2.86%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 DaFlooou

DaFlooou

6th Man

• Użytkownik
  • 395 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 15:11

Za  nami te kilkanaście meczów tego sezonu więc można chyba napisać parę słów o Rookies. A jest o kim, bo wydaję się że klasa 2018 będzie jedną najlepszych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Żeby nie przedłużać to wymienię tych rookies, którzy na ten moment zdają się grać najlepiej. Do końca sezonu może się jeszcze sporo zmienić, ale dlatego właśnie założyłem ten temat. Żebyście Wy moi drodzy użytkownicy go rozwijali. Do dzieła.

TOP6
Luka Doncić (Dallas) - 20.2p/6.5r/4.2a na skuteczności 48/40/76
W moim odczuciu Luka to będzie przyszły superstar. Już w tym sezonie gra jak lider Mavs. Jak wyjadacz, a ma tylko 19 lat i jest "białasem z Europy". Choć bilans mają słaby 3-8 to gra Luki na pewno cieszy ich fanów.  Będzie godne zastępstwo po mistrzu Nowitzkim. Mój faworyt do ROTY.
Deandre Ayton (Phoenix) - 15.9p/10.9r/3.4a na 59% skuteczności
Może być lepiej, ale Ayton pokazuje już teraz, że będzie maszyną do DD i czołowym centrem tej ligi za kilka lat. Ma umiejętności by to osiągnąć. Brak rozgrywającego mu nie pomaga. Jak na centra mało blokuje. 
Trae Young (Atlanta) - 18.6p/3.4r/8.1a na skuteczności 42/27/77
Gra w Atlancie jako pierwsza opcja co mu dużo ułatwia. Słaba skuteczność i gra w obroni trochę razi. Oczywiście wszystko przed Trae, a ma zadatki na bycie czołowym strzelcem i podającym. Tym drugim jest już teraz. Przyszłość Atlanty, to na pewno.
Jaren Jackson Jr (Memphis) - 12.1p/4.8r/1.6b na skuteczności 47/21/73
Lepiej trafić nie mógł. Już teraz pokazuje, że będzie bestią w obronie i dobrym graczem w ataku. Memphis (6-4) mają szansę na PO. Imho świetny wybór i duża kariera przed nim.
Marvin Bagley III (Sacramento) - 12.8p/6.5r/1.1b na skuteczności 53/54/59
Trafił 7 z 13 rzutów za trzy (not bad). Jako rezerwowy daję spory impact i Sacramento będzie miało z niego dużo pożytku. W niedługim czasie powinien wskoczyć do s5.
Wendell Carter Jr (Chicago) - 11.6p/7.9r/2.5a/ 2BLOCKS! na skuteczności 46/38/80
Chicago trafiło w 10-tkę. Carter to będzie bardzo dobry gracz, bez dwóch zdań. Już teraz znakomity blokujący i dobrze rzucający za trzy center. Czego chcieć więcej?

- tak wygląda moja ZŁOTA SZÓSTKA. Według mnie ci gracze robią najlepsze wrażenie. Nie musicie się ze mną zgadzać, wiadomo. A teraz podam listę pozostałych wyróżniających się Rookies. Ewentualnie rookies, którzy coś w rotacji znaczą i "dają radę". I tu liczę na Was, że rozwiniecie ten temat.

