Skocz do zawartości

Kubica znów w F1!


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

shevcu kogo jara? Po IO i piłce nożnej turniej z największą oglądalnością, bilety najdroższe z wszystkich imprez a schodzą na pniu. Ja nie porównuje Dakaru do F1, bo Dakaru w swoim szeroko rozumianym zainteresowaniem sportem nie zauważam, a F1 czasami obejrzę. Jak nie rugby to hokej na lodzie.

 

Ten ruch jest tak samo logiczny jak Lotto w ekstraklasie cze PGE w żużlu.

Trzymam kciuki za Kubicę, bo koleś stwarza wrażenie normalnego. Ale decyzji polskich władz i tak nie popieram

Kto wybiera władzę Orlenu? Skoro decyduje o tym jakiś minister to spółka jest państwowa

F1 z tych wszystkich sportów zwiazanych z autami jest najpopularniejszy na swiecie. U nas moze ustepuje zuzlowi ale to przez chyba wielka tradycje tego sportu w Polsce. Wlasnie chyba chodzi o to by Robcio pokazywal sie na salonach.

Chyba rzadko czytasz ptaka :) poczytaj i będziesz wiedział, o co chodzi.

Tez pi****le glupoty w wielu postach ale ruchu Orlenu w zaden sposob nie mozna skrytykowac.

 

Orlen chyba mial do wyboru sponsoring Stoczni Szczecin takze ten wybor tez byl jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zajebisty dla Orlenu jest to ruch marketingowy to głowa mała.

 

Nie zgodzie się z tym. Orlen ma ileś tam stacji w Niemczech pod marką Star, w Czechach to Benzina, a na Litwie 26 stacji, więc właściwie nie ma o czym mówić, a na bolidzie będzie Orlen i Verva czyli "reklama" jest skierowana do Polaków lub osób przebywających na terenie Polski.

 

Sponsoring Kubicy przez Orlen to damage control po ujawnieniu taśmy, gdzie Morawiecki powiedział co powiedział. Potem na szybko było spotkanie i "obietnica", która nie była obietnicą. Mleko rozlane i tyle.

 

Prawdziwymi beneficjentami tego sponsoringu jest Kubica i Williams. A opowieści, że Orlen zaistnieje na świecie to marketingowy bełkot. Orlen stać, bo zapłacimy za to wszyscy tankując na ich stacjach.

 

Powrót Kubicy do F1 to bardzo fajna historia, ale mnie osobiście nie jara zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Kibicowac Kubicy będę ale czy zacznę tankować teraz na Orlenie? Nie.

 

I tu się myślisz, bo generalnie gdziekolwiek nie tankujesz w Polsce to nawet do 90% rynku jest w jednych rękach( 70% paliwa jest z Orlenu i 30% z Lotosu, który... praktycznie należy do Orlenu) a tylko jakieś 1O% to paliwo z zagranicy (najczęściej na stacjach przygranicznych) :)

 

Cała akcja jest po to, żeby rozkręcić słabe wyniki na stacjach zagranicznych i sprzedawać paliwo w hurcie - a tu rozpoznawalność marki ma już znaczenie.

 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw jak ładnie ktoś tu napisał, i o czym również dzisiaj sobie myślałem, + jeszcze  na podstawie tego że mieszkam w trzecim europejskim kraju a w 2 czy 3 innych zdarzyło mi się spędzić więcej niż kilka tygodni ( więc nieskromnie powiem że jakiś tam pogląd mam co jest rozpoznawalne worldwide tak na podstawie rozmowy o pierdołach przy obiedzie z randomowymi ludźmi czy tego co jest w mediach/prasie) - to faktycznie formuła 1, po piłce nożnej to jest chyba sport(?) #2 na świecie, co? jeszcze tylko tenis mi przychodzi do głowy jako konkurencja dla F1 (trudno oczywiście będzie ustalić jakieś jednoznaczne zasady  co decyduje, but still)

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się o oczy obiło, że oglądalność F1 na świecie, w kwestii całego weekendu, waha się na poziomie ok. 600 milionów, w sumie, a sam wyścig średnio przyciąga ok. 350 milionów ludzi.

 

W internetach też sobie F1 nieźle zaczeła radzi;

 

 

The number of users of Formula 1’s social media platforms also grew significantly during 2017, with a total of 11.9 million followers on Facebook, Twitter, Instagram and YouTube.

 

The improvement compared to 2016 was up to 54.9%, which made Formula 1 2017’s fastest growing sport brand on social media.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwój F1 w internecie to bardziej kwestia tego, że za rządów Berniego Ecclestone'a internet był bardzo zaniedbywany (Bernie chyba nazwał nawet internet "chwilową modą"). Po tym jak w F1 zaangażował się Heineken a chwilę później Liberty Media zostało głównym udziałowcem to za social media zabrano się bardzo porządnie i odbiło się to na wzroście śledzących.

Czy F1 to sport #2 na świecie? Chyba przesada. W Stanach sport jako taki stoi chyba najsilniej na świecie a F1 tam ma raczej słabą pozycję, w Indiach nie liczy się nic poza krykietem a to jest miliard ludzi.

