Skocz do zawartości

Memphis Grizz 2018/19


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Więcej do szczęścia nie potrzeba.

 

Pick top8 protected

 

Tylko że mając nawet ten 8 seed od końca, to nadal jest ok 40% że skończą poza top 8 po loterii. Poza tym wg niektórych forumowiczów (sam nie jestem na tyle kompetentny w tej kwestii) draft jest wyjątkowo słaby, wiec jak sie nie wylosuje tej jedynki na Ziona czy moooże jeszcze dwójki na jakiego Barreta to i tak tankowanie bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej nie ma sensu walczyć o #9 pozycje na zachodzie gdy coraz ciężej jest.

Wtedy na bank się traci pick

 

Lepiej już przytankowac chyba. Jeszcze głębiej a z # 8 się coś dobierze lub nawet można dołączyć w wymianie go za branie....

 

Wiecie kogo

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Niedźwiedzie dłużej o te PO powalczą, ale kontuzje wpływają mocno na poziom Conleya i Gasola.

Dodatkowo jak pisałem przed sezonem - coach jest do dupy.

 

19-27, 1-11 w last12, 4-18 w last22. tu już nie ma szans na PO, zwłaszcza patrząc na to jak grają.

 

Dwie opcje.

Jedna to powtórka z zeszłego sezonu - usadzenie Gasola i Conleya, niech się zaleczą.

Druga to po prostu sprzedaż Marca i Mike'a, ale nie mają oni zajebistej wartości.

 

Opcji też nie jest tak wiele.

 

Na wschodzie pod finansowym aspektem, który przewyższa pozytywy odpada cała czołowa piątka.

Nets to inny timeline, capspace i zapotrzebowanie.

Magic pod nowym managmentem też nie będzie się raczej ładował, bo timeline nie pasuje.

Wizards bez kasy na takie wymiany.

 

 

Z ekip na zachodzie chcących się wzmocnić ten duet nie pasuje do Sacto ze względu na ich obecny styl gry (powolny Gasol) i posiadanie point guarda na którym budują przyszłość (więc odpada Conley)

Clippers i Lakers szykują finanse na lato.

Blazers mają Nurkicia i Lillarda, OKC Bricka i Adamsa, Jazz nie będą się ładować w takie umowy (+Gobert ofk).

 

Zostają : Heat, Pistons, Hornets, Mavs, Wolves, Pels i Spurs

 

Riley mógłby czarować, ale assetów ma mało, więc to byłaby wymiana szrotu na lepszych graczy. Tyler Johnson + Waiters + pick za Conleya? Coś w ten deseń. Hassana Grizz będą omijać szerokim łukiem.

 

Ciekawą opcją są Pistons - ich gwiazda (Griffin) ma fatalne wsparcie, nie widać tu opcji poprawy, a pozostały duet wysoko płatnych graczy jest fatalny. Jak Grizzlies chcą się na 2 lata zaorać (za rok mogliby wstępnie lekko być 15 teamem na zachodzie, więc byłaby ta walka o top6 protected) to paczka śmieci złożona z Jacksona, Drummonda, Leuera i Gallowaya okraszona mocnymi assetami (może i 2x 1st?) za Conleya i Gasola byłaby ok. A Pistons mieliby może i przepłacone trio, ale wreszcie pozbyliby się tych łajz Drummonda i Jacksona.

 

Hornets desperacko chcą oddać Batuma, tu jest dużo opcji i kombinacji, nawet nie związanych z Conley-Gasol. Memphis mają np Temple'a i Greena też pod handel. Jak orać to można i do końca^

 

Ignazz wszystkim wciska Pau Gasola z pickiem, cóż tu mogłoby to zadziałać jak najbardziej, ale powininen iść i Mills, bo SC nie jest z gumy. Spurs chcą walczyć pod Popem, trza o tym pamiętać. A powrót Pau byłby miły i kolejna wymiana z tymi braćmi w dwie strony...

 

Mavs nie chcą Matthewsa i DAJa longterm + mają fajny asset Smitha. Pytanie jak wierzy Cuban w FA '19, jak nie wierzy to kto wie?

 

Wolves mają złe umowy (Teague, wiggins-nie do sprzedania raczej, ale i Dieng). Conley mógłby być ich celem, Gasol z wiadomych względów nie.

 

Pelicans z kolei mają nóż na gardle i mogą pójść ostatni raz AI, oddając szrot za Conleya, ale wg mnie sprawa Davisa jest już przegrana niestety, więc wątpliwe.

 

 

Ciekawe trade-deadline w Memphis się szykuje.

Tu naprawdę można zrobić 3 osobne deale (Conley,Gasol, paczka rolesów Temple+Green za fatalną umowę) jak chcą zaorać organizację i zebrać multum assetów.

 

Ja bym widział conleya za walla w Wizards. Tak, Wiem ze grizzlies na to nie pójdą, just sayin...Bo porter i beal przez te kilka meczy już udowodnili imo w kim jest problem w Wizards. Oni po prostu swoim stylem nie pasują do ballhoga Walla, taki Conley byłby tam mega fitem do nich.