Allonzo Trier (NYK) - 11.9p/2.8z/1.1a na skuteczności 50/45/86!!
Spójrzcie na skuteczność tego chłopaka. To jest chyba największe zaskoczenie in plus. Brawo Knicks!
Shai Gilgeous-Alexander (Clippers) - 8p/3r/3.3a na skuteczności 44/33/91
Jest ważnym graczem w rotacji (25mpg) w drużynie, która walczy o PO. Będzie dobry, może nawet bardzo dobry. Imho Clippers wybrali świetnie, brawo.
Miles Bridges (Charlotte) - 8.1p/3.4r/1.1a na skuteczności 57/36/50
Ma szansę na bycie naprawdę dobrym rolesem. 
Joshie Okogie (Minnesota) - 7.8p/1.2r/1s na skuteczności 37/24/79
Pod nieobecność Butlera gra w s5. Musi popracować nad rzutem, ale warto mu się przyglądać.
Kevin Huerter (Atlanta) - 5.8p/3.5r/1.6a na skuteczności 46/42/87
Gra po 17 minut, ale jakże efektywnie. Liczę, że January napisze o nim coś więcej. 
Mohammed Bamba (Orlando) - 6.1p/5.6r/1.6b na skuteczności 51/20/28
Na razie jest surowy jak sushi, ale ma potencjał. Może być czołowym blokującym tej ligi.
Collin Sexton (Cleveland) - 10.9p/2.3r/2.1a na skuteczności 42/33/91
Gra w najgorszym zespole ligi i fajerwerków nie ma. Może jakiś fan Cavs napisze o nim coś więcej.
Landry Shamet (Sixers) - 7.8p/1.2r/0.8a na skuteczności 43/40/79
20mpg w czołowym zespole. A to coś znaczy. Tak czy nie?
Omari Spellman (Atlanta) - 7.3p/4.6r/1.4a na skuteczności 44/41/67
PF rzucający 41% za trzy przy prawie 3 próbach. Not bad.
Donte DiVincenzo (Bucks) - 7.7p/3.7r/1.6a na skuteczności 45/30/82
Ważny gracz w rotacji Bucks. Będzie dobry role player.

warci odnotowania -
Kurucs (Nets), Knox (Knicks), Robinson (Knicks), Hutchinson (Chicago), Mikal Brigdes (Phoenix), Diallo (OKC)

sumując
Po 1/8 sezonu ciężko napisać coś więcej. Dopiero co weszli do tej ligi i mają czas, ale już teraz widać kto ma szanse na bycie kimś więcej niż rolesem. Ten draft wydaje się cholernie silny i liczę na to, że ktoś pójdzie w górę i pod koniec nawet TOP6 ulegnie zmianie. Why not? W mojej opinii największą niespodzianką jest Allonzo Trier, będę go obserwował. 

Keep calm and shut the fuck up mate

Najlepszy sklep koszykarski

#2 ignazz

ignazz

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 11471 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 19:44

Całkiem niezłe tiery wyszły

Mo Bamba u niektórych wyżej.
Okazje do popisów będzie miał tez Sexton

Trier i Okogie raczej na razie maja minut więcej ale jak Minny weźmie kogoś za Jimmiego i w NY wróci stara rotacja to tez tak kolorowo może nie być.

Liczę ze do grona dojdzie Lonie Walker i Musa.

beGM: San Antonio Spurs:

Guards: Goran Dragic/Jamal Murrey/Danny Green/Courney Lee/Jerian Grant/Derrick Rose

Forwards: DeMarr Caroll/Davis Bertans/Josh Huestis/Shake Milton/dzanan Musa

Bigs: LaMarcus Aldridge/Paul Millsap/John Henson/Roy Williams/Chemizu Metu

#3 polishllama69

polishllama69

Role Player

• Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 19:46

Bagley to ma raczej ujemny impact ...

#4 ignazz

ignazz

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 11471 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 19:48

Bagley to ma raczej ujemny impact ...

Na chwile obecna to niespodzianka na plus.

Guards: Goran Dragic/Jamal Murrey/Danny Green/Courney Lee/Jerian Grant/Derrick Rose

#5 january

january

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 11080 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 20:20

Nie widzę by top2 przeddraftowe miało się zmienić - Doncić i JJJ powinni iść cały czas w mojej opinii jako #1 i #2. JJJ jak dotąd nie siedzi trójka, za to pokazał rzeczy w ofensywie, które zaskakują i jego potencjał jest jeszcze wyższy niż można się było spodziewać. Doncić wiadomo - przed draftem grał już jak Hay na 4/5 roku w NBA, więc oczywiste było że wjedzie do ligi na pełnej.

Ayton i Bagley i tak wyglądają lepiej niż się spodziewałem, ale to wg mnie zdecydowanie półka niżej niż wyżej wymieniony duet, z wysokich z łatwością dobił do nich WCJ i to miła niespodzianka, obawiałem się mocno o jego grę na perimeterD, ale szczęśliwie dla fanów Byczków okazało się, iż nie jest to problem co z marszu wrzuca go o stopień wyżej. Bamba to kolejny typ do ociosania w Orlando (po Isaacu), ale to dalej DPOY potencjał z możliwym dołożeniem rzutu, więc po prostu trza czekać. Z wysokich jeszcze mystery man draftu, czyli Robinson wygląda na steal, no ale tu przed draftem wszyscy pisali, iż go niemal się nie da ocenić, ze względu na brak danych.

