Skocz do zawartości

Gość eF.

ROTY  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto zostanie Rookie Of The Year?

    • Deandre Ayton
    • Trae Young
    • Luka Doncić
    • Wendell Carter Jr
    • Jaren Jackson Jr
    • Marvin Bagley III
      0
    • Ktoś inny


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie zawsze freak który broni wszystkie pozycje będzie lepszym obrońcą od rim protector, ale w ostateczności to Gobert potrafi dać więcej impactu

 

nie wiem co rozumeisz przez 'więcej impactu'. Ogólnie na większość top teamów gdzie najlepszymi scorerami są niscy, Green jest sporo lepszym obrońcą niż Gobert. Co nie zmienia faktu że tak overall / w RS Gobert może w jakichś-tam (większośći?) statsów wypadać lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co rozumeisz przez 'więcej impactu'. Ogólnie na większość top teamów gdzie najlepszymi scorerami są niscy, Green jest sporo lepszym obrońcą niż Gobert. Co nie zmienia faktu że tak overall / w RS Gobert może w jakichś-tam (większośći?) statsów wypadać lepiej.

 

Nie chodzi mi o statystki. Chodzi o ogół, że dobrze broniący center jest w stanie dać więcej impactu po bronionej stronie niż topowi obwodowi obrońcy. Nie jest to zasada, ale po prostu często tak jest. Rola 5 w obronie jest najważniejsza, on wszystko koordynuje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, tylko że Green może skoordynować lepiej, lepiej broni z pomocy (bo jest szybszy na nogach), lepiej broni na switchach (bo jest szybszy na nogach co również pozwala że może bliżej kryć graczy rzucających za 3). To są absolutnie kluczowe skille w dzisiejszej NBA gdzie offensywą dowodzą ludzie z zasięgiem 8metrów

 

Btw przeciw większości klubów NBA Green może grać jako center , w tym tworzy tzw 'death lineup'

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, tylko że Green może skoordynować lepiej, lepiej broni z pomocy (bo jest szybszy na nogach), lepiej broni na switchach (bo jest szybszy na nogach co również pozwala że może bliżej kryć graczy rzucających za 3). To są absolutnie kluczowe skille w dzisiejszej NBA gdzie offensywą dowodzą ludzie z zasięgiem 8metrów

 

Btw przeciw większości klubów NBA Green może grać jako center , w tym tworzy tzw 'death lineup'

Rozumiem, wiem o co chodzi, tylko że nie każda drużyna ma takiego uniwersalnego świetnego obrońcę jakim jest Draymond.

 

Jak już poruszyłeś wcześniej Goberta, zobacz jak samym zasięgiem kontroluje całe boisko. Czymś takim Green pochwalić się nie może (żeby była jasność, nie umniejszam tutaj Greenowi. Mam na celu pokazanie tylko jak center działa na defensywę, jak sama jego obecność utrudnia działanie ofensywy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my nie rozmawiamy o tym czy wszystkie drużyny mają uniwersalnego obrońcę tylko kto jest lepszym obrońcą, Gobert czy Green.

 

Zasięg fajna rzecz, Muresan i Bol mieli nawet (strzelam) większy niż Gobert i co z tego? skoro po switchu byle lepszy dribbler zrobi sobie na Gobercie separation i rzuci nad jego zasięgiem, ewentualnie zafejkuje rzut i wbiegnie pod kosz?

 

(@Lorak @dapunk i inni stats-gwiazdorzy, jaki by mu tu stat zapodać żeby w glorii chwały zakończyć tę dyskusję? można gdzieś znaleźć np statsy def PPP po przekazaniu / switchu? to by mnie pewnie urządzało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my nie rozmawiamy o tym czy wszystkie drużyny mają uniwersalnego obrońcę tylko kto jest lepszym obrońcą, Gobert czy Green.

 

Zasięg fajna rzecz, Muresan i Bol mieli nawet (strzelam) większy niż Gobert i co z tego? skoro po switchu byle lepszy dribbler zrobi sobie na Gobercie separation i rzuci nad jego zasięgiem, ewentualnie zafejkuje rzut i wbiegnie pod kosz?

 

(@Lorak @dapunk i inni stats-gwiazdorzy, jaki by mu tu stat zapodać żeby w glorii chwały zakończyć tę dyskusję? można gdzieś znaleźć np statsy def PPP po przekazaniu / switchu? to by mnie pewnie urządzało)

Aha, moja wina, nie zorientowałem się że gadamy o tym kto jest lepszym obrońcą

 

Ja tam uważam (nawet w tym poście co cytowałeś), że tacy zawodnicy jak Roberson, Green, Giannis są lepszymi obrońcami. Green z pewnością jest lepszym defendorem niż Gobert, zamyka każdą pozycję, no z resztą sam o tym pisałeś i się pod tym podpinam. Tylko sądzę, że nawet topowi obrońcy mogą nie dać tego co da przykładowy Gobert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak rozmawiacie, to Favors jest zastanawiającym przypadkiem, bo niby pod koszem jest fajnie, wyciągniety na obwód daje dobre D, za to Gobert na odwrót, z nim/na nim rywale rzucają lepiej ale za to obrona jako całość funkcjonuje duuużo lepiej i to jest ten impact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trae był o krok od meczu +50 poraz pierwszy od rookie Iversona, ale sprawa lekko go przerosła

tak czy inaczej tak klasa draftu jest mocno przejebana

Young gra ostatnio zajebiście, ale chyba Jennings rzucił 55p jako rookie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Young gra ostatnio zajebiście, ale chyba Jennings rzucił 55p jako rookie.

no właśnie chwilę potem też na to wpadłem i rzeczywiście, faktem jest, że podczas relacji pokazali taką plansze z rookie Iverem i nie wiem pewnie coś pomieszałem, może ktoś wie co tam było? jakoś na przełomie 1 i 2 dogrywki

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chwilę potem też na to wpadłem i rzeczywiście, faktem jest, że podczas relacji pokazali taką plansze z rookie Iverem i nie wiem pewnie coś pomieszałem, może ktoś wie co tam było? jakoś na przełomie 1 i 2 dogrywki

Pierwszy rookie od czasów Iversona, który zdobył minimum 35 punktów w trzech kolejnych meczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rookie od czasów Iversona, który zdobył minimum 35 punktów w trzech kolejnych meczach

widziałem urywki to tak nawet mi AI przyszedł serio do głowy, Trae może nie taki atleta i chyba ręka lepiej ułożona, ale jednak jak się trafi taki kurdupel dynamit to ciężko nie pomyśleć o Iversonie :) Young chyba będzie miał lepszą karierę od Jenningsa z racji lepszego pomyślunku, żeby się tylko nie połamał i powinno być dobrze, niezły rozgrywajek dobry volume shooter.

 

Słowem jak widziałem jakąś konfrontację Magic z Hawks i tak porównać jak gra Colins a jak Isaac, i jakim jeden był prospectem a jaki drugi, niesamowita sprawa jak draft jest popaprany, ilu z tych top 10 to busty, choć akurat obecny rocznik trochę przeczy tej tezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.