Mimo wszystko zachodnia Europa + Brazylia, Meksyk, Japonia i Australia to spore rynki gdzie F1 ma wielu fanów. Zainteresowanie w wielu krajach nie jest jakieś nie wiadomo jak wielkie gdy nie ma się dobrego kierowcy-rodaka w stawce ale gdy takiej Holandii trafił się Verstappen to zdrowo ich pojebało

Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba Kubica nie pojedzie jutro. Ogólnie na F1 się słabo znam oglądałem toto za czasów schumachera ale zawsze fajne popratrzec jak Polak jedzie. Na sam wyścig nie pójdę ale wczoraj na żywo oglądałem practice tu w abu dabi i robi wrażenie. Robert jechał tylko w p1 potem już go nie wystawili. Dzisiaj w beach club byłem w hotelu gdzie jest ekipa hamiltona i chwile z nimi pogadaliśmy ale zawodników już nie było bo pojechali na tor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy F1 to sport #2 na świecie? Chyba przesada. W Stanach sport jako taki stoi chyba najsilniej na świecie a F1 tam ma raczej słabą pozycję, w Indiach nie liczy się nic poza krykietem a to jest miliard ludzi.

 

 

 

 

Stany, wiadomo są specyficzne, piłka nożna też tam nie cieszy się wielką popularnością (choć imigranci, zwłaszcza ci z mexyku, nadrabiajo trochę), a jak chodzi o sporty motorowe to oni tam mają różne swoje formuły.... których dla odmiany, nie ogląda się nigzie więcej poza USA. Więc, jeśli byś patrzył przez pryzmat USA, to NBA i NFL to najpopularniejsze sporty na świecie.... no LOL

Indie - sam sobie odpowiedziałęś (/strzeliłeś w kolano), bo napisałeś, że poza krykietem nic się tam nie liczy, czyli można ich wyjąć w ogóle z zestawienia.... albo uznać że krykiet to najpopularniejszy sport na świecie. Up to you.

 

All in all wychodzi mi ciągle że piłka nożna to #1, potem długo długo nic a potem chyba tenis bądź formuła 1 na drugim miejscu, zależy jakie przyjąć kryteria. Na kolejnym miejscu pewnie koszykówka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stany, wiadomo są specyficzne, piłka nożna też tam nie cieszy się wielką popularnością (choć imigranci, zwłaszcza ci z mexyku, nadrabiajo trochę), a jak chodzi o sporty motorowe to oni tam mają różne swoje formuły.... których dla odmiany, nie ogląda się nigzie więcej poza USA. Więc, jeśli byś patrzył przez pryzmat USA, to NBA i NFL to najpopularniejsze sporty na świecie.... no LOL

Indie - sam sobie odpowiedziałęś (/strzeliłeś w kolano), bo napisałeś, że poza krykietem nic się tam nie liczy, czyli można ich wyjąć w ogóle z zestawienia.... albo uznać że krykiet to najpopularniejszy sport na świecie. Up to you.

 

All in all wychodzi mi ciągle że piłka nożna to #1, potem długo długo nic a potem chyba tenis bądź formuła 1 na drugim miejscu, zależy jakie przyjąć kryteria. Na kolejnym miejscu pewnie koszykówka. 

Krykiet może być w najlepszym razie drugi, piłki nożnej nie da się przebić

 

Dlaczego mielibyśmy wyjąć Indie z zestawienia tylko dlatego, że mają fioła na punkcie krykieta to nie bardzo rozumiem? Indie czy USA to nie jest część świata?  :rugby:  Jakaś inna planeta?  :rugby:  Up to you...

 

Przyjmujesz chyba założenie, że popularność sportu musi być w miarę równo rozdystrybuowana po całym świecie żeby wogóle brać go pod uwagę. Nie widzę w tym sensu, gadamy o popularności na świecie więc liczy się to, jak wiele osób na świecie interesuje się danym sportem i jak mocno się nim interesują. To czy są skupieni w 3 krajach czy w 203 to detal, co najwyżej może namieszać w głowie komuś, kto "spędził trochę czasu w 3 krajach i ma dzięki temu worldwide pogląd"  :rugby: 

 

Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rw30

Opinia na bazie mieszkania w 3 krajach jest z kategorii łapa calu.

 

Większość rankingów opartych na oglądalności w tv , na stadionach pokazują że Formuła 1 jest poza Top 5. Przegrywa z nie wiem dlaczego wyśmiewanym tu rugby.

 

Czołówka to zawsze

PIłka nożna krykiet , rugby, koszykówka, tenis i lekka atletyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołówka to zawsze

PIłka nożna krykiet , rugby, koszykówka, tenis i lekka atletyka

Jeżeli liczyć to jako liczbę fanów danej dyscypliny to TOP 10 wygląda następująco niby:

1. Piłka nożna

2. Krykiet

3. Hokej na trawie

4. Tenis

5. Siatkówka

6. Tenis stołowy

7. Koszykówka

8. Baseball

9. Rugby

10. Golf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rw30

Opinia na bazie mieszkania w 3 krajach jest z kategorii łapa calu.

 

 

w ilu powinienem mieszkać i bywać żeby nie było to dla Ciebie łapu capu? : )

Jeżeli liczyć to jako liczbę fanów danej dyscypliny to TOP 10 wygląda następująco niby:

...

...

3. Hokej na trawie

...

...

 

5dcaaed9cc658789d3d9e18bfe8019932c68e3f5

......

 

anyway, wiadomo że będą takie kwiatki jak nie były ustalone kryteria od początku

 

still, field hockey over koszykówka czy  F1 mnie rozwalił : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.