Warto zwrócić uwagę, iż Young zdecydowanie lepiej niż było zakładane kończy pod koszem, to jest cholernie ważne, bo o elitarnym passingu było wiadomo. Jak będzie 3-way scorerem (nigdy nie wiadomo jak u takich typów się rzut za 3 rozwinie), to będzie fantastyczny w ofensywie. Sextona nie ceniłem tak przed draftem (Jordan Clarkson mentality i co ciekawe gra z nim w ekipie).

Zhaire nie zadebiutował, bo dopadła go klątwa Sixers :( , Huerter będzie wymarzonym starterem w contenderze - nie pochłaniając piłki, robiąc wszystko bdb i dokładając elitarny skill (rzut za 3 - i to i w ruchu, po koźle etc). Knox przez INJ pograł malutko. SGA niemal nie widziałem, ale w stats wygląda świetnie.

Szykuje się kilku świetnych role-playerów innych, (Donte, Okogie, jak rozwinie rzut to Hutchison, jeden i drugi Bridges, zobaczymy co z Brownem - edit: Troyem oczywiście, Bruce jest na ten moment upośledzony rzutowo tak, że cegły Stanleya wyglądają przy nim jak trójki Korvera), no ale to wiadoma sprawa przed draftem była. 

Użytkownik january edytował ten post 08 listopad 2018 - 20:25

PG D'Angelo Russel, Bruce Brown, Jerome Robinson, Wade Baldwin IV

SG Jimmy Butler, Kevin Huerter, Ryan Broekhoff

SF Brandon Ingram, Doug McDermott, Chandler Hutchison

PF LeBron James, Patrick Patterson

C Derrick Favors, Kelly Olynyk, Ante Zizić

#6 memento1984

memento1984

Super-Star

• Użytkownik
  • 2415 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 21:00

kogo wogole wam przypomina Collin Sexton ? Nie napisze odrazu kogo na stan dzisiejszy (mi osobiscie), bo to zly sen - ale jakie sa wasze wrazenia ?

CLEVELAND

OR

NOWHERE

Na RS jest młodzież. Lonzo, Ingram, Kuzma, Hart. Na PO jest Lebron i do Niego Rondo, Lance, JaVale. Po to właśnie zostali sprowadzeni.

#7 dapunk20

dapunk20

All-Star

• Użytkownik
  • 1113 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 21:27

Clarksona :]

#8 Jeff Hanneman

Jeff Hanneman

Role Player

• Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 22:22

Landry Shamet = Przyczajony Tygrys Ukryty Smok. Kyle Korver / JJ Reddick in the making.

Pierwszych 6 meczy:

• 4,16 PTS
  • 29% FG
  • 35% 3PT

Kolejne (ostatnie) 6 meczy:

• 11,5 PTS
  • 51% FG
  • 42% 3PT.

Użytkownik Jeff Hanneman edytował ten post 08 listopad 2018 - 22:32

In the depths of a mind insane
Fantasy and reality are the same

#9 BMF

BMF

Super-Star

• Użytkownik
  • 2585 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 02:38

Jeżeli ostatnie 5-6 meczów Cartera to jego normalny poziom, to jest na ten moment ROTY, przynajmniej do momentu kiedy guardzi Suns nauczą się podawać piłkę do potencjalnie najlepszego finishera w NBA. :] No ale dlatego jakiekolwiek oceny rookies w tym momencie nie mają większego sensu.

Poza Shametem, koleś jest zajebisty. :]]] Patrzę na procenty Belinelliego w Spurs i może okazać się, że brak kontraktu dla Włocha to był jednak dobry ruch. Uprzedzam, żartuję, ale dobry może być Shamet.

Użytkownik BMF edytował ten post 09 listopad 2018 - 02:40

#10 ignazz

ignazz

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 11471 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 07:43

Belli gra przeplatanie ale dalej nie broni.
Lepiej wyszło ze czas można dać Shamet.
Mario niby wrzuca czasem coś nietypowego od siebie ale wyjątkowo ci z którym był świetnym fitem maja kontuzje a pop musi grać tymi co z Ferrari nie pasują wcale wiec to nie do końca jego wina.