 

Może trójstronna wymiana z Wizards i heat skoro tamci chcieli walla? Na ten sezon Heat i tak powinni wejść do PO, a na przyszły mogą się

Wzmocnić biorąc walla i oddając jakichś średniaków z pickiem do Memphis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobre predykszon, ale moim zdaniem odpadają z w/w Wolves i Heat. Wolves na pewno Gasola nie wezmą bo mają KATa, a przygarnięcie Conleya równało by się co najmniej z posłanie w drugą stronę Teague + ktoś jeszcze bo inaczej kasa by się nie zgadzała. Albo Wiggins ale Memphis chyba nie będą na tyle głupi.

 

Heat również odpadają bo tak jak pisałeś, Whiteside'a omijają szerokim łukiem, a Conley nie przyjdzie na south beach do póty, do póki jest tam Dragić.

 

Deal z Detroit jest podobny jakościowo ( jak nie gorszy ), do tego z Sotą.

 

W doopie są tak czy siak. Ktoś myślał że M.Gasol będzie się starzał jak jego starszy brat a tu zonk. Conley to trochę inna bajka. Na niego samego może być kilku chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna to powtórka z zeszłego sezonu - usadzenie Gasola i Conleya, niech się zaleczą.

Druga to po prostu sprzedaż Marca i Mike'a, ale nie mają oni zajebistej wartości.

I za sezon znowu?

 

Niech oddadzą ich gdzieś w końcu, bo szkoda chłopów. Ten pomysł z Pistons jest świetny, sam o tym kierunku dla Conleya myślałem jakiś czas temu, ale i Gasol by im pasował. Szkoda marnować ich ostatnie lata, jeśli chcą bronić tego wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest multum, liczą się zyskane assety.

 

Ale jakie assety może dać Sota? Wyzbędą się picków, gdzie szanse na PO maleją z każdą kolejką a i nic nie zapowiada na poprawę w przyszłych latach. Zresztą patrzę na ich picki i wygląda to na to, że średnio skłonni są się z nimi rozstawać. Sam Tyus Jones to może być za mało z assetów, a Sarića nie pchną na pewno, bo raz-byli by skończonymi idiotami a dwa, chyba nawet nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po sezonie :)

Szybko odpuścili, nie wiem czy właściciel nie chciał próbować czy stwierdzili, że uzupełnienie vetsami nie wystarczy, a może Gasol w końcu chce powalczyć o jakieś trofeum. Co by nie mówić oficjalnie wyścig po 2 franchise ruszył...

 

Woj: For first time, Memphis will begin listening to trade offers on franchise stars Marc Gasol and Mike Conley, league sources tell ESPN. Memphis has reached a crossroads and is preparing to weigh deals involving one or both of its cornerstone veterans. Story soon on ESPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero niespodzianki. Wbrew pozorom, ten sezon nie mógł się ułożyć long term dla Memphis lepiej - zdrowy Gasol i Conley pokazali swoją wartość, więc łatwiej będzie nimi handlować, a Memphis w ostatnim możliwym momencie uzyskają coś za tą dwójkę. Zwłaszcza kontrakt Conleya wyglądał w pewnym momencie fatalnie, a teraz wydaje się, że np. Pistons jak najbardziej mogą się skusić, bo gra dobry sezon.


No i - pierwsza ofiara szalonej rywalizacji na Zachodzie. No, drudzy, po Thibodeau. Trzeci będą Pels. Sytuacja gdzie jest tyle dobrych zespołów w jednej konferencji na dłuższą metę jest nie do utrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że Grizz mogli powalczyć o PO spokojnie ale Bickerstaff dostał jakiegoś udaru i przegrywał im te mecze seriami

 

Green na start sezonu się połamał i zaczeli 9-5, wrócił na 3 mecze grając mniejsze minuty i byli 12-5 po czym bez żadnego większego powodu nie dość że zaczął grać nim 24 MPG to jeszcze doszedł Noah 

 

w efekcie są 19-28  i -12.1 net gdy Green jest na boisku, a często jeszcze grał crunch time kosztem JJJ..

 

Oczywiście Gasol zjazd zrobił strasznie, ale gdyby nie trener kochajacy stawiać na tego typu cancerów to wygraliby znacznie więcej

 

Clippersi z Dociem mogą być kolejni, ten też gra fatalnym Bradleyem ile wlezie, ostatnio nawet 41/48 min dostał mimo że bez niego byli w te 7min  +10 LOL

 

 

Niby to tylko rolesi, ale ja jestem zdania że fatalni rolesi potrafią dać taki impact jak nie jedna gwiazda 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis nawet mając 15-9 miało bez Marca -8.0 net, więc było wiadomo, że to jebnie.

 

Marc zaczął robić 12ppg na 48%ts na dystansie 20-kilku meczów, więc jebło dosyć konkretnie.

 

Bickerstaff jest słaby, ale Memphis tak czy siak nie mieliby szans na PO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conley w Pistons? Biorę z pocałowaniem ręki, ale nie wiem kogo mielibyśmy oddać w zamian.

Przecież nie oddadzą go za Reggie 'gram, bo muszę' Jacksona, panaX ze składu i pick...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conley w Pistons? Biorę z pocałowaniem ręki, ale nie wiem kogo mielibyśmy oddać w zamian.

Przecież nie oddadzą go za Reggie 'gram, bo muszę' Jacksona, panaX ze składu i pick...

 

Jak by Pistons rzucili Jacksona i Leuera + jakieś picki to i kasa by się zgadzała i by to mogło skusić miśki jak chcą na ostro tankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.