#11 venglas

venglas

Role Player

• Użytkownik
  • 173 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 08:25

Mnie najbardziej do gustu przypadła gra Trae, widać, że rozwinie się w lidze, ale ciężko na niego stawiać jako roty

1387983832_by_Lillard%200_24657.gif

#12 lorak

lorak

• Użytkownik
  • 6622 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 14:28

dla mnie Donic jest zdecydowanie numerem jeden. nawet w skali historycznej mało który rookie może się z nim równać. potem Ayton, który jest trochę dziwny, bo przy takich warunkach jest taką ciapą w D.

największa niespodzianka to Bagley, bo myślałem, że będzie bustem, a tymczasem wygląda całkiem, całkiem. gdyby chętniej dzielił się piłką, to można by nawet jego sufit wyznaczyć na "drugi Giannis".
s...

#13 karl

karl

All-Star

• Użytkownik
  • 2048 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 14:55

dla mnie Donic jest zdecydowanie numerem jeden. nawet w skali historycznej mało który rookie może się z nim równać. potem Ayton, który jest trochę dziwny, bo przy takich warunkach jest taką ciapą w D.

największa niespodzianka to Bagley, bo myślałem, że będzie bustem, a tymczasem wygląda całkiem, całkiem. gdyby chętniej dzielił się piłką, to można by nawet jego sufit wyznaczyć na "drugi Giannis".

no niestety u Aytona leży defensive awareness. Nie wiadomo czy się poprawi coś ale raczej będzie to wymagało lat niż miesięcy.

Ale atak. Ooo panie. Post up najlepszy w lidze praktycznie. Jest szybkość, dynamika, soft touch, midrange. Wiadomo na odpowiednim volume wszystko ale gościu jest niesamowity.

#14 january

january

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 11080 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 15:11

Z Aytonem jest dobrze -  jego duże problemy z D były wiadome (dlatego w mojej opinii przekreślało go to z top2) natomiast w ataku lepiej wygląda postup i przede wszystkim na pickach niż można było zakładać.

Dobrze, że mu Kokoskov "PFa" wybił z głowy^

Zachwytów nad Bagleyem jakoś podzielić nie potrafię, te 7/13 za 3 wg mnie wygląda na fluke (np standardowo zaczął 59 FT%), w defensywie jest bardzo, bardzo kiepski, no i jest dość czarną dziurą w ataku ;-)

Nagroda ROTY hmm... mi to lotto, ale Doncić jest poza konkurencją oczywiście.

Niemniej z top10 draftu naprawdę źle jako prospect wygląda chyba jedynie Sexton (co było dość oczywiste) i Knox (również spodziewane, ale mała dawka), a reszta jak zaskakuje to raczej na plus, więc jest bardzo dobrze pod względem tej klasy.

Również pod względem głębi - bo w tym drafcie obsypało role-playerami na obwód, a część z nich już teraz daje zajebisty impact co o rookies zaskakuje.

A jeszcze kilku zawodników  nawet z top20 jest pochowanych, czy z powodu INJ (Porter, Zhaire), czy przeładowania rosterów na starcie walczących mocno (Jerome, Troy).  I wielu wielu innych.

Świetna klasa draftu pod każdym względem - potwierdzenie opinii sprzed czerwca jak na ten moment.

PG D'Angelo Russel, Bruce Brown, Jerome Robinson, Wade Baldwin IV

SG Jimmy Butler, Kevin Huerter, Ryan Broekhoff

SF Brandon Ingram, Doug McDermott, Chandler Hutchison

PF LeBron James, Patrick Patterson

C Derrick Favors, Kelly Olynyk, Ante Zizić

#15 iglo13

iglo13

All-Star

• Użytkownik
  • 1671 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 15:24

Nie wiadomo czy się poprawi coś ale raczej będzie to wymagało lat niż miesięcy.

Ale atak. Ooo panie. Post up najlepszy w lidze praktycznie. Jest szybkość, dynamika, soft touch, midrange. Wiadomo na odpowiednim volume wszystko ale gościu jest niesamowity.

wypisz wymaluj Jahlil Okafor? 

W takim razie trzeba sie zacząć za Aytona modlić

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych